Skocz do zawartości

Metal Gear Solid: Peace Walker


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, tutaj nie chodzi o wymienianie typu: co kiedyś było w tej części, itp,itd. Mówimy przecież o czasach obecnych, teraz MGS zaczął być produkowany na jedno kopyto, KP używają sprawdzonych schematów, są niestety lekko zacofani w pewnych sprawach. Peace Walker znów kontynuuje wątek Big Boss'a, tak naprawdę znany każdemu zwolennikowi serii. Tym razem poszli na łatwiznę, bo już wiemy czego w fabule można się spodziewać, powstania Outer Heaven, kolejnego Metal Gear'a do zneutralizowania. W zasadzie okaże się, że nie dostaniemy nic odkrywczego w tej kwestii. To kolejny prequel. Seria potrzebuje kilku zmian.

 

I błagam, nigdy nie patrz poważnie na to, co pisze "Hideo Kojima san-dałn" na swoich blogasach. On naprawdę czasem grubo przesadza.

Edytowane przez NEMESIS U.S.
Odnośnik do komentarza

Wiesz, tutaj nie chodzi o wymienianie typu: co kiedyś było w tej części, itp,itd. Mówimy przecież o czasach obecnych, teraz MGS zaczął być produkowany na jedno kopyto, KP używają sprawdzonych schematów, są niestety lekko zacofani w pewnych sprawach. Peace Walker znów kontynuuje wątek Big Boss'a, tak naprawdę znany każdemu zwolennikowi serii. Tym razem poszli na łatwiznę, bo już wiemy czego w fabule można się spodziewać, powstania Outer Heaven, kolejnego Metal Gear'a do zneutralizowania. W zasadzie okaże się, że nie dostaniemy nic odkrywczego w tej kwestii. To kolejny prequel. Seria potrzebuje kilku zmian.

 

wiem wiem nie potrzebnie pisalem o tych wczesniejszych czesciach.  powiedzmy sobie szczerze nie wiemy tak naprawde jaka dokladnie bedzie fabula tej gry.  kto wie moze jeszcze wszyscy co teraz spisuja na straty ta czesc za to ze nie wnosi nic swiezego do serii jeszcze to "odszczekaja" (nie chce tutaj nikogo urazic tym wyrazeniem).  ty mowisz ze "Peace Walker znów kontynuuje wątek Big Boss'a, tak naprawdę znany każdemu zwolennikowi serii" a co wolalbys zeby jedna czesc Big Boss kolejna jakis nowy bohater, nastepna jeszcze inny i zeby to sie wogule kupy nie trzymalo? zdaje mi sie ze na tym ostatnim trailerze widzialem napis cos w stylu "the last mgs game " czy cos takiego ale odrazu mowie ze moge sie mylic i mi sie to przywidzialo wiec nie zlinczujcie mnie za to. Wiesz tak jakies komercyjne wstawki z napojem czy koszulka nie sa moim zdaniem taka wielka zbrodnia ale to ze MGS:Rising ma wyjsc na Xbox360 i na PS3 to jest moim zdaniem zdrada ze strony Hideo widac ze Risingiem chce jak najwiecej zarobic ale jak to mowia apetyt rosnie w miare jedzenia

Odnośnik do komentarza

Wiesz, tutaj nie chodzi o wymienianie typu: co kiedyś było w tej części, itp,itd. Mówimy przecież o czasach obecnych, teraz MGS zaczął być produkowany na jedno kopyto, KP używają sprawdzonych schematów, są niestety lekko zacofani w pewnych sprawach. Peace Walker znów kontynuuje wątek Big Boss'a, tak naprawdę znany każdemu zwolennikowi serii. Tym razem poszli na łatwiznę, bo już wiemy czego w fabule można się spodziewać, powstania Outer Heaven, kolejnego Metal Gear'a do zneutralizowania. W zasadzie okaże się, że nie dostaniemy nic odkrywczego w tej kwestii. To kolejny prequel. Seria potrzebuje kilku zmian.

 

I błagam, nigdy nie patrz poważnie na to, co pisze "Hideo Kojima san-dałn" na swoich blogasach. On naprawdę czasem grubo przesadza.

 

Czyli to co jest w PW to zwykła odkrywczość (względem serii)? Co-op? Budowanie bazy, czy nawet swojego metal geara?

Odnośnik do komentarza

To sporo tłumaczy... Nawet jeśli te notowania są oparte na wrażeniach wyniesionych z gry, to jak na razie ocenili ją Japończycy, którzy pewnie mają fiołka na punkcie rodzimych, flagowych marek. Tym bardziej, jeśli chodzi o MGS-a. Bo ja sam nie wiem za co ta gra może tyle dostać, skoro sama pod względem gameplay'u praktycznie nic nowego nie wnosi.

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi nemesis U.S co takiego chcialbys aby Peace walker wniosl nowego?? Pokonywanie przeciwnikow za pomoca szachow? Mozliwosc lataniea albo zakopywania sie pod ziemie i udawanie dzdzownicy aby nie zostac zauwozonym? czy moze chcialbys aby Hideo zrobil z tego strategie lub gre podobna do Simsow co? Moim zdaniem tworzenie wlasnego Metal Geara, rozbudowa bazy oraz ten co-op to jest wlasnie cos nowego czego w serii jeszcze nie bylo.

