Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ogqozo napisał:

Wielce pożądany Rasmus Hojlund chyba dogadany w Manchesterem United. Podobno Atalanta dostanie ok. 80 mln euro. Ludzie będą sporo gadać o tej kwocie. Hojlund ma talent, ale naprawdę trudno powiedzieć, co z niego będzie. Jest szybki, silny, duży, gibki, umie wykończyć obiema nogami, każdy klub może sobie wyobrazić go jako najlepszy zakup. Kojarzy mi się nieco ze Zlatanem, bo tak łatwo mu podać piłkę - zawsze wydaje się dostępny, zawsze utrzyma. Ale wiele w wykończeniu brakuje. Nie wiem, czy obecny Man United to klub do rozwijania takich talentów.

Łysy debur zdążył wydać 400 milionów, ciekawe czy można już oczekiwać walki do końca o mistrza - to raczej pytanie retoryczne. Chciałbym się mylić, ale Manchester Red jest dalej chłopcem do bicia na rynku transferowym, a przypadek Elangi jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Odnośnik do komentarza

No Guardiola raczej śpi spokojnie patrząc na ruchy transferowe rywala z miasta. Inna sprawa, że Man City jak na razie też się osłabia przynajmniej w ofensywie.  

 

Narracja w maju była taka,  że przyjdzie Kane i on faktycznie byłby potężnym wzmocnieniem stawiając MU w walce o mistrzostwo, a Hojlund to wielka niewiadoma z kilkoma golami w Serie A. Na ławkę byłby ok, ale nie do pierwszego składu. Już bym bardziej ufał skreślonemu Greenwoodowi. On sprawdził się na poziomie PL. 

Odnośnik do komentarza

Do mnie zakup z dupy bo United potrzebuje golleadora tu i teraz, a to koleś który może rozwinie się kiedyś, a wcale nie musi. 

 

Mam nadzieję że serio Totki dały bana na przejście Keana do kogokolwiek na wyspach, bo jak się okaże że jednak był do wyciągnięcia za +30mln i mocna tygodniówkę to beka z United.

 

W każdym bądź razie gorszy niż holenderski rasiak nie będzie, niestety to dalej nic nie zmienia względem walki o mistrza, po prostu dalej ta kadra już na starcie jest za wąska i niepewna.

Odnośnik do komentarza

Przywrócenie do składu Greenwooda to byłby oprócz Kane'a najlepszy transfer do ataku. Ten Duńczyk może wejdzie na najwyższy poziom, a może nie. Kosztował za dużo.

 

Patrząc na władze Spurs to Kane raczej nie jest do wyciągnięcia za mniej niż 80-100 mln funtów.

 

Ja wolałbym Kane'a i przywrócić do życia Greenwooda.

Odnośnik do komentarza

Oni srają ze strachu, że sponsorzy będą przeciwni. Już to widzę jak MU najpopularniejszy klub obok Realu i Barcy zostaje bez sponsorów.  Wczoraj była plotka, że Adidas nie ma nic przeciwko Greenwoodowi, a potem podobno została zdementowana.

 

Z wypowiedzi Ten Haga też wynika, że on by chciał Greenwooda, ale decyzja nie należy do niego. 

 

Raczej nic z tego nie będzie, a inne kluby też nie chcą brać na siebie presji.

Odnośnik do komentarza

Greenwood nawet przywrocony do składu wg mnie nic by nie wniósł ponad rok nie gral, nawet chyba nie trenował (dopiero niedawno pojawiło się info że coś trenuje indywidualnie), kij wie jak się prowadził. To o ludziach po kontuzjach i roku nieobecności mówi się że mogą nigdy nie wrócić do poziomu przed, tutaj jest tak samo jak nie gorzej 

Odnośnik do komentarza

Nadal są bogatym klubem, choć powoli lecą w dół - wg Deloitte, w ostatnich latach po raz pierwszy nie są najbogatszym klubem w Anglii, spadli za Man City i Liverpool pod względem wysokości przychodów. 

