Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Tempa na pewno lepiej wzmocnią nogi, a interwały lepiej wypadną dla kondycji, jeśli bierzesz pod uwagę jakieś biegi w przyszłości. Tempa są też dobre dla kogoś, kto uprawia gry zespołowe.

 

Dziś trenowałem po dwóch dniach przerwy. Najpierw w domu superserie z pompek i planków, a potem 35 minut wybiegania i sprinty. Miałem takiego kopa w girach i płucach, że czułem się jak młody Bóg. W dodatku, podczas biegania padał lekki deszcz, w oddali na zatoce się błyskało a na słuchawkach w uszach Hells Bells AC/DC. Czaisz typie?

 

Nogi mam silne jak u byka, chodzi mi typowo o kondycje na krótkie ale intensywne dystanse bo widocznie tak jak pisał kultywator na takim wysiłku pompka mi nie wyrabia. Ale to chyba nie oznaka słabego serducha? Bo przeciez moge spokojnie biegac godzine truchtem ? Pogubiłem sie juz

Odnośnik do komentarza

Siłę biegową warto również ćwiczyć na tzw. podbiegach. Czyli po prostu pod górę i intenstywnie. Tutaj szerszy artykuł http://bieganie.pl/?cat=2&id=642&show=1

 

Za tydzień startuję w biegu kwitnącej wiśni na 12 km. Organizowany przez stowarzyszenie karate. Większość będzie karateków ubranych w kimono, ja z karate styczności nie miałem, ale bieg jest bez ograniczeń, będzie ciekawie.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

Ok ja juz po pierwszym interwaleniu. Ciekawa opcja. Bede intertrzepał 3 razy w tygodniu. Dobry temat bo połowe czasu mniej zabiera niz standardowy trucht godzinny

 

Tylko kontroluj wagę, bo interwały są dość wymagające dla organizmu i łatwo zajechać i pogubić mięśnie.

 

 

Szkoda, że nie ma kazuba bo by ci wytłumaczył, że takie coś jest bardzo cięzkie do wykonania.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ok ja juz po pierwszym interwaleniu. Ciekawa opcja. Bede intertrzepał 3 razy w tygodniu. Dobry temat bo połowe czasu mniej zabiera niz standardowy trucht godzinny

 

Tylko kontroluj wagę, bo interwały są dość wymagające dla organizmu i łatwo zajechać i pogubić mięśnie.

 

 

Szkoda, że nie ma kazuba bo by ci wytłumaczył, że takie coś jest bardzo cięzkie do wykonania.

 

 

Wiem to z doświadczenia, interwały zawsze biegałem na obozach koszykarskich. Co prawda z dużą częstotliwością, bo przez 10 dni jakieś 6-7 treningów interwałowych, ale każdy był dobre kg mniej, nie tylko tłuszczu.

Odnośnik do komentarza

http://trainerforyou.pl/trening-wytrzymalosciowy-cz-ii-metody-przerywane/

Tu w miare prosto jest opisane. NIe rozwija tematu do konca ale daje pojecie ocb.

Znajde jeszcze pozniej w ksiazce mojej dokladna rozpiske. Choc to bardziej bedzie potrzebne komus kto chce zwiekszyc swoje mozliwosci, a nie ktorego celem jest tylko schudniecie.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

http://trainerforyou.pl/trening-wytrzymalosciowy-cz-ii-metody-przerywane/

Tu w miare prosto jest opisane. NIe rozwija tematu do konca ale daje pojecie ocb.

Znajde jeszcze pozniej w ksiazce mojej dokladna rozpiske. Choc to bardziej bedzie potrzebne komus kto chce zwiekszyc swoje mozliwosci, a nie ktorego celem jest tylko schudniecie.

 

Ale chyba nie czytałeś dlaczego sie wziąłem za interwały. Chodzi o zwiekszenie kondycji w wysiłku beztlenowym, od chudniecia mam diete i inne sposoby. Tutaj chodzi wyłacznie o kondyche na krótkie dystanse

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak na AWF budowałem szybkość i kondycję.Kondycja to standardowe biegi po 1500 metrów w np. 6 min i co trening trzeba było trochę urwać,a szybkość 100 metrów na maksa,powrót truchtem i to był odpoczynek i znowu 100 metrów na maksa,takich 5-10 obiegów.Szybkość i kondycję budowałem w osobne dni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...