Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

oświadczenie z ppe.pl

 

Redakcje PSX Extreme oraz PPE oświadczają, iż popierając jedynie oryginalne i legalne produkty oraz wspierając wszelkie działania mające na celu rozwój polskiej branży gamingowej, zaprzestają ze skutkiem natychmiastowym publikowania jakichkolwiek informacji i wiadomości dotyczących szeroko pojętego piractwa konsolowego, w odniesieniu zarówno do produktów typu software, jak i hardware. Tym samym nie zamierzamy inicjować, a tym bardziej podsycać dyskusji na te tematy - dyskusji bezcelowych i nikomu niepotrzebnych, które nie mają żadnego pozytywnego przełożenia na branżę gier wideo, nie tylko w naszym kraju.

 

To teraz juz zupelnie nic nie bede wiedział o na ten temat, nie chce mi sie szperać po innych stronach w poszukiwaniu a może coś... : /

Odnośnik do komentarza

To nie o to chodzi panowie. Rozumiem, że wiele osób chce być na bieżąco ze wszystkimi niusami z branży, nawet tymi z szarej strefy, ale tak jak jest napisane w oświadczeniu - nikomu one nie służą. Dla osoby uczciwej i nie parającej się kradzieżą, informacja typu "GTA V wyciekło" znaczy tyle co nic, a dla kogoś, kto nie kwapi się na wydanie gotówki na oryginalne wydanie może to być pośrednio komunikatem typu: "O, super, zaraz sprawdzę torrenty." Oczywiście nikomu nie zarzucam takiego podejścia, jest to czysto teoretyczna uwaga. Tego typu informacje nie są mile widziane również przez producentów i wydawców. Wyobraźcie sobie magazyn motoryzacyjny zamieszczający newsy typu: "Wśród odmętów internetu można znaleźć fajny i łatwy sposób, jak bezproblemowo podwędzić nowe Camaro." Komu to służy? Na pewno nie fanom motoryzacji, lecz zwykłym złodziejom.

Odnośnik do komentarza

Że też portale informacyjne donoszą o gwałtach, zabójstwach i napadach. Przecież to niczemu i nikomu nie służy. A jak wiadomo, zwykły szary człowiek pod wpływem takich niusów mógłby zapałać żądzą mordu i gwałtu.

Ale zgodnie z nową linią, logicznym byłoby skasowanie "Pchlego Targu"- wszak używki sa gorsze niż piractwo, a i składki na gry PSn niebezpiecznie śmierdzą szara strefą.

Napawdę nie sądzę, by traktowanie czytelników jako głupców i/lub potencjalnych piratów było dobra strategia marketingową. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nikt ich tak nie traktuje. Właśnie te informacje zainteresują sobą w głównej mierze piratów. Co kogoś obchodzi fakt złamania PlayStation 3, nie jest to żaden gorący temat, dla normalnego użytkownika wręcz bezużyteczny. Na scenie dzieje się wiele rzeczy i są serwisy, które zajmują się tylko tym. PSX Extreme i PPE jako media stojące w otwartej względem piractwa mają informować o pośrednich lub bezpośrednich elementach tego zjawiska?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nikt ich tak nie traktuje. Właśnie te informacje zainteresują sobą w głównej mierze piratów. Co kogoś obchodzi fakt złamania PlayStation 3, nie jest to żaden gorący temat, dla normalnego użytkownika wręcz bezużyteczny..

 

Ja mam PS3 i ciekawi mnie czy piraci wygrali z zabezpieczeniami czy nie. Nie mam zamiaru sam w to inwestować, ale w przypadku konsol zawsze był to gorący temat. Tak, sam miałem przerobionego PSX i wtedy to był w ogole warunek posiadania konsoli albo nie. Teraz patrze na to z boku i nie mam potrzeby ani ochoty używać piratów, ale troche głupie jest udawanie ze taki temat nie istnieje. Faktycznie, info ze gra XYZ wyciekla przed premierą i jest na torrencie do du*py sie uczciwemu graczowni przyda i to mnie nie interesuje, bo takie rzeczy są prawie pewne ze gra bedzie spiracona. Jednak odwieczna walka Konsola vs Haker jest no cóż..ciekawa. Jak wniknęła sprawa ze złamaniem PS3 i usłyszałem nazwe Jailbrake to nic mi ona nie mówiłą.. a była to juz jego któraś wersja i bylo mi trochę głupio jako stary gracz nie mialem o tym pojęcia.

