Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko takie mam jako osoba przesiadajaca sie z PESka na Fife ... jak to jest z tymi wspomagaczami przy podaniu itd ? Sa ogolnie stosowane ? Sa uzywane tylko przez ostatnie lebiody ? Ograniczają w jakis sposob to co mozna zrobic manualnie kiedy ma sie wszystko powylaczane? Bo naprawde nie wiem czy lepiej sie przyzwyczajac do gejmpleju z czesciowa pomoca czy odrazu wszystko wylaczyc i starac sie zapanowac nad gierka samodzielnie ?

Odnośnik do komentarza
Mozliwe ze tak jest jak sciagasz cos z MArkpetplace i grasz w FIFE.

 

Sciagalem dzisiaj demo PES'a i gralem w FIFE...nagle zawias i wyzej opisana sytuacja, zaraz po zalogowaniu do XBL zawias. Odlaczylem konsole od netu, usunalem sciagnie dema wlaczylem i...dziala...

 

W demie juz byl taki BUG ze jak cos sciagales i grales to w momencie ukonczenia sciagania FIFA sie wieszala.

 

No dokładnie przez to były te problemy:P Muszę się pochwalić że sam na to wpadłem, lecz wcześniej usunąłem niechcący plik systemowy o nazwie Rynek, a nie chcą mi się teraz załadować 3 zakładki od lewej w głównym interfejsie - Marketplace, Znajomi, Gry - i zapewne spowodowane jest to brakiem owego pliku systemowego. Mam nadzieję że da się to w jakiś szybki sposób naprawić?:)

 

A jeszcze wracając do samej FIFY - nie macie żadnych lagów w online? Ja wczoraj grałem wieczorem, i prawie we wszystkich meczach w których grałem, zawodnicy wykonywali ruchy z ogromnym opóźnieniem, no a tak się grać nie da:/ Tylko sobie statystyki zepsułem. Czytałem wczoraj że były jakieś problemy z rankingiem, że nie zaliczało jakiś spotkań, mam nadzieję że dalej te problemy są i skasuje mi te mecze:D

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś mega-wymiataczem piłki od EA bo gram zaledwie od edycji 08, ale wydaje mi się że na początku lepiej grać na ustawieniach auto lub tylko częściowa asysta, tym bardziej jeśli grasz na krzyżaku. Natomiast proponuję od razu ustawić najwyższy poziom trutności, gola strzelić wtedy trudno, ale radochy co niemiara.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Tez gram od niedawna - 08, ale duzo czasu spedzilem, przy EURO i nie potafie grac bez asysty, podobnie - niektore tylko czesciowe, ale wylaczcie asysty na strzaly i sprobujcie trafic w bramke ;)

 

PS. Rprezentacja Holandii - still waiting, bo mam tylko ta z EURO 2008.

PS2. Dlaczego nie ma Nigerii ?

Odnośnik do komentarza

ej no wlasnie mam troszke maly szok - bo dalem wszystko na manual zeby zobaczyc jak sie sprawy prezentuja - no i nie spodziewalem sie ze bedzie lekko ale ... to co zastalem przyprawilo mnie o opad szczeny ... przy strzalach pilki leca w kosmos, podania w miare opanowuje ale tez bez rewelki , jakies fajne wypuszczenie zawodnika w uliczke graniczy z cudem ... MASAKREJSZYN !

 

ps. NIE WIEM moze przydalby sie taki temat - skoro juz 3/4 graczy zaczyna sie godzic z kwestia ze mamy zmiane warty video-soccerze :D cos w stylu : PORADY DLA PRZESIADKOWICZOW ;) bo wiadomo ze jak ktos musi uczyc sie od podstaw to moze sobie zajzec do ksiazeczki dodanej do gry ale dla kogos kto ma wysokiego skilla w PESie i uruchamia konfig pada alternatywny w fifie to w miare moze juz grac ale zeby grac na poziomie potrzebowalby jakis wskazowek :D NAMIESZALEM ale to co ZAKLADAC ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Ja gram na częściowej asyście. Próbowałem grać na full manualu ale to było dla mnie zbyt irytujące. Ogólnie gra jest trudniejsza niż 08, pewnie dlatego że przeciwnik teraz całkiem nieźle myśli, dobrze blokuje dostęp do bramki i bezlitośnie wykorzystuje nasze błędy. Online zależy jak się trafi. Czasami są doże opóźnienia że trudno jest grać a czasami jest tak jak w offline. Pewnie pierwszy patch wszystko poprawi i będzie ok. Stadion Legii faktycznie się tnie ale nie tak żeby nie dało się grać. Przycinki są na poziomie tych z 08. Na razie jedyne co mi się nie podoba to to że nie ma żadnych predefiniowanych rozgrywek narodowych i za każdym razem jak chce się rozegrać np Mistrzostwa Świata trzeba wszystko ustawiać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Lol, o tym to nie wiedziałem, że są jakieś asysty w Fifie, co to wyścigi czy piłka nożna ? :P

 

W PES też masz takie asysty, tylko o tym nie wiesz bo nie można tego w żaden sposób ustawiać.

Zresztą, zagraj w FIFE, ustaw wszystko na manual to zobaczysz o co "kaman".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jedyne czego nie mogę w Fifie opanować to rzuty wolne, nie mam kompletnie pojęcia na jakiej zasadzie one funkcjanują.

