Skocz do zawartości

Najtrudniejsze Trofea i Platyny i Komplety


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

60h? to i tak szybciuchno Ci zleciało...

(tak to jest, jak chce się mieć setkę w liczniku platyn :P)

spytaj sie lepiej Master'a, czy w ogóle sypia, bo kiedy nie odpalę pleya to albo jest, albo po chwili pojawia sie dostępny :)

wygląda na to, ze pleya tylko wyłącza, jak idzie na siku ;)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

60h? to i tak szybciuchno Ci zleciało...

(tak to jest, jak chce się mieć setkę w liczniku platyn :P)

spytaj sie lepiej Master'a, czy w ogóle sypia, bo kiedy nie odpalę pleya to albo jest, albo po chwili pojawia sie dostępny :)

wygląda na to, ze pleya tylko wyłącza, jak idzie na siku ;)

Mashter to poważny biznesman i wzór do naśladowania jeżeli chodzi o umiejętność w zarządzaniu, tym ulotnym zasobem, jakim jest czas :D

Jeżeli chcesz się dowiedzieć coś o nie spaniu i trofkowaniu to zapraszam do mnie lololo

Odnośnik do komentarza

Misje ultimate ninja równie wymagająde co w dwójce, z jednym małym szczegółem: nie da się idiotycznie kręcić blondyną, więc nie ma opcji na to że Daniel zrobi wszystko za Ciebie :) Aczkolwiek jako partner do grania ponownie spisał się znakomicie (dzięki).

 

Znaczy są tak samo trudne jak w NG2? (nie grałem w ng3) Bo sądzę że gdyby nie glitch z Rachel to dalej tylko Daniel by miał platyne z nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Mash- co takiego trudnego jest w DJ Hero, że ciągle jest nr 1 u Ciebie? Napisałeś mi kiedyś, że nie czaisz rytmicznego Child of Eden. Może dla ludzi osłuchanych w muzyce klubowej/elektronicznej (w tym mnie) DJ H będzie łatwiejsza?

 

Ja child of eden to w ogóle nie czaję :D Jeśli chodzi o osłuchanie muzyki klubowej, to raczej mam dobre, ponieważ wychowałem się na takich kolesiach jak: Sven Vath, Paul Van Dyk, Sasha, itd. Słucham tego typu muzyki od ponad 15 lat i także dzięki temu byłem w stanie zrobić platynę w DJ HERO. Kup sobie decki i grę, a sam zobaczysz dlaczego to jest najtrudniejsza platyna na PS3. W tej grze trzeba robić wszystko tak szybko i tak dobrze, że wszystkie gaideny i Gran Turisma wymiękają.

 

 

MR.P. - Jeżeli policzysz, że gram na PS3 od 3 lat (1095 dni), a mam 6 tysięcy trofek, to wychodzi że wbijam mniej więcje 5.5 trofki dziennie, czy to jest aż tak dużo? Czy nie da się tak zorganizować dnia, żeby wbić 5 trofek dziennie? Pomijając fakt, że ma PS3 od premiery w Europie, to ci pewnie wyjdzie 3 trofki dziennie :). Ja nie mam z tym problemu. Oprócz grania jestem CEO dwóch firm, chodzę do kina praktycznie na każdy flm i oglądam dużo seriali (Dexter, Damages, Californication, Game of Thrones, Walking Dead, The Wire, wcześniej losty i wiele innych). Ja się po prosu nie opier'dalam i skupiam się tylko na tym co sprawia mi przyjemność :) Polecam takie podejście do życia :)

Edytowane przez mashter
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że są takie dni. Np. w tym momencie uruchamiam konsolę po 2 dniach przerwy od grania, bo ja bardziej gram okresami. Zapieprzam przez 3-4 dni ograniczając granie do 2-4 godzin dziennie, ale później przychodzą 3-4 dni gdzie siadam przy konsoli i robię platynę od buta :) Kiedy robiłem platynę w GT5, to praktycznie przez 2 miesiące nie grałem w nic innego.

