Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment największe gadane transfery to Leandro Damiao do Tottenhamu (znów) oraz... Nacho Monreal do Arsenalu! Kolejna hiszpańska sensacja Wengera, chociaż klubu pewnie aż tak nie odmieni, bo Gibbs w sumie i tak był jednym z paru jasnych punktów w tym sezonie. No ale kontuzja wyklucza go z gry na miesiąc, więc korzyść jest ewidentna.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Parę mediów podało informację, że Manuel Iturra podpisał już kontrakt z Liverpoolem (kończy mu się po sezonie). Te same media przeceniają często znaczenie Iturry w Maladze (jest raczej drugim wyborem za Camacho i Toulalanem), a także poziom gry (nie imponował raczej w tym sezonie), ale wobec kiepskiej formy Lucasa Leivy klubowi z Liverpoolu na pewno przydałby się skuteczniejszy odbieracz piłki w pomocy. Czy plotka się potwierdzi, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że strzelec decydującego gola w meczu stulecia może odejść, i to za półdarmo. Schalke skorzystało z klauzuli 1 mln euro w kontrakcie Felipe Santany. Nie wiadomo, czy piłkarz przejdzie, ale ostatnio wspominał, że chce grać w pierwszej jedenastce... podobno wszystko jest na ukończeniu.

 

 

To samo mówi się w Niemczech o transferze Andre Schuerrle do Chelsea. Negocjowane jest obecnie 20 mln euro dla Bayeru. Po co Chelsea chce kupować kolesia grającego na lewym skrzydle, skoro tam gra akurat ich najlepszy piłkarz, nie jestem pewien... W ramach transferu na rok do Leverkusen ma zostać wypożyczony Kevin De Bruyne, którego kupić próbował też Dortmund.

Odnośnik do komentarza

Rozmowy o transferze Andre Schuerrle potwierdzone. Chelsea to bogaty klub, więc pewnie je doprowadzą do końca.

 

 

Z kolei niemieckim mediom doprawdy nie ma chyba sensu wierzyć... Dzisiaj donoszą, że Mario Goetze ustalił już transfer do Bayernu (za 40 mln euro). Jak tak dalej pójdzie, to za rok cała Borussia będzie tam grała...

Odnośnik do komentarza

no niezly news na noc wyskoczyl. ponoc bajern ma zaplacic 37 mln bo taka ma klauzule, wiec bvb nie ma nic do gadania.

 

goetze pochodzi z bawarii i ponoc chodzil do klasy z badstuberem xD

 

byloby niezle!

 

jednak przyznam, ze nie wyobrazam sobie jak pogodzic taka pomoc

 

martinez, gustavo, schweinsteiger, kroos, ribery, robben, muller, shaqiri i goetze. no ku.rwa xD

 

 

POTWIERDZONE. bvb i bajern oficjalnie potwierdzily transfer. ladna szpileczka wbita bvb przed meczem z realem xD

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Ponczek sie nadaje jak najbardziej.

 

Jak tak ogladalem ta Lige Mistrzow w tym sezonie to jedyny zastepca Gycego na ktorego stac byloby Bvb to chhba Isco z Malagi, o ile ten juz sie z kims nie dogadal.

 

I mozna potwierdzic oficjanlnie tez.

 

Lewandowski BVB ---> Bayern. Pojdzie za ziomblem i tez zmieni barwy na czerwone, to jasne chyba.

Odnośnik do komentarza

To jest bomba. Takie transfery się zdarzają, ale zazwyczaj się o nich ploteczkuje do wyrzygu przez parę lat wcześniej (jak Ronaldo w Realu czy Van Persie w United). Teraz przez cały sezon było dość cicho, aż tutaj news z "Bilda" i potwierdzenie.

 

Sportowo, transfer na pewno nie szokuje. Wiadomo było od dawna, że Bayern robi wszystko, co może, by zachęcić Goetze do podpisania kontraktu. Możliwość dołączenia do najlepszej ekipy w historii Bundesligi oraz zapewne spora podwyżka skusiłyby niejednego. A jednak szkoda, bo Goetze w wieku 20 lat miał już za sobą 11 lat w Borussi i ponad 100 meczów w seniorskim składzie i mógł stać się jej symbolem. Szkoda też, bo Bayern ma naprawdę wypchany skład i dla widza to nie jest korzystna sytuacja, bo Bayern mniej zyska, niż Borussia straci.

 

 

Kim można zastąpić Goetze? Nikim. Nie mówię, że zupełnie nie ma takich piłkarzy na świecie czy że się nie pojawią, ale na pewno Dortmund nie ma szans kupić żadnego z nich. Od tego jest renoma Bayernu, Barcy, Realu, pieniądze kilku klubów angielskich. Dortmund nie zgarnie nigdy takiego talentu, chyba że swoją metodą go wypatrzy w wieku pacholęcym. Nie każdy się ze mną zgadza, ale dla mnie Goetze już teraz jest w miarę blisko najlepszych piłkarzy na świecie, a jeśli poprawi kilka swoich wad, będzie potworem.

 

 

Co do zagwozdki Olschmitza nad składem pomocy - na ten moment wydaje mi się bardziej prawdopodobne, że Goetze w tej ekipie grałby zapewne na ataku. Tam też jest wiele opcji (jednak (pipi)rro się starzeje, a ktoś z dwójki Gomez-Mandżukić ma odejść), ale to wydaje się oczywiste i zbyt eskcytujące w połączeniu z Shaqirim, Kroosem, Muellerem (Jezus Maria, co za kwartet ofensywny!). Zwłaszcza, że przychodzi Guardiola, który na atak przesunął Messiego, co wtedy było uważane za dość awangardowe zagranie. Ostatnio w kadrze Niemiec Goetze grał właśnie jako taka "fałszywa dziewiątka", Messiego na początku też tak określano, że nieprawdziwy z niego napastnik. Ale stał się czymś więcej. Na ten moment wydaje mi się, że Goetze może osiągnąć wszystko na tej pozycji. Czy tak będzie, zobaczymy, ale tak to wygląda.