 

Hojlund ma dużo do nauki, ale ludzie przesadzają już tak jęcząc, że strzelił 9 goli. W tym wieku mało kto strzela więcej (w tym sezonie dwóch kolesi, Musiala w Niemczech i Elye Wahi we Francji, obaj jednak mieli już za sobą lata bycia ważnym elementem klubu). Pracowitością, walecznością, tempem nauki wbił się zaskakująco szybko do składu Atalanty, ponadto wiosną pyknął 6 goli dla Danii, to jest takie tempo rozwoju, że jeśli Hojlund spełni oczekiwania, to mogła być ostatnia szansa, żeby go zdobyć. Ludzie będą płakać na kwotę jak zawsze, ale co to jest 80 mln za 20-latka - 8 mln euro za rok kariery. Jeśli będzie w ogóle grał na plus dla takiego klubu, to ta kasa nie będzie miała większego znaczenia dla Man United, czy to było 80 mln czy 20 mln.

 

 

 

Tymczasem, Mateusz Skoczylas chyba już dogadany z AC Milan. Gwiazdor kadry U-17 był na celowniku kilku klubów, ale Milan wydaje się dopiął swego. Ten to na pewno chwilę jeszcze nie pogra hehe. Z drugiej strony, pozostaje wielka niewiadoma, co teraz. Dla Milanu to nie za wielka inwestycja, nie widziałem kwoty, ale na razie nie wydaje się, by to był nawet jeden milion euro. Dla Zagłębia nic wielkiego, Łakomy poszedł właśnie do Szwajcarii za jakieś 2 miliony. Mimo zwrócenia uwagi świata w U-17, długa droga przed nim do dużej piłki.

 

Odnośnik do komentarza

W sensie planu na drużynę to i tak nie mogą na niego liczyć, więc nie wiem, ile tracą. Koleś w swoich najlepszych meczach przypomina dawny geniusz, ale ile rocznie tych meczów ma, może kilka dosłownie? A większość to albo nie gra, albo gra i nic nie pokazuje tak naprawdę. 

 

Nie wiem no, są JAKIEŚ szanse że to się opłaci PSG, ale wydają mi się nie za wielkie. Jasne, mogę to sobie wyobrazić, że we Francji koleś rozwala tamtejszych obrońców i w sumie nie jest aż tak strasznie drogi jak na PSG. 

Odnośnik do komentarza

Czas klauzuli podobno minął, tak że tyle z tego Dembele. Oczywiście PSG może teraz zapłacić więcej i przekonać Barsę, ale skoro mieli tę opcję 50 mln i nie skorzystali to jakoś nie wydają się przekonani.

 

Paryżanie dostali dziś konkretny cios, bo Mbappe został w klubie do końca lipca, co oznacza kolejne 40 mln euro bonusu lojalnościowego. To musi być świetne bulić tyle lojalnościowego kolesiowi, który ostatnio zapewnia tylko lojalność wobec Realu Madryt mdr. Kluby planują dogadać transfer w ciągu dwóch tygodni, ale nie wiem nadal, czy Real tak na serio.

Według "Le Parisien", o Mbappego starała się nadal Barcelona, oferowała zestaw Dembele+Gavi+Raphiinha, ale Mbappe nie był chętny iść do Barcelony.

 

PSG podobno wznowiło poważniejsze starania o Randala Kolo Muaniego, ale znów pytanie, czy cokolwiek się wydarzy w ataku PSG dopóki nie rozwiążą sytuacji Mbappego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Problem z Mbappe jest taki, że jest on obecnie najlepszym zawodnikiem grającym w Europie, w dodatku ma dopiero 24 lata i perspektywę na rozwój. Może przebierać w ofertach i zagrać na nosie nawet bogatym arabom. Pytanie tylko co z nim będzie jak, z wiekiem, straci motorykę, albo walnie mu kolano. Bo o tym że jest primadonną już wiemy. Każdy klub się dwa razy zastanowi, mimo wizerunkowego awansu. 

