Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wracając do książek o pierwszej wojnie. Toczy ktoś miał do czynienia z książką Jana Dąbrowskiego pt. "Wielka Wojna 1914-1918"?

Tytuł ten przewijał mi się parę razy podczas poszukiwań książek poświęconych temu okresowi. Pojawiło się swego czasu wznowienie i tak też rozważam jego zakup.

 
Odnośnik do komentarza

To ja dodam na koniec tego tematu swoje trzy grosze:

 

Odyn, Loki i reszta ferajny, czyli szukam czegoś co pozwoli mi ogarnąć mitologie nordycką.



Mitologia nordycka - neil gaiman. Dobre to? Są pakiety z Amerykańskimi Bogami w dobrej cenie.

 

Przeczytałem ostatnio tego Gaimana, przyjemnie napisane(niczym opowieści do ogniska) i będziesz po niej dość ogarnięty w kwestii kto jest kim, ale parę rzeczy nie jest tak dokładnie ujętych, jak chociażby w mym pierwszym podejściu do tematu, tj. "Mitologii Germanśkiej" Artura Szrejtera, w której jest też parę historii o herosach, a także więcej nazwisk i pewne mity są bardziej rozwinięte.

Z drugiej strony- czytając opinię na temat tej książki(Szrejtera), widzę głównie ludzi jęczących, że jest skrócona i uproszczona w stosunku do starszych pozycji... Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zadałeś sobie trochę retoryczne pytanie. Jeśli rzeczywiście krążysz w okół libertariańskich partii w swoich poglądach (łącznie z ekstremalnymi wypadkami vide wszystkie wcielenia Korwina), to de facto te książki znasz, znasz ich ogólną wymowę, przesłanie i filozofię w nich zawartą. Obie powieści-traktaty z perspektywy literackiej są co najwyżej średnie (ja mam dosadniejsze opinie).

Fun fact:

W statusach wspomniałeś, że lubisz Bioshocka - pierwsza część to bardzo dosłowna krytyka filozofii Ayn Rand i jej całkiem pełnoprawna dekonstrukcja (na swój bark bierze bardziej dojrzałą książkę, czyli Atlas zbuntowany), czyni to samą grę bardzo zaangażowaną politycznie, choć oczywiście tylko jeśli do warstwy fabularno-ideowej przykłada się jakąkolwiek wagę.

Fun fact 2:

Książki, mimo zmiażdżenia przez krytyków, cieszyły się i ciągle cieszą popularnością, bardzo często wśród młodszej części społeczeństwa.

Dlatego zawsze podpisuję się pod tym cytatem:

There are two novels that can change a bookish fourteen-year old’s life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs
 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podwójna odpowiedź :v

@PATRYG

Wszystko zależy czego dokładnie potrzebujesz, książki o tematyce filmowej to przepastny worek, od beletrystyki powiązanej ze świadkiem filmowym, literatury popularnonaukowej, biografii, aż po akademickie opracowania i eseje literackie.

@Paliodor

Warto, te monumentalne dzienniki są przede wszystkim bardzo dobrym zapisem literackim (nie na darmo porównania do dzienników Manna), Junger poza tym to ciekawa i skomplikowana persona. Nie bawi się też w wybielanie własnej osoby, co pewnie nie jednemu autorowi przyszłoby na myśl, zważywszy na okoliczności i wyznawane poglądy.

Spotkania z Picassem, Sartrem, przyjaciel Heideggera, człowiek, za którym wstawił się Brecht - to nie jest twój standardowy nacjonalista.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja na dniach skończę Blade Runnera. Później pewnie wezmę Ubika i Człowieka z Wysokiego Zamku. Ale również jestem ciekaw czy ktoś wie więcej o jego twórczości. Co warto jeszcze przeczytać. Wszystkiego raczej nie będę kupował, bo Diuna np. czeka.

 

Edit: Przeczytane. Bardzo fajna książka. :) Niezłe postapo.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Szukam książki podobnej do...

Amerykanscy Bogowie - Gaimana, mam "Chlopaki Ananansiego".

Cos jeszcze sensownego w tym klimacie?

 

Przeczytałem "....Bogów" i jestem zawiedziony. Historia miała duży potencjał, a rozwiązanie takie troche z du.py. Serial mnie ładnie nagrzał na rozwinięcie wątków w książce ,a tu panie bieda. Wszystko jeszcze bardziej spłycone. Szkoda bo mógł to być mój ksiażkowy top ale mitologi nie odpuszcze bo dobrze sie to czyta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od Dicka brać wszystko jak leci czy skoncentrować się na kilku wybranych pozycjach? Czy te najpopularniejsze twory są również tymi najlepszymi? Przeczytałem póki co tylko "Blade Runnera" i bardzo mi się podobał.

Przeczytałem już kilkanaście jego dzieł i jak na razie nie trafiłem na nic słabego....powiem więcej, nie trafiłem nawet  na nic przeciętnego ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...