Skocz do zawartości

Gra jako plik, czy gra jako pudełko?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co z tego, skoro kolorystyka i tak psuje cały efekt wizualny ? Tak samo jak X360 vs PS3.

 

Co do tematu, to obecnie granie w wersję cyfrową uważam za całkiem fajną opcję i nie mam nic przeciwko, jest wygodnie i cicho (napęd), no ale nie da się ignorować podstawowych minusów, czyli braku możliwości pożyczenia/odsprzedania takiej gry, problem w przypadku awarii któregoś z elementów systemu (wiem, że teraz wszyscy grają we wszystko po jednym razie, ale załóżmy, że chcę sobie gierkę powtórzyć za kilka lat, po drodze padł mi dysk, a na serwerze już nie wisi), no i najważniejsze, czyli wartość fizyczna, fetysz pudełek i instrukcji (fakt, teraz już marnych).

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak wyżej, kiedyś pudełka, bo fajnie było mieć je na półce, ale z czasem przestałem się jarać plastikiem czy szajsem wartym 10 zł dodawanym do kolekcjonerek za 1,5 ceny zwykłej edycji. Na konsolkach dochodzi jeszcze możliwość wymiany, ale gdyby ceny gierek były o połowę niższe w wersji cyfrowej (czyli w okolicach cen gier na PC), totalnie bym olał wersje pudełkowe.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pudelka, ale z racji tego, że wielu starszych gier nie da rady odpalić na nowszych PC to jednak dystrybucja cyfrowa, w tym wypadku zdecydowanie dla mnie GOG zwycięża. Przykład? NWN, za Chiny nie dam rady tego odpalić z płyt, więc sobie leży i się kurzy (ale ładnie wygląda, i ten podręcznik). Co do konsol różnie, jeżeli jest to produkcja, w którą zagram chętnie ja i bracia - pudełko, jeżeli coś do jednorazowego przejścia, w dodatku w promocji - wersja cyfrowa. 

Aczkolwiek przy okazji promocji wpadło mi kilka gier, które chętnie brałbym w pudle. Jednak wymiana konsol między rodzinką załatwia sprawę i każdy jest szcześliwy.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Oczywiście że jako pudełko. Dlaczego? Jestem starej daty i bardzo lubię poczytać instrukcję, obmacać opakowanie i patrzeć na nie jak sobie leży na półeczce, mało korzystam z gier w formie pliku, ale raz czy dwa mi się zdarzyło , że aby uruchomić gierkę trzeba było być online, akurat wtedy takiej możliwości nie miałem, a w pudełku płyta i gram kiedy chcę. Zresztą sam dźwięk kręcącej się płyty w napędzie to jest to .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...