Inna sprawa jest taka,  jak skuteczny będzie w poważnej lidze? W ogórkowej tylko raz przekroczył 30 goli w sezonie, jego max to 42 bramki w całym sezonie. Gdzie nasz Robercik trzaskał ponad 40 na sezon regularnie od rozgrywek 15/16 (z wyłączeniem ostatniego sezonu w Barcy).

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Chelsea kontaktowała się bezpośrednio z Al-Khelaifim, tak informują całkiem wiarygodne źródła, ale nie trudno było się domyślić, jak się to skończy. Mbappe nie po robi cały ten cyrk, żeby odchodzić do klubu, który nie występuje w europejskich pucharach. Zresztą, nawet gdyby grali w LM, niewiele by to zmieniło. O fiasku rozmów niech świadczy fakt, że Chelsea wznowiła zainteresowanie Vlahoviciem, za którego Juventus chce Lukaku + 40/50 milionów xd Mbappe tym razem wydaje się być w 100% nastawiony na Madryt. Ale trzeba przyznać, że matka Mbappe ładnie ustawiła Kyliana.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Shankor napisał:

Problem z Mbappe jest taki, że jest on obecnie najlepszym zawodnikiem grającym w Europie

 

Jest bardzo dobry, ale nie aż tak, no bez przesady. Żółw nigdy nie został tak naprawdę zweryfikowany w piłce na najwyższym poziomie. Chodzi mi tutaj o regularną grę, a nie jakieś pojedyncze mecze na mistrzostwach, albo w LM.  

 

Haaland > Mbappe

 

Do tego kompletnie inne podejście do pracy. Jeden skupia się w 100% na piłce, a drugi woli liczyć pieniążki.  Przecież on gdziekolwiek trafi i nie wygra w 1-2 sezonie LM to zacznie robić dokładnie to samo co w PSG. Straszenie odejściem i żebranie o coraz większą kasę. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dembele ponoć i tak może odejść za 50 mln. Jakiś zapis jest w jego umowie ;)

Jako kibic Barcy od czasów Kluiverta, patrzę na to co się dzieje w ostatnich latach z niedowierzaniem. 

Tam takie wały szły jak Arthur czy Paulinho. Przepalono tyle kasy.

Teraz też raczej nikogo nie kupią, a kibice czekają na Bernardo Silvę ;)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zadowolony ze Dembele odchodzi, Ma chłop przebłyski , ale ja chciałbym aby zaorano cala te ere Bertoneu a on jest jedenym z tych, którzy to podpisuja. 

Mi sie podoba Abde np. Nie mowie ,ze to poziom Dembele, ale kurwa ile razy ten Dembele zaprezentowal ten poziom? Bardzo dobrze , niech idzie. A barcelona skoro ma sie budowac niech siega po swoje zasoby i daje im sie ograc. 

Przypominam, że kiedyś tez dawano sie ograc , Pedro , Sergio itd.

Odnośnik do komentarza

David Raya to kolejny na celowniku Arsenalu. Sprawa wydaje się do dogadania, pójdzie trochę kasy (Brentford chce 40 mln opłaty), zawodnik jest chętny. Raya grał w ostatnim sezonie znacznie lepiej niż Aaron Ramsdale, więc zapewne może przyjść jako bramkarz nr 1. Jednak chyba niechęć Arsenalu do zapłaty za transfer sugeruje, że nie widzą w nim jakiejś wielkiej opoki.

 

Thomas Partey prawdopodobnie zostanie w klubie, Arteta wydaje się być zbyt zadowolony z jego formy. Podstawowa jedenastka jest więc pewnym pytaniem, bo po wymianie Xhaka/Rice w pomocy nie widać dodatkowego miejsca, by Havertz nie zastąpił zawodnika, który był podstawowym i dobrym w tym sezonie. 

