Skocz do zawartości

Halo 3: ODST


barth

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod koniec singla na legendary i mam za sobą 2 godzinki firefighta we 4, pora więc na pierwsze opinie.

 

Singiel w halo3 był dla mnie średni, nie ukrywam, że łykałem tą grę ze względu na multi.

 

Kampania w ODST może nie jest przełomowa ani rewelacyjna, ale moim prywatnym zdaniem jest lepsza od tego co prezentowało sobą halo3.

 

Firefight > Horda, czekam na ustawke z Kerlem, Insem i Flaszką, żeby zrobić achievmenta za 4 set :P Takiego trybu właśnie w halo brakowało!

 

Podsumowując: biorąc pod uwagę, że nie miałem nowych map, to te 129 zł były zaje$#^%# inwestycją :)

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, Tobie zająłby co najmniej 10h.

 

 

 

Na easy.

 

 

Zważywszy, że przy kampanii w Halo 1 spędziłem wieeeeele godzin, to jeżeli ta z ODST jest choć w połowie tak dobra to może nawet byłoby to możliwe. Tyle, że nie na pewno nie na easy, gdyż gra nie daje radochy.

 

 

PS: Gdzie jest kur.wa Zielona Góra?

Odnośnik do komentarza

Grałem ostatnio w Halo ODST i powiem tyle- oni sobie (pipi)a chyba jaja robią. Jak mogli wydać taką brzydką grę na x360 w 2009 roku??? Nie jestem x-hejterem, żeby nie było. Girsy wręcz kocham. Ale do jasnej cholery, jak na grę, na którą było tyle zamówień i wiedzieli, że się sprzeda w tylu milionach egzemplarzy (w 24h już 2 bańki pękły), to się mogli postarać a nie takiego potworka wydawać. Jak zobaczyłem 3 level, to spojrzałem na stół czy aby napewno xbox 1 tam nie leży, bo nie mogłem uwierzyć w biedę prezentującą się na ekranie. Do tego mechanika i gejmplej z 2001 roku. Ileż można grać w dokładnie to samo?

 

<stukot fanbojów x/halo zlatujących się aby mnie pojechać za te świętokradzkie słowa>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem ostatnio w Halo ODST i powiem tyle- oni sobie (pipi)a chyba jaja robią. Jak mogli wydać taką brzydką grę na x360 w 2009 roku??? Nie jestem x-hejterem, żeby nie było. Girsy wręcz kocham. Ale do jasnej cholery, jak na grę, na którą było tyle zamówień i wiedzieli, że się sprzeda w tylu milionach egzemplarzy (w 24h już 2 bańki pękły), to się mogli postarać a nie takiego potworka wydawać. Jak zobaczyłem 3 level, to spojrzałem na stół czy aby napewno xbox 1 tam nie leży, bo nie mogłem uwierzyć w biedę prezentującą się na ekranie. Do tego mechanika i gejmplej z 2001 roku. Ileż można grać w dokładnie to samo?

 

<stukot fanbojów x/halo zlatujących się aby mnie pojechać za te świętokradzkie słowa>

Od samego poczatku było wiadomo że będzie to gra nieznacznie ładniejsza od Halo 3, i nikt się z tym nie krył.To nie miał być graficzny Killer, tylko grywalnościowa 1 liga i jak widać po Firefight, czy Multi (nie mówiąc że singiel jest całkiem niezły) udało się.

Odnośnik do komentarza

Grałem ostatnio w Halo ODST i powiem tyle- oni sobie (pipi)a chyba jaja robią. Jak mogli wydać taką brzydką grę na x360 w 2009 roku??? Nie jestem x-hejterem, żeby nie było. Girsy wręcz kocham. Ale do jasnej cholery, jak na grę, na którą było tyle zamówień i wiedzieli, że się sprzeda w tylu milionach egzemplarzy (w 24h już 2 bańki pękły), to się mogli postarać a nie takiego potworka wydawać. Jak zobaczyłem 3 level, to spojrzałem na stół czy aby napewno xbox 1 tam nie leży, bo nie mogłem uwierzyć w biedę prezentującą się na ekranie. Do tego mechanika i gejmplej z 2001 roku. Ileż można grać w dokładnie to samo?

