Skocz do zawartości

E3 2009


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Ok po czyms takim to widze ze nie warto tu z nikim dyskutowac bo co rusz fanboyskie zaczepki( mialem w tedy jeszcze xa i wlasnie po tym roku go sprzedalem)

To nie jest żadna fanbojska zaczepka tylko mówię jak było, dla mnie 2008 był najlepszym rokiem tej konsoli i naprawdę gier była masa. Nie powiedziałem nigdzie, że były to same mega hiper exclusive tylko po prostu wiele dobrych tytułów jak Dead Space, Fallout 3 itp. Jeżeli Ty oceniasz obfitość roku po ilości exclusive, żeby potem stwierdzić "świetna gierka, dobrze, że na xboxie w nią nie pograją" to gratuluje.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 439
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda, że nie było ani słowa o Stay Alive, bo zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że jednak EA wystawiło na standach Fifę 10 i jakaś zajawka będzie w nowym PSX-ie.

 

Wywiad, w którym mowa, że MS nie pokazało wszystkiego:

 

http://e3.g4tv.com/videos/38669/Face-Time-...Kim-at-E3-2009/

Edytowane przez Master_Lukas
Odnośnik do komentarza
To nie jest żadna fanbojska zaczepka tylko mówię jak było, dla mnie 2008 był najlepszym rokiem tej konsoli i naprawdę gier była masa. Nie powiedziałem nigdzie, że były to same mega hiper exclusive tylko po prostu wiele dobrych tytułów jak Dead Space, Fallout 3 itp. Jeżeli Ty oceniasz obfitość roku po ilości exclusive, żeby potem stwierdzić "świetna gierka, dobrze, że na xboxie w nią nie pograją" to gratuluje.

 

Nie ja napisalem ze na ps3 czy xboxie bylo lepiej tylko Ty. Zreszta ok Ty uwazasz ze 2008 byl swietny a ja ze ten rok jest znacznie lepszy i nie ma sie co spierac :) I mowie tylko o ea a takze albo nawet glownie o multiplatformach, ktore zapowiadaja sie genialnie (AC 2, Bioshock 2, Lost Planet 2 i wiele innych orpocz Bayonetty nad którą zachwytów nie rozumiem) Zreszta w tym roku to juz wyszlo calkiem sporo dobrych gier..

Odnośnik do komentarza
...Imo ja po takich targach oczekuje niespodzianek i Sony mi ich dostarczylo w postaci FF IV i Agenta...

oczywiscie masz racje ze pokazalo cos nowego, ale znasz te zagrania sony, pokazuje cos kilka lat wstecz, jeszcze nei wydali FF13 a juz niby ma wyjsc FF14? i co niby pokazali, poki nie ma gameplayu to dla mnie gra nie istnieje...do tworzenia intr to japonce sa zdolni, moze juz maja filmiki porobione i do FF15

 

...M$ zlej konfy nie mial ale Alane Wake nie pozamiatal mna az tak bardzo jak sie spodziewalem( myslalem ze ta gra bedzie bardziej spokojna i klimatyczna)...

dla mnie to co pokazali to kolejny klon jakiegos silent'a, jak nic nowatorskiego w neij nie bedzie to bedzie sredniak do zagrania jak nic innego nie bedzie a nie cos w co warto

 

natomiast Splinter rzeczywiscie jest super.

zobaczymy w praniu, zapowiada sie dobrze, oby nie bylo monotonne bo to zabije gre...

 

 

...Ja nie uwazam ze Konfa Sony byla nie wiadomio jak genialna al;e jak czytam wasze wypowiedzi w stylu Sony nic nie pokazalo, M$ miazdzy to naprawde zal.. tak jakbyscie sie wypowiadali z przekonan a nie tego co rzeczywiscie bylo powiedziane i pokazane...

wskaz palcem mi gdzie słowem napisałem cos o konferencji MS ze byla najlepsza albo ze cokolwiek miażdżyła :)

a chyba nie sadzisz ze nalezy zwracac uwage na fanbojow (a raczej dzieci) z roznych obozow ktorzy nie maja nic do powiedzenia jak tylko miażdży jaja i sise py...

