Skocz do zawartości

Behemoth


Gość andertejker

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem przed premierą, posłuchałem z pięć razy i nie było bata, żeby płyty nie zamówić. Obawiałem się, że wyjdzie im jakiś niesłuchalny koszmarek. Płyta ma fajny, głęboko zakopany, rockowy feeling, rzeczy których bym się nie spodziewał typu saksofon, znów dowalili fragmentem po polsku. Wolę bardziej death metalowego Behemotha, ale tu odwalili kawał za(pipi)istej roboty, czapki z głów.

Odnośnik do komentarza

Teraz juz rzadziej płyty kupuję ale na nowego Behemotha preorder siadł. Już tydzien non stop leci i na razie brak znużenia, za(pipi)isty album, nie pamietam zeby ostatnio cos mi tak podpasowało. 

Jak na razie to goty.

Szkoda ze trasa po polsce dopiero w pazdzierniku.

Edytowane przez Jeez_PS
Odnośnik do komentarza

No płytkę też sobie sprezetowałem, ofkoz wersja na wypasie. Co do muzyki to wolę się dłużej osłuchać żeby się wypowiedzieć, ogólnie daje radę. Co do wydania płytki, imo zayebiste i jeszcze takiego w metalu nie widziałem. Trochę szkoda że teksty kawałków takie nieczytelne ;] ale klimatyczne. No i chyba po raz pierwszy od dłuższego czasu zrezygnowali z pompatycznej sesji zdjęciowej z zespołem w roli głównej na kolejnych stronach (chodź nie przeczę, że książeczka evangeliona była bardzo udana).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak ktoś mnie ma na Laście to pewnie zauważył, że "Satanist" to druga płytka z tego roku po Mastodonie, której słucham non stop. Mam inne rzeczy nagrane na telefon, ale jak się kończy to tylko puszczam od początku Satanistę.

 

Wow! Świetna płytka, sporo młóćki ale z zarąbistą dynamiką, na przemian combo riff+podwójna stopa stworzone do machania głową i przebojowe wokale, dość znośne brzmienie.

 

Pierwszy utwór, jak kapitalna dramaturgia, w zasadzie jeden motyw wykonany stopniowo coraz mocniej i mocniej, aż cała kapela po prostu rąbie, a motyw jest grany na trąbach. Nice. "Ora Pro Nobis" kapitalny utwór, czego tam nie ma, też powoli się zaczyna, wchodzi zarąbista perka, przemocny refren (machaj głową, machaj głową, for thine is the kingdom, and the power, machaj głową, powtórz...). Przedostatni kawałek ma niesamowicie wypełnioną atrakcjami minutę otwarcia, świetnie wymierzoną wstawkę po polsku i po niej bardzo mocny powrót od razu na najwyższe obroty. A ostatni jest naprawdę epicki. Trochę mi się to kojarzy z tym co zrobił Mastodon, niby dość mało kawałków i praktycznie każdy z nich ma bardzo standardową konstrukcję, ale każdy ma po prostu mocny riff i jest bardzo elegancko wymierzony, po prostu świetna płyta i myślę, że w różnorakich topach roku w pismach USA i UK może być wysoko.

 

 

Koncert we Wro 5 października, support Tribulation i dwie polskie kapele (Merkebah, Mord'A'Stigmata, podobno dobre), całość 55 zł, nice. Kto nie idzie ten pipa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja na sto pro to nie wiem czy jutro przeżyję, co dopiero za dwa miechy, ale ogólnie się wybieram i się jaram.

 

Nergal o trasie:

 

Zwykle zaczynaliśmy światową trasę każdego albumu w Polsce, koncertami na których dopiero docieraliśmy się z nowym materiałem. Tym razem odwróciliśmy kolejność… W przypadku "The Satanist World Tour" jesteśmy już na bardzo wysokich obrotach i nie jest żadną kokieterią z mojej strony jeśli powiem, ze Behemoth NIGDY nie był w lepszej formie! Przygotowaliśmy mocno odświeżoną setlistę i całkowicie nową produkcję oraz zaskakujący show. Odwiedzimy największe polskie miasta w towarzystwie wyjątkowym i bardzo zróżnicowanym. Grać z nami będzie black metalowa potęga Mord’A’Stigmata, awantgardowy Merkabah i specjalni goście ze Szwecji: Tribulation! W wielu rankingach na najlepszy album 2013 młodzi Szwedzi nie mieli konkurencji ze swoim ostatnim krążkiem "Formulas of Death". Nie możemy doczekać się tej trasy po Polsce… Widzimy się już za kilka miesięcy! Hail Satan!
Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...