Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

No i nabylem sobie Honde Civic VI 98r. w wersji 3d ;] Narazie tylko 1.4 90km ale po przesiadce z polo 1.0 50km jest roznica znaczna ;p Super zadbany egzemplarz z przyciemnianymi szybkami ( tylnie boczne i tylna ) bez zadnej rdzy. Fajnie ze autko mam tydzien a wczoraj ktos (pipi)al z buta w tylne nadkole. Troche odbilismy ja ale lakiernik powiedzial ze trzeba bedzie szpachlowac i malowanie. (pipi)a, niech ten kto przyj.ebal niech mu ta noga zgnije. Ja pier.dole

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dysponuje kwota ok 14k (tzn mam 16, ale te 2 zostawiam sobie na jakies dodatkowe (pipi)y typu rejestracja, przeglad, wymiana jakis glupot).

 

najbardziej chcialbym civica 6 z tym silnikiem 1.5vtec ale jest troche problem z ich dostepnoscia. nie dosc, ze w ogloszeniach na ogol znajduje ze dwie, trzy sztuki to jeszcze np. białe.

 

szukam zatem jakiejs alternatywy. nie spieszy mi sie jakos bardzo bo planuje wymienic fure jakos w wakacje. nie znam sie zbytnio na motoryzacji xD wiec zapytam tutaj.

 

czy audi a3 rocznik 1998-2000 mniej wiecej z silnikiem 1.9 tdi to dobry wybor? moja aktualna civic5 byla tania w eksploatacji, jak jest z dieslowym audi? czy czesci drogie, czy sie czesto je.bie i jak to jest z tym odpalaniem diesli w zime?

Odnośnik do komentarza

no mysle wlasnie nad wycieczka do gebelsow ;)

 

no, ale tak na szybko. civic 1.5 benzynowy czy audi a3 1.9 tdi?

 

Diesel bardzo kusi i wziąłbym TDI ale nie w A3 1 generacji. Generalnie ta A3 jest dla mnie troche słaba/brzydka/droga i nijaka. Byc moze u helmuta trafisz w tej kwocie juz Civica 7gen ale to już jak lubisz. Zasadniczo nie nastawiaj się na jedno auto, no chyba, że masakrycznie masz wkretke na Honde bo u niemca jest tyle aut do wyboru, że możesz wrócic z fajną mazdą lub seatem czy tam cokolwiek.

Odnośnik do komentarza

no mysle wlasnie nad wycieczka do gebelsow ;)

 

no, ale tak na szybko. civic 1.5 benzynowy czy audi a3 1.9 tdi?

 

Diesel bardzo kusi i wziąłbym TDI ale nie w A3 1 generacji. Generalnie ta A3 jest dla mnie troche słaba/brzydka/droga i nijaka. Byc moze u helmuta trafisz w tej kwocie juz Civica 7gen ale to już jak lubisz. Zasadniczo nie nastawiaj się na jedno auto, no chyba, że masakrycznie masz wkretke na Honde bo u niemca jest tyle aut do wyboru, że możesz wrócic z fajną mazdą lub seatem czy tam cokolwiek.

 

Ej ja mam A3. Spieprzaj :P I powiem Ci, że mam je od roku i bardzo zmieniły się moje poglądy. Pomysł na wskoczenie w jakiegoś japońca zszedł na drugi plan bo zakochałem się w S3 :) Ale wracając do A3. Fakt, że tanie auta to nie są. Ale są serio mega wygodne. I mają jakoś tak wszystko sensownie poukładane, Czy się podoba czy nie. Kwestia gustu. Po za tym różnica w cenie między Civic benz a A3 diesel.... trochę sporawa :)

 

Co do samego silnika 1.9 TDI. Dobra jednostka ale w razie napraw dość kosztowna. Jak każdy diesel. No i jak chcesz, żeby to jechało to trzeba by szukać wersji 110 kucy. Po za tym A3 jest dość ciężkie jak na takiej wielkości auto.

Civic też dobra opcja. Sam miałem plany na ten samochód ale ja szukałem Coupe najlepiej 1.6 VTEC. Ale, że trafiła się A3 1.8 to wziąłem :) Żałuje, że nie szukałem jakiejś 1.8 T :P

 

Ogólnie za te 14k to coś już znajdziesz. W każdej marce możesz coś wyhaczyć. Pytanie do czego będzie służyć auto.

A tylko nie kupuj auta z grupy VAG z silnikiem 1.6. Bo pali jakiś 1-2 l mniej niż mój ale jedzie dużo gorzej :) A u mnie te 10l/ 100 się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza

no coupe 1.6 vtec to juz w ogole rzadkosc.

 

z drugiej strony nie chce kupowac w niemczech na przypal, bo potem sie okaze tak jak kiedys szukalem hondy sedana i dowiedzialem sie, ze robione byly w uk.

 

nie chcialbym wrocic z fura i dowiedziec sie, ze jest do du.py

 

edit: a jak to jest z tymi ciwikami 6? tylko te 3 drzwiowe heczbeki sa made in japan? a te czterodrzwiowe vtec z silnikiem 1.5 nie?

np. taki http://otomoto.pl/honda-civic-1-5-benzyna-klima-elektryka-C18694610.html

 

wyglada spoczko, silnik ten sam 1.5, econom, vtec

Edytowane przez Ölschmitz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...