Skocz do zawartości

Metal Gear Solid: Peace Walker


Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać Hideo znowu coś zaczyna mącić w temacie Peace Walker. Te jego sugestie są co najmniej dziwne. I zaczyna mnie to już śmieszyć z jego strony. Przeczytajcie sami.

 

In an interview in this month?s Official Playstation Magazine, Hideo Kojima reiterated his dedication to the Metal Gear Solid franchise and re-emphasized just how important the upcoming PSP only Peace Walker is to the greater MGS legacy. In fact, according to Kojima, Peace Walker would have been called ?Metal Gear Solid 5? if it wasn?t developed for PSP. He was asked the following;

 

OPM: You?ve described Peace Walker as ?the MGS5 inside me?. What does that mean, and what does that make MGS Rising?

 

To which Hideo replied,

 

HK: Since it is on PSP, I did not officially number it. But the game design, story, number of staff and budget-you can say that this is a big project. It would?ve been number 5. It?s not a side story or a spin-off. It?s not like Portable Ops or Acid. I am deeply involved and this is the next Metal Gear.

 

So there you have it. Peace Walker is the next Metal Gear. Let there be no doubts. Metal Gear Solid: Peace Walker is out in Europe on May 27th for PSP.

 

 

Źródło: http://thegamingliberty.com/index.php/2010/01/22/kojima-peace-walker-would-have-been-called-mgs5-if-it-werent-on-psp/

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dziś dopiero sprawdziłem demko i naprawdę powiem rewelacja. Graficznie jest wspaniale - psp jeszcze dużo nam pokaże. Klimat dla mnie najlepszej części 3 czuć na kilometr. Strona dźwiękowa także pierwsza liga. Demko tak mnie zaskoczyło że grałem sporo sam nie wiem ile. Były kiedyś narzekania na sterowanie - nie jestem aktualnie w temacie i nie wiem do końca jaką wersję dema testowałem (anglojęzyczne) ale sterowanie także mi odpowiadało. Mam nadzieję że fabularnie będzie dobrze i że całość potrwa więcej jak 10h.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobre pytanie

 

Ja absolutnie nie kupie tej gry, bo nie stac nie na kolejny wydatek ( Ilez mozna? PS3, Xbox360, Wii.... a teraz psp). Poza tym jestem zdania ze Peace Walkerem (stara technologia), Konami chce zalatac "dziure budzetowa" po niespelnionej (ekonomicznie i tworczo) czworce. Smiesza mnie te teksty o tym, ze MGS:PW to wyzwanie dla Kojima Production Team, ze to nowa jakosc w klasycznym ujeciu itd... K*&wa mac Kojima!... Odejdz z Konami, ustap miejsca mlodym i utalentowanym. Twoje PSP wraz z MGS:PW powinno byc sprzedawane w sklepach erotycznych jako gadzet dla niespelnionych seksualnie popaprancow.:verymad:

Odnośnik do komentarza

Poza tym jestem zdania ze Peace Walkerem (stara technologia), Konami chce zalatac "dziure budzetowa" po niespelnionej (ekonomicznie i tworczo) czworce. Smiesza mnie te teksty o tym, ze MGS:PW to wyzwanie dla Kojima Production Team

 

Być może nie wiesz, ale MGS4 jest obecnie najlepiej sprzedającym się ex'em na PS3. Gra do tej pory sprzedała się w ilości 5,5 mln egzemplarzy. Więc wydaję mi się, że Konami raczej nie boryka się z takimi problemami finansowymi, żeby próbować ratować sytuację jednym MGS'em na PSP. Pewnie nie potrafią już nic wycisnąć z PS3, ponieważ MGS4 miał być ich szczytem umiejętności w tym zakresie, więc wybrali PSP'ka. Niech zatrudnią Amerykańców do pracy, bo to jest w Japonii ostatnio dość modne i jakość gier jest wyższa.

Odnośnik do komentarza

Chill out!