 

Takie informacje po porostu ludzi ciekawią, dlatego amerykanie mają swoje show z pościgami policyjnymi, u nas jakieś frajerskie afery z przekrętami "na górze" a na naszym konsolowym podwórku mamy info z szarej strefy. Informacja to informacja, nie poinformowanie o czymś nie sprawi że to coś cię nie wydarzyło i nie zdarzy.

 

To decyzja ppe i no cóż, trudno, ja żałuje bo wolałbym wiedzieć.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

To nie o to chodzi panowie. Rozumiem, że wiele osób chce być na bieżąco ze wszystkimi niusami z branży, nawet tymi z szarej strefy, ale tak jak jest napisane w oświadczeniu - nikomu one nie służą. Dla osoby uczciwej i nie parającej się kradzieżą, informacja typu "GTA V wyciekło" znaczy tyle co nic, a dla kogoś, kto nie kwapi się na wydanie gotówki na oryginalne wydanie może to być pośrednio komunikatem typu: "O, super, zaraz sprawdzę torrenty." Oczywiście nikomu nie zarzucam takiego podejścia, jest to czysto teoretyczna uwaga. Tego typu informacje nie są mile widziane również przez producentów i wydawców. Wyobraźcie sobie magazyn motoryzacyjny zamieszczający newsy typu: "Wśród odmętów internetu można znaleźć fajny i łatwy sposób, jak bezproblemowo podwędzić nowe Camaro." Komu to służy? Na pewno nie fanom motoryzacji, lecz zwykłym złodziejom.

 

 

Stary, tu nie chodzi o informacje o wycieku jakiejś gry. Jak publicysta/recenzent/członek portalu news'owego powinieneś zwyczajnie informować ludzi co się dzieję z konsolami których używają. Wbij sobie do łba, że złamanie konsoli jest czymś istotnym nawet dla osób nie korzystających z takich bajerów.

 

Ponadto skoro napisaliście, że nie podajecie już żadnych informacji związanych z piractwem to o włamaniach na konta też nie będzie pisać? Jak będzie kolejny krach PSN to olewka? Lepiej się ogarnijcie i przestańcie głupoty wypisywać na portalu!

Odnośnik do komentarza

Fakt złamania danej konsoli jest istotny dla ludzi niezainteresowanych tematem? A to ciekawe. Nie zamierzasz korzystać z "profitów", jakie daje złamanie zabezpieczeń i wciąż cie to interesuje? Ja mam to głęboko w poszanowaniu, gdyż modyfikacje sprzętu są wbrew prawu i z tego co wiem w naszym kraju ścigane z urzędu (przynajmniej w przypadku X360). Doskonale rozumiem czym jest aspekt informatywny, ale powiedz co on ma wspólnego z pisaniem o łamaniu zabezpieczeń? To nie jest element branży, a szarą strefą i szemranymi modyfikacjami ani PPE, ani PE nie ma zamiaru się zajmować. Fakt część z tych akcji w jakiś sposób służy użytkownikom, tyle że wciąż jest to poza prawem. Powiesz - mój sprzęt, mogę robić z nim co chcę. Niby prawda, ale skądś biorą się te bany, śliska sprawa.

 

Poprosiłem Butcha, by się tu wypowiedział i myślę, że uczyni to jutro. To powinno wyjaśnić wszystko.

 

Informacje o przerwach w działaniu usług będą się pojawiały, o problemach z bezpieczeństwem również. NIE BĘDZIE INFORMACJI O WYCIEKU GIER I PRZERÓBKACH KONSOL. Tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Fakt złamania danej konsoli jest istotny dla ludzi niezainteresowanych tematem? A to ciekawe. Nie zamierzasz korzystać z "profitów", jakie daje złamanie zabezpieczeń i wciąż cie to interesuje? Ja mam to głęboko w poszanowaniu, gdyż modyfikacje sprzętu są wbrew prawu i z tego co wiem w naszym kraju ścigane z urzędu (przynajmniej w przypadku X360). Doskonale rozumiem czym jest aspekt informatywny, ale powiedz co on ma wspólnego z pisaniem o łamaniu zabezpieczeń? To nie jest element branży, a szarą strefą i szemranymi modyfikacjami ani PPE, ani PE nie ma zamiaru się zajmować. Fakt część z tych akcji w jakiś sposób służy użytkownikom, tyle że wciąż jest to poza prawem. Powiesz - mój sprzęt, mogę robić z nim co chcę. Niby prawda, ale skądś biorą się te bany, śliska sprawa.

 

Poprosiłem Butcha, by się tu wypowiedział i myślę, że uczyni to jutro. To powinno wyjaśnić wszystko.

 

Informacje o przerwach w działaniu usług będą się pojawiały, o problemach z bezpieczeństwem również. NIE BĘDZIE INFORMACJI O WYCIEKU GIER I PRZERÓBKACH KONSOL. Tyle.

