Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

no mysle wlasnie nad wycieczka do gebelsow ;)

 

no, ale tak na szybko. civic 1.5 benzynowy czy audi a3 1.9 tdi?

 

Diesel bardzo kusi i wziąłbym TDI ale nie w A3 1 generacji. Generalnie ta A3 jest dla mnie troche słaba/brzydka/droga i nijaka. Byc moze u helmuta trafisz w tej kwocie juz Civica 7gen ale to już jak lubisz. Zasadniczo nie nastawiaj się na jedno auto, no chyba, że masakrycznie masz wkretke na Honde bo u niemca jest tyle aut do wyboru, że możesz wrócic z fajną mazdą lub seatem czy tam cokolwiek.

 

Ej ja mam A3. Spieprzaj :P I powiem Ci, że mam je od roku i bardzo zmieniły się moje poglądy. Pomysł na wskoczenie w jakiegoś japońca zszedł na drugi plan bo zakochałem się w S3 :) Ale wracając do A3. Fakt, że tanie auta to nie są. Ale są serio mega wygodne. I mają jakoś tak wszystko sensownie poukładane, Czy się podoba czy nie. Kwestia gustu. Po za tym różnica w cenie między Civic benz a A3 diesel.... trochę sporawa :)

 

Co do samego silnika 1.9 TDI. Dobra jednostka ale w razie napraw dość kosztowna. Jak każdy diesel. No i jak chcesz, żeby to jechało to trzeba by szukać wersji 110 kucy. Po za tym A3 jest dość ciężkie jak na takiej wielkości auto.

Civic też dobra opcja. Sam miałem plany na ten samochód ale ja szukałem Coupe najlepiej 1.6 VTEC. Ale, że trafiła się A3 1.8 to wziąłem :) Żałuje, że nie szukałem jakiejś 1.8 T :P

 

Ogólnie za te 14k to coś już znajdziesz. W każdej marce możesz coś wyhaczyć. Pytanie do czego będzie służyć auto.

A tylko nie kupuj auta z grupy VAG z silnikiem 1.6. Bo pali jakiś 1-2 l mniej niż mój ale jedzie dużo gorzej :) A u mnie te 10l/ 100 się utrzymuje.

 

Jestem wielkim fanem Audi i sam chciałem kupić A3 ale do póki nim nie pojeździłem, nie pooglądałem to byłem napalony. W praniu wyszło, że auto samo w sobie jest takie troche biedne - wiadomo ergonomia wzorowa, wszystkie guziki tam gdzie powinny być, fotele ok, ale sam designw środku głowy nie urywa, na zewnątrz to buda już jest troche zmęczona wiekiem czasu i tam niezdrowo wywindowana cena A3 w Polsce przekonała mnie, że bez sensu się mi osobiście ładować. Za mała różnica w porównaniu do golfa. Dlatego na koncie już odkłada się hajs i następne auto to Audi A4 B6 - poniżej tego poziomu nie schodzę. Chciałem seata ale w czasie produkcji A4 B6 żadnego ciekawego dla mnie nie ma więc czekam na B6.

Odnośnik do komentarza

audi mi sie zaje.biscie podoba, zarowno a3 jak i a4 (b5), ale czytalem, ze w przypadku diesla czesci fhuuj drogie.

 

Czy ja wiem czy drogie - zarówno przy benzynie jak i dieslu trzeba wybulić jak trafisz trupa. Turbo wiadomo, że kosztuje tak samo jak padną pompowtryski, ale tak to rozrząd jest w kosztach porównywalny do benzyny. Oprócz tego nic nie wymieniasz no chyba, że czeka Cie remont. Z niemiec można przywieźć naprawde zadbane auto, nie to co u nas.

Tak naprawde w utrzymaniu samego silnika to nie ma jakich ciężkich kosztów jeśli jest sprawny.

Odnośnik do komentarza

no coupe 1.6 vtec to juz w ogole rzadkosc.

 

z drugiej strony nie chce kupowac w niemczech na przypal, bo potem sie okaze tak jak kiedys szukalem hondy sedana i dowiedzialem sie, ze robione byly w uk.

