Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Wklejałem to kilka stron temu, wkleję jeszcze raz. Tak wygląda spalanie tłuszczu:

 

BIEG PRZEZ 20 MINUT

- tłuszcz z rezerw 16%

- tłuszcz z mięśni 16%

- glikogen 65%

- spalanie glukozy i białka 3%

 

BIEG PRZEZ GODZINĘ

- tłuszcz z rezerw 35%

- tłuszcz z mięśni 25%

- glikogen 35%

- spalanie glukozy i białka 5%

 

BIEG PRZEZ TRZY GODZINY

- tłuszcz z rezerw 74%

- tłuszcz z mięśni 0%

- glikogen 18%

- spalanie glukozy i białka 8%

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie to wygląda mniej więcej tak o 17 jadam 50g ryżu brązowego +150g cyca kury , o 18 biegam ok 40 min, przed i po pije BCAA no i o 19 w diecie mam 50g białka do wypicia a o 21 100g chudego twarogu.

 

Moim celem jest pozbycie sie tłuszczu przy jak najmniejszej utracie mieśnia.

 

Ale jakie te węgle? złożone czy tak jak po siłowni carbo? Słyszałem że picie carbo po biegu nie jest za bardzo wskazane na redukcji.

Odnośnik do komentarza

50g to trochę mało tego ryżu, przed treningiem trzeba dostarczyć odpowiednią ilość węgli, co by "było na czym biegać". Tą kurę parujesz/gotujesz? Bo posiłki przed i po treningowe nie mogą zawierać tłuszczy. Do ostatniego posiłku, czyli twarogu dodaj trochę oliwy z oliwek, będzie się ładnie wchłaniać. A co jesz w posiłku po treningowym? Tutaj mają być węgle + białko, tak więc samo WPC nie wystarczy. BCAA pij, ochroni Cię przed katabolizmem.

Węgle tylko i wyłącznie złożone, czyli makaron razowy, ryż brązowy, pieczywo chrupkie itd.

Aeroby przeplataj z HIITami, takie połączenie daje najlepszy efekt.

Odnośnik do komentarza

Kure gotuje. No 50g mam tak rozłożone w diecie i w dni treningowe wychodzi mi 3,1g węgli na kmc a w dnt 2,5. Mniejsza z tym. Posiłek po treningowy taki sam jak przedtreningowy lub zastepuje ryż makaronem durum.

ogólnie moja dieta wygląda tak, posiłki oprócz pierwszego i dwóch ostatnich nie zawsze są w takiej kolejności.

 

9- placki owsiane

11-makaron durum 50g + 150g kura

13-kanapka z chleba razowego+serek wiejski

15-ryż brązowy 50g + 150g kura + warzywa

17-kanapka z chleba razowego+serek wiejski

19-białko 50g

21-100g chudego twarogu + oliwa

 

BTW/kgmc 2,6/ok 1/2,5

 

W dni treningu siłowego dodatkowe węgle z carbo po treningu.

Odnośnik do komentarza

Kupujesz płatki owsiane zwykłe (aby nie błyskawiczne).

Ja robie tak.

Szklanke płatków wsypuje do miski, zalewam gotującą się wodą aby zmiękły. Czekam aż płatki wsiąkną wodę wtedy do miski wbijam 3 jajka.Mieszam wszystko, czasem dodaje cynamonu dla smaku. Na masie dodawałem cukier ale teraz nie dodaje, w sumie jest zbedny. Gotową mieszanke wylewam po trochu na rozgrzaną patelnie formując placki. Smaże na oliwie ale na oleju tez mozna.

Jak już upiekę polewam je jogurtem bo są niezbyt smaczne bez tego.

 

Oczywiście jako posiłek na śniadanie i to porządne. To ma przecież ponad 600kcal.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj ojciec (biegał maratony) dał mi buciki do biegania. I jestem w szoku. nie wiedziałem że może byc taka różnica w bieganiu w zwykłych dadidaskach a w butach do biegania. Normalnie az dziwnie mi się szło na trase w nich :) Nie czuć że sie ma coś na nogach no i świetne przylegają do stopy. Świetna sprawa.

To było coś takiego tylko starszy model chyba.

 

f3ufjd.jpg

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A właśnie się tak dopytam - interwały to w sumie nie psują tej wydolności biegowej w zakresie tlenowym? Bo w sumie porządny (HIIT?) trening interwałowy to beztlenowa jazda. A jak to pisują w internecie i moje oczy to czytują - uważa się, że jak polepszysz wydolność w beztlenowym to tracisz w tlenowym i odwrotnie. W ogóle to prawda, czy jakieś bzdury już wykopałem w sieci?

Odnośnik do komentarza

Grałem wczoraj w piłkę po długiej przerwie - no i oczywiście kondycyjnie rozj.ebałem chyba wszystkich na boisku, to mi trochę motywacji do dalszego biegania dodało. Ale co najważniejsze zauważyłem, że jestem... wolniejszy.

 

 

 

 

Już wiem czemu tak jest, zrobiłem mały risercz i okazuje się, że nie miałem pojęcia iż TRZEBA robić przebieżki, bo inaczej organizm przyzwyczaja się do biegania w sposób jednostajny, ten długodystansowy, co nie jest dobre. Dziś już je uwzględniłem i ciekawe jak szybko szybkość zyskam spowrotem :D

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast pograłem ostatnio dwa razy po raz pierwszy od dawna, i masakra.

Co prawda raczej dużo na boisku robiłem, ale kilka bardziej dynamicznych akcji i czuję się, jakbym miał wylewu dostać. Jeszcze póki się biegnie, to się włączają wyższe obroty, ale zatrzymam się i koniec na dłuższą chwilę, trzeba pooddychać porządnie.

 

Sama siłka to kondycyjnie dla organizmu miazga.

Odnośnik do komentarza

To fakt.W zime chodziłem od czasu do czasu na hale grasć w piłke to musze powiedzieć że dynamika i szybkość super na plus, ale 2-3 takie indywidualne akcje i dysze niemiłosiernie.

 

A co do miłej niespodzianki to rower. Martwy ciąg jednak swoje zrobił co do nóg, jechało mi sie długo i przyjemnie. W poniedziałek planuje walnąć 60km

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Oran

na 100m to się przecież dużo ćwiczy na siłce, więc nic dziwnego. Czekam na pojedynek maratończyka z koksem na dystansie maratońskim. Wiadomo, że koks przegra, tak samo jak maratończyk by wpi.erdol dostał na siłownia.

 

 

 

 

edit:

 

 

 

 

http://www.karkonosz...mku_chojnik.jpg

 

 

 

 

dziś wbiegłem tam w 12 minut, końcówke już podchodziłem bo biegłem szlakiem ze schodami ale jest moc, jeszcze kilka razy i będę gotowy do letniego biegu na śnieżke :potter: :)

 

 

 

 

edit2: biegałem prawie cały czas po płaskim więc trochę ciężko, ale daje rady, raz w tygodniu będę tam wbiegał, to jest w sumie lajtowe, krótki wysiłek, który jedynie kondycję mi może poprawić bo kg to tym nie zrzuce (30 minut biegu ogólnie bo zbiegam innym szlakiem i po płaskim do auta muszę wracać, chyba, że bym z domu biegł, ale to by wyszło z 15 km bez podbiegu, albo lepiej :P).

 

 

 

Edytowane przez Oran
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...