 

1. Już przestań być świętym i mi tu pieprzyć o ściganiu z urzędu przerobionych konsol... A czy konsola jest złamana może mieć znaczenie o tyle, że nie każdy chce inwestować w taki sprzęt np.

2. To jest element branży i to nie odłączny! A szarą strefą się zajmuj na tyle na ile powinien się nie zajmować "dziennikaż" gamingowy.

3. Przestań na capslocku pisać jak mała dziewczynka która krzyczy z przytupem!

Odnośnik do komentarza

Dla osoby uczciwej i nie parającej się kradzieżą, informacja typu "GTA V wyciekło" znaczy tyle co nic

 

Oczywiście. Jak czytam na Onecie, że gdzieś ukradli Bentley'a i w to klikam, to pewnie dlatego, że jestem złodziejem samochodów. A gdy czytam, że np. Cinquecento można ukraść śrubokrętem, to sięgam od razu do szafki i pędzę na parking po darmową przejażdżkę. Ot, jak każdy normalny człowiek. Złodziejstwo mam w genach. Ciekawa filozofia, zakładanie kto jest uczciwy, a kto nie po tym, jaki kogo interesuje temat. Jak ktoś jest hardcorowcem, to go interesuje czy jakaś gra wyciekła i niekoniecznie dlatego, że chce ją ukraść, tylko bo interesuje go wszystko co się dzieje w branży. Jak się czyta o morderstwie, albo o tym że podczas zamieszek ludzie okradają sklepy, to nie robi się tego samego. Jak się czyta o napadzie na bank, to nie biegnie się do najbliższego oddziału ING z bejsbolem. A kto jest złodziejem, ten będzie złodziejem niezależnie od treści artykułów w mediach.

 

Tego typu informacje nie są mile widziane również przez producentów i wydawców.

 

Trzeba było od razu napisać, że o to chodziło, a nie mydlić ludziom oczy.

 

Wyobraźcie sobie magazyn motoryzacyjny zamieszczający newsy typu: "Wśród odmętów internetu można znaleźć fajny i łatwy sposób, jak bezproblemowo podwędzić nowe Camaro." Komu to służy? Na pewno nie fanom motoryzacji, lecz zwykłym złodziejom.

 

Tia. Gdybym był właścicielem Camaro, to chciałbym się dowiedzieć o takiej możliwości. Więcej - wyżej napisałem o Cinquecento. W Auto Świecie kiedyś opisali, że jest tylko bodaj 100 rodzajów kluczyków do Cinquecento i że można odjechać przez przypadek nie swoim wozem. Gdybym był posiadaczem takiego Fiacika, to byłbym tym żywotnio zainteresowany, by np. zainwestować w dodatkowe zabezpieczenie. Czy o włamach do sieci PSN też już przestaniecie pisać? Ogólnie gratuluję argumentacji i trochę szkoda, że coraz większa cenzura w mediach. Bo inaczej tego nie można nazwać i zasłanianie się dobrem polskiego gamingu skomentuję krótko: ROTFL. Piractwa nie zlikwiduje się zamiatając temat pod dywan.

 

Normalnie nie komentuję takich rzeczy, ale o wolność słowa trzeba umieć walczyć. A to jest kneblowanie mediom ust i szkoda, że się daliście. Średnio wierzę, że to niezależna decyzja, a jeśli tak, no cóż... Tyle. Jak chcecie, to usuwajcie tego posta.

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ural pisze, że chce wiedzieć o zabezpieczeniach w przypadku różnych nieciekawych incydentów. Ja to nawet rozumiem do pewnego stopnia, ale to jednocześnie sprowadza dyskusję o szarej strefie do absurdu. Bo, oczywiście, gdy popularny serwis napisze, że jakaś gra wisi na torrentach na kilka dni przed premierą, albo, że złamano 3DS'a to oznacza, że ktoś postanowi: "ojej, muszę uważać", ew. "hurra, będę mógł odpalać na swoim 3DS'ie różne ciekawe aplikacje". Natomiast argumenty o zabezpieczeniach samochodów przypominają mi taką sytuację sprzed kilku lat, gdy w internetach pojawiło się info o dziurach w phpBB i opisy ilustrujące jako prosto zrobić z nich użytek. Oczywiście ku przestrodze administratorów, ale zgadniesz co się potem działo? Włamy na PSN w Twoim poście też mnie nie przekonują. Codziennie pewnie ktoś się dobiera do pojedynczych kont i jedyne co może zrobić przeciętny użytkownik to wymyślić jakieś sensowne hasło i najlepiej nie trzymać tam danych o karcie.

