Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie nie wiem czy to ten tak zwany postep czy co ale przy tym samym tetnie max 157 przed miesiacem musialem trzymac 6:30  a teraz 6:10 ,dobrze idzie aby nic nie pier.dolnelo. 

 

Ale przesunalem dzis bieganie bo mialem robic 9km plus 2km przebiezek ale po wczorajszych 17km cos prawy achilles daje znac i kolana. Wolalem odpuscic i zrobic jutro. 

Odnośnik do komentarza

Ja lubie takie statystyki wiec zawsze od razu jak koncze bieg wlaczam bluetooth w zegarku wchodze na chate wlaczam bluetooth w tablecie (kompa od wiekow nie uzywam) i mi sie zgrywa wszystko raz dwa. 

 

Ostatnio zalozylem rywalizacje na endo dla grupy ostroleckich biegaczy zaczynajaca sie od 1 stycznia kto najwiecej przebiegnie km. Szans nie mam na jakies czolowe lokaty pewnie ale  zawsze fajnie zobaczyc ze jakis SOMSIAD jest za toba :D

Odnośnik do komentarza

Panowie dwa pytania. 

Pierwsze , jak radzicie sobie jak biegacie np po obrzezach a ludzie prowadza swoje kochane pieski bez kaganca i smyczy i te kur.wy podlatuja. Bardzo mnie to denerwuje i jestem nieuprzejmy w stosunku do tych osob a nie wiem czy nie wychodze na janusza.Nie mam nic przeciwko jak piesek jest na smyczy albo nawet niektorzy po prostu przytrzymuja pieski jak biegne ale dzisiaj idzie piz.da dwa psy sobie lataja, z daleka widzi ze biegne i nic. Jeden w kagancu drugi bez oba podlecialy wiec kulturalnie krzyknalem "wypier.dalaj bo ci wyje.bie". A do pani "kiedy wy sie w koncu nauczycie prowadzac psy na smyczy". To ta piz.da do mnie ze one maja prawo sobie pobiegac tak jak i ja xD staralem sie jej uswiadomic ze jest w miejscu publicznym i to ja mam sie czuc komfortowo nie jej kundle i ze jak chce zeby pieski sie wyszalaly to do lasu albo na wies. Ona oczywiscie dyskutowala ze mna, i pier.doli ze maja kaganiec i nagke podlecial ten bez kaganca i zaczal na mnie szczekac xDDDD to ja do niej ze zobaczymy zara, wyjalem telefon i ze ja nagram i ze naczelnik strazy miejskiej jej wytlumaczy kto ma jakie prawa :sapek::sapek::sapek: 

 

Drugie. Jak robicie skipy? Jakie to tempo ma byc? Bo nie wiem czy mam to robic jak najszybciej czy tych skipow ma byc jak najwiecej na odcinku 100m?

Odnośnik do komentarza

Też trochę nie kumam z tymi psami, ale to kwestia zasad, jakie ustali samorząd. Sprawdź jak jest z tym u Ciebie, no ale i tak, jakie by one nie były, to psów trzeba pilnować, żeby innym nie przeszkadzały. Je.bać babę prądem.

 

A skipy, no cóż, jak robisz dynamicznie to dobrze na motorykę działa. Jak się rozgrzewasz to raczej nie ma co szaleć. No a jak robisz je jako odmianę jakiegoś tam tempa to może warto z każdą serią zwiększać tempo i się bawić.

Odnośnik do komentarza

Przydatna rzecz, ja bez mojego Runnera 3 się nie ruszam z domu już.

 

a tak swoją drogą, to szczerze nie mogę się doczekać krossów xd sakramencko się męczę na tym pierwszym zakresie i to nie fizycznie, tylko psychicznie.

Strasznie nie na rękę mi takie ślamazarne tempo, wcześniej wychodziłem sobie na godzinkę i po prostu biegłem - raz 10 raz 12km i tyle.

Teraz? Dreptanie w miejscu praktycznie i bluzganie na siebie, że mnie tak nogi niosą i tętno skacze xd

Może po nowym roku załatwię sobie wydolnościowe jak Kabi i ogarną mi lepszy pierwszy zakres :sapek: 

Odnośnik do komentarza

Jesli czytales to skarzynski pisze ze to nie jest dobry okres na wyznaczanie hr max bo moze byc zanizony. Cos w tym jets dzis mialem wb2 6km + 3M i mimo ze mam hr max jak jesienia robilem badania 198 a samo 3m na jesieni mi wykazalo 196 tak dzisiaj wycisnalem z serducha max 189 uderzen. 

 

Nom krosy fajne bo to w sumie bnp. Ja robilem aktywne bo te pasywne uznalem za malo cool. Ktory tydzien masz planu ja mam 11 i juz nie jest nudno tak jak wczesniej. Wczesniej to sie modlilem zawsze o dzien z przebiezkami albo krosy bo reszta klepania tych kilometrow jak za kare :D

 

Badania sobie zrob na wiosne jak cos, bo takie hr max to sie wyznacza w szczycie formy nie w zime jak sie nad wytrzymaloscia pracuje 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...