Skocz do zawartości

The Witcher: Rise of the White Wolf


DaniDevil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To nie jest takie proste, zlecic zadanie jakiejs uber-duper firmie, CDR jest tego przykladem idealnym :/.

Z wywiadu mozna wywnioskowac ze rodakow bardzo duzo firm nie traktowalo "po partnersku" (naciski, wrecz "nieziemskie wymagania" wydawcow, wszystko dokladnie opisane w wywiadzie), wiec relacje tez sa bardzo wazne.

Znalesc firme duza, powazana i przyjacielska (i to w obecnych czasach) jest zatem nielatwo.

Odnośnik do komentarza

Wiedźmina i God of War łączy jedno, obie gry dokonały nie możliwego GoW2 wycisnął z PS2 nie wyobrażalną grafikę (i nie tylko grafikę) a Wiedźmin pokazał że mała firma z za(pipi)a Europy potrafi stworzyć grę uznaną za cRPG roku (Painkiler był świetną strzelanina w stylu SS ale nie był FPS roku) nie chce żeby Wiedźmin stał się slasherem w stylu DMC/GoW ale mógł by się od tych gier nauczyć kilku rzeczy (prywatnie sterowanie na PC mi nie podeszło) dobrze wplecione QTE nigdy nie zaszkodzi:)

Odnośnik do komentarza

Wiadomym jest że CDP nie jest gigantem branży gier. Za ambicje natomiast gigant im się należy. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Wiedźmin 2 w produkcji, poza tym dłubią też przy FPS "They" więc kasa leci jak górskim potokiem.

Mimo wszystko wybór jakiegoś tam WSG jest dla mnie przykrą niespodzianką. Nie ma lepszych na podobnym poziomie finansowym?

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Heh fajnie sie to wszystko czyta :] jak sie wie co w trawie piszczy...w ten sposob tez widze jak przerozne scenariusze potraficie wymyslac...

 

Ja moge powiedziec ze jest mi osobisc przykro - bo poswiecilem na ten projekt kawal swojego zycia (kilka mies siedzialem we francji, w PL zostawiajac dziewczyne, rodzine, remont mieszkania itd).

A kiedy wrocilem do PL okazalo sie ze po mies stalem sie bezrobotny...tak to niestety jest...tworzenie gier to biznes - ktory jest bezlitosny...

 

Sory dla tych wszystkich ktorych nakrecalem na ta gra - ale uwierzcie miala byc naprawde za(pipi)ista - takich pomyslow na system walki i nie tylko nie bylo dotychczas w zadnym RPG - mam nadzieje ze choc czesc z nich RED wykorzysta w przyszlosci...

Odnośnik do komentarza

zaluje wielce ze musze zapomniec o szpilaniu w Wiedzmina na czas nieokreslony.

 

Xymek, wspolczuje i zycze powodzenia, bo z doswiadczeniem zawsze latwiej prace znalezc. nie chcialbym byc czarnym prorokiem ale by zaistniec w branzy, bedzie ci trudno pozostac w kraju, bo jak widac, jeden z najlepszych w Polsce dal dupy.

Odnośnik do komentarza
Sory dla tych wszystkich ktorych nakrecalem na ta gra - ale uwierzcie miala byc naprawde za(pipi)ista - takich pomyslow na system walki i nie tylko nie bylo dotychczas w zadnym RPG - mam nadzieje ze choc czesc z nich RED wykorzysta w przyszlosci...

 

czesc z nich przypominala mi troche Vagrant story...

Odnośnik do komentarza
"Decyzja o wstrzymaniu prac nad RoTWW była jedną z najtrudniejszych w historii naszej firmy. Włożyliśmy w ten projekt wiele serca, ogromną ilość energii i pieniędzy. Dzięki temu prace były już całkiem zaawansowane. Jednak akceptacja kolejnych milestonów była coraz bardziej problematyczna. Zagrożona była nie tylko data premiery, ale co jest dla nas absolutnie nieakceptowalne jakość produkcji. Zakładamy, że każda kolejna gra z logo CD Projekt RED będzie znacząco lepsza od poprzednich produkcji. W przypadku RoTWW ostatnie efekty prac nie szły w zakładanym przez nas kierunku. Obecnie poszukujemy innych możliwych scenariuszy rozwoju tego projektu. Zrobimy wszystko aby nie zawieść naszych fanów i nie zmarnować włożonej pracy, jednak musimy pamiętać, że jakość naszych gier jest dla nas absolutnym priorytetem".

 

Z oficjalnej strony, oficjalny komentarz. Coś czuję, że Powrotu Białego Wilka nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten komentarz, to zwykłe marketingowe (pipi)enie.

 

Poza tym, sami sobie przeczą.

 

Z tego komentarza wynika, że zrezygnowali z produkcji gry, ponieważ prace nie szły w dobrym kierunku i że "jakość naszych gier jest dla nas absolutnym priorytetem".

