Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Nike zoom winflo za 200zł, niby przecenione z ponad 300. Ktoś w nich biegał? Sprzedawca, bardzo profesjonalnie podszedł bo o każdych butach wypowiadał się bardzo długo i mi je doradził. Miałem też do wyboru asicsy z żelem też w podobnej cenie. Wieczorem stestuje, narazie przebiegłem się 200 m i rzeczywiście jest kolosalna różnica, czuje się to odbicie dzięki tej piance/poduszce. Komfort jest znaczny. Do tego żel energetyczny do przetestowania, więc dziś trzeba dyszkę zrobić.

 

edit, nawet w sklepach internetowych od 259 zł, więc rzeczywiście tanio kupiłem. 

Nike%20Zoom%20Winflo%20Cool%20Grey%20Uni

Edytowane przez Cosmos
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

głównym jego celem jest amortyzacja. Stary jak ty robisz 44 min na 10km w butach "ogólno sportowych" to jak założysz buty typowo do biegania to nie ma bata żebyś wyniku nie poprawił i to pewnie w pierwszym biegu ;) wiadomo, dyspozycja dnia, samopoczucie itp. ale na pewno odczujesz różnicę. Sporo biegasz, kręcisz dobre czasy nie jesteś już początkujący, nie zastanawiaj się tylko zainwestuj w coś, nawet te dwie stówy. Zadbasz dodatkowo też o stawy. Pamiętam jak ze starych adidasów przesiadłem się na buty z lidla za 60 zł i to był już duży skok. Można biegać w samych gaciach, ale dobre buty to podstawa.

Nie chciało mi sie wierzyć w co piszesz. Tzn liczyłem na urwanie kilkunastu sekund. Ale te buty to rzeczywiście mega boost albo efekt placebo albo ten żel energetyczny (ohydny, nie polecam). W każdym razie życiowka zdecydowanie pobita, aż w to nie mogę uwierzyć. Jestem najszczesliwszy na świecie :)  Jest tak dobrze, że zastanawiałem się czy mnie gps nie oszukał, ale międzyczasy się zgadzają. Moja stopa i nogi bo zdjęciu tych butów czują się jak po masażu. 

 

 

 

fa31f0497516d4861a11feec1af2a2da.jpg

Edytowane przez Cosmos
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

głównym jego celem jest amortyzacja. Stary jak ty robisz 44 min na 10km w butach "ogólno sportowych" to jak założysz buty typowo do biegania to nie ma bata żebyś wyniku nie poprawił i to pewnie w pierwszym biegu ;) wiadomo, dyspozycja dnia, samopoczucie itp. ale na pewno odczujesz różnicę. Sporo biegasz, kręcisz dobre czasy nie jesteś już początkujący, nie zastanawiaj się tylko zainwestuj w coś, nawet te dwie stówy. Zadbasz dodatkowo też o stawy. Pamiętam jak ze starych adidasów przesiadłem się na buty z lidla za 60 zł i to był już duży skok. Można biegać w samych gaciach, ale dobre buty to podstawa.

Nie chciało mi sie wierzyć w co piszesz. Tzn liczyłem na urwanie kilkunastu sekund. Ale te buty to rzeczywiście mega boost albo efekt placebo albo ten żel energetyczny (ohydny, nie polecam). W każdym razie życiowka zdecydowanie pobita, aż w to nie mogę uwierzyć. Jestem najszczesliwszy na świecie :)  Jest tak dobrze, że zastanawiałem się czy mnie gps nie oszukał, ale międzyczasy się zgadzają. Moja stopa i nogi bo zdjęciu tych butów czują się jak po masażu. 

 

 

 

fa31f0497516d4861a11feec1af2a2da.jpg

 

 

o ku.rwa, ale wynik wykręciłeś  :obama:  też dawałem max kilkanaście sekund do urwania,a tu takie BUTY. Znajdź teraz jakiś bieg na dyszkę, będzie większa spinka i motywacja na wynik :)

Odnośnik do komentarza

Przebiegłem piątkę w biegu city trail. 200 osób i miejsce 81. Stać mnie było na dużo więcej i czas w okolicach 21 min ale spasowałem, mając na uwadze ostatnie osłabienie organizmu. Wyszło coś około 23 min. Trochę chciałem na początek poszaleć ale mnie przyblokowali. Bo było wąsko i trasa leśna. Te biegi są chyba we wszystkich większych miastach w Polsce. Zwycięzca miał 16 min z kawałkiem :obama: No ale to czołówka kraju jeśli chodzi o biegi uliczne, a jak na bieg przełajowy (chociaż nie był nawet w 20% tak hardcorowy jak w Annopolu o którym pisałem) to w ogóle trudno mi sobie wyobrazić jak można aż tak cisnąć.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Asicsy na pewno, sam mam jeden z tańszych modeli i jestem zadowolony, chociaż teraz będę przesiadać się na NB. Zaczynasz dopiero czy już biegałeś wcześniej? Jak zaczynasz to może nie ma co się pchać w drogi sprzęt, z drugiej strony buty z lepszą amortyzacją to zdrowsze stawy. 

 

Przy okazji, są w biedronce buty do biegania Pumy za coś około 100 zł. Klasyczny model nic specjalnego, ale na początek jak znalazł.

Odnośnik do komentarza

Co do wyboru butów, to czasem podane są parametry dotyczące ilości kilometrów pokonanych w tygodniu, w decathlonie widziałem całą tabelkę. Najlepiej zapytać sprzedawcę, jeśli zacznie mówić o każdej parze więcej niż jedno zdanie (w moim przypadku gadał bardzo dużo, aż byłem zdziwiony, że tyle o butach można powiedzieć) to możesz mu zaufać. Na blogach biegowych i chyba na stronie runnera widziałem testy różnego obuwia. Biegacze raczej mówią, że ciężko coś doradzić dokładnie bo to dosyć indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Też planuję buty kupić i z tego co wyczytałem najważniejsze to trzeba zwrócić uwagę jakie ma się podbicie pięty, wtedy będzie łatwiej wybrać. No i do tego trzeba zwrócić uwagę na podeszwę, jak na bieżnię i siłkę to przydadzą się płaskie z małym bieżnikiem. Ostatnio przymierzałem adidas galaxy elite m i wydawały się bardzo spoko, ale rozmiarów nie było, cena w promocji 139,99.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...