Skocz do zawartości

Najtrudniejsze Trofea i Platyny i Komplety


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

MAX PEYNE 3 - jak patrze na ten tytuł to ogrania mnie bezsilności :angry:

a konkretnie pisząc posiada on takie jedno trofeum:

 

silver.png The Shadows Rushed Me

Unlock And Complete New York Minute Hardcore

którego poziom trudności przekracza moje nerwy i umiejętności, jakie nabyłem do tej pory, co jest równoznaczne z SAMOBÓJSTWEM,

nawet GT5 wymięka tutaj :wacko: !!!

każdy rozdział mam w jednym palcu, znam rożnego rodzaju sztuczki i smaczki, które sa pomocne, jednak niestety to nie wystarczy.

mam cholernie postrzępione nerwy, których nie ogarniam podczas rozgrywki :wallbash: nie potrafię sobie z nimi poradzić na te chwile.

tak wiec ukończenie tego trofika przekładam na następny weekend. musze wyluzować, bo zwariuje... :blink:

 

Trofka naprawdę musi stresować skoro Payne piszesz przez E :D Szkoda, że multi jest słabe, bo na pewno spróbowałbym pocisnąć platynę. Granie 50 godzin w czerstwe online nie wchodzi w grę.

 

W ogóle zacząłem robić Vanquisha, także też mam sporo powodów do nerwów :)

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

na maxa mam ochote, ale chyba platyne odpuszcze przez ten multi.

 

ostatnio przypadkiem trafilem na cos, co mnie rozyebauo - platyne w ngs2 ma wiekszy procent graczy niz platyne w catherine. zastanawiam sie czy to rzeczywiscie poziom trudnosci czy jednak chodzi o powszechnosc gry.

mialem wrocic do katarzynki, ale jak przypominam sobie tryb babel to dostaje dreszczy... nieee... postoje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Krótko i na temat: zrobiłem platynę w Gran Turismo 5.

 

Ile zajęło mi to czasu? Niewiele ponad 300 godzin.

 

Czy jest to najtrudniejsza platyna na PS3 jak to wiele osób uważa, z Sylvanem na czele? Not even close.

 

Naprawdę nie rozumiem jak można uznawać za najtrudniejsza platynę w grze, w której trudne są 3 wyścigi? Owszem jest to na pewno hardcore podchodzący pod 9/10, ale do NGS2, czy DJ Hero, to się nie umywa.

 

Szczególnie, że ja w ogóle nie potrafię grać w wyścigi i nigdy nie grałem w Gran Turismo, także nie wiem o co tyle krzyku...

 

Jedynym poważnym utrudnieniem jest fakt, że trzeba kupić kierownicę i nauczyć się na niej grać, ale jak się codziennie prowadzi dobrą sportową furę, to nie przychodzi to z jakąś przesadną trudnością :)

 

Update listy mojego top 10 (oczywiście tych które zrobiłem):

 

1. DJ HERO

2. NG2S

3. SF4 i SSF4

4. Gran Turismo 5

5. Blazblue: Continuum Shift

6. King of Fighters 13

7. Wipeout HD

8. Mirror's Edge

9. Killzone 2

10. Marvel vs Capcom 3

 

Co teraz w planach? Vanquish, Max Payne 3, Dead Space 2. Ciekawe co mnie pokona..?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Krótko i na temat: zrobiłem platynę w Gran Turismo 5.

Gratulacje :)

 

Co teraz w planach? Vanquish, Max Payne 3, Dead Space 2. Ciekawe co mnie pokona..?

Z tej listy to ja bym chyba zaczął od Vanquisha, jednak na chwilę obecną mam dość trudnych platyn. NGS2 zjechało mi psyche równo trza odpocząć (Wielkie thx dla Daniela i Seby, bez ich pomocy śmigałbym już w kaftanie bezpieczeństwa w jakimś psychiatryku ;)).

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza

A ja chcialbym sie zmierzyc sie z dwiema grami z serii CoD: Classic i World at War. Lubie tematyke II wojny swiatowej bardziej niz wspolczesny militarny klimat. Ktora platyna trudniejsza?