 

Nie chcę potępiać ludzi, którzy chcą czytać o szarej strefie, bo część tego co mówią/piszą do mnie trafia. Sam czekam np. aż ktoś w końcu zrobi porządek z blokadą regionalną na 3DS'ie. Tylko po co ta drama, po co te barykady? Dziennikarstwo growe ma naprawdę szereg istotniejszych problemów: nierzetelne informowanie, dyletanctwo, inflacja ocen i wiele tego pochodnych. Może lepiej zacząć od tego? To, że jakiś serwis nie będzie pisał o szarej strefie to jeszcze nie zwiastun najgorszego. Ciebie śmieszy, że decyzja o zaprzestaniu poruszania tego tematu jest motywowana "dobrem polskiej branży", a ja mam wątpliwości co do całkowitej szczerości Twojej tutejszej tyrady, zwłaszcza, że wczoraj wklejałeś link do forum swojego serwisu, którego credo to bycie w opozycji do PE/PPE. ; )

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Dziennikarstwo growe ma naprawdę szereg istotniejszych problemów: nierzetelne informowanie, dyletanctwo, inflacja ocen i wiele tego pochodnych.

A decyzja o braku informacji na temat piractwa to niby nie jest "nierzetelne informowanie" o którym mówisz???

Ural pisze, że chce wiedzieć o zabezpieczeniach w przypadku różnych nieciekawych incydentów. Ja to nawet rozumiem do pewnego stopnia, ale to jednocześnie sprowadza dyskusję o szarej strefie do absurdu. Bo, oczywiście, gdy popularny serwis napisze, że jakaś gra wisi na torrentach na kilka dni przed premierą, albo, że złamano 3DS'a to oznacza, że ktoś postanowi: "ojej, muszę uważać", ew. "hurra, będę mógł odpalać na swoim 3DS'ie różne ciekawe aplikacje". Natomiast argumenty o zabezpieczeniach samochodów przypominają mi taką sytuację sprzed kilku lat, gdy w internetach pojawiło się info o dziurach w phpBB i opisy ilustrujące jako prosto zrobić z nich użytek. Oczywiście ku przestrodze administratorów, ale zgadniesz co się potem działo? Włamy na PSN w Twoim poście też mnie nie przekonują. Codziennie pewnie ktoś się dobiera do pojedynczych kont i jedyne co może zrobić przeciętny użytkownik to wymyślić jakieś sensowne hasło i najlepiej nie trzymać tam danych o karcie.

 

Nie chodzi o to żeby koniecznie pisać o tym co jest albo nie jest na torrentach! Chodzi o ISTOTNE informacje na temat piractwa. To, że serwis jest przeciwny informowaniu o wyciekach gier do sieci to luz, niech sobie będzie, ale pisanie oświadczeń o zaprzestaniu informowania o WSZYSTKIM związanym z piractwem to przesada.

 

Tak naprawdę to nawet jakby redakcja zwyczajnie przestała pisać o piractwie to nie było by większych dymów, ale mamy tutaj piękny przykład "oświadczenia" pod publiczkę któregoś szefa. A dziennikarstwo nie powinno ulegać presjom. Tyle.

Ciebie śmieszy, że decyzja o zaprzestaniu poruszania tego tematu jest motywowana "dobrem polskiej branży", a ja mam wątpliwości co do całkowitej szczerości Twojej tutejszej tyrady, zwłaszcza, że wczoraj wklejałeś link do forum swojego serwisu, którego credo to bycie w opozycji do PE/PPE. ; )

 

O tak :) Ural założył serwis którego "wyznanie" to nienawiść do PE :D 100% hate'ów na forum i artykuły tylko o pijanych redaktorach ppe :P

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

@ SonicX

 

Jeszcze raz powtórzę: rozumiem argumentację takich osób jak Ty. To bardzo dobrze, że pojmujesz dziennikarstwo w sposób jaki pojmujesz i jesteś w stanie przy tym obstawiać. Mam nadzieję, że będziesz bronił tych idei także w przyszłości, bo jest wiele do zrobienia w tym zakresie. Niestety, robisz krzywdę sobie i swoim mimo wszystko słusznym racjom spamując komentarzami na PPE. Ja natomiast tylko twierdzę, że są ważniejsze rzeczy niż szara strefa, tak jak i są ważniejsze rzeczy niż kronika kryminalna w prasie (do której pisanie o szarej strefie zostało de facto porównane). Ok, argument o torrentach jest z trochę z tyłka wzięty (chociaż takie rzeczy też widziałem), ale nikt mnie przekona, że przykład z 3DS'em to przesada. Zresztą jak widzę to na PPE w ogóle było niewiele szarostrefowych doniesień i gdyby nie wczorajsze oświadczenie to nikt by afery nie robił. Czy ktoś za - przykładowo -- kilka miesięcy zwróciłby uwagę na brak tego typu wiadomości? Szczerze wątpię. Poza tym, choć jestem na PPE od miesiąca z hakiem, to sam nie wiem jak wczorajsze oświadczenie sprawdzać się będzie w praktyce, bo jednak sobie nie wyobrażam, żeby nagle cenzura uniemożliwiła pisanie o np. grach z innych regionów (to tak a propos konsol z blokadą regionalną), co sugeruje Zwyrodnialec. Słyszałem tylko o wycieku gier i złamanych konsolach.

