Skocz do zawartości

Call of Juarez: Więzy Krwi


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Giera fajna, jak na Polską grę to wypas.Grafa bardzo ładna, szczególnie tekstury, pole widzenia, roślinność, cieniowanie i sporo efektów typu blur itp.Jedyne co troszkę kłuje w oczy to ta nieszczęsna animacja postaci (śmiesznie wygląda cień rzucany przez naszą postać - ruszają mu się nóżki a tułów jest nieruchomy, śmiesznie to wygląda :P ).Ogólnie gra jak narazie świetna, zobaczymy jak będzie dalej.Na tą chwile - 8+/10.

Odnośnik do komentarza

Przypominam, że AC wydali po polsku na konsolach dopiero wtedy jak wyszła taka właśnie spolszczona wersja na PC. Czyli upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu a wcześniej nawet nikt nie napomknął o lokalizacji konsolowych Assassinów. Wersja pecetowa AC PL wyszła około czerwca 2008 roku. jakiś czas poźniej zaczęły siępojawiać równiez konsolowe wersje PL.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wy ale ja tam wole org. wersje czyli język ang . czesto gesto polski dubbing jest żle zrobiony ,zle przetłumaczony tekst lub zle dobrane słowa i z dialogów wychodzi komedia .

W prawdzie ang. znam śrenio na jeża ale w grach daję sobie radę ,fabułę zrozumiem ,dialogi także ,a to co nie wiem to się przy okazji douczę więc nie ma co panikować :)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Każda gra wypuszczana w Polsce powinna mieć polską wersję kinową, czyli napisy i powinna to być funkcja opcjonalna. Przecież to żadne koszty, zawodowy tłumacz przerobi teksty w grze spokojnie w tydzień, wystarczy tylko dokleić napisy w grze.

 

A tak na marginesie, to gra sprzedaje się marnie, pierwszy tydzień 75 tys. na X360 i 72 tys. na PS3.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Czasami Panowie odnoszę wrażenie, że większość graczy konsolowych cierpi na megalomanię.

Jasne, lepiej siedzieć cichutko i cieszyć się że w ogóle w Polsce wychodzą gry, a w sklepach są konsole :) Ja tam jestem konsolowcem świadomym, uważam podobnie jak donsterydo, że wszystkie gry wydawane na naszym rynku powinny mieć choćby polskie napisy. I powinno to być regulowane przez UE, czemu mamy być traktowani gorzej niż Niemcy, Hiszpanie czy Włosi? Tekst o słabej sprzedaży był dobry w latach 90tych, gdzie wszyscy jechali na Pegazusie i 386, a Playstation miało kilka osób w kraju. A jak im się sprzedaż nie podoba, to niech wpompują kasę w reklamę i promocję. I dostosują ceny do rzeczywistości, póki co wszyscy się śmieją z wakacyjnej 'promocji' Ubisoftu. Ja wiem, mamy plagę piractwa na Xboxie360, ja wiem że Polscy gracze są uparci i wolą grać na komputerach. Ale to ja mam 200zł i chęć kupienia Call of Juarez WK. Płacę 2x drożej niż pecetowcy i chcę mieć chociaż taką samą wersję jak oni.

 

No i gówienko się wylało. Polska wersja językowa na XO znalazła się w plikach wersji na PC:

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem giera wypasiona na maksa. Zaczynam ostatni, czwarty rozdział i juz grałem 8,5 godziny. Całość będzie gdzieś tak ponad 10 godzin w takim razie. Gram na hard i jest czasami troche trudno ale spokojnie można zaczynać od tego poziomu bo pewnie dzieki temu wyjdzie mi te 10 godzin. I nie odczułem żeby gra była jakoś szczególnie krótka, ale nie mam czasu na jakieś dłuższe posiedzenia więc może dlatego.

 

Największe plusy moim zdaniem to walka - strzelanie bardzo mi pasuje w takim wydaniu. System osłon może ma pare lekkich niedociągnięć ale lepszego w FPS-ach nie widziałem. Troche podobny do tego z Medal of Honor Airborne, z tym że nie trzeba trzymać żadnego przycisku, postać sama lekko chowa się przy podejściu do osłony. I nie ma żadnego przyklejania się do osłony, jak sie mocniej wychylimy to po prostu wychodzimy za osłony jak w zwykłym FPS. Na początku myslałem że to będzie bardziej widowiskowe ale teraz myślę że tak to właśnie powinno wyglądać.