Wyplatynowalem tez MoH: Frontline. Przesadnie trudna nie jest, cierpliwosc tylko trzeba miec :) Dobrze, ze sterowanie zmienione od czasow PS2, inaczej grac by sie nie dalo.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie rozumiem jak można uznawać za najtrudniejsza platynę w grze, w której trudne są 3 wyścigi? Owszem jest to na pewno hardcore podchodzący pod 9/10, ale do NGS2, czy DJ Hero, to się nie umywa.

ja np. gram tylko w te produkcje, które mnie kręcą, a tych hardcorowych jest niewiele, wiec na tle tych słabszych wypadaja naprawdę ciężko, dlatego uważam, iz należy im sie 10 ode mnie.

 

edit.

teraz to sobie możesz platynować MP3, kiedy NYM Hardcore jest w co-op'ie, bo jest prawda?

(nie mam gry, a wiem, ze cos bylo na rzeczy).

 

no i Greatsy !!!

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie rozumiem jak można uznawać za najtrudniejsza platynę w grze, w której trudne są 3 wyścigi? Owszem jest to na pewno hardcore podchodzący pod 9/10, ale do NGS2, czy DJ Hero, to się nie umywa.

ja np. gram tylko w te produkcje, które mnie kręcą, a tych hardcorowych jest niewiele, wiec na tle tych słabszych wypadaja naprawdę ciężko, dlatego uważam, iz należy im sie 10 ode mnie.

 

edit.

teraz to sobie możesz platynować MP3, kiedy NYM Hardcore jest w co-op'ie, bo jest prawda?

(nie mam gry, a wiem, ze cos bylo na rzeczy).

 

no i Greatsy !!!

 

co Ty gadasz, serio?! Mashter chętny na co-op'a? :D

Odnośnik do komentarza

Co do Dj Hero, nie wiem czy warto ją oceniać jeśli chodzi o trudność, z pewnością jest trudno (bo chyba głównie chodzi o 5* na expertach), ale jest to gra muzyczna i poziom trudności w Dj hero jest prawie niczym w porównaniu do prawdziwych hardcorowców co grają w gry rytmiczne.

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza

poziom trudności w Dj hero jest prawie niczym w porównaniu do prawdziwych hardcorowców co grają w gry rytmiczne.

 

Nie kumam tej części zdania. Jakich prawdziwych hardcorowców co grają w gry rytmiczne (chodzi ci o inne gry video z tego gatunku?)?

I dlaczego mam nie zaliczać Dj Hero? To może nie zaliczajmy Gran Turismo 5, bo to pryszcz w porównaniu do prawdziwych zawodowych kierowców i tego co oni robią na prawdziwych symulatorach (nie mówiąc już o pilotach i symulatorach lotu).

Nie zaliczajmy SF4, bo to pikuś z tym co robi Daigo w versusach itd.

 

Dj Hero, to jest gra video na PS3 tak samo jak GT5, czy MP3. Poziom trudności zrobienie platyny w tej grze video jest niemożliwie wysoki, według mnie najwyższy ze wszystkiego w co na razie grałem i robiłem na 100%. Nie widzę potrzeby szukania tutaj na siłę jakiegoś wyodrębniania, wykluczania, itp. W żadnej grze nie trzeba mieć takiej zręczności, takiego czasu reakcji i takiego wyczucia, żeby coś zaliczyć. Niczym się to nie rożni od Wipeouta, vettela w GT5, czy SF4 - wymagane są te same cząstkowe gameplayowego skilla na super wysokim poziomie.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi mi o inne gry video tego gatunku (niestety 90% na PieCe) i nie porównujmy proszę gry do realu (zawodowi kierowcy itp.), skupmy się wyłącznie na grach.

