Skocz do zawartości

Najtrudniejsze Trofea i Platyny i Komplety


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie tak, do platyny Child of Eden brakują mi 3 gold stary na hard i zaliczenie lvlu "hope", więc zaniedługo się pewnie pochwale.

Platyna nie jest tutaj ekstramalnie trudna jak np. w NG2S, ale jest bardzo wymagająca i prosty gracz nie będzie w stanie jej zdobyć w kilkanaście godz.

Obowiązkowe jest tutaj zapamiętanie lvlu na pamięć i NAJWAŻNIEJSZE mieć poczucie rytmu, jak nie masz to możesz pożegnać się z trofikami za 800tys. pkt.

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza

Ja myslalem nad platynka w Rayman Origins, ale czasowki sa mocno przegiete przez co poziom trudnosci w zdobyciu platyny siegnal zenitu. Moze kiedys powalcze, ale na razie odpuszczam.

 

Pewnie trzeba kilka / kilkanaście prób na dany level. Wnioskuję po przejściu 3 światów - hardcore'u na razie brak :)

Można to porównać do przechodzenia LBP bez zgonu (the bunker) :)

Odnośnik do komentarza

Ja myslalem nad platynka w Rayman Origins, ale czasowki sa mocno przegiete przez co poziom trudnosci w zdobyciu platyny siegnal zenitu. Moze kiedys powalcze, ale na razie odpuszczam.

 

Pewnie trzeba kilka / kilkanaście prób na dany level. Wnioskuję po przejściu 3 światów - hardcore'u na razie brak :)

Można to porównać do przechodzenia LBP bez zgonu (the bunker) :)

Graj dalej a zobaczysz ostatnie swiaty i niezwykle niskie progi czasowe potrzebne do uzyskania medalu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Sylvan Wielki

 

Platyna w Vanquish nie jest ciezsza od tej w NGS2. Challenge 6 to mordega, fakt, ale w NGS2 trym Master Ninja, a szczegolnie chore misje online to dopiero meczarnia. Musisz przejsc cala gre na tym chorym poziomie, a pozniej meczyc sie jeszcze z online (ktore czesto ma cholerne lagi, a to zabija gre taka jak NGS2 wlasnie).

PS Do grona gier "latwych inaczej" zaliczam tez Dead Space 2 i trophy "Hard to the Core" :)

Odnośnik do komentarza

Jesli ktos nie gra w serie Assassin's Creed tylko dlatego, iz uwaza ze to gry zbyt proste i brakuje w nich wyzwan- niech zrobi trofeum "IL Prini(pipi)le" z DLC do Brotherhood'a, ktore polega na wymasterowaniu calej gry na 100%. Nie chodzi tu tylko o zrobienie wszystkich sekwencji z fabuly (tak jak w Revelations) ale dokladnie wszystkie misje (DLC, poboczne, kryjowki) na 100% synchronizacji. Duzo jest np. czasowek, gdzie pad lata po pokoju. Polecam :)

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja osobistego rankingu, po zrobieniu KOFa13.

 

1. NG2S

2. DJ HERO

3. SF4 i SSF4

4. Blazblue: Continuum Shift

5. King of Fighters 13

6. Wipeout HD

7. Mirror's Edge

8. Killzone 2

9. Marvel vs Capcom 3

 

Ostatecznie przez słodkie DLC, który daje 3 dodatkowe postacie i zlicza do łącznej puli zrobionych kombosów, KOF ląduje za streetami i BB. Bez DLC byłby na 3 miejscu, no ale jakby babcia miała kółka, to by była samochodem.

Dorzucilem jeszcze MvC3, bo zapomniałem że to kawał wymagającej platyny, którą wszędzie oceniają 9 lub 10/10. Dla mnie mocne 8, ale pewnie jest to wypaczone przez mój niezły bijatykowy skill :P

Odnośnik do komentarza

Ale bez zbytniego powiększania e-penisa. Osobiście jeszcze nigdzie nie widziałem by aż tak wysoko oceniali 100% w MvsC III. Raczej wszędzie widać 7/10. Co oczywiście dalej oznacza platynę wymagającą.

Gdy popytać użytkowników, to otrzymujemy następne odpowiedzi:

 

- I will give this a 5 after all;

- I gave it a 7 (really a 6.5). Missions are the only thing that can be considered hard;

- A 5/10. The missions aren't hard at all, just memorization.;

- i gave it 7/10 only really hard part about the game is mission.

 

Całość jest prościutka (nie więcej jak 4/10, a o dobrze trzy-cztery rzędy winduje trofeum za pozostałe comba). Choć zastanawiałem się jakiego łupina da RM, jednak dwukrotnie, bez większych problemów doszedłem do dziewięciu wygranych pod rząd (a mój kolega, który jest niewiele gorszy w ową pozycję, męczył się z tym dwa tygodnie - zawsze przy trzecim zawodniku padał - a misie zrobił w .... dwa dni). Niemal wszytko da się zrobić w weekend, a jedynym problemem są zadania, które, tak, dają w kość. Trzeba przysiąść. Skill to nie wszytko.