 

nie chcialbym wrocic z fura i dowiedziec sie, ze jest do du.py

 

edit: a jak to jest z tymi ciwikami 6? tylko te 3 drzwiowe heczbeki sa made in japan? a te czterodrzwiowe vtec z silnikiem 1.5 nie?

np. taki http://otomoto.pl/honda-civic-1-5-benzyna-klima-elektryka-C18694610.html

 

wyglada spoczko, silnik ten sam 1.5, econom, vtec

 

To co pokazales to jest liftback i byl robiony w uk. Made in Japan byly robione 3 drzwiowe i chyba to wszystko. Coupe byly dla stanow ale nie pamietam czy byly robiony w japan czy us i a.

Jak chcesz civic 6 gen to fajnie zeby bylo 1.5 vtec-e albo juz 1.6 vtec :)

Sam posiadam civic 6 gen wlasnie 3 drzwiowego w wersji 1.4 75km zrobionym na 90km. Sam bylem napalony wczesniej na A3, niby to ladne ale nudne juz, przejadlo mi sie. Kumpel kupil civica i sie zakochalem :D

 

Pomimo ze nie mam vteca to w srodku cicho do 3k a jak depcze to ladnie ryczy : D Brakuje mi do pelnego szczescia dobrego dolotu wraz z stozkiem.

 

Znajomy ma seata toledo II i srodek jest ten sam co w audi a3 i powiem ze niby wszystko fajnie, plastiki twarde nie trzeszcza, ladne czerwone zegary itp. Siedzenia twarde, w hondzie sa wygodniejsze i bardzo miekkie. Kolejnym plusem dla mnie to to ze sie nisko siedzi :P Czujesz praktycznie ze siedzisz na asfalcie.

 

A jak kupisz bialego civica to tez nie jest zle, pomalujesz wszystko pod kolor bialy, lampy zrobisz smoked, dobre biale felgi i przekozak :D

 

P2151068.jpg

 

w sumie to najlepiej jakbys trafil biala liftowa bo przedlift to ma te wszystkie listwy czarne, ktore mozna pomalowac pod kolor by efekt byl taki jak na zamieszczonym obrazku to trzeba duzo sie bawic ; )

Albo kupisz 1.4 90km i zrobisz swapa na b18c4 mmm <3

 

Troche moj post bez skladni ale konczac powiem tak jak sam mysle. Jezeli chcesz miec auto, ktorym masz zamiar po prostu jezdzic i malo placic za rope to kup a3 w dieslu ( chociaz w tdi to trzeba zaplacic praktycznie 2x wiecej niz za honde, to tak na marginesie).

Jezeli jednak lubisz czasami poszalec na ulicy, lubisz jak w kabinie jest glosno przy 7k obrotow i rajcuja cie rozne dodatki, typu dokladki zderzaka, oemowe owieki, zabawki mugena, czy nawet kolorowe srubki i chcesz troche sie wyrozniac na drodze, bierz honde.

 

Jezeli masz jakies jeszcze pytania to pytaj, postaram sie odpowiedzec w miare obiektywnie :)

Odnośnik do komentarza

no coupe 1.6 vtec to juz w ogole rzadkosc.

 

z drugiej strony nie chce kupowac w niemczech na przypal, bo potem sie okaze tak jak kiedys szukalem hondy sedana i dowiedzialem sie, ze robione byly w uk.

 

nie chcialbym wrocic z fura i dowiedziec sie, ze jest do du.py

 

edit: a jak to jest z tymi ciwikami 6? tylko te 3 drzwiowe heczbeki sa made in japan? a te czterodrzwiowe vtec z silnikiem 1.5 nie?

np. taki http://otomoto.pl/ho...-C18694610.html

 

wyglada spoczko, silnik ten sam 1.5, econom, vtec

 

To co pokazales to jest liftback i byl robiony w uk. Made in Japan byly robione 3 drzwiowe i chyba to wszystko. Coupe byly dla stanow ale nie pamietam czy byly robiony w japan czy us i a.

Jak chcesz civic 6 gen to fajnie zeby bylo 1.5 vtec-e albo juz 1.6 vtec :)

Sam posiadam civic 6 gen wlasnie 3 drzwiowego w wersji 1.4 75km zrobionym na 90km. Sam bylem napalony wczesniej na A3, niby to ladne ale nudne juz, przejadlo mi sie. Kumpel kupil civica i sie zakochalem :D

 

Pomimo ze nie mam vteca to w srodku cicho do 3k a jak depcze to ladnie ryczy : D Brakuje mi do pelnego szczescia dobrego dolotu wraz z stozkiem.