Głównie chciałbym powiedzieć że gry muzyczne/rytmiczne są bardzo odrębnym gatunkiem jeśli chodzi o umiejętności grania, ponieważ takie gry można masterować, masterować i jeszcze raz masterować, zanim dojdzie się do granicy swojego "skilla" naprawdę trzeba spędzić bardzo dużo czasu (miesiące lub lata). Różnica pomiędzy np. graczem Guitar Hero który gra 6-12miesięcy, a graczem który jest "lajkiem" w gry muzyczne i dopiero pierwszy raz włączył grę jest KOLOSALNA.

Taki Dj Hero niestety jest ograniczony do tych expertów i gracz który opanuje to w krótszy lub dłuższy czas nie będzie miał po co grać bo nie ma trudniejszych piosenek (chyba że się mylę i można wgrywać piosenki z patternami zrobionych przez fanów/graczy).

Wiem że chodzi tu tylko o platynę, a ja piszę tu o jakimś hardcorowym graniu, ale głownie chodzi mi o to że osoba która ma długą styczność z grami muzycznymi, nie będzie miała większego problemu ze zdobyciem platyny niż osoba która pierwszy raz włączyła grę rytmiczną i z pewnością zajmie jej to sporo czasu zanim zdobędzie platynę lub się po prostu podda.

 

Tak jak sam napisałeś wcześniej, nie potrafisz/grasz w wyścigi, a platyna w GT5 nie sprawiła chyba poważnych problemów (poza czasem gry, ale to chyba normalne w GT5), więc ta gra nie należy raczej do super trudnych platyn, skoro zwykły gracz w gry wyścigowe posiadający kierownice mógł to zrobić.

Dalej, WipEout - akurat jest to jedna z nie wielu gier którą można masterować naprawdę długo, ale dla 95% kończy się ono tylko platyną, co tu mamy, Beat Zico - wchodzisz na YT, patrzysz jak przejechać trasę (jest to venom, więc każdy początkujący mógłby łatwo naśladować to co robią ludzie na filmiku), wykonujesz 3-4 proste BR'y i done! oraz Zone Zeus - odkąd dodali Syncopie do tras stało się to 2x prostsze.

Taki np. Child of Eden - nie mam pojęcia czemu tak mało ludzi ma platynę (tylko ja i Daras tutaj?), ale wynika to albo z tego że gra w to naprawdę bardzo mało ludzi, albo ludzie nie potrafią strzelać octa lockiem do PROSTEGO BITU w tle piosenki. (chociaż nie wiem, ja gram parę lat w gry rytmiczne więc nie było to dla mnie problemem)

 

To by było na tyle, Dj Hero jest z pewnością trudną platyną, ale tylko dla ludzi co nie mieli dłuższej styczności z grami rytmicznymi/muzycznymi.

Edytowane przez Tidek
Odnośnik do komentarza

Poglądowe światło ? Prosty przykład: Uncharted 3. Według VGChartz sprzedało się w ponad 4,5M egzemplarzy, a na PSNProfiles mamy "Game Owners: 208,908"

 

Czy też omawiane Child of Eden. na VG ok. 120k egzemplarzy, a na PSNN jest to 4,664.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi mi o inne gry video tego gatunku (niestety 90% na PieCe) i nie porównujmy proszę gry do realu (zawodowi kierowcy itp.), skupmy się wyłącznie na grach.

Głównie chciałbym powiedzieć że gry muzyczne/rytmiczne są bardzo odrębnym gatunkiem jeśli chodzi o umiejętności grania, ponieważ takie gry można masterować, masterować i jeszcze raz masterować, zanim dojdzie się do granicy swojego "skilla" naprawdę trzeba spędzić bardzo dużo czasu (miesiące lub lata). Różnica pomiędzy np. graczem Guitar Hero który gra 6-12miesięcy, a graczem który jest "lajkiem" w gry muzyczne i dopiero pierwszy raz włączył grę jest KOLOSALNA.

Taki Dj Hero niestety jest ograniczony do tych expertów i gracz który opanuje to w krótszy lub dłuższy czas nie będzie miał po co grać bo nie ma trudniejszych piosenek (chyba że się mylę i można wgrywać piosenki z patternami zrobionych przez fanów/graczy).