Dodatkowo Jill+SG ułatwiają sprawę (choć i tak nie jest łatwo). Gdyby był nakaz zrobienia każdego combo, skończyłoby się zapewne na mocnym 9/10, ale tak....

 

Mam kilku znajomych, którzy mają platyny w kilku topowych mordobiciach. Każdy potwierdza, że MvsCIII<(S)SF4<BB. Podobno KoF XIII trzyma poziom tego ostatniego (nieco cięższa jednak jest - tak napisał mi kolega, który ma 100% w obu), jednak Battle Fantasia i tak góruje nad nimi. No i nie należy zapominać o MK, który także jest szalenie wymagającą grą do 100%.

 

Twoje BlazBlue powinni za oszustwa podatkowe usunąć :whoops::thumbsup:

 

Chociaż i tu mamy odczynienia z wyzwaniem, które notabene można nieco oszukać. Ale i sam Hakoom, łowca platyn nie lada (NGSII, Kz2, CoD:C, BlazBlue:CT, Red Alert trzeci, GH:M, MoH:F, Wipeout - choć Vanquis i GT5 nadal nieosiągnięte, podobnie jak Star Ocean 4), twierdzi, że hard.

 

Generalnie, gdy kupiłem tego wspaniałego spadkobiercę GG, to nikt w nia nie grał - każdy przesiadywał przy SF4. Zatem nie chciało mi się ćwiczyć i byłem słaby w nią. Mój znajomy młócił moje postaci swoją Noel (a jego Vermillion jest mocna). Jednak po dwustu rankingowych walkach, i czasie spędzonym na treningu dwóch zawodników, zyskałem niczego sobie poziom. Taki, że ów znajomy padał 4-0.

By osiągnąć dany poziom, należy grac dobrze (i długo) gdyż gracze, którzy mają ok 40 poziom, leszczami nie są, a za przegrana otrzymuje się najczęściej cały jeden ptk. - a trzeba nam setki tysięcy.

 

Kz2 PROpsuje jednak. By w 1% się zmieścić, trzeba trzymać fason. Tryb fabularny także nie jest łatwy.

 

W mordobiciach jednak zbytnio można mataczyć - ustawiać walki, et cetera. W grach RPG zwiększać poziom (vide FF XIII), co normalnym zabiegiem jest.

 

Co innego gra akcji.

 

Swoją drogą, ciekawe, czy ktoś tutaj skusił się na 100% w SO4: The Last Hope.

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Już miałem się zabierać za Vanquisha, a tu przyszło KOF13.

Jak ktoś miał problemy z kombosami w SF4 i SSF4, to tego nawet nie ruszy. Jeśli platyna w SF4/SS4 była 9/10, to w kofie13 jest 12/10 :D

 

Kombosy powyżej szóstego są jak na razie nie do ruszenia.

Jak sie ma porównanie kobosów KoF 13 do UMvC3 ( od 9 już mało co umiem ruszyć :/)?

Odnośnik do komentarza

Kolega, który ma 100% w KoF XIII napisał, że te z UMvsCIII są jeszcze cięższe. Mam także na liście jednego znajomego, który ma platynę w UMvsCIII, jak i MvsC3 (oraz w kilku innych mordobiciach, czy HC platynach - vide Vanquish).

Stwierdził, że poziom ciężaru błękitnego pucharu z innych mordobić o jedno oczko zdejmuje, ponieważ dla niego UMvsC3 to 10/10 (przy 6/10 dla poprzedniej odsłony, 7 dla (S)SF4/BlazBlue i mocnej 8 dla Battle Fantasia). Choć DLC ułatwia nieco sprawę - poczekamy kilka miesięcy, wyjdą kolejne postaci i będzie oczko łatwiej, jak w BlazBlue. Choć przyznam szczerze, że twórcy mnie zaskoczyli - liczyłem na coś bardzo wymagającego, jak poprzednik, a otrzymaliśmy jedną z najcięższych platyn.

 

Co do DJH, to nie będę się wypowiadał, ponieważ nie grałem (nie bawi mnie to). Ale czytałem, że platyna bardzo ciężka (ale raczej na jakieś 8/10). Jest kilka Guitar Hero wyżej ocenianych i tu przyznam rację. Kilkanaście lat gram na gitarze (Ibanez), I przyznam, iż to zupełnie inna bajka. Jeden z utworów miałem zagrać bezbłędnie na najwyższym poziomie i choć szło bardzo dobrze, to i tak zawsze te dwa, trzy błędy się popełniało. Może to wina gitary, która nie była moja - a wiadomo jak to jest z nieswoimi kontrolerami).

Odnośnik do komentarza

Kombosy w każdym MvsC robi się jedną ręką, to samo w Ultimate, to jest taki KOF dla upośledzonych manualnie :)

 

A jak koledzy ci tak wszystko relacjonują, to weź im daj linka do forum, a nie wypowiadaj się w ich imieniu i to w dodatku bezosobowo (nawet nie wiemy o jakie osoby chodzi).