Mam się wściekać tylko dlatego, że dana gra ukazuje się akurat na konsolę której nie posiadam? Na szczęście mam PSP więc zagram, chociaż ja również jestem sceptycznie nastawiony do nowej kieszonkowej odsłony jako że MGS:OPS całkowicie mnie odrzuciło, było nudne i pozbawione MGS-owej magii. Co do MGS4 naprawdę nie rozumiem czepiania się jako że poza kilkoma wpadkami w gameplayu była naprawdę swietna, każda część MGS pochłonęła mnie bez reszty (tak MGS2 też) i stawiam je na absolutnie równym poziomie. Może to dlatego, iż nie jestem i nigdy nie byłem super zagorzałym fanem serii, każdą część przeszedłem 1 raz i pozostały one w mojej głowie jak wspaniałe, genialnie wyreżyserowane filmy. Nie oszukujmy się żadna część MGS nie była idealna, osobiście uważam że MGS4 zbalansował właśnie serię pod względem grywalności.

Jeśli MGS Peace Walker będzie w podobny sposób zbalansowany, dostaniemy masę cudownych cut-scenek, przetykanych miodnym gameplayem to jestem na tak.

Odnośnik do komentarza

w każdym razie trzeba czekac na kolejne próbki gameplayu ;]

 

technicznie jest lepiej niz w PO, a to juz plus. sam trailer to raczej tylko prezentacja części 'nowości', które ma zawierac cała gra... raczej malo przydatnych, bo kto w poprzednich odsłonach serii bawil sie chociażby w podkladanie pisemek czy rzucanie pustymi magazynkami?

Odnośnik do komentarza

fajnie wyreżyserowane sa te filmiki ale kurde... ta gra jest prze-prze-przebajerowana. przypomnijcie mi jakie lata obejmuje ta gra? bo technologia mi sie nie zgadza ;] w mgs3 byl placz, ze są dostepne termal goggle, a tu takie gadzety...

 

naprawde nie wiem co kojima chce osiagnac... i ten humor :/

 

 

btw.

:D dobry motyw ;]
Odnośnik do komentarza

Grafika jest nawet niezła, gameplay też mi się całkiem podoba,. ale zgodzę się, że kilka rzeczy zwyczajnie tutaj nie pasuje. Najbardziej dziwi mnie ten "steatlh camo" działający z wiązką lasera :whistling: . Akcja ma się dziać w latach 70. ubiegłego stulecia kiedy Snake zaczął tworzyć Foxhound czy coś takiego. Sądzę, że będzie się grało całkiem przyjemnie. Tylko to przekradanie się przez żołnierzy już powoli staje się monotonne. Niech zrobią jeszcze coś, żeby to bardziej urozmaicić. Ten przerzut jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Najfajniejsze jest wysyłanie przeciwników w kosmos za pomocą "baloników". Nie dość że robimy to co chwilę (ten helikopter to chyba ma nieskończoną ilość miejsc i jest nie wykrywalny dla radarów) to jeszcze mimo widowiskowości manewru, możemy stosować "balonik" nawet metr od czujnego strażnika.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Baloniki to był pewnie pomysł jakiegoś stażysty idioty, którego pijany Kojima pomylił z Tarantino i zostawił już na stanowisku głównego designera, gdyż nic bardziej debilowatego nie przychodziło mu do głowy. Ot i cała kołomyja.

 

Hideo, ku.rwa, co ty robisz z tą serią? :confused:

 

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

 

Hideo, ku.rwa, co ty robisz z tą serią? :confused:

 

 

Po prostu myśli, że jest pomysłowy i kreatywny, jak zawsze.

 

MGS5 inside of me - Peace Walker

 

Coś nie tak z tą jego twórczością ostatnio. Pomijając tego błazna, liczę, że tam w KP ktoś jeszcze zadba o dobrą jakość tej gry. To pewnie nie będzie epos pokroju Snake Eater'a, ale chcę konkretów.