Wiem że chodzi tu tylko o platynę, a ja piszę tu o jakimś hardcorowym graniu, ale głownie chodzi mi o to że osoba która ma długą styczność z grami muzycznymi, nie będzie miała większego problemu ze zdobyciem platyny niż osoba która pierwszy raz włączyła grę rytmiczną i z pewnością zajmie jej to sporo czasu zanim zdobędzie platynę lub się po prostu podda.

 

Tak jak sam napisałeś wcześniej, nie potrafisz/grasz w wyścigi, a platyna w GT5 nie sprawiła chyba poważnych problemów (poza czasem gry, ale to chyba normalne w GT5), więc ta gra nie należy raczej do super trudnych platyn, skoro zwykły gracz w gry wyścigowe posiadający kierownice mógł to zrobić.

Dalej, WipEout - akurat jest to jedna z nie wielu gier którą można masterować naprawdę długo, ale dla 95% kończy się ono tylko platyną, co tu mamy, Beat Zico - wchodzisz na YT, patrzysz jak przejechać trasę (jest to venom, więc każdy początkujący mógłby łatwo naśladować to co robią ludzie na filmiku), wykonujesz 3-4 proste BR'y i done! oraz Zone Zeus - odkąd dodali Syncopie do tras stało się to 2x prostsze.

Taki np. Child of Eden - nie mam pojęcia czemu tak mało ludzi ma platynę (tylko ja i Daras tutaj?), ale wynika to albo z tego że gra w to naprawdę bardzo mało ludzi, albo ludzie nie potrafią strzelać octa lockiem do PROSTEGO BITU w tle piosenki. (chociaż nie wiem, ja gram parę lat w gry rytmiczne więc nie było to dla mnie problemem)

 

To by było na tyle, Dj Hero jest z pewnością trudną platyną, ale tylko dla ludzi co nie mieli dłuższej styczności z grami rytmicznymi/muzycznymi.

 

 

Ja już przerabiałem taką rozmowę i idąc twoim tokiem, to możemy uznać że tak na dobrą sprawę, to nic nie jest trudne. No bo przecież wystarczy pograć odpowiednią ilość i wszystko w końcu zrobisz.

Ja się z tym nie zgadzam. Pisząc, że zrobiłem platynę w GT5 nie umiejąc grać w wyścigi bardziej chodziło mi o to, że to ja jestem taki dobry, a nie platyna za łatwa :)

 

A to, że są hardcorowcy w gry rytmiczne to znaczy dokładnie to samo, co hardcorowcy w bijatyki, wyścigi i fpsy. Dla mnie zrobienie pięciu EWGF'ów w TK5, to rzecz w ogóle nietrudna, a dla 99% ludzi grających poważnie w Tekkena, to czysty hardcore (nie mówiąc już o ludziach którzy w bijatyki grają raz w roku).

 

Jaki jest więc sens oddzielać platynę w DJ HERO od GT5, Wipeouta, SSF4, czy KZ2 skoro każdą z tych gier można masterować setki godzin i być na poziomie: "platyna 9/10 jest dla mnie 5/10" ???

To co dla Ciebie może być łatwe dla kogoś może być kur'ewsko trudne, ale to chyba oczywiste. Generalnie cały ten mój wywód jest tak oczywisty jak to ostatnie zdanie, więc nie wiem o czym my w ogóle gadamy :)

 

Jak ja odróżniam gry łatwe od trudnych? Gry trudne, to takie w których są rzeczy do zrobienia, przy których pierwszy kontakt komentujesz: "hahaha, ktoś się naćpał jak to robił" albo "jasne, to trzeba przejść tak?"

