Skocz do zawartości

Wypadki


Rekomendowane odpowiedzi

Wypuscic kobiety na drogi:

 

DSC_0333.JPG

 

Nie wymierzyla odleglosci i obszorowala mnie. Auto mialem zaparkowane na ulicy, po calym incydencie szukala kogo to auto. Spisalismy oswiadczenie i oddalem papierki do PZU. 

Wycenili mi naprawe łacznie na 2550zł. Jestem zadowolony, chociaz jako porzadny janusz powinienem sie klocic bo za zderzak (ktory mi policzyli do wymiany, tak naprawde wystarczy go porzadnie wlozyc i bedzie ok) policzyli mi 500zł wiec nawet nie wiem gdzie w takiej cenie moglbym go znalezc. 

Naprawe odloze sobie do wiosny, zima idzie wiec nie wiadomo co sie moze jeszcze ciekawego na drodze przytrafic ; )

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Lancia w swoim naturalnym środowisku ;)

 

IMG_0164.jpg

 

wpadłem w dziurę i urwałem lewe tylne zawieszenie, koło obrócone bokiem trzyma się na sprężynie… na szczęście stało się to przy dość małej prędkości i nikomu nic się nie stało. pół godziny ładowałem auto z gościem z ubezpieczalni na lawetę tak by jeszcze gorzej tego nie urwać i potem pół godziny manewrów pod warsztatem, który się tym zajmie by auto zdjąć z lawety ;)

Odnośnik do komentarza

z ubezpieczenia tylko holowanie do warsztatu, niestety - a przy zgłoszeniu pani po drugiej stronie słuchawki była mocno nieogarnięta, a sam fakt zlokalizowania mnie był ciężki… stałem pomiędzy dwoma znakami "witamy w małopolsce" i "śląskie żegna" na granicy dwóch miast, dosłownie po środku niczego, bez nazwy ulicy itp. ja wiedziałem gdzie byłem, ale pani z warszawy nie ;)

 

do piątku mam mieć wieści z warsztatu, będzie decydowanie co dalej.

Odnośnik do komentarza

nic się hooki nie przejmuj, ja zyebałem sprawę przez ułańską fantazję. 

 

Sytuacja wygląda następująco: kompletne zadoopie chorwackie, najbliższe miasto 15km drogi, najbliższe większe miasto 50km drogi. Jedzie się ulicą asfaltową, aby skręcić na kemping trzeba pojechać ostro w prawo, pod kątem 180 stopni (droga zawraca i jedzie zjeżdża ostro w dół). Ubzdurałem sobie, że jestem w stanie zawrócić na raz (a nie że skręcam, wsteczny - poprawiam i jadę dalej). Spaliłem kilka podejść, w końcu już się miało udać, ale niestety - pręt zbrojeniowy ukryty w trawie skutecznie zahamował moją ułańską fantazję - opona roztargana na długości 10 cm. 

 

37bkj.jpg

 

1dyd60.jpg

 

Na szczęście jest Opel Assistance i nowa oponka. Minus taki, że cały dzień w plecy, bo do najbliższego warsztatu wiozła mnie laweta 70km w jedną stronę po krętych, stromych chorwacki drogach (Peljesać). Plus taki, że w miejscowości Ston kupiłem kilogramy świeżych małży i żarliśmy to potem na potęgę 

Odnośnik do komentarza

u mnie poskładane auto, po tygodniu z fordem ka 2011 1.2 51 kilowatów fajnie znów jechać czymś co ma moment obrotowy i jakąś tam moc.

 

lekka górka i w ka redukcja z 5 na 3 by wyjechać, żyłowanie go nic nie dawało bo ani mocy ani momentu nie było w żadnym zakresie obrotów - największe jaja i tak były jak jeździłem po rożne zakupy na budowę… heh :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Napiszę Wam o moim "wypadku", który się wydarzył 29.06.12 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wracałem sobie z Mazur do Rzeszowa i przy prawoskręcie na ostatnich światłach w kierunku Rzeszowa wjechał we mnie ciągnik siodłowy. Na domiar złego, Węgier... Dobrze, że jegomość jechał z max 15 km/h, bo przede mną stało dużo aut i cudem tylko w nie nie wpadłem. Efekt? Zgniecione pół tyłu, obdarte kolano (bo radio wypadło z kieszeni i upadło mi na nogę od uderzenia) i masa nerwów, bo z tym capem się dogadać nie mogłem. Na szczęście policja była zajęta i nie przyjechała, bo by mi dowód rej. zabrała ;) A tak z Ostrowca wróciłem do Rzeszowa i następnego dnia do Gliwic do domu. Szczegół, że klapa bagażnika się nie domykała :)

Z ubezpieczeniem walczyłem 3,5 miesiąca, bo PZU stwierdziło, że nie obsługuje szkód międzynarodowych! Nie wiem w takim razie za co ja im płacę. Znalazłem międzynarodowego likwidatora szkód Coris Varsovie, przyjechał rzeczoznawca, wycenił naprawę na 3000 zł (beka, bo w momencie wypadku auto miało równo 11 lat, więc ciężko bym je naprawiał w ASO), naprawiłem za 500zł i 2,5 koła w kieszeni zostało ;)

Tył stał się biały, bo miałem możliwość zabrania części w takim kolorze od znajomego za półdarmo. Malowania nie będzie, przynajmniej jest oryginalnie :)

Pozdrawiam!

Poniżej fotki:
8JhFSxi.jpg

jLJbXnM.jpg
 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie mialem jeszcze żadnego wypadku ale rozjechanie jakiegos nieostroznego przechodnia to kwestia czasu. Wczoraj jakis typek jak jechałem przejechał rowerem na pełnym gazie przez przejscie na pasach. Specjalnie przyspeiszyłem ale tak szybko jechał ze nie zdązylem w niego przyje.bać :(

 

Serio nie mam nic do przejezdzania rowerem przez pasy bo sam tak robie, no ale .kur.wa zatrzymuje sie, upewniam sie ze nic nie jedzie i przejezdzam a nie jak jakie pier.dolony jihad przejezdzam przez pasy przed autami

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...