 

 

 

 

Aha, no i tak - moment ogłoszenia tego transferu to chu'jstwo Bayernu. Wyszło na jaw jak Uli kręci z podatkami, to musiał wypuścić taką historię. Władze klubu w wywiadach mówią, że nie chcą wykupywać Borussii, a wszyscy wiedzieli, że rok temu przez całe lato próbowali wykorzystać klauzulę Goetzego.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Aha, no i tak - moment ogłoszenia tego transferu to chu'jstwo Bayernu.

ponoc gece zadecydowal jakis czas temu, klopp ponoc dowiedzial sie po drugim meczu z malaga - do gecego zadzwonil guardiola i go namawial.

 

a po drugie bild twierdzi, ze przeciek byl z dortmundu (ale nie chcieli wskazac konkretnej osoby). stanowisko bajernu jest ponoc takie, ze chcieli oglosic pozniej.

 

ile w tym prawdy? nie wiem. moze rzeczywiscie to kolejna zagrywka henesa;)

 

dziwic sie gecemu ciezko. lepszy klub, lepsza kasa, wieksze perspektywy, wiecej kumpli z kadry.

 

 

 

ogor - no pewnie jakis napastnik odejdzie. nie mniej jednak bajern bedzie mogl wystawic dwie rownorzedne linie pomocy, a zbierajac wszystkich razem - bedzie mial najlepsza pomoc na swiecie (imo juz ma).

Odnośnik do komentarza

No ma, co więcej - wspomniany przeze mnie kwartet przez następne 5 lat powinien być tylko coraz lepszy. A już wygląda mocarnie. Dodatkowo, poza Shaqirim, będzie grał regularnie w reprezentacji Niemiec, zdobywając zgranie, prestiż i sympatię kibiców w całym kraju.

 

 

Tekst o zaangażowaniu Guardioli potwierdza, że Goetze może być raczej nowego typu napastnikiem. Klopp wyjawił w swoim stylu: "Goetze odchodzi, bo był wymarzonym transferem Guardioli. Tak więc cały transfer to moja wina! Nie umiem zmaleć o 15 cm i nauczyć się hiszpańskiego. Nie mogę nauczać futbolu szybkiego ataku i nagle zacząć grać tiki takę".

 

"Wiedziałem o transferze dzień po meczu z Malagą. Więc miałem 24 godziny, żeby się nacieszyć ze zwycięstwa. Wiedziałem, kiedy to zostanie opublikowane".

 

W ogóle mocna konfa. Klopp to jest osobowość jak Mourinho, no i cynizm na podobnym poziomie.

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chodzi o następcę w BVB, to sensowny wydaje się Christian Eriksen. Doniesienia o rozmowach z nim pojawiły się w momencie, w którym - jak teraz wiemy - klub dowiedział się, że Goetze odejdzie. Nie wiem jednak, czy Duńczyk jest chętny.

 

 

 

Co do Bayernu, to myślę, że Guardiola pójdzie w kierunku znanym z Barcelony... w którym Bayern i tak już szedł. Tak więc odejdą najmniej zdatni do takiego stylu gry zawodnicy, Gomez i Robben. Luiz Gustavo też może odejść, bo Emre Can chyba już teraz jest lepszy, zresztą Bayern ma chyba w ogóle sporo wychowanków na tę pozycję.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Myślę że Eriksen byłby dobrym pomysłem. Ale prawdopodobieństwo że będzie chciał grać w bvb jest znikome. Pewnie śmierdzące pieniądze arabskich szejków go skuszą i trafi do PL:( Ciut łatwiej będzie chyba ściągnąć Isco, ale nie jestem pewien. Chyba że Klopp nas zaskoczy i wynajdzie na szybko jakiś diamencik który da się szybko oszlifować.

Odnośnik do komentarza

Według follow-upu "Bildu", sprawa wygląda tak: Bayern zaoferował Goetze jakieś 12 mln euro za sezon (w BVB, wydaje mi się, dostawał niecałe 5 mln), ale pod warunkiem, że zgodzi się teraz - w razie odmowy, w lecie 2014 nie chcieliby jego, tylko Neymara, a jakby się nie udało, to Draxlera. Ogólnie całe to załatwianie Goetzego wygląda dość... tanio, choć tak drogo.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Agent Juppa Heynckesa, Enrique Reyes, powiedział portalowi COPE, że Lewandowski został już podpisany przez Bayern. "Tak. Mają już Goetze i Lewandowskiego. Problem jest taki, że Bayern ma mnóstwo pieniędzy. Robią to, co z Javim Martinezem. Co robisz, jeśli klub nie chce sprzedać? Wykładasz kwotę w klauzuli".

 

http://www.sport.es/es/noticias/alemania/representante-heynckes-bayern-tiene-firmado-lewandowski-2372668

 

 

 

Ktoś musi zrobić komiks, jak na wczorajszej konferencji Klopp mówi: "mogło być gorzej, mogli to ogłosić parę godzin przed meczem", potem nagłówek, a potem minę Kloppa xd.

 

article-2314064-1972E828000005DC-814_634

 

 

158384hp2.jpg

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...