 

Grafika też naprawde dobra, nie mam żadnych "ale". I dodatkowo te wszystkie smaczki z wyostrzaniem obrazu przy podnoszeniu broni do oka i celowaniu w jakis przedmiot - rewelacja i bardzo filmowy efekt. Gram Thomasem, i przy celowniu ze strzelby mamy dodatkowe mocniejsze przybliżenie i to też jest niezłe. Przy takim dosyc nowatorskim podejściu do celowania i strzelania dziwi troche staroświeckie podejście do chodzenia i biegania - tu jak dla mnie minus.

 

Mimo paru nowości w mechanice rozgrywki gra jest moim zdaniem bardzo bezpiecznym zakupem - o to chyba Techlandowi chodziło. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś narzekał na te wszystkie lekkie zmiany w stosunku do innych FPS - są bardzo bezinwazyjne. To też duży plus.

 

Animacja postaci jak juz pisaliście troche drętwa ale jako że to FPS to siebie nie widzimy więc w oczy nie kłuje - no chyba że patrzymy na nasz cień na pustyni. Przeciwnicy za to poruszają się i giną całkiem ok. AI też daje rade: czasami strzelają leżąc ranni na ziemi, cały czas się przesuwają, wskakują za osłony.

 

Animacja postaci w cutscenkach - tu troche kiszka. Pojedynki jeden na jeden - nieźle wymyślone ale jak dla mnie za dużo i czasami zbyt trudne (tu leci mięso!). Tryb koncentracji (bullet time) - mi się nie podoba, wole standardową likwidacje.

 

Jak dla mnie całość to 8/10, a pare nowości w mechanice strzelania zasługuje na 10 głównie za orginalne podejście.

 

PS. A odnośnie lokalizacji - popatrzcie na innych grupach ile osób bez żenady pisze, że gra na piracie. Mogli by sobie darować w przypadku rodzimej produkcji. Mnie nie dziwi, że brak tłumaczenia.

Edytowane przez bieguna
Odnośnik do komentarza
Jasne, lepiej siedzieć cichutko i cieszyć się że w ogóle w Polsce wychodzą gry, a w sklepach są konsole :) Ja tam jestem konsolowcem świadomym, uważam podobnie jak donsterydo, że wszystkie gry wydawane na naszym rynku powinny mieć choćby polskie napisy. I powinno to być regulowane przez UE, czemu mamy być traktowani gorzej niż Niemcy, Hiszpanie czy Włosi? Tekst o słabej sprzedaży był dobry w latach 90tych, gdzie wszyscy jechali na Pegazusie i 386, a Playstation miało kilka osób w kraju. A jak im się sprzedaż nie podoba, to niech wpompują kasę w reklamę i promocję. I dostosują ceny do rzeczywistości, póki co wszyscy się śmieją z wakacyjnej 'promocji' Ubisoftu. Ja wiem, mamy plagę piractwa na Xboxie360, ja wiem że Polscy gracze są uparci i wolą grać na komputerach. Ale to ja mam 200zł i chęć kupienia Call of Juarez WK. Płacę 2x drożej niż pecetowcy i chcę mieć chociaż taką samą wersję jak oni.

Ej tu nie chodzi o to żebyś siedział cicho i nic nie narzekał tylko o to jaki obraz rynku w PL mają ludzie grający na konsolach. A ten obraz, co wynika z oburzenia wyżej, jest jakby niezgodny ze stanem faktycznym. To nadal nieopłacalne robić polonizację na nasz rynek a gracze najwyraźniej uważają, że jak oni grają i ich koledzy z forum grają to pewnie jest nas miliony w polsce i należy się nam polonizacja każdej gry. A gó.wno prawda. Jak doliczymy się 100 tys. (gdybam, nie bić) konsolowców to jest dobrze więc z punktu widzenia firmy wydającej pieniądze na lokalizację to za mały target. A najwyraźniej jest również problem z kwestiami licencyjnymi. Musi to być duża przeszkoda, bo jak inaczej wytłumaczyć pół roczne opóźnienie konwersji PL-ki na konsole (mowa o F3)?