 

<stukot fanbojów x/halo zlatujących się aby mnie pojechać za te świętokradzkie słowa>

Od samego poczatku było wiadomo że będzie to gra nieznacznie ładniejsza od Halo 3, i nikt się z tym nie krył.To nie miał być graficzny Killer, tylko grywalnościowa 1 liga i jak widać po Firefight, czy Multi (nie mówiąc że singiel jest całkiem niezły) udało się.

MW/2 to zaden killer graficzny, swietna grafika, 60fpsow i multi.

Odnośnik do komentarza

Gdzie jest kur.wa Zielona Góra?

 

 

Zaraz po minięciu granic ignorancji i cwaniactwa zobaczysz google maps. Dalej już będziesz wiedział.

 

 

Dwany Reich mi wyszedł, a konkretniej: Grünberg in Schlesien, stare niemieckie miasto. Ale mniejsza o to. Pytałem o lokalizację tegoż pruskiego miasteczka, albowiem nie mam wątpliwości, że gdybym tam mieszkał nie miałbym najmniejszych problemów z przejściem Halo 3 ODST poniżej 10 - ciu godzin. Bo cóż można robić w tak zapadłej dziurze ? Nic, pozostaję dużo wolnego czasu na intensywny treningi w gierki konsolowe. Ot tak spuentuję moją reakcję na twoją zwierzęcą zaczepkę.

 

Aha, tylko proszę, nie używaj już więcej słów których znaczenia po prostu nie rozumiesz. EOT.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Grałem ostatnio w Halo ODST i powiem tyle- oni sobie (pipi)a chyba jaja robią. Jak mogli wydać taką brzydką grę na x360 w 2009 roku??? Nie jestem x-hejterem, żeby nie było. Girsy wręcz kocham. Ale do jasnej cholery, jak na grę, na którą było tyle zamówień i wiedzieli, że się sprzeda w tylu milionach egzemplarzy (w 24h już 2 bańki pękły), to się mogli postarać a nie takiego potworka wydawać. Jak zobaczyłem 3 level, to spojrzałem na stół czy aby napewno xbox 1 tam nie leży, bo nie mogłem uwierzyć w biedę prezentującą się na ekranie. Do tego mechanika i gejmplej z 2001 roku. Ileż można grać w dokładnie to samo?

 

<stukot fanbojów x/halo zlatujących się aby mnie pojechać za te świętokradzkie słowa>

 

Nie rozumiem zupełnie takich ludzi jak Ty. Od samego początku wszyscy wiedzieli jak gra będzie się prezentować graficznie, było to oficjalnie mówione, że to trochę tylko zoptymalizowany silnik, więc czego się spodziewałeś. Bungie, żeby polepszyć odbiór zrobiło i tak kawał roboty z designem gry. Od samego początku wszyscy wiedzieli na co się piszą, czyli na bardziej archaiczną grafikę + super płynność + bardzo dobra grywalność i to dokładnie dostaliśmy. Ktoś Ci mówi, że dostaniesz pączka bez lukru, dostajesz pączka bez lukru i masz pretensje czemu tego lukru nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Mówię, że zamiast robić to samo i obiecywać graczom to samo, mogli się bardziej postarać i ogłosić graczom, że gra jednak nie będzie żenowała poziomem grafiki i odtwórczością. Tak trudno to pojąć? Czy mam to napisać największą czcionką, jaką oferuje to forum? Czy tak trudno spostrzec, że jestem graczem wymagającym jakiegoś postępu w grach a nie nonstop mielenia tego samego?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mówię, że zamiast robić to samo i obiecywać graczom to samo, mogli się bardziej postarać i ogłosić graczom, że gra jednak nie będzie żenowała poziomem grafiki i odtwórczością. Tak trudno to pojąć? Czy mam to napisać największą czcionką, jaką oferuje to forum? Czy tak trudno spostrzec, że jestem graczem wymagającym jakiegoś postępu w grach a nie nonstop mielenia tego samego?

