Skocz do zawartości

Przyziemne marzenia, cele


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

planuje wymienic moja civic piatke 1.3 1994 na szostke 2.0 td (heczbek). moze jeszcze przed latem. kocham ten woz, jezdze juz bodajze 3 lata i nigdy nic sie nie dzialo, oprocz klockow miesiac po kupnie. a tak to tylko wymiana plynow i regularne przeglady. no, ale to samochod z 94 roku wiec pewnie to tylko kwestia czasu. doskwiera tez brak klimy, elektr. szyb itd.

 

cos w tym stylu

http://otomoto.pl/honda-civic-C16812463.html

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

planuje wymienic moja civic piatke 1.3 1994 na szostke 2.0 td (heczbek). moze jeszcze przed latem. kocham ten woz, jezdze juz bodajze 3 lata i nigdy nic sie nie dzialo, oprocz klockow miesiac po kupnie. a tak to tylko wymiana plynow i regularne przeglady. no, ale to samochod z 94 roku wiec pewnie to tylko kwestia czasu. doskwiera tez brak klimy, elektr. szyb itd.

 

cos w tym stylu

http://otomoto.pl/honda-civic-C16812463.html

Ten civic ze zdjęcia produkowany był w Wielkiej Brytanii, a Twój - w Japonii. Takiej samej jakości więc się nie spodziewaj, tym bardziej z dieslem.

Odnośnik do komentarza

czytajac posty jacka odnosze wrazenie, ze dawno nie ruchal. spusc troche z kija i dopiero wroc na foruming.

 

z 3 drzwiowymi jest taki problem, ze jest troche ich mniej do kupienia, plus roczniki na ogol starsze. 5 drzwiowe widzialem 2000, jedna chyba nawet 2001. a 3d glownie 95, 96... nie wiem czy na pewno chce sie przesiadac z 94 na 96 ;p ale z drugiej strony kupujac honde wiem, ze szansa na jakies problemy jest minimalna. plus tez taki, ze chyba te szostki nie sa tak czesto uzywane przez dresiarzy i nie bede musial znow ogladac stu modeli zanim kupie. jak kupowalem piatke to autentycznie na 10 ogloszen 8 to byli jacys kolesie "no ku,rwa elegancko bestia chodzi". a tak to kupilem sprowadzona z niemiec od pierwszego wlasciciela - koles po 50, ktory glownie dostawy nia robil warzyw na rynek.

 

http://otomoto.pl/honda-civic-czarna-perla-vtec-ekonomic-C16905264.html

ta wyglada spoczko, tylko poszukam takiej z klimatyzacja. w sumie chcialem 5 drzwiowa, ale argument o pochodzeniu jest chyba na tyle istotny, ze wybiore 3d. dzieki ;)

Odnośnik do komentarza

czytajac posty jacka odnosze wrazenie, ze dawno nie ruchal. spusc troche z kija i dopiero wroc na foruming.

 

z 3 drzwiowymi jest taki problem, ze jest troche ich mniej do kupienia, plus roczniki na ogol starsze. 5 drzwiowe widzialem 2000, jedna chyba nawet 2001. a 3d glownie 95, 96... nie wiem czy na pewno chce sie przesiadac z 94 na 96 ;p ale z drugiej strony kupujac honde wiem, ze szansa na jakies problemy jest minimalna. plus tez taki, ze chyba te szostki nie sa tak czesto uzywane przez dresiarzy i nie bede musial znow ogladac stu modeli zanim kupie. jak kupowalem piatke to autentycznie na 10 ogloszen 8 to byli jacys kolesie "no ku,rwa elegancko bestia chodzi". a tak to kupilem sprowadzona z niemiec od pierwszego wlasciciela - koles po 50, ktory glownie dostawy nia robil warzyw na rynek.

 

http://otomoto.pl/ho...-C16905264.html

ta wyglada spoczko, tylko poszukam takiej z klimatyzacja. w sumie chcialem 5 drzwiowa, ale argument o pochodzeniu jest chyba na tyle istotny, ze wybiore 3d. dzieki ;)

 

Ogloszenie coprawda przykladowe ale nie dosc, ze handlarz to jeszcze autko ze zdjec po jakiejs przygodzie z tylu. Jak kupiles od niemca to sproboj tak samo z szukana Honda bo mimo, ze to 6 gen. to ciezko znalezc fajne 3D na naszym polskim bitym rynku. Jeszcze sedan byl robiony u skosniakow jesli bardzo zalezy na 4 drzwiach.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

no ja też Ci polecam 3 drzwiową, nie dość, że ładniejsza to właśnie japończyk, który cieszy się dobra opinią (wiem, bo kupując auto sam szukałem tej Hondy, byłem obejrzeć kilka sztuk, ale ostatecznie kupiłem Prelude). możesz pomyśleć jeszcze nad coupe, zawsze to jakaś alternatywa. poszukaj, bo egzemplarzy z dobrym wyposażeniem jest sporo, wiec jak chcesz klime i elektryke to powinieneś bez problemu znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Strasznie ładny samochód Olschmitz, kolega ma właśnie taką trzydrzwiową z bodajże najsłabszą wersją silnika, mocy trochę niby brakuję ale auto wymaga bardzo małego wkładu finansowego, no i rzadko się cokolwiek psuję.

