Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

O kurde, już dzisiaj finał. Zadziwia mnie kurs, chociaż i tak nieco się wyrównał. Nadal nikt nie wierzy w Atletico, mimo lat rozwoju i całego sezonu świetnej gry, zwłaszcza z "faworytami". Kurs na Real 1,55, na Atleti 2,40. A więc ogół stawiających wydaje się jednak dość pewien, że to Real ma to w kieszeni.

 

Patrząc na wszystkie czynniki, oceniłbym szanse w okolicach 50-50. Myślę, że Ancelotti jest na tyle sprytny i ma tak dobrych wykonawców, że może zaskoczyć Atletico, jak paru innych rywali wcześniej w LM. Będzie moment, albo na początku meczu, albo w trakcie, gdy się nagle rzucą i pogubią rywali. Z drugiej strony równie dobrze można sobie wyobrazić

 

 

Kontuzje - ostatecznie wygląda na to, że faworyzują Atleti. Costa i Turan nie są co prawda "zdrowi", jak ja bym chciał być, ale myślę, że zagrają w tym ostatnim meczu sezonu. Dla Costy może być ostatnim w klubie, który podniósł jego wartość rynkową z 1 mln do 42 mln euro, a jego zarobki w Chelsea mają wzrosnąć do prawie 10 mln euro rocznie.

 

Z kolei w Realu nie zagrają Pepe i Alonso, którzy w tym sezonie stali się bardzo ważni. Jeśli Ancelotti zagra swoim "4-3-3", nie mając ani Khediry, ani Alonso, to łatwo sobie wyobrazić, że da się stłamsić. Modrić i Di Maria to gracze nie dający wielkiej solidności w destrukcji, a Illarramendi - chociaż ostatnio z Espanyolem był świetny - to w starciach z czołowymi ekipami zazwyczaj prezentował się fatalnie.

 

Pepe także był jednym z kluczowych zawodników w meczach LM, a Varane, choć rok temu wszyscy się nim jarali, wypadł ze składu i chyba się cofnął w rozwoju. Był słaby przeciwko Valencii, gdy Real stracił dwa gole... i realne szanse na mistrzostwo. Był też słaby przeciwko Sevilli.

Odnośnik do komentarza

No i mamy dokładnie to, czego się spodziewano. Po 10 minutach, zanim cokolwiek bardziej ofensywnego się wydarzyło, Diego Costa schodzi.

 

 

Atletico wygląda dobrze, błyskotliwie, świeżo, w formie - widać, że kurs był sporo przegięty, bo na pewno nie są słabsi, raczej lepsi, ale Real czeka na kontry.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mogła spokojnie być czerwona. Real będzie płakał na pewno po meczu i myślę, że nieco słusznie. Ale to już bez znaczenia. Gol jak cały mecz na razie. Zaważyło fatalne nieporozumienie w obronie. Zdarza się źle kopnąć, potknąć itp., ale taki błąd, tak amatorski, na tym poziomie to rzadkość niesamowita.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dominująca przewaga Atletico w pierwszej połowie. Tercet ofensywny BBC praktycznie nie istnieje, a Raul Garcia robi co chce na prawej flance (na drugiej Koke kompletnie stłamszony przez Carvajala). Tradycyjnie mieli spory problem z robieniem z tego konkretnych sytuacji, ale Real im pomógł i muszą tylko grać tak dalej i dublet jest ich.

 

Jestem bardzo ciekaw, co spróbuje Real, żeby zacząć coś stwarzać, znaleźć jakieś miejsca. Raczej za późno, żeby Carlo zmieniał taktykę, nie może też wstawić więcej graczy ofensywnych niż czwórka. Musi jakoś wzmocnić pomoc, spodziewam się czegoś w stylu Isco za Bale'a. Nie sądzę, żeby Illarra wszedł, więc Isco to raczej jedyny zawodnik, który może coś zmienić. Poza nim zostaje wymiana Benzemy na Moratę, która pewnie nastąpi pod koniec.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dominująca przewaga? Ty wiesz co piszesz czy chciałeś użyć fajnych słów i znowu Tobie nie wyszło? Atletico zero składnych akcji w pierwszej połowie miało. Real jedyne sensownej akcje stworzył po błędach zawodników Atletico. Khedira kompletnie nie jest gotowy do gry a Iker to chyba drugiego takiego błędu w karierze nie popełnił. Dramat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...