 

Ale na tym samy sliniku nie zrobisz niczego lepszego, tak trudno to pojąć, że to max jego możliwości ? ODST to udany zapychacz przed Reach, które będzie hulać na silniku robionym od 2007 roku.

 

Internet masz, przed premierą od cholery materiałów było, więc nikt nie mógł być zaskoczony, pasuje, kupujesz, nie to czekasz na Reach, proste jak drut.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Mówię, że zamiast robić to samo i obiecywać graczom to samo, mogli się bardziej postarać i ogłosić graczom, że gra jednak nie będzie żenowała poziomem grafiki i odtwórczością. Tak trudno to pojąć? Czy mam to napisać największą czcionką, jaką oferuje to forum? Czy tak trudno spostrzec, że jestem graczem wymagającym jakiegoś postępu w grach a nie nonstop mielenia tego samego?

 

Ty wolisz postep graficzny, ja wole grywalnosc, dlatego kupilem odst. Naprawde, nie jestem graczem, ktory podczas gry zwiedza, tylko gra. Wole strzelic 2 headshoty niz ogladac sie za ptakami i wypatrywac u nich detali na skrzydlach. Bungie obiecalo, pokazalo (E3 2009), ludzie wiedzieli/widzieli jak bedzie a i tak sie ta gra sprzedala w ogromnej ilosci. To jest ich celem, produkowac to co sie sprzeda. Jesli sie sprzedaje = sie podoba. Ty nalezysz rowniez do tych osob, ktore kupily Halo 3 (Pamietaj o tej trojce, nie jest to gra stworzona kompletnie od nowa) ODST.

 

A co do mielenia tego samego. Co rozumiesz pod tym pojeciem? Czy gra z zarabista grafika ale dokladnie z tym samym gameplayem i fabułą to juz nie mielenie? Bo tak wnioskuje, skoro oskarzasz H3: ODST ze niczym sie nie rozni od H3.

 

EDIT: Podam ci jeszcze przyklad. Powiedzmy, ze wychodzi gra Mario 72. Po 2 latach wychodzi gra Mario 72: Mushroom of Darkness. Jak spojrzysz na grafike w tym wypadku? Bedziesz oczekiwal od tej samej gry o innej fabule kolosalnej roznicy graficznej? Ja nie, bo oczekuje tego w Mario 73 = Halo Reach.

Edytowane przez Kerlo
Odnośnik do komentarza
Ty wolisz postep graficzny, ja wole grywalnosc, dlatego kupilem odst.

 

Wolę postęp graficzny, dźwiękowy i grywalnościowy.

 

To jest ich celem, produkowac to co sie sprzeda. Jesli sie sprzedaje = sie podoba.

 

No na przykładzie ODST to widać najlepiej- wystarczy ten sam poziom grafiki co 3 lata temu i 5 godzin nowej odtwórczej zabawy a i tak zarobią na tej grze miliony zielonych.

 

Ty nalezysz rowniez do tych osob, ktore kupily Halo 3 (Pamietaj o tej trojce, nie jest to gra stworzona kompletnie od nowa) ODST.

 

Jeszcze nie zgłupiałem i nie kupiłem tej gry. Kolega zgłupiał.

 

A co do mielenia tego samego. Co rozumiesz pod tym pojeciem? Czy gra z zarabista grafika ale dokladnie z tym samym gameplayem i fabułą to juz nie mielenie? Bo tak wnioskuje, skoro oskarzasz H3: ODST ze niczym sie nie rozni od H3.