 

Znajomy ma seata toledo II i srodek jest ten sam co w audi a3 i powiem ze niby wszystko fajnie, plastiki twarde nie trzeszcza, ladne czerwone zegary itp. Siedzenia twarde, w hondzie sa wygodniejsze i bardzo miekkie. Kolejnym plusem dla mnie to to ze sie nisko siedzi :P Czujesz praktycznie ze siedzisz na asfalcie.

 

A jak kupisz bialego civica to tez nie jest zle, pomalujesz wszystko pod kolor bialy, lampy zrobisz smoked, dobre biale felgi i przekozak :D

 

 

 

w sumie to najlepiej jakbys trafil biala liftowa bo przedlift to ma te wszystkie listwy czarne, ktore mozna pomalowac pod kolor by efekt byl taki jak na zamieszczonym obrazku to trzeba duzo sie bawic ; )

Albo kupisz 1.4 90km i zrobisz swapa na b18c4 mmm <3

 

Troche moj post bez skladni ale konczac powiem tak jak sam mysle. Jezeli chcesz miec auto, ktorym masz zamiar po prostu jezdzic i malo placic za rope to kup a3 w dieslu ( chociaz w tdi to trzeba zaplacic praktycznie 2x wiecej niz za honde, to tak na marginesie).

Jezeli jednak lubisz czasami poszalec na ulicy, lubisz jak w kabinie jest glosno przy 7k obrotow i rajcuja cie rozne dodatki, typu dokladki zderzaka, oemowe owieki, zabawki mugena, czy nawet kolorowe srubki i chcesz troche sie wyrozniac na drodze, bierz honde.

 

Jezeli masz jakies jeszcze pytania to pytaj, postaram sie odpowiedzec w miare obiektywnie :)

 

nigger wiocha plz ....

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mimo, że jestem fanem Hondy to brałbym A3, (pipi) podoba mi się ten model. kumpel ma lale 1.8T, codziennie kusi mnie jej widok, srebrna, czarne felgi w karbonie, sprawdzona w Audi pod katem przebiegu (bodajże niecałe 80 tys.!!) i bezwypadkowa, a dodatkowo silnik jest wg mnie idealny (lepszy tylko 1.8T w 180HP i wiadomo - quattro). Mało tego, chce ją oddać za jakieś 16-17 tys. (skubany chce kupić S3), może kasa dosyć spora, ale lepiej dołożyć ten tysiąć i mieć 1.8T niż 90 konnego diesla co ma napizgane 250 koła przebiegu. szukaj ładnej A3 Olszu;>.

Odnośnik do komentarza

ale jak juz wspomnialem mam tylko 14k do wydania, nie wiem czy tak latwo znajde ladne a3. do tego 1.8T pali z 10 litrow w miescie z palcem w du.pie pewnie :D

 

mimo wszystko raczej honda. co tu duzo gadac, w mojej 'piatce' jestem zakochany, po prostu brakuje mi mocy, klimatyzacji i elektr. luster (otwieranie korbka lustra po stronie pasazera rzadzi), a to wszystko daje mi civic6.

Odnośnik do komentarza

Focus fajne auto, mimo ogólnej (pipi)ni jaka kojarzy mi sie z Fordem to nie spotkałem osoby, która by miała i narzekała na Focusa. Osobiście - kupiłbym.

Inna sprawa, że ten z ogłoszenia jest za 13900, wiadomo, coś się starguje, ale po opłatach i wymianie tego co trzeba wyjdzie ponad 16. Sporo kasy.

 

A co do Hondy - no w wersji trzydrzwiowej to jak najbardziej, ale 14 tys. to też kupa sosu jak za taki samochód. A3 w dieslu za czternastaka chyba lepiej nie kupować, w ogóle nie ładowłbym się w starego ropniaka.

 

Zmiana koncpecji - szukaj Hondy : ).

Odnośnik do komentarza

no coupe 1.6 vtec to juz w ogole rzadkosc.

 

z drugiej strony nie chce kupowac w niemczech na przypal, bo potem sie okaze tak jak kiedys szukalem hondy sedana i dowiedzialem sie, ze robione byly w uk.