 

Skoro tak, to dlaczego wydali swoją jedyną grę "wiedźmin" (nie mówiąc o tym, że pada słowo "gier", a przecież zrobili jak na razie jedną grę) zabugowaną, która zaczęła być grywalna dopiero po kilku patchach i edycji specjalnej (lub rozszerzonej, jak kto woli)? Wtedy im na jakości nie zależało? Fajnie wiedzieć.

 

Oczywiście my wiemy, że tak naprawdę chodziły o problemy finansowe, a nie o "chęć dopracowania gry". Gdyby mieli kasę ciągnąć ten projekt dalej, to zapewne by to robili. A czytając zapowiedzi, śmiem już kompletnie wątpić, że "prace szły w złym kierunku".

 

Nie wątpię, że włożyli w to wiele serca. To było widać w zapowiedziach. Szkoda tylko, że to problemy finansowe ich pokonały, a nie "chęć jakości", czy też dlatego, bo "prace szły w złym kierunku".

Odnośnik do komentarza

Quoted for truth.

Piwo maestro Jacobss 4 U! Za zdroworozsądkowe podejście do tematu. Niestety takie PiaRowe pranie mózgu jest z przyczyn oficjalnych na porządku dziennym. Tylko na szczęście, co poniektórzy potrafią czytać między wierszami.

Niemniej szkoda Wiedźmina. Znowu przez moment było głośno o Polakach na poletku konsolowym, a tak nadzieja w Techlandzie i jego 'Więzach Krwi'.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Skoro tak, to dlaczego wydali swoją jedyną grę "wiedźmin" (nie mówiąc o tym, że pada słowo "gier", a przecież zrobili jak na razie jedną grę) zabugowaną, która zaczęła być grywalna dopiero po kilku patchach i edycji specjalnej (lub rozszerzonej, jak kto woli)? Wtedy im na jakości nie zależało? Fajnie wiedzieć.

 

Przesadzasz Jaccobs. CD Action dziewiątek z plusem za nic nie daje...

Odnośnik do komentarza

Popełniasz podstawowy błąd. Ufasz jakiejś gazecie (jeszcze polskie CD Action - o Boże), a nie ufasz własnej opinii.

 

A tak między nami - co miał CD Action napisać? Przecież wiadomo, że rodzima prasa musiała "wycałować" Wiedźmina, bo to właściwie pierwsza polska gra na poziomie. Mieli jechać po niej? No proszę cię :). Polska to nie USA, gdzie dobre gry wychodzą masowo, więc trzeba te resztki chwalić.

 

Wiedźmin to bardzo dobry RPG, ale po spatchowaniu i edycji rozszerzonej.

Odnośnik do komentarza

Poprę Mr. Blue - przesadzasz. Przeszedłem wersję bez żadnych patchy i bawiłem się przednie. Jedynie loadingi były faktycznie zbyt długie. Bugi? Szczerze mówiąc jakichś wyjątkowo karygodnych nie uświadczyłem, co nie znaczy, że ich nie było. Grałem potem w wersję rozszerzoną i tak naprawdę pierwsze co rzuca się w oczy to skrócone loadingi. Mr. Blue podał przykład Cd-Action. Nie popadajmy w skrajności, ich recenzje są w miarę obiektywne. Sam dałbym po przejściu gry dziewiątkę. Zresztą zagraniczne serwisy też dość wysoko oceniały "Wiedźmina".

Odnośnik do komentarza

Musisz zrozumieć, że gadasz z człowiekiem, który jest przeciwnikiem brania recenzji pod uwagę, a także średniej.

 

Jedyne co biorę pod uwagę, to moja własna opinia i opinia ludzi, których znam i wiem, czego od gry oczekują i co preferują.

 

Każdy ma prawo do własnego zdania, dlatego nie dajmy się zmanipulować :). I takie pytanko na koniec - zapytaj się siebie w głębi duszy, czy czasem fakt, że gra jest polska nie wpływa na twoją opinię :).

 

Dla jednych Wiedźmin początku był słaby, dla innych nie :).

Odnośnik do komentarza
Przesadzasz Jaccobs. CD Action dziewiątek z plusem za nic nie daje...

Ehh z CDA jest taka sprawa że przypominają mi nieraz kota (wiem co mówie bo byłem - chociaż nadal chce być - od dłuuugich lat czytelnikiem) zmienni potrafią być, raz są całkiem wiarygodni innym razem w życiu nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien się godzić na słowa recenzenta.

Myślę że ocena za Wiedźmina dostała się taka z wielu przyczyn, może dlatego że właśnie czuli się w potrzebie "ucałowania", może oceniali za całość (w końcu notabane jaka gra poszczyci się TAKIM bogatym wydaniem i to tylko podstawka !), ja uważam jedno CDR zrobiło dobrą grę, bugi bugami - ostatni czasem człowiek dochodzi do wniosku że najbardziej hot tytuły,przez najbardziej prestiżowe firmy są właśnie najbardziej zarobaczone,ot ! :P, ich jedynym błędem była ta aurora ..... .

zapytaj się siebie w głębi duszy, czy czasem fakt, że gra jest polska nie wpływa na twoją opinię

Nie wiem, jak myślę o Polskiej grze - wyobrażam sobie przegadanego średniego fps'a :P.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...