Odnośnik do komentarza
Jak doliczymy się 100 tys. (gdybam, nie bić) konsolowców to jest dobrze więc z punktu widzenia firmy wydającej pieniądze na lokalizację to za mały target. A najwyraźniej jest również problem z kwestiami licencyjnymi. Musi być to dosyć duża przeszkoda bo jak inaczej wytłumaczyć pół roczne oóźnienie konwersji gotowej wersji PL na konsole (mowa o F3).

Ja bym gdybał inaczej i musiałbym cię lać ;) - gdy sprawdzam na MGC mój wynik w "completion" (nie śmiać się z nudów raz po raz wchodzę) mam info - "Rank based on 14023 of 2790769 Polish users".

Możemy gdybać ilu Polaków posiada konsolę ale 100 tys jest chyba znacznie zaniżoną liczbą i target nie jest wcale taki mały. Lokalizacja się należy jak psu zupa :D .

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

W prawie polskim jest obowiązek wydawania instrukcji obsługi po polsku, żaden z dystrybutorów nie wypuści na rynek polski filmu na DVD bez jakiegokolwiek tłumaczenia, tylko na rynku "growym" takie cuda się dzieją - kuźwa, jak kiedyś dorwę się do władzy w tym kraju, uwierzcie, że Ubisoft będzie tłumaczył aż miło albo wypad z 40 milionowego rynku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Też bym tak chciał aby każda gra miała polskie napisy, dokłądnie TYLKO napisy, bo polskich dubbing'ow nie zniose, ale trochę zeszliśmy z tematu bo tutaj chodziło bardziej o to że brak spolszczenia w produkcji zrobionej przez naszych rodaków, w naszym pięknym kraju :D a nie o to że jej wogóle brak, pewnie jakby grę zrobiły jakieś hamburgery sprawy by nie było.

Zgodzę się z argumentami przytaczanymi już przez wielu, że głównym celem dla producentów jest kasa, i nie ma się co okłamywać, to ona rządzi wszystkim, i dopóki nasz rynek gier wygląda tak jak wygląda myślę że zmian nie będzie.

 

Pzdr @ll

Edytowane przez SierraPL
Odnośnik do komentarza
No i gówienko się wylało. Polska wersja językowa na XO znalazła się w plikach wersji na PC:

http://www.youtube.com/watch?v=6hhUe74i6Go...player_embedded

No i (pipi)a za(pipi)iście. Złodzieje nie dość, że mieli grę wcześniej, to jeszcze teraz mają polską wersję. WTF?!

No dokładnie, też jestem tym sfrustrowany -_-.

 

 

Cała ta wasza dyskusja moim zdaniem w ogóle nie pasuje do tego wątku. Ja rozumiem np. ruch ze strony wydawcy, który nie decyduje się na tłumaczenie gry, która wychodzi tylko na konsolach, czyli po prostu rezygnuje z zatrudnienia tłumaczy do danego tytułu (bo mówimy tu o lokalizacji kinowej). Jednak w tym przypadku cała robota została już odwalona, spolszczenie jest gotowe a wysiłek i koszty zaimplementowania gotowych już tekstów jest na tyle niski, że opłacałoby się nawet i dla 1000 posiadaczy Xboxa.To dlaczego z tego zrezygnowano? 

 

Co z polską wersją językową na konsolach?

 

Bardzo często w Polsce zapomina się o tym, że wolumeny sprzedaży konsolowych gier mimo wszystko są jeszcze dużo, dużo niższe niż ilość gier sprzedawanych na PC, który jest w Polsce platformą wiodącą. No niestety - gry to jest biznes dokładnie taki sam, jak wszystkie pozostałe i wpływy muszą być wyższe niż wydatki. W związku z tym, nam zależy bardzo by wszystkie gry były lokalizowane, natomiast rynek konsolowy jest mniejszy niż na zachodzie.

 

Także ten argument w ogóle mnie nie przekonuje, z(pipi)ali tą sprawę podobnie jak brak coopa i żadna PR-owska papka niczego tutaj nie zmieni.

 

 

Odnośnik do komentarza
... o to że brak spolszczenia w produkcji zrobionej przez naszych rodaków, w naszym pięknym kraju :D a nie o to że jej wogóle brak, pewnie jakby grę zrobiły jakieś hamburgery sprawy by nie było...

wyzej masz dowody ze tak naprawdę to spolszczenie jest zrobione bo sa przetłumaczone kwestie z Xboxa w tłumaczeniu, które jest do PCta

wiec tylko temat rozbija sie: czemu nie dali lokalizacji pl skoro jest fizycznie zrobiona?