 

Ja natomiast ostatnio zacząłem marzyć o Nissanie Primiera.

O np taka :wub:

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-8-z-gazem-klimatronic-C15516259.html

 

Miałem przyjemność jazdy tym samochodem(kuzyn ma), i jak dla mnie, jak za swoją stosunkowo niewielką cene prezentuję się kapitalnie zarówno w kwestii wyglądu jak i jazdy, bardzo przyjemnie mi się go prowadziło, kopytko jest, zarówno w środku jak i na zewnątrz prezentuje się elegancko.

Odnośnik do komentarza

jak za swoją stosunkowo niewielką cene prezentuję się kapitalnie zarówno w kwestii wyglądu jak i jazdy, bardzo przyjemnie mi się go prowadziło, kopytko jest, zarówno w środku jak i na zewnątrz prezentuje się elegancko.

 

 

Wiem, że to sprawa gustu ale to auto wygląda jakby coś sie wysrało na drodze a nie samochód dla młodego człowieka. Typowy dziadkowóz który ma blache z papieru i środek w kolorze srajtaśmy.

Odnośnik do komentarza

Jakieś opinie na temat Accorda z rocznika 96-98 (FL) ? Najbardziej interesują mnie silniki 1.8 oraz 2.0TD (tdi?. Chciałem Galanta 2.0 z rocznika 97-98, ale w sedanie jest dosyć drogi.

 

 

aha zapomniałem napisać, że chodzi głownie o ekonomię i komfort. Wiem,że Civik lata lepiej.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Ja sie zastanawiam czy warto zmienic moje pudełko ( Polo 97' 3d 1.0 50 prawdziwych koni ) na wlasnie tez Civica VI generacji 1.4 is w wersji 3d. Moje polo to praktycznie golas ( ok, mam ABS, zaslepke w poduszcze u pasazera i szyberdach ) a civica to napewno nie bralbym juz bez abs, poduszek i klimy. Myslalem ze rocznik 99 bo juz poliftowy. Hmmm, wiecej miejsca, wygodniej, ladniejszy na zew ale wew juz szczerze to nie bardzo i to mnie boli ze japonczycy byli za niemcami daleko do tylu w tej kwestii.

 

Mocy mi brakuje ( w sumie jakby spojrzec z strony takiej ze wyprzedzanie daje nam mnostwo adrenaliny to nawet ok ) i troche wiecej miejsca bym chcial ( z przodu jak i z tylu ) i chcialbym chociaz troche byc japonczykiem. Rok jezdze VW ( moje 1 auto ) ale mam je zadbane a nie chce kupowac czegos w co znowu bede ladowac kase by dzialalo jak nalezy. Ehh

Odnośnik do komentarza

6 gen civic w dobrym stanie, ktorey nie wjechal pod tira albo w drzewo w swojej przeszlosci ceni sie dosc wysoko. Dodatkowo sam wiesz, ze w srodku panuje epoka freda flinstona. Ja na Twoim miejscu pomyslalbym nad swapem silnika jesli zadbane masz te polo bo wymiana trudna nie jest a i koszty nie duze rowniez w porownaniu z poszukiwaniami dobrej hondy. Coraz wiecej mlodych-katujacych kupuje te modele tak jak bylo z 5gen albo trafia sie na Szczepanow w komisach lub u handlarzy. U nich ladna Honda to na 80% "bezwypadek". Jak juz szukac to tylko u prywaciarza/dziadka albo u szwajcara, austriaka, niemca bo w kraju dobre egzemplarze znikaja bardzo szybko.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Mowisz swap. Zastanawialem sie juz nad tym, ale za duzo zachodu. Z standardowych to moglbym zmienic na jakis 1.4 60km badz 1.6 75km, co ewentualnie jeszcze by w kosztach mysle ponizej 2k sie zmiescil. Juz nie mowie o tym ze trzeba zmienic skrzynie itp a przy mocniejszych silnikach jakis typu 1.4 dohc 101km praktycznie wszystko ;] Rozmawialem z jednym osobnikiem co wlasnie z 1.0 wrzucil 1.4 101km i lacznie wszystko go wynioslo okolo 6tys zł (wszystko mam na mysli, silnik, komputer, skrzynia, sprzęgło, półośki, tylna belka i hamulce, wydech

rozrząd, tarcze i klocki przód (tarcze brembo,klocki trw) oraz tył no i plus robota ;] ). Wiec jak widac troche to kosztuje.

 

Sprzedajac polo mysle ze dostałbym 5-6tys dokladam z 2-3tys i mam ladnego civiczka z jaskiniowym wnetrzem ( wnetrze polo vs civic to mysle kwestia gustu a jakosc plastikow znacznie lepsza w civicu ). Narazie mi sie nie spieszy ale ogolnie tak to wyglada w teorii.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

brzydota czy nie to kwestia indywidualna IMO, za to jak jeździ te autko łohohoh(tak śmigałem kiedyś Lotusem Exige i nie w grze) . Tak przyziemne, bo mam zamiar przed 35 rokiem życia takie auto posiadać , teraz można je wychaczyć za mniej niz 50 k

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...