 

...Wiesz to nie moja sprawa ze Ty traktujesz psp jako drugo rzednego gracza. Ja sie tak zajawilem po tej konferencji ze wlasnie szukam na allegro jakiegos egzemplarza w przyzwoitej cenie a kontynuacja Snake Eatera to dla mnie spelnienie marzen;)...

mam ze 3 PSP osobiste (jeszcze grubasy), nie traktuje tego jak drugorzędnego gracza (ale jako konsole innej ligi, MS nie ma takiej konsoli wiec wypowiadanie sie w watku MS o PSP jest calkowicie bez sensu bo nie odnosze sie do calej firmy sony a do tego co mi oferuje na PS3) tylko jako konsoli od pewnych zadan szczegolnych, lece samolotem 10-13h to bez PSP bym o(pipi)ial (+ ze 2 baterie naladowane na full dodatkowe) wiec jest to konsola dla mnie do zadan szczegolnych gdzie takie PS3 czy X0 czy WII nie ma racji bytu

 

 

...nawet glownie o multiplatformach, ktore zapowiadaja sie genialnie (AC 2, Bioshock 2, Lost Planet 2 i wiele innych orpocz Bayonetty nad którą zachwytów nie rozumiem) Zreszta w tym roku to juz wyszlo calkiem sporo dobrych gier...

poruszyles dobry watek, mi sie wlasnei widzi ze wiecej multiplatformowych dobrych gier (w ktore z checia zagram) teraz wychodzi niz exow na poszczegolne platformy

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
A ja wam powiem odnośnie konfy Microsoftu jedno - chłopakom się kończą naboje w magazynku. Nie, to nie znaczy, że było biednie w tym roku. Ale IMO pokazano dosłownie wszystko co ma obecnie M$ w rękawach.

 

A co jutro wszystkie studia oglaszaja strajk i nie beda juz pracowac nad nowymi grami?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Za to Sony pokazało dzisiaj zapewne wszystko na kolejne 5 lat. Tak to sobie tylko gdybać można, o wielu projektach pewnie nie wiemy, Halo Reach też pewnie by nie zapowiedzieli, gdyby nie chcieli podbić sprzedaży ODST poprzez zaproszenie do bety. A poza tym to jak X360 się wypsztykał to sprzedaj go i leć do sklepu po PS3 i zagrasz w te wszystkie gry - KIEDYŚ. W GT5 zagrasz może jeszcze na koniec 2010 albo dopiero w 2011, w Forzę zagrasz w październiku i to już będzie druga gra z tej serii, a jak wyjdzie jedno GT5 to Forza 4 pewnie już będzie mocno zaawansowana. Sprzedaż pokazuje czyja strategia się sprawdza, a gdyby użytkownicy PS3 na samym początku wiedzieli ile im to kitu Sony wciska to pewnie teraz byłoby o 1/3 PS3 mniej, tak jak z tym GoW3 jawnie wszystkich okłamali że wyjdzie w 2009, bo wiedzieli że to będzie kolejny przeciętny rok, ale spadek sprzedaży pewnie przyhamowali.

 

Jest 2009 i już wiemy co dostaniemy i tego się trzeba trzymać, co jest zapowiedziane to ciekawostka, zobaczymy co wyjdzie w 2010.