 

Co do serwisu Urala - ależ, nikt nie mówi, że on hejtuje PE/PPE. Miałem na myśli tylko to, że swój serwis zbudował na idei przeciwstawiającej się nowemu, rzekomo zgnuśniałemu PE/PPE. Ja też już u siebie krytykowałem PPE, ale, wiesz, nie wrzucałem tu linków. ; )

Edytowane przez Enkidou
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Oświadczenie"? Brzmi jak wykonanie wyroku sądowego. Absolutna hipokryzja z waszej strony i brak profesjonalizmu. Bo profesjonalizm w dziennikarstwie to przede wszystkim nie banie się prawdy, nie poddawanie się naciskom. Tutaj nacisk jest aż nadto widoczny.

 

No i co, teraz już HIV w listach nie będzie mógł nawet wspomnieć o piractwie? Coraz bardziej alienujecie się od realnego otoczenia (mimo odejścia aliena).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i co, teraz już HIV w listach nie będzie mógł nawet wspomnieć o piractwie? Coraz bardziej alienujecie się od realnego otoczenia (mimo odejścia aliena).

 

Hehe, pewnie nie będą nawet drukować listów w których cokolwiek może się skojarzyć z piractwem :P

 

No i masz już odpowiedź dlaczego alien odszedł, nawet we wstępniaku mu pewnie nie pozwalali napisać tego co chciał :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio miewam problemy z reklamami. Nie mam nic przeciwko małym subtelnym banerom, które nie przeszkadzają w przeglądaniu strony ale coś takiego to już przegięcie (klik), w dodatku tego okna nie da się zamknąć.

Swojego czasu podobny problem był na forum ale po kilku dniach nachalne reklamy zniknęły. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym wszystkich serdecznie powitać, dziś się dopiero zalogowałem i przeglądam co tu w trawie piszczy :) Posiadam wszystkie numery PSX EXTREME (ktoś poza mną ma je wszystkie? :) i chyba jestem jednym z największych fanów czasopisma. Wychowywałem się razem ze zgredami i nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego że to oni właśnie ukształtowali wiele naszych grających mózgów tak by były zdrowo i solidnie zakręcone jak chińskie filiżanki ;p Na koniec pragnę pokazać wam jak wygląda prawidłowa wyskość wszystkich nr od 1 do 171 zrobiona w moim HC Roomie, kto ma inną to mu coś brakuje lub ma niezdrowe dla zdrowia kopie zapasowe od chińczyków hyhy: http://www.photo-gamer.com/index.php?option=com_community&view=photos&task=photo&albumid=3&userid=71&Itemid=67&lang=pl#photoid=441 .Cieszę się że jestem wśród swoich, pozdrawiam wszystkich, szczególnie zgredów i idę szperać dalej :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym wszystkich serdecznie powitać, dziś się dopiero zalogowałem i przeglądam co tu w trawie piszczy :) Posiadam wszystkie numery PSX EXTREME (ktoś poza mną ma je wszystkie? :) i chyba jestem jednym z największych fanów czasopisma. Wychowywałem się razem ze zgredami i nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego że to oni właśnie ukształtowali wiele naszych grających mózgów tak by były zdrowo i solidnie zakręcone jak chińskie filiżanki ;p Na koniec pragnę pokazać wam jak wygląda prawidłowa wyskość wszystkich nr od 1 do 171 zrobiona w moim HC Roomie, kto ma inną to mu coś brakuje lub ma niezdrowe dla zdrowia kopie zapasowe od chińczyków hyhy: http://www.photo-gam...=pl#photoid=441 .Cieszę się że jestem wśród swoich, pozdrawiam wszystkich, szczególnie zgredów i idę szperać dalej :)

 

Siema :bye: niezły pokoik :good: Bardzo podobają mi się te anty ramy na ścianie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...