 

nie chcialbym wrocic z fura i dowiedziec sie, ze jest do du.py

 

edit: a jak to jest z tymi ciwikami 6? tylko te 3 drzwiowe heczbeki sa made in japan? a te czterodrzwiowe vtec z silnikiem 1.5 nie?

np. taki http://otomoto.pl/ho...-C18694610.html

 

wyglada spoczko, silnik ten sam 1.5, econom, vtec

 

To co pokazales to jest liftback i byl robiony w uk. Made in Japan byly robione 3 drzwiowe i chyba to wszystko. Coupe byly dla stanow ale nie pamietam czy byly robiony w japan czy us i a.

Jak chcesz civic 6 gen to fajnie zeby bylo 1.5 vtec-e albo juz 1.6 vtec :)

Sam posiadam civic 6 gen wlasnie 3 drzwiowego w wersji 1.4 75km zrobionym na 90km. Sam bylem napalony wczesniej na A3, niby to ladne ale nudne juz, przejadlo mi sie. Kumpel kupil civica i sie zakochalem :D

 

Pomimo ze nie mam vteca to w srodku cicho do 3k a jak depcze to ladnie ryczy : D Brakuje mi do pelnego szczescia dobrego dolotu wraz z stozkiem.

 

Znajomy ma seata toledo II i srodek jest ten sam co w audi a3 i powiem ze niby wszystko fajnie, plastiki twarde nie trzeszcza, ladne czerwone zegary itp. Siedzenia twarde, w hondzie sa wygodniejsze i bardzo miekkie. Kolejnym plusem dla mnie to to ze sie nisko siedzi :P Czujesz praktycznie ze siedzisz na asfalcie.

 

A jak kupisz bialego civica to tez nie jest zle, pomalujesz wszystko pod kolor bialy, lampy zrobisz smoked, dobre biale felgi i przekozak :D

 

 

 

w sumie to najlepiej jakbys trafil biala liftowa bo przedlift to ma te wszystkie listwy czarne, ktore mozna pomalowac pod kolor by efekt byl taki jak na zamieszczonym obrazku to trzeba duzo sie bawic ; )

Albo kupisz 1.4 90km i zrobisz swapa na b18c4 mmm <3

 

Troche moj post bez skladni ale konczac powiem tak jak sam mysle. Jezeli chcesz miec auto, ktorym masz zamiar po prostu jezdzic i malo placic za rope to kup a3 w dieslu ( chociaz w tdi to trzeba zaplacic praktycznie 2x wiecej niz za honde, to tak na marginesie).

Jezeli jednak lubisz czasami poszalec na ulicy, lubisz jak w kabinie jest glosno przy 7k obrotow i rajcuja cie rozne dodatki, typu dokladki zderzaka, oemowe owieki, zabawki mugena, czy nawet kolorowe srubki i chcesz troche sie wyrozniac na drodze, bierz honde.

 

Jezeli masz jakies jeszcze pytania to pytaj, postaram sie odpowiedzec w miare obiektywnie :)

 

nigger wiocha plz ....

 

Yacek, mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi? : D

Odnośnik do komentarza

 

Redmitsu- jeszcze pytasz? hint: "lampy smoked, dokładki zderzaka, owiewki"

 

Nie zauwazylem pogrubionego tekstu, sry.

Co i tak nie znaczy ze takie rzeczy to jest wies tuning. Rozumiem nazwaniem wies tuningu swiatla ala lexus badz jakies wielkie zderzaki z siatka, ale ja mowie tutaj o typowych oemowych czesciach hondy wlasnie typu owiewki czy ten chlapacze oemowe.

Lampy smoked tylnie np robia w duzo roznych typach aut nawet w prostej polowce seryjnie byly robione smoked w niektorych modelach.

 

Jezeli ktos potrafi to ogarnac i robi z gustem to ok a szczegolnie w hondach ktore generalnie lubia i pasuje do nich to. Chyba ze ktos wyobrazil sobie jakies audi a4 z dokladka zderzaka czy lampami smoked to jestem w stanie to zrozumiec : D

Odnośnik do komentarza

Redmitsu chodzi Ci o typowy JDM. A tego Civica co wrzuciłeś to Type R :) Marzenie chyba każdego maniaka samochodowego :)

 

Wracając do A3 w dieselu i cen porównywalnych do benzyny. Skupiamy się na silniku bo reszta to jest to samo :) W dieselu dochodzą wtryski, świece żarowe, i dwumas. Turbo nie liczę bo w 1.8T też występuję. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że łosie w tdi częściej leją na turbo i nie patrzą czy odczekać chwilę po pałowaniu czy nie.