Idealnym przykładem jest NGS2 i misja UN1, gdzie przy pierwszej próbie żyłem dosłownie 4 sekundy :) Vettel i Suzuka w GT5, gdzie pierwsze okrążenie przejechałem po godzinie grania (kółko trwa minutę) - tylko nie wypadając z toru, bo do dobrego czasu były lata świetlne (takie przynajmniej miałem wrażenie). W ten sposób ja oceniam, że platyna w danej grze jest trudna. Ja naprawdę dobrze gram w gry video, więc jeśli coś nawet przy pierwszym kontakcie sprawia ogromną trudność, to znaczy że to jest trudna gra/platyna. DJ Hero, to była jedyna gra w moim życiu, w której się poddałem. Po 2 tygodniach grania zwyczajnie przestałem w to grać (nie mogłem zaliczyć 2 kawałków na expercie na 5s). Dopiero po tygodniu przerwy wróciłem do gry i po kilku sesjach (każda sesja kilka godzin grania) dokończyłem platynę. Dlatego dla mnie DJ Hero to w tym momencie najtrudniejsza platyna na PS3.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

(...) Dopiero po tygodniu przerwy wróciłem do gry i po kilku sesjach (każda sesja kilka godzin grania) dokończyłem platynę.

 

mam jedno male pytanko... czy zadowolenie po uzyskaniu, tak trudnej platyny, która nie należy do twojego ulubionego gatunku jest adekwatne do czasu, jaki musimy ja mashter'owac ;) ?

 

po prostu ja siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, stad pytanie.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Ma nadzieje, że nie bierzesz danych o ilości platyn z PSNProfiles na poważnie ?

 

Biorę na poważnie. Wiadomo, że to nie wszyscy, którzy grę zakupili, natomiast ludzie którzy interesują się trofeami sprawdzają i posiadają konto na PSNprofiles (lub innej podobnej), które jest na bieżąco synchronizowane z oficjalnym serwerem PSN. A że tylko tyle "game owners" wykazuje? Po pierwsze kupę ludzi gra offline, a po drugie % Graczy na świecie, którzy robią platyny jest naprawdę znikomy. Wyobrażasz sobię gościa, który robi platynę w Child of Eden/SSFIV/Wipeout/GT/NGS2/DJ Hero i się tym publicznie nie chwali?

Odnośnik do komentarza

(...) Dopiero po tygodniu przerwy wróciłem do gry i po kilku sesjach (każda sesja kilka godzin grania) dokończyłem platynę.

 

mam jedno male pytanko... czy zadowolenie po uzyskaniu, tak trudnej platyny, która nie należy do twojego ulubionego gatunku jest adekwatne do czasu, jaki musimy ja mashter'owac ;) ?

 

po prostu ja siebie nie wyobrażam w takiej sytuacji, stad pytanie.

 

Wiadomo, że sam challenge (choć zaje'bisty sam w sobie) nie wystarczyłby, żebym grał 300 godzin w coś co mnie nie kręci. W Gran Turismo obiecywałem sobie zagrać od czasów pierwszej części na PSX'a. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak przez te wszystkie lata mogłem nie zagrać nawet 5 minut w żadną część. Podszedłem do GT5 z nastawieniem, pogram kilka godzin i jak się wkręcę to robię platynę. Zacząłem od licencji, które mnie konkretnie wciągnęły, a to był tylko skromny początek. W moim przypadku bardzo dużym atutem była kierownica (ta najnowsza logitecha + stojak), na której fun zwiększył się dwukrotnie.

GT5, to potwór i kawał świetnej gry, która dodatkowo oferuje super challenge w postaci bardzo trudnej platyny. Okazało się że to gra, która trafia idealnie w moje gusta, po prostu.

Tyle w temacie Gran Turismo.

 

Jeśli chodzi o DJ HERO, to ja od pierwszego kontaktu z Frequency zakochałem się na śmierć w tym gatunku gier. Miałem jedne z najlepszych na świecie wyników w tę grę i chyba najlepsze wyniki w Amplitude. Poświęciłem tym grom jakieś tysiąc godzin. DJ HERO, to dla mnie idealny spadkobierca klimatu i gameplayu w/w gier. Dodatkowo super rozbudowana i w ogóle wymagająca znacznie więcej od gracza. Dla mnie gra kompletna, zdecydowanie jedna z lepszych gier na PS3.

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...