 

No właśnie- dobrze, gdyby był chociaż postęp graficzny skoro na nic innego ich nie stać. A tu nawet tego nie ma. Ba- niektóre lokacje są brzydsze niż w H3.

Odnośnik do komentarza

 

 

A co do mielenia tego samego. Co rozumiesz pod tym pojeciem? Czy gra z zarabista grafika ale dokladnie z tym samym gameplayem i fabułą to juz nie mielenie? Bo tak wnioskuje, skoro oskarzasz H3: ODST ze niczym sie nie rozni od H3.

 

No właśnie- dobrze, gdyby był chociaż postęp graficzny skoro na nic innego ich nie stać. A tu nawet tego nie ma. Ba- niektóre lokacje są brzydsze niż w H3.

 

Wnioskuje, ze nie grales calej kampanii, ani trybu firefight. Niesamowity postep grywalnosciowy, a niektore lokacje potrafia powalic grafika.

 

Aha, z tym, ze nie kupiles bo nie zglupiales, przypomnial mi sie kawal z blondynką, ktora jadac na autostradzie dziwila sie, dlaczego wszyscy jada w przeciwna strone. Nie obrazam i nie chce obrazic twojej inteligencji bo cie nie znam, ale to jest element do zastanowienia.

Edytowane przez Kerlo
Odnośnik do komentarza
Wnioskuje, ze nie grales calej kampanii, ani trybu firefight. Niesamowity postep grywalnosciowy, a niektore lokacje potrafia powalic grafika.

 

Wszystko poszło.

 

Aha, z tym, ze nie kupiles bo nie zglupiales, przypomnial mi sie kawal z blondynką, ktora jadac na autostradzie dziwila sie, dlaczego wszyscy jada w przeciwna strone. Nie obrazam i nie chce obrazic twojej inteligencji bo cie nie znam, ale to jest element do zastanowienia.

 

1. masz 15 lat

i/albo

2. jesteś okrutnym fanbojem Halo.

 

Nie odpisuj na mojego posta, bo nie mam zamiaru więcej z Tobą dyskutować.

Odnośnik do komentarza

Halo nie musi miec grafiki jak Killzone czy inna uber pozycja na X360 lecz porzada, czytelna, nowoczesna oprawe graficzna, lepsza fizyke niz Havoc (choc w mojej ocenie lepiej sie tutaj jezdzi pojazdami). H3 2 lata temu tez nie wygladalo superasnie. Wygladalo srednio, podobnie jak Halo Wars. Multiplatformowy Batman prezentuje graficznie jako jedna z lepszych gier zrobionych na silniku UE gdzie on nigdy nie porazal a co gorsza byl slabym silnikiem do gier. Taki "mission pack", 2 lat czy nawet roku nie potrzebuje by zrobic go, dali mapki i chca 60$ dolcow za Firefighta jako nowosc w serii. Fan H3 zapewnie kupil wszelkie mappacki - oni dali je na plytce, w dodatku kupujac ODST - gre na kilka godzinek placisz ponownie za to samo co juz miales. Don pisal ze silnik Halo 3/ODST potrafi pokazac duza grupe przeciwnikow - ale ktory silnik tego nie potrafi? Grajac w Firefighta na otwartej mape (Last Platoon) widac jaki mamy krotka widocznosc bo przeciwnik sie pojawi czy jakis box. FF jest zdecydowanie lepszy od kampani ale kto wymyslil tak by wyciac matchmaking w tym trybie? Teraz trzeba czekac az reszta skonczy grac lub sie ustawic a nie kazdy ma czas... 9 jako ocena koncowa badz za grafike 9 za nowosc w postaci "noktowizora", broni z Halo 3 + tlumik, pistolecik, tryb FF i tyle to bardzo za wysoko. Gdybym zobaczyl tylko oceny na GR ODST nie widzac gameplayu czulbym sie zrobiony w bambuko - 9 dla odtworczego tytulu i sredniego graficznie? Ci co recenzuja to jacys fanboje Halo albo amerykanom wystarczy samo Halo w tytule i pojda miliony a ciekawsze projekty/gry pojda w nizszym nakladzie. Co z tego ze sprzedaje sie lepiej? Ja chce czuc ze gram na konsoli ktora ma 4 latka od premiery, widzec jakosc HD a nie grac w HALO 2HD. I niby ODST nie jest skokiem na kase?

