Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Ellroy jest zajebisty IMO

Niskie oceny (przynajmniej na lubimyczytac.pl) widziałem głównie od ludzi którzy nie nadążali z łączeniem watków i postaci. Co poniekąd jest zrozumiałe, bo facet ma specyficzną narrację.

"Amerykanski spisek" spróbuj, zajebiste połączenie teorii spiskowych, alternatywnej historii i właśnie tego brutalnego i ponurego klimatu noir.

Edytowane przez dee
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwne, żeby Ellroy miał nie pasować, skoro napisał Tajemnice Los Angeles.

 

Jak najbardziej pasuje i wal w ciemno, bo gość kozak. Miałem okazję czytać Czarną Dalię, Wielkie Nic i właśnie Tajemnice, a każdą z osobna serdecznie polecam, każda trzymała mnie za jaja i miała MOCNE momenty. Zamierzam w niedalekiej przyszłości sięgnąć po Białą Gorączkę, która już czeka na półce.

Odnośnik do komentarza
On 8/5/2022 at 6:46 PM, dee said:

Ellroy jest zajebisty IMO

Niskie oceny (przynajmniej na lubimyczytac.pl) widziałem głównie od ludzi którzy nie nadążali z łączeniem watków i postaci. Co poniekąd jest zrozumiałe, bo facet ma specyficzną narrację.

"Amerykanski spisek" spróbuj, zajebiste połączenie teorii spiskowych, alternatywnej historii i właśnie tego brutalnego i ponurego klimatu noir.

wreszcie coś mądrego napisał. No. Więcej takich postów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Duża prośba o poradę. Chcę zrobić prezent siostrze w postaci książki fantasy, który to gatunek ona bardzo lubi. Co polecacie? Nadmieniam, że bardzo lubi Joe Abercrombie`go, Martina, Bretta oraz Scotta Lyncha. Co zrozumiałe ma ich wszystkich i wszystko. Co możecie jeszcze polecić?

 

Aha, zaryzykowałem i kilka miesięcy temu kupiłem jej w prezencie pierwszy tom tj "Wojna Makowa" Rebecca F. Kuang. Przegrałem. Nie spodobało się, bo tj lektura jak się siostra wyraziła "z młodzieńczym trądzikiem", czyli dla dziewczyn z liceum. Coś zdecydowanie doroślejszego zatem. Any ideas?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Koledzy, kocham Blade Runnery, Back to the Future II, wciągnąłem Diunę oraz wszystkie 6 podstawowych tomów i teraz nastała pustka... Jakieś ambitne si-fi w przyszłości z super światem, ambitniejsze, takie w klimacie cyberpunkowym chętnie lub niekoniecznie ale dla kogoś, kto lubi te powyższe klimaty? Dzięki

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Bud napisał:

Koledzy, kocham Blade Runnery, Back to the Future II, wciągnąłem Diunę oraz wszystkie 6 podstawowych tomów i teraz nastała pustka... Jakieś ambitne si-fi w przyszłości z super światem, ambitniejsze, takie w klimacie cyberpunkowym chętnie lub niekoniecznie ale dla kogoś, kto lubi te powyższe klimaty? Dzięki

Może "SybirPunk" Gołkowskiego? 

Odnośnik do komentarza

Pomieszanie z poplątaniem, coś wymieniłeś, wszystko z innej parafii, a potem jeszcze używasz nieprzystającego słowa 'ambitnej' :Coolface: Jeśli chcesz naprawdę twardej, ciężkiej s-f to polecam książki Petera Wattsa Ślepowidzenie i Echopraksję. Czteroczęściowy cykl Terra Ignota Ady Palmer jest świetną wizją przyszłości tak bardziej z perspektywy społecznej z mocno renesansowymi podstawami, ale jeśli ktoś jest mocno wyczulony na tak zwane lewactwo, to niech sobie lepiej daruje. Jeśli szukasz czegoś trochę w stylu Mass Effecta to cykl Przestrzeń Objawienia Alastaira Reynoldsa. W kwestii cyberpunka to istnieje ładne zbiorcze wydanie klasycznej trylogii Williama Gibsona: Trylogia Ciągu. Poza tym warto zainteresować się Hyperionem Dana Simmonsa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Bud napisał:

Koledzy, kocham Blade Runnery, Back to the Future II, wciągnąłem Diunę oraz wszystkie 6 podstawowych tomów i teraz nastała pustka... Jakieś ambitne si-fi w przyszłości z super światem, ambitniejsze, takie w klimacie cyberpunkowym chętnie lub niekoniecznie ale dla kogoś, kto lubi te powyższe klimaty? Dzięki

Może Futu.Re Glukohovskyego autora m.in serii Metro.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.01.2023 o 10:31, Wojtq napisał:

Pytanie do miłośników historii:

możecie polecić jakąś dobrą książkę o czasach Mieszka I?

Chciałbym dowiedzieć się też więcej o czasach przed chrztem, chociaż zdaję sobie sprawę z niewielkiej liczby źródeł, a nie chcę też czytać autorów opowiadających się za turbolechią.

"Polska Piastów" Pawła Jasienicy?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
W dniu 15.01.2023 o 10:31, Wojtq napisał:

Pytanie do miłośników historii:

możecie polecić jakąś dobrą książkę o czasach Mieszka I?

Chciałbym dowiedzieć się też więcej o czasach przed chrztem, chociaż zdaję sobie sprawę z niewielkiej liczby źródeł, a nie chcę też czytać autorów opowiadających się za turbolechią.

Na studiach czytaliśmy Historię Polski. Średniowiecze Stanisława Szczura. A co zawiera?

 

Synteza składa się z 6 głównych części:

    Od plemion do państwa gnieźnieńskiego (4 rozdziały)
    Monarchia pierwszych Piastów (6 rozdziałów)
    Drugie państwo piastowskie (8 rozdziałów)
    Księstwa piastowskie (10 rozdziałów)
    Odrodzone Królestwo Polskie (11 rozdziałów)
    Elekcyjna monarchia Jagiellonów (9 rozdziałów).

Przed każdym rozdziałem podana została literatura przedmiotu.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Pany. Zapomniałem o moim zapytaniu i sięgnąłem z miesiąc temu po Jasienicę, którego dobrze mi się czytało. Najbardziej byłem zainteresowany teoriami na temat naszym terenów przed Chrztem i zaspokoił moją ciekawość podrzucając kilka ciekawostek. Doszedłem jednak do końca głównej linii Piastów (rzekomego otrucia Mieszka, syna Bolesława Śmiałego) i na tym wygasło moje zainteresowanie. Ale może kiedyś wrócę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...