Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, AK-47 napisał:

Szukam podobnych książek do ślepowidzenia, ale napisanych bardziej przystępnym językiem, ktoś coś poleci?

Może cykl Expanse.

Tak, tan sam na podstawie którego powstał świetny serial.

Klimaty długimi chwilami bardzo podobne, ale treść zdecydowanie łatwiejsza w przyswojeniu. No i jak się spodoba, to wystarczy na długo (obecnie 8 tomów).

 

A z jednostrzałowców to może nieco klasycznie "Wieczna Wojna" - Joe Haldeman. Czytałem ostatnio i jest git.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Pytanie do fanów serii "Metro": jakie polecacie odsłony spoza głównej trylogii? Jakieś fajne spinoffy? M2033 bardzo mi się podobało, kolejną część uważam za nieco gorszą, ale jeszcze całkiem zjadliwą, za to finał w postaci Metro 2035 to dla mnie przefilozofowana papka, której nawet nie dałem rady wymęczyć do końca. Jest coś jeszcze godnego uwagi od innych pisarzy utrzymanego bardziej w klimatach pierwszej książki?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Josh napisał:

Jest coś jeszcze godnego uwagi od innych pisarzy utrzymanego bardziej w klimatach pierwszej książki?

 

Może ciut inne klimaty, ale jest dużo podobieństw i ja czytam wszystko spod szyldu Fabrycznej Zony. 

Trylogia Gołkowskiego : Ołowiany świt, Drugi brzeg i Droga donikąd powinna Cię zainteresować. Mało filozofii, sporo ciekawych przygód i eksploracji w ukraińskiej strefie wykluczenia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Książki o 2WŚ, co lepsze "Europa Walczy" Daviesa czy "I rozpętało się piekło" Hastingsa? 

Co bardziej przystępne i w sposób ciekawszy opisuje najważniejsze kampanie? 

 

Dodatkowo interesuje mnie "Gułag" Applebaum, "Zapomniany Żołnierz" Sajera, "Berlin 1945.Upadek"Beevora. Dobre książki? 

Ogólnie jakby ktoś zechciał napisać taki must have historyczny to byłoby cudnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli interesuje cię druga wojna światowa, to absolutny must-read to "Studium tyranii" Alana Bullocka i tryptyk Williama Shirera "Powstanie i upadek III Rzeszy". Dorzuciłbym do tego "Lodołamacza" Suworowa, który na podstawie danych z archiwów rosyjskich ujawnił, że uderzenie Hitlera miało charakter wyprzedzający w stosunku do planowanej agresji radzieckiej na III Rzeszę. O "Gułagu" Applebaum słyszałem same dobre rzeczy, ale nie czytałem. Jeśli chodzi o Daviesa, to mam wrażenie, że to przeciętny historyk, który jest uwielbiany w Polsce, bo jest polakofilem. II Wojna światowa doczekała się też mnóstwa opracowań konkretnych, dotyczących określonych kampanii czy momentów. Dlatego poleciłbym dodatkowo "Między dwiema wojnami" H. Batowskiego, która świetnie wyjaśnia rosnące napięcia międzynarodowe w  pauzie między 1918 a 1939 i dlaczego wojna była nieuchronna. U mnie na półce stoi też "Centrala Europa", którą napocząłem, lecz musiałem odłożyć z braku czasu i możliwości wgłębienia się. To studium dwóch totalitaryzmów, ale pisane taką focaultowską metodą według mnie - erudycja na niesamowitym poziomie, masa smaczków, ale trzeba mieć siły i czas na to. Jeśli chodzi o powstanie warszawskie to polecam książkę J. Ciechanowskiego. O Bitwie o Anglię polecam "Sprawę honoru Dywizjon 303" Lee Olsona, o zaangażowaniu cosa nostry w inwazję aliantów na Sycylię "Mafia na wojnie" Tima Newarka.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na "Drugą Wojnę Światową" Beevora patrzyłem i pewnie bym ją zakupił. Jednak ostatnio przerzuciłem się na e-booki i za hooya nie ma nigdzue tego w takiej formie. Dlatego myślałem o tych innych jego książkach - Berlin, Stalingrad, Ardeny, D-Day. Tylko nie wiem czy potem czytając 2WŚ nie będzie to zwykła powtórka. 

 

Daviesa odrzucam raczej bo poczytałem i zarzutów jest mnóstwo. 

Jeśli chodzi o wojnę w Wietnamie to chyba "Epicka Tragedia" Hastingsa najlepsza? 

 

Już nie męczę, ale jakby ktoś chciał polecić coś historycznego z jakiegokolwiek okresu (byleby to było wciągające) to nie zabraniam :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to ci odpowiadać będzie,  ale ja buduję swoją biblioteczkę historyczną w oparciu o pozycje akademickie głównie, więc jeśli chodzi o starożytność to polecam Wolskiego, którego polecał  Rozi, od siebie dodatkowo imperium grecki-rzymskie P. Veyna (absolutnie genialny zbiór esejów), z historii sredniowiecza to jeśli chodzi o historie powszechną to polecam  T. Manteuffla, sredniowiecze polskie - Jasienicę, aczkolwiek jestem świadom ze to takie trochę czytadło i trzeba ostroznie podchodzić. Jeśli chodzi o XIX wiek w Polsce - S. Kieniewicza. Popatrzę potem na półkę i ewentualnie coś dopiszę, jak mi się przypomni.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
W dniu 18.03.2022 o 11:44, drozdu7 napisał:

Na "Drugą Wojnę Światową" Beevora patrzyłem i pewnie bym ją zakupił. Jednak ostatnio przerzuciłem się na e-booki i za hooya nie ma nigdzue tego w takiej formie. Dlatego myślałem o tych innych jego książkach - Berlin, Stalingrad, Ardeny, D-Day. Tylko nie wiem czy potem czytając 2WŚ nie będzie to zwykła powtórka. 

 

Daviesa odrzucam raczej bo poczytałem i zarzutów jest mnóstwo. 

Jeśli chodzi o wojnę w Wietnamie to chyba "Epicka Tragedia" Hastingsa najlepsza? 

 

Już nie męczę, ale jakby ktoś chciał polecić coś historycznego z jakiegokolwiek okresu (byleby to było wciągające) to nie zabraniam :)

Druga Wojna Światowa Beevora jest cymesikiem, chyba najlepsza taka ogólna synteza. No i Pierwsza Wojna Światowa od Janusza Pajewskiego, top.

Daviesa nie omijaj i nie odrzucaj, Boże Igrzysko :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, Plugawy napisał:

Jakaś książka dla dziesięciolatki? Może być fantasy, superbohaterskie byleby lekko sie czytało.

 

Kiedyś czytałem Warcrafta pamiętam, Jest cała seria, lekko się to czyta a historia wciąga.

 

Ewentualnie komiksy? Najlepiej zrób reaseach, bo kupisz coś co poleci w kąt po 5ciu minutach to smutna żaba :frog:

Edytowane przez oFi
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.