 

Przypominam sobie teraz jak prawie 2 lata temu Sylvan prowadził tutaj kampanię GT5 przeciw NGS2, jednoznacznie sugerując mi że nigdy nie zrobię platyny w Gran Turismo :)

 

Przydałoby się to sprawdzić ile faktycznie w ciągu 2 lat przybyło ludzi z platyną w GT5.

 

Platynę w NGS2 według PSN profiles posiada 1526 osób, a w Gran Turismo 5 wbiło 1968 graczy. Procentowość działa na korzyść GT5, ale w tamtym czasie według Sylvana GT5 miałoby być kolosalnie trudniejsze od Wipeouta i NGS2. Wipeout w tym momencie posiada 2700 osób, które maja platynę, a gra jest starsza o ponad rok. Wychodzi więc na to, że racja była dokładnie po środku i są to platyny na bardzo podobnym poziomie. Najbliżej był chyba Triboy, który zaznaczył że WHD to gra już mega ograna z filmikami na YT, które niesamowicie ułatwiają sytuację, kiedy GT5 dopiero zaczyna być rozpracowywane. Teraz kiedy dokładnie wszystko z GT5 mamy rozłożone w częściach pierwszych na YT platyny wpadają jedna za drugą.

 

Wniosek: YT niszczy hardcore gaming :) (genialne odkrycie :P)

Edytowane przez mashter
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ha! widzisz, dlatego ja osobiscie uwazam, ze jedna z najpaskudniejsych platyn jest ta w Catherine. dlaczego? bo na YT nie znadziesz sposobu zaliczenia wszystkich trofikow. owszem - tryb fabularny i automatowa gierka Rapunzel sa na YT, a gra jest liniowa w duzym zakresie (niewielkie odstepstwa od standardowej sciezki moga pojawic sie w lvlach z bossami). jednak sile tego tytulu stanowi tryb babel, gdzie poziomy sa generowane losowo. pierwszy etap babelu to chyba koniecznosc wspiecia sie o 140 stopni... mi sie udawalo chyba do 110 dac i koniec...

 

czesc powie, ze gra ma malo platyn, bo jest niepopularna. statystyk na to ile osob zagralo, a ile splatynowalo nie mam, nie podwaze tej tezy. ale jak sie ktos chce przekonac co znaczy slowo "frustracja", to Kasia z pewnoscia mu wytlumaczy. mysle ze przy zaparciu sie solidnie lyknalbym WHD. ale Catherine to co innego. szybkie palce, jeszcze szybszy umysl i koniecznosc planowania 3 kroki naprzod, z jednoczesnym obserwowaniem jak goni nas "krawedz smierci" daja takie napiecie, ze MN w NGS2 to male piwko.

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłem w miesiąc i 9 dni, więc trochę szybciej :)

 

Gratuluje, tylko zapomniałem wspomnieć że zacząłem grać 25 listopada 2010r, a skończyłem 26 stycznia 2011, więc zanim pojawiły się patche ułatwiające gre, AMG Academy, Sebastian Vettel Challenge, Wyscigi 24 godzinne :/ i nie było sklepu on line z uzywanymi samochodami.

 

Tak jak już w temacie napisałem, nie ma trudnych trofeów, każde jest do zdobycia jak ktoś ma taki cel, tylko są czasochłonne.