Myk jest taki, że diesel odwdzięczy Ci się dużo mniejszym spalaniem :) Teraz trzeba se to policzyć :D

 

 

Ford odpada bo to Ford :) Jeszcze w dieselu :)

 

W tych pieniądzach szukaj dobrze zadbaną benzynę. Za 14k wyrwiesz fajnego Civica w dobrym stanie z ciekawym wyposażeniem. A Honda to Honda - jest niezawodna :D

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza

Dwumas w TDI jeśli padnie to wymienia sie na jednomas. Te kolo wadliwe technicznie, ktore sie non stop sypie jest jakas porazka i trzeba niestety poprawic fabryke. Swiece zarowe przeciez nie sa drogie wiec dziwnie je wymieniac - nie duzo tansze sa markowe i dobre swiece do benzyny. Wtryski to wiadomo, moze sie zdarzyc (i zdarza sie w autach z PL) a nie musi (dobre auto z zachodu).

 

Focus sam w sobie nie jest zly - w sumie to fajne autko, dopoki pod maska nie ma fordowskiego diesla. Unikac tego silnika jak ognia - (pipi) nie z tej ziemi. Zreszta montowane w nowszym Mondeo ma to samo - wali sie lepiej niz lasencja w agencji.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Widze, ze civic jest na nie forum ubóstwiany czego wogóle nie rozumie. Jedyną zaletą tych samochodów są silniki, nikt nikt nie zwraca uwagi na to, że te samochody są pokryte papierową blachą i w konfrontacji zderzeniowej z przykładowo bmw łamią sie jak transformers. Cała siła tego modelu leży w jego masie, dlatego są super zwrotne i względnie mało palą.

Dla mnie ważne są względy bezpieczeństwa wiec stawiam na samochody mocnej konstrukcji, które pewnie prowadzą sie na drodze.

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ogladam sobie niemieckie ogloszenia i rzeczywiscie mozna wyrwac do 15k fajnego civica siodemke

 

http://tinyurl.com/3n4cpbg

http://tinyurl.com/3u4uqfz

http://tinyurl.com/3dpmuwy

 

Wybierz się do dojczlandu bo tam naprawdę fajne fury można kupić no i pamiętaj, że młodszy rocznik to jednak młodszy rocznik. No i w 7gen środek jest już do przyjęcia bo pozostałe miały wnętrzę takie same jak fred flinstone w swoim głazowozie. A to ma znaczenie. Chociażby w zderzeniu z niemieckimi furami gdzie jest inaczej i lepiej.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Widze, ze civic jest na nie forum ubóstwiany czego wogóle nie rozumie. Jedyną zaletą tych samochodów są silniki, nikt nikt nie zwraca uwagi na to, że te samochody są pokryte papierową blachą i w konfrontacji zderzeniowej z przykładowo bmw łamią sie jak transformers. Cała siła tego modelu leży w jego masie, dlatego są super zwrotne i względnie mało palą.

Dla mnie ważne są względy bezpieczeństwa wiec stawiam na samochody mocnej konstrukcji, które pewnie prowadzą sie na drodze.

Kiedyś o tym wspominałem na forum, to mnie pojechali, że "pier*ole głupoty" ;)

 

a tak poza tym to mi również starsze Civici (hatchbacki) się podobają i do silników nie można się doczepić. Niestety, w moich okolicach często Civic=dresowóz więc gdybym szukał kiedyś czegoś w okolicy to musiałbym brać pod uwagę wymianę tłumika-wiadra na zwykły i zdzieranie naklejek "Pajonier" z szyby

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Civic za bardzo kojarzy mi sie z moim Roverem 420d którego mam. A co myślicie o passacie z 1999-2000 r za okolo 14 tys? Auto już starsze ale chyba cieszace sie spora niezawodnoscia. Serio tee silniki diesla od Focusa sa tak beznadziejne ? Bo nie ukrywam że Focus którego bym kupil musial by miec silnik diesla.

 

A skoda octavia?

 

http://moto.allegro.pl/skoda-octavia-1-9-tdi-lift-i1660313074.html

Edytowane przez Ma_niek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...