Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Czekam, aż jakiś polski klub kupi któryś z szejków i zacznie transferować najlepszych piłkarzy do Polski za dziesiątki milionów. Ciekawe co wtedy powiecie na temat "umierania futbolu" :) I nie, nie piszę tego sfrustrowany przejściem Lucasa do PSG, bo tak naprawdę bardziej mnie jara Kagawa, więc Lucas nie jest tak bardzo potrzebny, ale chodzi o sam fakt kupowania piłki nożnej przez panów ze wschodu. Nie mówcie, że nie wkur.wia was Anzhi albo Shenhua. Pieniądze czynią cuda.

Odnośnik do komentarza

Czekam, aż jakiś polski klub kupi któryś z szejków i zacznie transferować najlepszych piłkarzy do Polski za dziesiątki milionów.

 

No to musisz poczekać, aż w Polsce będzie jakiś Paryż albo Londyn. To może trochę potrwać. Ostatnio jeden z najbogatszych Polaków kupił jeden z lepszych polskich klubów i efekty nie są na razie powalające.

 

 

Nie mówcie, że nie wkur.wia was Anzhi albo Shenhua.

 

Oglądałem ostatni mecz Anży, gole strzelali Oleg Szatow i Fiodor Smołow, całkiem niezłe talenty, gole ładne. Ogólnie nie wyglądali jakoś specjalnie wkur.wiająco.

 

 

Co do wykupywania piłki przez ludzi wschodu, cóż, taka cena demokracji, że nieprzyzwoicie bogatych ludzi jest więcej w Rosji czy Chinach. Ale ja nie jestem kibicem piłki, tylko widzem, więc się nie załamuję. Mogę wybrać, jaki zespół będę oglądał. Natomiast będąc beznadziejnie biedny i traktowany jak (pipi), jak ogromna większość Rosjan, Chińczyków czy Katarczyków, nie miałbym opcji być przeciętnym Polakiem.

Odnośnik do komentarza

cena średnio-wysoka przy tych, które obecnie hulają. Czyli wygląda na to, że będzie grane 4-4-2

 

De Gea/Lindegaard

 

Evra-Vidic/Evans-Ferdinand/Smalling(kontuzja) -Rafael/Jones

 

Young/Nani-Carrick-Kagawa-Valencia/Welbeck

 

Rooney/Welbeck-RVP/Hernandez

 

Skład trochę wąski, kibel w razie kontuzji Evry. No ale transfer RVP raczej dobry, brakowało w klubie napadziora z prawdziwego zdarzenia. Pewnie za parę dni odejdzie Berbatov.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza

W sumie info sprzed paru dni, ale może jeszcze do kogoś nie dotarło. Milan w zamian z Thiago Silvę zakupił 25-letniego Christiana Zapatę (Villarreal, poprzednio Udinese). W Hiszpanii furory nie zrobił, ale w Udine dawał radę - bardzo solidny zawodnik, który może jeszcze lekko podskoczyć w umiejętnościach. No i był to zawsze mój pierwszy zakup w FM 08 i 09, a to już coś :D

Przy okazji Milan zamknął sobie drogę do Teveza lub Dzeko, bo Zapata jest Kolumbijczykiem, czyli zajął miejsce gracza spoza UE.

 

No nic - ten sezon Milanu spisuję na straty i liczę maksymalnie na zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim udziałem w LM. Za dużo zmian kadrowo-taktycznych było/będzie, żeby to nie odbiło się znacząco na zespole. Myślę, że najwcześniej od 2013/2014 można myśleć o Scudetto. Natomiast jakiś poważny sukces w LM to kwestia długoterminowa niestety.

Odnośnik do komentarza

No nic - ten sezon Milanu spisuję na straty i liczę maksymalnie na zajęcie miejsca premiowanego bezpośrednim udziałem w LM. Za dużo zmian kadrowo-taktycznych było/będzie, żeby to nie odbiło się znacząco na zespole. Myślę, że najwcześniej od 2013/2014 można myśleć o Scudetto.

 

 

Myśleć zawsze można, czasami te myśli są zabawne. Na razie Milan sprzedał swoje ostatnie gwiazdy i załatał tym dziurę w budżecie. W zamian za jednego z najdroższych obrońców w historii wypożycza kolesia, którego hiszpański drugoligowiec nie za bardzo potrzebuje.

 

W sumie jest to ruch w stylu Milanu - weźmy kolesia po katastrofalnym sezonie, który kiedyś był dobry, może się odrodzi. Czasami się to opłacało, ale generalnie to nie jest metoda, żeby być coraz mocniejszymi, tylko coraz słabszymi. Powoli już nie mają kogo sprzedawać. Liga włoska jest tak słaba, że drugie miejsce faktycznie ciągle jest możliwe, ale gdzie to w ogóle porównywać z Juventusem, który wykupił połowę największych gwiazd Serie A? Make it 2023/24.

 

 

Oczywiście pewnie tradycyjnie Milan w ostatnim dniu okienka wieczorem zakupi Kakę i Yangę-Mbiwę i to będzie już nieco inaczej wyglądać... Wyobrażam sobie, jak w tej chwili Silvio klęczy przed niechcianym w Madrycie Brazylijczykiem i błaga, żeby zgodził się zarabiać cztery razy mniej, niż ma teraz.

Odnośnik do komentarza

A Zapata przypadkiem nie ma włoskiego paszportu? Ja to akurat bym wolał Lewego w United niż RVP, ale przyzwyczaiłem się, że klub nie robi takich transferów jakbym chciał. Pozostaje mi Football Manager.

 

Untitled-1.jpg

 

Czemu, bo Polak? Van Persie jest przynajmniej doświadczony i dobrze ograny w tej lidze. Z tej dwójki to nie on jest kotem w worku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...