Odnoszę wrażenie, że piłka za każdym razem leci inaczej, niezależnie od tego jaki trzymam kierunek ( góra, dół ).

Może trzeba kombinować coś z R1, L1 itp?

 

Jeśli ktoś wie to proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Online zależy jak się trafi. Czasami są doże opóźnienia że trudno jest grać a czasami jest tak jak w offline. Pewnie pierwszy patch wszystko poprawi i będzie ok.

 

zaden patch do online ci nie potrzebny , tylko dobre lacze po obu stronach :lol::rolleyes: , pozatym jak sie polaczysz z europejczykiem to bedziesz mial mniejsze opoznienia niz z amerykancem lub azjata hehehe

 

najlepiej grac z polakami, bedziesz mial najmniejsze opoznienia, i grac prywatne sesje z pewniakami ze bedzie dobre polaczenie

 

 

A co do poradnika dla "wyjadaczy" w pesa , to jak tacy z nich wyjadacze to niech sie grac naucza :lol: , poradnik do fify ROTFL, otworz ksiazeczke dolaczona do gry i masz wszystko jak wol napisane :rolleyes: a to jak bedziesz gral to od twoich zdolnosci i treningu zalezy

 

To nie RPG, ze z poradnika sie kozysta :huh:

 

michal z L1(LB) walisz mocno, a z R1(RB) technicznie , przynajmniej w demku tak mialem ;) i w 08 tez

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza
zaden patch do online ci nie potrzebny , tylko dobre lacze po obu stronach :lol::rolleyes: , pozatym jak sie polaczysz z europejczykiem to bedziesz mial mniejsze opoznienia niz z amerykancem lub azjata hehehe

 

najlepiej grac z polakami, bedziesz mial najmniejsze opoznienia, i grac prywatne sesje z pewniakami ze bedzie dobre polaczenie

 

Ja mam wrażenie że 08 chodziła lepiej w sieci. Tam nie doświadczyłem takich spowolnień więc myślę że to jednak może być kwestia poprawienia czegoś albo w grze albo na serwerach.

 

PS. Gdzie dokładnie jest ten kod na darmową ligę w AdidasLive? Tak ogólnie przejrzałem instrukcję i go nie zauważyłem.

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza
PS. Gdzie dokładnie jest ten kod na darmową ligę w AdidasLive? Tak ogólnie przejrzałem instrukcję i go nie zauważyłem.

 

Tylka strona instrukcji-jest kod do rejestracji na EA i na dole w ramce kod do aktywacji Adidas Live Sezon(długi ciąg liter)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
W Fifie jest tryb na miarę Master League, lub coś podobnego? Bo w Neo+ przeczytałem, że nie ma licencji na Champions League, ale chyba ten tryb funkcjonuje, choćby pod inną nazwą?

 

Jest tryb menadżerski któremu master league może się kłaniać. Jest tam wszystko: transfery, rozwijanie trenerów, rozbudowa stadionu, możesz ustalać ceny biletów, podpisywanie kontraktów ze sponsorami. Są różne losowe wydarzenia w stylu bale harytatywne, wywiady, powołania do kadry itp. Funkcjonuje to w ten sposób że po meczu masz info o jakimś wydarzeniu i kilka akcji do wyboru i zależnie od tego co wybierzesz możesz np dostać/stacić trochę kasy, morale zespołu, pewność posady i inne rzeczy. Liga mistrzów i puchar UEFA oczywiście są tylko z racji braku licencji funkcjonują pod innymi nazwami. Moim zdaniem ten tryb to najlepszy element FIFY, który zwiększa jej żywotność praktycznie w nieskończoność. Opcji i zabawy jest tyle że nie powstydziła by się żadna stricte menadżerska gra. Jest też opcja symulacji meczu jeżeli nie chce Ci się grać ;) Ogólnie będziesz zachwycony.

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza
W Fifie jest tryb na miarę Master League, lub coś podobnego? Bo w Neo+ przeczytałem, że nie ma licencji na Champions League, ale chyba ten tryb funkcjonuje, choćby pod inną nazwą?

 

Jest tryb menadżerski któremu master league może się kłaniać. Jest tam wszystko: transfery, rozwijanie trenerów, rozbudowa stadionu, możesz ustalać ceny biletów, podpisywanie kontraktów ze sponsorami. Są różne losowe wydarzenia w stylu bale harytatywne, wywiady, powołania do kadry itp. Funkcjonuje to w ten sposób że po meczu masz info o jakimś wydarzeniu i kilka akcji do wyboru i zależnie od tego co wybierzesz możesz np dostać/stacić trochę kasy, morale zespołu, pewność posady i inne rzeczy. Liga mistrzów i puchar UEFA oczywiście są tylko z racji braku licencji funkcjonują pod innymi nazwami. Moim zdaniem ten tryb to najlepszy element FIFY, który zwiększa jej żywotność praktycznie w nieskończoność. Opcji i zabawy jest tyle że nie powstydziła by się żadna stricte menadżerska gra. Jest też opcja symulacji meczu jeżeli nie chce Ci się grać ;) Ogólnie będziesz zachwycony.

 

Ok. Wielkie dzięki za wyjaśnienie tego. To teraz biorę Fifę, bo PES od 3 lat stacza się tylko po równi pochyłej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...