 

Cicho raczej o Nicolasie Pepe. Aż zapomniałem, że nadal jest w składzie, choć pewnie sam nie jest tym zachwycony.

 

 

Liverpool wydaje się zrezygnowany w sprawie Romeo Lavii. Pisałem o nim wiele, ale Liverpool chyba nie chce za niego tyle płacić. Tutaj też mowa o jedynie 40 milionach. Możliwe jest, że nowy tercet pomocników uzupełni ktoś inny, np. 22-letni Andre z Brazylii. Zawodnik od paru lat w lidze brazylijskiej zbiera nagrody, zadebiutował też w reprezentacji.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Raya ma za sobą świetny sezon, lepszy niż Ramsdale. U tego drugiego nie brakowało mało efektywnych meczów. Arsenal puścił prawie tyle samo goli, co Brentford, mimo znacznie lepszej obrony, znacznie mniejszej liczby szans! Raya obronił najwięcej strzałów w lidze. Prawie dwa razy tyle, co Ramsdale. A przecież także jest znany z gry konstruktywnej jako "pierwszy gracz z pola". Był jednym z najlepszych bramkarzy w tym sezonie. Nie wiem no, co prawda Arsenal nie wydaje się mocno cisnąć, a fani są zadowoleni z Ramsdale'a, ale posadzenie Rayi na ławce wydaje się marnotrawstwem. Dla mnie przy takiej grze Rayi, nie można go posadzić na ławce.

 

Raya ma rok kontraktu, gdzieś pójdzie prędzej czy później. Wiele klubów w Anglii jest zainteresowanych, także Bayern. Mam jednak nadzieję, że będzie grać.

 

 

Ousmane Dembele podobno ma "prywatną klauzulę", że jak wyraził do końca lipca chęć transferu, to Barcelona musi go puścić. Xavi wydaje się pogodzony z tym, że odchdodzi i tyle. Klub na pewno nie chciał, ale to nie kwota transferowa jest najgorsza, tylko że PSG podobno oferuje mu okolice 20 mln za sezon. Nie no, to nie brzmi jak genialna inwestycja dla PSG. Zwłaszcza, że klub musi oszczędzać, a kształt następnego projektu Luisa Enrique jest niejasny. Począwszy do tego, że trener nie chce rezygnować z Mbappego, jeśli ten nie zostanie wytransferowany w tym roku. Władze klubu oficjalnie naciskają, by w razie braku transferu, Mbappe spędził sezon poza składem.

 

Poniżej trening w ośrodku w Poissy. Kilkunastu graczy PSG jest uważanych za niechcianych, nie będą w ekipie w tym sezonie, są na sprzedaż, i nie poleciało na zgrupowanie, ale klub prawnie musi im zapewnić odpowiednie treningi - są w klubie kokosa. 

Nie brakuje w tym klubie wyrzutów znanych piłkarzy. Colin Dagba, Julian Draxler, Georginio Wijnaldum, Abdou Diallo, Kylian Mbappe, Leandro Paredes. 

 

 

image.png.882b9001dd0d3ffcf4fa5c67d88b1030.png

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Guardiola potwierdza - Joszko Gvardiol przechodzi testy medyczne, kolejny stoper już prawie w Man City. 

 

 

Barcelona nie dostanie wiele za Dembelego, ale postara się zrekompensować i ściągnąć chętnych zawodników z Man City po taniości. Nadal liczą, że zawodnicy ponaciskają i przyjdą tanio - zarówno Bernardo Silva, jak i Joao Cancelo.

 

 

Bayern podobno rzucił ostatnią ofertę za Harry'ego Kane'a. Nadal czuję, że nie ma tematu - ale podobno gracz bardzo chce tam pójść, więc kto wie, może Tottenham jednak pójdzie mu na rękę. 

Kyle Walker jest bardziej prawdopodobny, jeśli nie przedłuży kontraktu - a nadal tego nie zrobił - to pewnie Man City go odda do Bayernu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...