Ktoś tam gdzieś tam coś tam powiedział :) Nie ma sensu zaśmiecać tematu, bo jest on po to, żeby ludzie którzy robią trudne platyny wypowiadali się na ten temat, więc generalnie fajnie by było jakby rozmówcy doświadczyli czegoś zanim zaczną to oceniać. Nie mamy tutaj po 15 lat, żeby pisać że sex jest fajny, bo mi koledzy tak mówią :)

Edytowane przez mashter
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O, i widzisz. Jak cię teraz ktoś, gdzieś tam zacytuje, że "mój znajomy napisał....", to pewnie nikt nie będzie płakał "ale kto, gdzie, pisz za siebie a nie za kogoś". Ale wiadomo jak to jest z pol vs reszta świata.

 

Jasne, że mogę dać. Nie znają polskiego, ale pewnie będą płodzić na obcojęzycznym forum posty ze słownikiem w dłoni, ponieważ nie mają nic lepszego do roboty.

 

Jeśli ktoś będzie naużywał moich wypowiedzi z mojej pracy dyplomowej, będzie to plagiat, ale jeśli przytoczę zdanie innej osoby po grzecznym pytaniu użytkownika (któremu nikt wcześniej nie odpisał notabene), to nie widzę w tym żadnego problemu. I ty także, jako inteligentna osoba, nie powinieneś widzieć. A to, że bezosobowo.... Cóż, jak mogę napisać "mój e znajmy Gustkik666 stwierdził....", ale co to da, skoro i tak zapewne nikt go nie zna.

 

Nie wprowadzaj durnych cenzur. Nie mam platyny w Kz2, ale to nie powód, bym nie mógł się wypowiedzieć jako osoba, która zaliczyła tryb dla jednego gracza, ma 100% w każdym DLC i z 40 godz. on line spędziła, odnośnie tego, czy platyna jest, czy nie jest wymagająca.

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Taaa. Jakby 100% w Dark Souls było za samo jej przejście, to i tak całość oscylowała by w granicach 7/10, a to dlatego, że to najtrudniejsza gra obecnej generacji, gra, która błędów nie wybacza.

Czy najtrudniejsza, chyba nie bardzo. Uważam, że na rynku jest cała masa trudniejszych gier. W Dark Souls człowiek jest głównie karcony za pośpiech, mega skilla też nie wymaga jak np. w Wipeoucie HD, o Ninja Gaiden Sigma 2 nawet się nie wypowiadam, bo nie grałem (za słaby na tą grę jestem).
Odnośnik do komentarza

Przy Ps4 powinni zrezygnowac z trofeow, przeciez to zenada.One chyba powinny wskazywac na jakies umiejetnosci, a trudnych platyn jest garstka,wiec co za sens?Wyscig kto sobie wiecej wirtualnych pucharkow nazbiera?Gdyby one jeszcze byly wymagajace. Wystarczy zobaczyc na zachodnich stronach , ze po ogloszeniu jakiegos tytulu 90% komentarz to zastanawianie sie czy dana gra bedzie miala trofea.Jak sie okaze ze nie ma to juz sa lamenty.Czyli teraz gry bez trofeow sa nic nie warte?

Sam mam sporo trofeow , ale staram sie grac przy okazji robiac trofea , a nie robiac trofea przy okazji grac.

 

Moze zdanie odnosnie trofeow diametralnie zmienilo sie ostatnio gdy poznalem pewnego czlowieka z bodaj 35lv.

Pogralismy troche razem , za dwa dni (chyba po sprawdzeniu moich trofeow,) wali z mostu czy mam wszystkie sejwy z pokonczonych gier., w wiadomych poniekad celach. I ta sutacja jest dla mnie wystarczajaca do zobrazowania sensu trofeow jako takich.

Odnośnik do komentarza

ja wolałbym, żeby w next genach dali możliwość całkowitego wyłączenia trofeów/osiągnięć w grze. dla mnie też daniem głównym jest gra a nie trofea do niej, ale jak już spojrzę na listę trofeów w jakiejś grze to czasem zamiast skupić się 100% na tej grze już myślę jak zbobyć trofeum xyz. kiedyś nie było tego i było dobrze, też można było masterować gry, teraz jest to już ok niech będzie ale jako opcja możliwa do wyłączenia.

Odnośnik do komentarza

Kali. Znowu będzisz się ze mną kłócił, ale mnie za to nie obchodzi czy grę da się "zhackować" czy nie. Poziom trudności oceniajmy faktycznie.

odmienne zdanie to nie jest od razu kłótnia : ) jeżeli rozmawiamy o poziomie trudności platyny to, jak już napisał Mashter, z uwagi na glitch nie jest ona HC. Natomiast zgodzę się, że Demon grany normalnie to kwintesencja HC i żaden niedzielny gracz tego nawet nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...