Odnośnik do komentarza

Co do wymienianych WHD i Mirror's Edge - obie platynki zdobyłem nie daleko po premierze gier i o ile na tamte czasy pobicie Zico czy zrobienie 75 zone'ów było mega wyzwaniem tak na ten moment uważam, że zdobycie calaka w WipeOut'cie nie jest niczym wybitnym. Liczba filmików ułatwiających grę odebrała dużą część masterki tytułu. Nie zapomnę czasów, gdy w temacie o WHD prześcigaliśmy się kto pierwszy ją zdobędzie (Niestety Figlarz był pierwszy, ale po dziś dzień jestem szczęśliwym posiadaczem drugiego miejsca na tym forum), bez żadnych filmików na yt na ułatwianie rozgrywki. Nie zaprzeczę, nadal jest to trudny tytuł do zdobycia platyny, ale już nie tak niedostępny jak 4 lata temu. Co do ME, jedyna trudność w tej grze to masowe łapanie freezów przez konsole, ilość straconych speedrunów przez owe zdarzenie oscylowały w naprawdę sporych ilościach.

I tyle. Oglądałem właśnie filmiki z NGS2 i widzę, że pojawiło się sporo glitchy/bugów na załatwianie misji w łatwiejszy sposób więc znowu ta sama sytuacja co z WHD.

Z biegiem czasu trochę "ułatwiaczy" się pojawiło, ale nie ma jednak co podważać zdania, że te trzy tytuły to nadal trudne platyny i bez masterki się nie obejdzie.

Easy to learn, hard to master.

 

 

 

 

PS: dla mnie po dziś dzień najtrudniejszym 100% do zdobycia jest Novastrike :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Niestety Figlarz był pierwszy, ale po dziś dzień jestem szczęśliwym posiadaczem drugiego miejsca na tym forum

A co, bałeś się, że możesz stracić drugie miejsce? :P Przyznać się, kto ma wehikuł czasu, żeby łyknąć ten jego wynik ;)

 

W NGS2 najważniejszym glitchem jest wyskoczenie za planszę w trialu z 3x Genshin. Wszystko przez to, że gra po prostu zwalnia 2-3 krotnie i nie da rady zrobić żadnego kombo... Czasem masz 2-3 fps'y - tak się grać nie da/

Odnośnik do komentarza

16 lat jak był początek WHD? chcesz mi powiedzieć, ze teraz masz 20? :D gówniarzu!

 

ja tam podziwiam tych co mają platynę w WHD bo sam widziałem, że potrzeba skilla dużego; jest to do zrobienia, ale trzeba lubieć ścigałki... ja lubię pograć w te arcadowe, z założenia łatwe, nie wymagajace masterowania przez długie godziny masterowania sekwencji trzech zakrętów ;) za to chętnie mogę poswięcić 8h na walkę z Zedoniusem w NGS2 :D

 

tak od paru dni też "masteruję" Soul Calibur V. Początkowo ponad moje siły wydawało się zaliczenie tego na 100%... teraz widzę, ze to możliwe, tylko wymaga czasu, a nie wiem czy będę w stanie tyle go poświęcić, żeby to dopchać do 99 poziomu... też nie do końca jest to mój ulubiony sport, ale wczoraj grajac online (jakieś 10 zwycięstw i 30 porażek xD) sporo się nauczyłem, więc kto wie... może :]

Odnośnik do komentarza

Wow to teraz bedziemy sie sprzeczac kto zrobil jakas platyne szybciej?!Niezle , na prawde niezle.

 

No tak się jakoś dziwnie porobiło :D

 

Ja mam 2 wynik w Europie jeśli chodzi o platynę TTT2 i nie mam 1 miejsca tylko dlatego że wyskoczyłem na maca i typ pobił mnie o 30 minut :D

zawsze mozesz poprawic rekord :D

Odnośnik do komentarza

Wow to teraz bedziemy sie sprzeczac kto zrobil jakas platyne szybciej?!Niezle , na prawde niezle.

 

Nie, Są jednak pewne różnice w zrobieniu trofeum w 100% gdy gra wymaga zaliczenia dwóch wyścigów 24h bez opcji save niż zrobienie tego w kilka dni z taką opcją. Bez youtube, na własną ręke niż z takimi pomocami po paczach.

 

Każdą platyne da się zrobić, bez względu na to czy są ułatwienia czy ich nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...