 

a na dodatek piraci sobie mogą zrobić patcha iso, wypalić przerobiona giere z wklejonym PL i maja pełnowartościowa wersje PL jak na piecu, a jak zwykle osoby kupujace oryginały nic nie moga zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
spolszczenie jest gotowe a wysiłek i koszty zaimplementowania gotowych już tekstów jest na tyle niski,

A skąd to wiesz, lokalizujesz gry, jesteś programistą??? Pytam nie po to żeby Cię atakować, tylko z czystej ciekawości. Ta wiedza wynika z przypuszczeń czy masz na to konkretne dowody, argumenty.

Gier nie piszę i się na tym nie znam, dlatego pytam, czy kod źródłowy z PC-ta jest taki sam jak z X0, czy zaimplementowanine napisów z wersji PC jest rzeczywiście takie proste jak opisał to Juchy???

Odnośnik do komentarza

Nie śledze całej dyskusji, ale tamten filmik z YT pokazał, że dwóch szczyli to zrobiło, to czy to moze być aż takie trudne dla zawodowych programistów?

 

a co do tego czemu nie zrobili wersji PL to moze chodziło o jakieś oszczędnosci. postanowili, że puszczą na rynki europejskie tylko wersje ang co może będzie ich taniej kosztować, a takie rozdrabnianie sie na języki być moze było by bardziej kosztowne. w ogole to czy w innych krajach gra jest zlokalizowana?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

sznurek: Równie dobrze mogliby na cały rynek europejski wypuścić z językiem polskim skoro i tak można sobie wybrać język, jak ktoś byłby w kraju anglo języcznym to ustawiłby sobie język angielski i tyle. W wielu grach sobie na początku wybierasz z pośród kilku języków.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

No wiem, ze jest taka opcja. Nie wiem jak jest w przypadku tej gry. Wg mnie mogli by wypuścić na nasz "środkowo europejski" rynek wersje PL, CZ, słowacja, i np węgry, ewentualnie niemcy. Tylko nie wiem czy gra jest lokalizowana w innych krajach. Faktem jest, że dwóch amatorów "zlokalizowało" grę na konsole to czemu zawodowcy tego nie chcieli zrobić? Dziwna sprawa. Być może liczyli, że za jakis czas wydadza grę zlokalizowaną i znów zarobią :\

Odnośnik do komentarza
...czy zaimplementowanine napisów z wersji PC jest rzeczywiście takie proste jak opisał to Juchy???

napisy sa gotowe i zgodne z wersja na Xboxa, czyli posiadają wszystko co trzeba (achievy tez przetłumaczone, co widać na filmiku, który był podawany)

 

a u piratów to sprowadza sie do zastąpienia pliku z językiem angielskim na plik z językiem polskim i gdy wybieramy język angielski w grze to jest po prostu polski, równie dobrze można by zastąpić niemiecki polskim czy inny który jest...

 

dla programistów to sprowadzałoby sie do dopisania w pliku inicjującym gre po prostu lokalizacji PL, ktora zapewne byłaby wykrywana i wgrywana po wykryciu języka w dashu tak jak w innych grach, plik z tłumaczeniem maja gotowy tylko dodać do płyty

 

pytanie tylko można zadać jedno na ich obronę, czy tłumaczenie było gotowe jak zaczęli tłoczyć grę na X0? jeśli tak to nie maja żadnego usprawiedliwienia, wygląda to na jakiś specjalny manewr by dyskryminować konsolowców...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

A do takiej Fify podobno można pobrać polską wersję językową. Zaś co do Call of Juarez, to ludzie piszą na Polygamii że wersji na konsole nie idzie nigdzie kupić w stacjonarnych sklepach (typu Saturn, MM czy Empik). Nasuwa mi się taki oto wniosek - ktoś w Ubisoft stwierdził że w Polsce sprzeda się jedynie wersja na PC. Więc pewnie dlatego nas olali, co uważam za błąd, jednak troszkę tych Xboxów i PS3 się sprzedało przez kilka lat. Trudne jest życie polskiego konsolowca :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...