Odnośnik do komentarza

Najfajniejsze jest wysyłanie przeciwników w kosmos za pomocą "baloników". Nie dość że robimy to co chwilę (ten helikopter to chyba ma nieskończoną ilość miejsc i jest nie wykrywalny dla radarów) to jeszcze mimo widowiskowości manewru, możemy stosować "balonik" nawet metr od czujnego strażnika.

A szczerze wolisz ich nosić do ciężarówki jak w PO?

I ku.rwa czepiacie się braku realizmu w MGSie? Czas przestać wypłakiwać swoje żale i bojkoty po 4-ce.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

to bedzie najlepsza, najbardziej chwytajaca za serce gra na swiecie, jestem podekscytowany, pre order w drodze.

Te baloniki maja oddawac ulotnosc zycia i ze ludzie szybko odchdza.

Odnośnik do komentarza

Heh wyjątkowo zgodzę się z Grigorem. Jak zobaczyłem gameplay na gametrailers to nad głowa pojawił mi się napis: WTF?! :woot: Dużo potrafię znieść, ale te baloniki, człogo-kartony, lasery niewidzialności i kilka innych bajerów to już normalnie autoparodia chyba jest. No i co-op za cholerę do tej gry nie pasuje. MGS4 mimo kilku błędów był dla mnie jedną z najlepszych gier tej generacji, ale za tego dziwoląga jednak podziękuję.

Edytowane przez Komandos
Odnośnik do komentarza

Z czystej ludzkiej ciekawości obejrzałem sobie ten gameplay. Choć starałem się unikać jakichkolwiek informacji na temat nowych mgs-ów. Z szacunku do samego siebie.

 

Krótko i na temat. Myślałem, że gorszy MGS niż mgs4 nie wyjdzie......................................myliłem się. Czy można upaść jeszcze niżej. Pewnie tak. W końcu gdzieś tam na horyzoncie widnieje Rising.

 

Edit: Aha co-op to strzał w 10. :whistling::teehee::wacko::rolleyes::ninja:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Krótko i na temat. Myślałem, że gorszy MGS niż mgs4 nie wyjdzie......................................myliłem się.

Rozumiem, że grałeś i skończyłeś PW?

 

A do tych co uwielbiają 3, a wytykają dziwne rzeczy w trailerach PW - człowiek osa, dziadek z mchem na czole i koleś skaczący po drzewach jak konik polny jest dla was super, a baloniki są wbrew zdrowemu rozsądkowi? Serio?

 

Mam wrażenie, że 3/4 z was się czepia tej gry, bo jest to modne po MGS4, tylko niektórzy używają jakiś sensownych argumentów.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Hela g.ówna nie muszę smakować żeby wiedzieć, że jest niejadalne.

 

W grę Hannah Montana nie muszę grać żeby wiedzieć, że jest crapem.

 

Jakby co to są aluzje do PW.

 

+ do tego wystarczy mi trailer/gameplay i poziom "pajacyzmu" (delikatnie mówiąc) jaki reprezentuje Kojima od pewnego czasu.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Hela g.ówna nie muszę smakować żeby wiedzieć, że jest niejadalne.

 

W grę Hannah Montana nie muszę grać żeby wiedzieć, że jest crapem.

 

Jakby co to są aluzje do PW.

 

+ do tego wystarczy mi trailer/gameplay i poziom "pajacyzmu" (delikatnie mówiąc) jaki reprezentuje Kojima od pewnego czasu.

 

Od pierwszego Metala w sumie taki poziom prezentuje. Ta gra wyszła mu fartem, dalej było tylko powielanie schematów. Fakt były lepsze części (MGS2 i MGS3) i totalnie słabe (MGS PO, MGS4), ale żaden z nich nie dorasta do pięt jedynce.

 

MGS:PW prawdopodobnie obadam, bo brakuje mi dobrych gier na tym sprzęcie. Przy okazji utwierdzę się w przekonaniu, że Kojima skończył się na Kill'em All.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.