Skocz do zawartości

Call of Juarez: Więzy Krwi


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Świetna gra :) Dla mnie to taki "sleeping hit" i cholera szkoda, że nie ma lepszej kampanii reklamowej, bo gra kopie dupę :) Przede wszystkim brudny klimat Dzikiego Zachodu wylewa się z telewizora i to mnie najbardziej przyciąga. Cały design świata CoJ - postacie, rysunki pomiędzy loadingami, podłożonone głosy (szczególnie skrzeczący Ray) mogą się podobać. I nawet multiplayer coś w sobie ma, bo mimo że nie mam czasu grac online, to z przyjemnością go czasami odpalam.

Kupować bez wahania i tylko niesmak pozostaje, że tak trudno polską (jakby nie było) grę dostać u nas w kraju. Nie mówiąc o polskiej wersji językowej której nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ubisoft poinformował, że stworzona przez polskie studio Techland produkcja Call of Juarez: Bound in Blood otrzyma pierwszą paczkę z dodatkowymi mapami do rozgrywki wieloosobowej w czwartek, 6 sierpnia. Zestaw przyniesie cztery nowe plansze, mające nawiązywać do wydarzeń z historii Stanów Zjednoczonych: Little Bighorn, Vulture Mine, Fort Smith oraz Elmira Prison Camp. Będą działać ze wszystkimi trybami. Być może również tego dnia pojawi się na Xbox Live zapowiadana aktualizacja, która dorzuci opcję wyboru polskich napisów. Notka prasowa nie mówi nic o cenie.

 

onlinecenter.pl

 

Mogliby dorzucić od razu tą łatkę z napisami PL ...

Odnośnik do komentarza

Fajny shooter w klimatach Wild Wild West. Szkoda ze nic nowego gra nie ma do zaoferowania - klasyczny shooter - idz do przodu i nie daj sie dosiagnac kuli, nawet dodanie COOPa by troche gre zmienilo. Szkoda bo gdy mamy "otwarty swiat" mozna bylo dac wiecej fajniejszych zadan jak np. obrona banku przed zloczyncami czy tez jakie sposcigi na koniach oraz jakies wybory czy zabijamy go ale sciagamy cala uwage hombre na nas lub przylaczamy sie i rabujemy bank. Single na EASY starcza na 6h, calkiem dobry czas jak na taki poziom trudnosci, zas Very Hard niestety nie powieksza znacznie czasu. Tez mozna go przejsc w max 7h bo trudny nie jest. Krotke zestawienie wad i zalet

 

Na plus:

- klimat

- grafika (wszystko wyraznie, ladne textury, nie ma 30 roznych filtrow, ladne wybuchy)

- porzadna gra

- postacie

- w miare dobre osiagniecia

Wady:

- brak coop...

- zwykly shooter tyle ze na dzikim zachodzie

- postacie jakos bardzo sie nie roznia, Ray ma dynamit i 2 pistolety, cala gre skonczylem na VH Thomasem by zdobyc by zdobyc dodatkowe osiagniecie)

- ai wroga

- multi - malo osob gra, brak zbalansowaneo trybu Wild Wild Legends

 

Dla reszty 7 ale dla nas ze to nielicznie dobra gra robiona od poczatku przez znas od nowa mozna dac 8/10

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Zeratul: Wedle VGChartz to po ok. 200 tys. na PS3 i X360, w UK gra jest cały czas w TOP10. Nie jest super, ale tragedii też nie ma jak na polską grę. Bez przemyślanej kampanii reklamowej za dużo się nie zdziała, za dużo jest gier na rynku, żeby bez dobrej reklamy gry się lepiej sprzedawały.

 

Gra swoje na pewno zarobiła, wystarczy zrobić prosty rachunek, grę w tak krótkim czasie sprzedano za średnio 50$ sztuka, pomnożyć to przez 400 tys. sztuk na konsolach co daje nam 20mln$, czyli jakieś 60mln zł przychodów, niech z 50% tej kwoty odejdzie na dystrybutorów i sprzedawców to zostanie ze 30mln zł dla developera i macierzystej korporacji z samych konsol, na PC pewnie też trochę zeszło. Na dobre wychodzi to, że gra zrobiona przez Polaków, więc jak się patrzy na złotówki to gra wdeptuje w ziemię zyskami np. wszystkie polskie filmy :-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

sekrety - ja zostawilem sobie na koncu, podczas gry na EASY i VERY HARD nie rozgladalem sie za nimi, czasami same wpadaly. Sa poradniki,itp wiec w 5-6h sie zbierze. Smiesze jest to pobralem sobie filmik levelu gdzie jezdzimy koniem (zrobil przypisy na YT, na PDA nie bylo ich widac ;)) - 80% sam musialem szykac miejsc gdzie sa one bo autor nie zrobil drogi od startu mapy do celu lecz na YT dal przypisy :}. I tak 2x samemu szukalem tych sekretow patrzac na cien rzucany przez slonce ;)