 

(gra sie fajnie ale na grafike trzeba ponarzekac bo ona patrzac na exowosc tytulu jest smieszna, nie nasza wina ze robili gre na silniku H2)

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Halo nie musi miec grafiki jak Killzone czy inna uber pozycja na X360 lecz porzada, czytelna, nowoczesna oprawe graficzna, lepsza fizyke niz Havoc (choc w mojej ocenie lepiej sie tutaj jezdzi pojazdami). H3 2 lata temu tez nie wygladalo superasnie. Wygladalo srednio, podobnie jak Halo Wars. Multiplatformowy Batman prezentuje graficznie jako jedna z lepszych gier zrobionych na silniku UE gdzie on nigdy nie porazal a co gorsza byl slabym silnikiem do gier. Taki "mission pack", 2 lat czy nawet roku nie potrzebuje by zrobic go, dali mapki i chca 60$ dolcow za Firefighta jako nowosc w serii. Fan H3 zapewnie kupil wszelkie mappacki - oni dali je na plytce, w dodatku kupujac ODST - gre na kilka godzinek placisz ponownie za to samo co juz miales. Don pisal ze silnik Halo 3/ODST potrafi pokazac duza grupe przeciwnikow - ale ktory silnik tego nie potrafi? Grajac w Firefighta na otwartej mape (Last Platoon) widac jaki mamy krotka widocznosc bo przeciwnik sie pojawi czy jakis box. FF jest zdecydowanie lepszy od kampani ale kto wymyslil tak by wyciac matchmaking w tym trybie? Teraz trzeba czekac az reszta skonczy grac lub sie ustawic a nie kazdy ma czas... 9 jako ocena koncowa badz za grafike 9 za nowosc w postaci "noktowizora", broni z Halo 3 + tlumik, pistolecik, tryb FF i tyle to bardzo za wysoko. Gdybym zobaczyl tylko oceny na GR ODST nie widzac gameplayu czulbym sie zrobiony w bambuko - 9 dla odtworczego tytulu i sredniego graficznie? Ci co recenzuja to jacys fanboje Halo albo amerykanom wystarczy samo Halo w tytule i pojda miliony a ciekawsze projekty/gry pojda w nizszym nakladzie. Co z tego ze sprzedaje sie lepiej? Ja chce czuc ze gram na konsoli ktora ma 4 latka od premiery, widzec jakosc HD a nie grac w HALO 2HD. I niby ODST nie jest skokiem na kase?

 

(gra sie fajnie ale na grafike trzeba ponarzekac bo ona patrzac na exowosc tytulu jest smieszna, nie nasza wina ze robili gre na silniku H3)

 

Ze wszystkim sie zgodze, tylko nie toleruje odpowiedzi, ze gra jest crapem w calosci z powodu tego, ze jest na tym samym silniku co H3 z 2007 roku. Nie zdarzylo mi sie odpalic ODST/H3 i stracic mowe na pare minut z powodu grafiki, ale nie rozumiem osob, dla ktorych priorytetem jest grafika a nie gameplay. Niezbyt piekne jablko moze byc okropnie smaczne, a wypolerowane na zewnatrz moze by zgnite w srodku. Halo jest ta pierwsza wersja, a gra laczaca przymiotniki smaczne i wypolerowane moze byc np. CoD MW, mam nadzieje ze MW2 rowniez.