 

Powiem tak M$ ma doświadczenie i na nieszczęście dla nas zmierza do hegemonii, bo ciekaw jestem ile wpadek zaliczy Sony przy nowej konsoli przez cięcia wydatków spowodowane stratami na PS3.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Na dzień dzisiejszy nic więcej nie ma. Na 2010 są dwie mega gry czyli ME2 i AW. A mi chodzi o taki okres przedświąteczny 2010, który na dzień dzisiejszy nawet w teorii nie może zostać niczym specjalnym zapełniony (W przypadku konsoli Microsoftu)

Mnie sie wydaje ze to wlasnie jest bliski koniec zywotu 360 - zero nowych marek, czesc gier wyjdzie jeszcze w tym roku. Zostawili pare na ostatni rok/2

Odnośnik do komentarza

rok temu też słyszałem głosy, że MS się wypstrykał z tytułów i że niedługo nie będzie w co grać na tę konsolę.

mamy rok 2009, kolejną konferencję E3 za sobą, a komentarze wciąż te same. nie przejmujcie się tym co będzie za rok, tylko grajcie w to co Wam podsuwają wydawcy w NAJBLIŻSZEJ przyszłości... wytłuszczone słowo jest tu kluczem, bo to co zaprezentowało Sony, to w znakomitej większości tytuły, o których wiemy tylko tyle, że wyjdą kiedyś w 2010, dla części z nich nawet tyle nie zostało powiedziane.

MS nie pozwoli swojej konsoli umrzeć. mają silną pozycję na rynku, to nie odpuszczą jak w przypadku pierwszego xkloca. są zbyt cwani i zbyt doświadczeni, żeby oddać pole konkurencji bez walki.

 

a najbardziej w tym wszystkim bawi mnie hipokryzja Sony, zapowiadają tytuły na przyszły rok (a może i później), a się szczycą, że to oni pokazują jak i w co się dziś gra. nie wspomnę, że zajawka GT5 to największa kpina tegorocznego E3... które co prawda jeszcze trwa, ale nie zanosi się, żeby ktoś to mógł przebić.

zapowiedź FFXIV wzbudził raczej śmiech na widowni, co było doskonale słychać.

 

jakkolwiek konferencja Sony mi się podobała i naprawdę przyjemnie mi się ją oglądało, tak czuję ogromny zawód, jako przyszły właściciel PS3.

natomiast jako aktualny właściciel PSP zacieram rączki na myśl o tym, co mnie czeka jeszcze w tym roku ! : D

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Pożyjemy zobaczymy, na początku roku MS stwierdził, że nie będą trąbili o grach bo nie chcą zapowiedzieć więcej niż będzie możliwe do zrealizowania i źle na tym nie wyjdziemy w tym roku, Alan Wake odpadł, ale wpadł niespodziewanie Left4Dead2. Rok miał być ewidentnie dla PS3, a jest remis, a co przyniosą kolejne lata to zobaczymy.

 

PS. Heh widać już dzisiaj ile warte jest gadanie Sony, FFXIV zmierza także na PC :-p Fanboje PS3 zawsze wytykają X360, że niektóre tytuły nie są EX bo wychodzą na PC, no to niech mają ;-)

Odnośnik do komentarza

Był juz jakiś czas temu zapowiedziany L.A. Noire jako ekluziv na PS3 ale w końcu ukaże się też na Xo. A "Agent" to nowy projekt. Ja się z jednej strony nie dziwię, znaczy tak sam mam w dup.. w co będę grał w 2010 roku, ale po tym jak MS załatwił posiadaczy Xboxa pierwszego wszystkiego można się spodziewać. No ale nie ma bata chyba, żeby Girsy 3 nie wyszły na XO CO NIEE? A z drugiej strony polityka zapowiedzi tylko tych gier, które ukażą się w najbliższym czasie nie jest głupia. Tak czy siak jesień/zima 2009 szykuję się jeszcze lepsza niż rok temu(nie mówię o eksluziwach), a do dzisiaj nie zagrałem w parę gier z tamtego okresu.

Odnośnik do komentarza

sytuacja pierwszego Xa ma się nijak do tego, gdzie aktualnie znajduje się MS z X360.

tamtą generację odpuścili, bo ewidentnie nie mieli już szans na nawiązanie walki, a dziś mają mocną pozycję lidera (Wii nie liczę, bo to konkurencja sama dla siebie) i nie zanosi się, aby się to miało zmienić w najbliższych kilku(nastu) miesiącach. nie wierzę, żeby od tak odpuścili, gdy ewidentnie przewodzą w stawce... dwóch drużyn ; ]

najważniejsze, że będzie w co grać począwszy od września/października. właściciele PS3 na razie mają sporo tłustych zapowiedzi, ale najwcześniej w przyszłym roku. poza Uncharted 2 niczym już chyba nie wojują w tym roku.