 

qbek - dasz rade ;) Very Hard jest latwy, tylko wydaje sie trudny, nasz kompan jest praktycznie niesmiertelny wiec duzo ulatwia. Ogolnie gra ma proste osiagniecia nie liczac multi ktore jest niezbalansowane i slabe jednym slowiem mowiac.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gra zaliczona w 7 godzin i 2 minuty ;)

Nierówny tytuł od takich sobie aktów I i II po rewelacyjne III i IV i skończywszy na beznadziejnym V . Fabularnie słabo , motywy rodem z telenoweli brazyliskiej czy meksykańskiej ( chociaż tu się miejsce nawet zgadza ) do tego mało urozmaicony chłopaki z Techland powinni pooglądać jakieś stare westerny w ramach odświeżenia pamięci co się działo na dzikim zachodzie ;) Brakuje jeszcze kilku typowo westernowych motywów jak napad na bank albo dyliżans , konny pościg .

Cover system też jest taki na dwa razy , mało wygodny jak dla mnie widział bym w tej grze coś na wzór Vegas , ale piwo za własny pomysł się należy :) Co mnie najbardziej odrzuciło to zabicie klimatu walk przez muze , ostre gitarowe rify pasują do westernu jak pięść do oka . Za to głosy postaci są poprostu mistrzowskie zwłaszcza Raya chociaż Thomas też nie wiele mu ustępuje.

Grafika jest piękna otwarte przestrzenie , niesamowita kolorystyka i oświetlenie robią wrażenie do tego zero spadków animacji i szybkie loadingi zwłaszcza po śmierci , silnik odpicowany jest na medal ale on nie nadrobi braków w gameplayu .

Dla mnie gra na 7

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Mi się gra bardzo podobała, ukończyłem ją dwukrotnie (easy i very hard) . Po I i II planszy mnie odrzuciło, dalsze levele były fajne. Fabuła spoko, przypomina trochę telenowele ale mi się tam podobała. Grafika wspaniała. Jedyne co mi się nie podobało to system coverów - poprostu czasami chciałem się odwrócić a okazuje się że byłem poza zasłoną. Ocena Końcowa - 9/10 :)

Odnośnik do komentarza

Obok Batmana jest to najlepsza gra okresu wakacyjnego. Bez zbytniego pierdzielenia.

 

Przede wszystkim, jak to zawsze podkreslam, najwazniejszy jest dla mnie klimat gry. A ten jest miazdzacy - brudny, brutalny Dziki Zachod w calej okazalosci. Grafika bardzo dopracowana, muzyka przemiazga (chetnie dorwalbym soundtrack, nie wiem jak moze sie oprawa muzyczna nie podobac) oraz gameplay w stylu Call of Duty. Czas gry na Hardzie ok. 11-12h.

Najwiekszym atutem jest jednak dla mnie para glownych bohaterow, braci McCall - szczegolnie Ray i jest skrzeczacy, cyniczny glosik :) Dwa prawdziwe zakapiory z charyzma. Fabula rowniez jest i dzieki niej wzrasta pragnienie grania dalej. To gra FPP, wiec nie ma to byc historia jak z ksiazek np. Dostojewskiego. Lubie gry z fabula, jest to wazna dla mnie rzecz, dlatego umila to jeszcze bardziej rozgrywke.

Arty pomiedzy misjami i loadingami super.

 

Calkiem przyjemne multiplayer, jak Kogos to interesuje oraz pomyslowe achievementy. Do tego na biezaco mozna sprawdzac je na wykazach (w specjalnym dziale w menu, jak w Gears of War 2), ktore gra zlicza.

 

Warto zagrac i wesprzec tworcow z polskiego Techland. Gra na wysokim, swiatowym poziomie.

 

8/10

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...