Edytowane przez Kerlo
Odnośnik do komentarza

@Masorz - no człowieku, muszę przyznać, ze rzadko się zdarza, żeby ktoś w tak prosty sposób samemu udowodnił, że jego poziom rozwoju nie przekracza najprostszego organizmu jednokomórkowego (w dodatku komórka ta na pewno nie jest neuronem). Szczególnie podoba mi się puenta pod tytułem: "Nie odpisuj na mojego posta, bo nie mam zamiaru więcej z Tobą dyskutować" - po prostu wykwintny popis głupoty.

 

Ale dość tych czułych słówek.

Po pierwsze - skończ grę naprawdę, tłumaczenie w stylu: "skończyłem u kolegi" zazwyczaj znaczy tyle co "widziałem przez 5min jak ktoś grał", albo: "widziałem na youtube jak ktoś grał". Nie wypowiada się na tematy, których się nie zna, bo w ten sposób można się tylko ośmieszyć.

 

Po drugie - jak już będziesz kończył to ODST to nie rób tego na EASY, czy NORMAL, tylko zachowaj się jakbyś rzeczywiście posiadał jakieś oznaki męskości między nogami i przejdź tą grę na HEROIC, wtedy zobaczymy czy to gra na 5h. Albo mam łatwiejszy sposób - swoje opinie wyciągaj na podstawie więcej niż jednej recenzji przeczytanej na jakiejś stronie w necie.

 

Po trzecie - grafika może oszołamiająca nie jest, ale jak to było już wałkowane tysiące razy - WCALE OSZAŁAMIAJĄCA BYĆ NIE MIAŁA. Do cholery, wole zobaczyć na ekranie coś co wygląda średnio (Tak, średnio, chcesz zobaczyć słabe graficznie gry? Zerknij na NOWE Wet, albo cokolwiek, co dostało ocenę w okolicach 6. Jeśli dla kogoś grafika w ODST jest tragiczna to chyba pora odwiedzić pana od szkiełek na oczy), ale za to przy graniu w to mam kupę zabawy, niż grając w graficzny killer ziewać co chwila, a potem zmuszać się do skończenia tegoż tytułu (a tak to dzisiaj bywa, lepsza grafika coraz częściej oznacza, że to jej poświęcono najwięcej czasu, miast skupić się na tym co czyni radość). Poza tym opieranie swojej "recenzji" (cudzysłów umieszczony jest tu nie przypadkowo) tylko na podstawie grafiki jest tak jakby to powiedzieć... hmmm... żałosne? No ale dobra, każdy ma swój gust, niekoniecznie dobry, ale zawsze gust.

 

Aha, odpuść sobie wszelkie uwag na temat mojego wieku panie jasnowidz.

 

 

 

@Maiden - coś sobie źle wygooglałeś panie "Niewiasta", jak wieść miejska niesie Grünberk nigdy nie posiadało żadnych dodatkowych członów w nazwie. Pudło. A i wiesz co, czasami lepiej mieszkać w takiej "zapadłej dziurze" jak to ująłeś, niż w światowej metropolii przesiąkniętej męską miłością analną (żeby była jasność - TO JEST ALUZJA). Dzięki temu można przynajmniej nabyć trochę chęci do robienia czegoś więcej niż męczenia innych swoimi zakompleksionymi wypowiedziami (które wyglądają jak zaproszenie do pyskówki), oraz wytworzyć u siebie trochę dystansu zarówno do świata jak i własnej osoby.

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja to rozumiem, że ktoś bardzo lubi ładną grafikę i jak gra takowej nie ma to nie chce grać, ja to wszystko rozumiem. Ale nie rozumiem jak można mówić, że gra jest słaba bo ma średnią grafikę, ja do tej pory spotykam się ze znajomymi co jakiś czas u jednego z nas i gramy sobie po lanie/sieci w stare gry jak Quake 3; HL2; Soldier of Fortune 2; Age of Empires 2. No ale może jestem już na wyższym stopniu ewolucyjnym gracza i jestem już ponad grafiką i potrafię się nawet Pac Man'em z mojego Arcade Disc na X360 cieszyć ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...