MAG to będzie okropny chaos. wiem, bo grałem w pierwszego BF po sieci. tam na mniejszą skalę był bałagan... tu będzie burdel, ot co. ale pomysł zacny, może się udać, ale wcale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Dzisiaj czytam, że Agent od R* tak na prawdę może wcale nie być EX. Co do odpuszczania, nikt nie odpuści X360, nie przy stosunku 8.3 gra na jedną konsolę, czytałem kiedyś, że pierwszy klocek odpadł z powodu piractwa, same straty na grach były. Chciałem jeszcze nawiązać co do tego jak niektórzy marudzą, ze nie ma nowych marek EX na X360, prawda jest taka, że MS w tej kwestii zabrakło ewidentnie doświadczenia jakie ma Sony, które mocno stawia na wewnętrzne studia, MS mial wiele EX ugadanych, ale jak konkurencji zaczęło przybywać konsol to i Exy się wysypały, chociażby Bioshock, Lost Planet czy Dead Rising, MS będzie potrzebował ze 2ch lat żeby przeorganizowac swoją swoją strategię do tego czasu muszą wykupować tytuły na własność.

Odnośnik do komentarza

Ja dla mnie to i tak najważniejsza była zapowiedź Forzy 3. Jedyne czego zazdrościłem posiadaczom PS3 to właśnie GT5:P, a dokładniej to bardzo fajnie odwzorowanego wnętrza samochodu. Teraz już nie muszę im niczego zazdrościć. Mam tylko nadzieję, że autorzy troszeczkę podrasują A.I przeciwników. Co prawda w dwójce wg mnie było całkiem nieźle, ale i tak zdarzały się im głupie zachowania (np. spychanie z toru). Już nie mogę się doczekać jesieni ;)

 

Co do pozostałych tytułów to na pewno jak dla mnie must have'm jest Alan Wake. Niczego sobie prezentuje się też nowy Splinter. Za to Halo niezbyt mnie interesuje więc sobie odpuszczam. No i nie zapominajmy o Finalu 13.

 

Jeśli zaś chodzi o konferencję Sony to powiem tak - po 1.5 godziny wyłączyłem bo już nie dałem rady tego słuchać. No i najlepszy fragment - pokazują jakieś popierdółkowate wyścigi w stylu Mario Kart i podniecają się, że to coś wykorzystuje pełną moc konsoli. Dobre sobie. Za to Agent pewnie będzie dobry - w końcu to Rockstar. Z pewnością to będzie tytuł którego będę zazdrościł posiadaczom PS3. O Final Fantasy 14 się nie wypowiadam - nie grywam w MMORGPi, więc i ten mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

@marcin - czemu spychanie z toru to glupie zachowanie? Lepszego A.I. nie da sie zrobic, jesli takie cos robi gra, a nie gracz. Malo to razy jak z kims grales na necie (o ile grales) to robil ,to zeby wygrac? Ciesz sie, ze sie nie wpieprzaja na pierwszym zakrecie we wszystkich - jak to robia PROsy w online <_<

Odnośnik do komentarza
@marcin - czemu spychanie z toru to glupie zachowanie? Lepszego A.I. nie da sie zrobic, jesli takie cos robi gra, a nie gracz. Malo to razy jak z kims grales na necie (o ile grales) to robil ,to zeby wygrac? Ciesz sie, ze sie nie wpieprzaja na pierwszym zakrecie we wszystkich - jak to robia PROsy w online <_<

 

W sumie racja, ale czasami jak starasz się grać totalnie czysto to może być trochę denerwujące -przeciwnik zamiast wyhamować wali cię prosto w tyłek lub zupełnie cię nie widzi i spycha ze swojego toru jazdy.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...