Odnośnik do komentarza

Bzdury piszesz. Famitsu od lat jest sponsorowane i wystawia adekwatne do tego oceny. Ekskluzywnych materiałów też za darmo nie dostają. Wczoraj pisało o tym nawet Kotaku.

 

No to już teraz mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że ta 40/40 jest na pokaz, po prostu zasugerowałem się tym, że to bardzo prestiżowy serwis. :wink: szawello, nie zrażaj się ale seria MGS można powiedzieć, najlepsza lata ma już raczej za sobą. Chciałbym się mylić, może Peace Walker faktycznie będzie wart uwagi podobnie jak Rising, ale nie zmienia to faktu, że pewne rzeczy się już zwyczajnie przejadły. Potrzeba czegoś nowego, więcej nowości. Bo wpierd'al'anie jakichś product placement czy kupy innych pierdół na siłę może i jest dobrym elementem reklamy, ale na dłuższą metę zalatuje potworną komercją. MGS zawsze kojarzył mi się z pewną unikatową treścią i przesłaniem, niekoniecznie dla każdego gracza. Te ciekawostki, o których wspomniałeś, na pewno uprzyjemnią rozgrywkę, ale podobne rzeczy mieliśmy już w Portable Ops.

Odnośnik do komentarza

Moze nemesis masz troche racji ale chcialbym ci przypomniec ze Portable ops ogolnie zostal uznany za porazke nie tylko przezemnie. A z reszta nie ma sie o co klocic wszyscy sie przekonamy co oferuje nam PW w czerwcu ;/

 

Z ta komercja masz troche racji ale jak juz wczesniej wspomnialem dla mnie wieksza komercjalizacja jest to ze Rising bedzie nie tylko na ps3.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czy Kojima zdaje sobie sprawę, że jego seria tkwi mechaniką w ubiegłej dekadzie. Zamiast nad tym pracować, to wrzuca jakieś gówniane scenki, przy których tasują się chyba tylko Japończycy. Do tego masa reklam różnego rodzaju produktów. Takie patenty (chodzi o reklamy) to są dobre w GTA, które stara się w jakiś sposób symulować realny świat, a nie w grze w której koleś z kataną w zębach rozpierdala oddział specjalny.

W takim Uncharted 2 etap skradany to było mistrzostwo przy tym co serwuje Kojima Productions, a przecież to był tylko przerywnik.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ale im w Kojima Productions wyraźnie odj.ebało. Nie wierze, że seria MGS tak się nagle stoczyła. jak można było do tego doprowadzić. Przecież ta cała otoczka fabularna, postacie, natłok faktów, wątków. To było coś. Kiedyś z dumą zaliczało się kultowe odsłony. Hideo wyraźnie stanął w martwym punkcie a te żałosne próby komercji tylko to podkreślają. Żal.

Odnośnik do komentarza

W takim Uncharted 2 etap skradany to było mistrzostwo przy tym co serwuje Kojima Productions, a przecież to był tylko przerywnik.

To samo napisałem (mniej więcej) po skończeniu U2. Tylko w stosunku do czwórki.

 

Zresztą w temacie skradanie już nawet pomijając U2 (który de facto nie jest skradanką) to taki Batman na łeb bije mgs4 i z tego co widzę PW. Gdzie tu miód, rajcowność z poprzednich części w skradaniu i eliminowaniu wrogów cichaczem ;/.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

etap skradankowy? no prosze:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rb236c5Mc8g&feature=player_embedded

 

tylko kolesiowi slabo idzie ;/

 

no (pipi)

Jak zobaczyłem dzisiaj tego newsa na ppe. To, to ..... a szkoda gadać.

Śmieszą/bawią mnie gotowe odpowiedzi "fANÓW".

 

Zresztą te zdanie co Grigori napisał piękne

"taaaak, to też jest wyłącznie skierowane do japońskich odbiorów...życzę miłej zabawy z tą grą."

 

 

////EDIT

 

http://www.ps3site.pl/w-mgs-peace-walker-zagramy-na-ps3/44599/#more-44599 konami szaleje ;] kasa... kasa... kasa...

No i obowiązkowo na Xbox-a. Co się będą ograniczać.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

etap skradankowy? no prosze:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Rb236c5Mc8g&feature=player_embedded

 

tylko kolesiowi slabo idzie ;/

 

no (pipi)

 

 

Pedobear.png

 

Wiedziałem, że Kojima i jego koledzy mają różne zboczenia. Teraz wiem, że mają ich więcej.

 

Już się boję jakie tabu chce Kojima przełamać w jego następnej grze.

Odnośnik do komentarza

Pograłem godzinkę i odstawiłem, nie warto grac w niezrozumiałą ver. Japońską. A fabuła i w tym MGS'u jest świetna.

Słysząc ludzi z PspGweber którzy już ukończyli tą grę, można odnieść wrażenie że gra jest wprost Genialna. I Fabularnie, i muzycznie

i wszystkim. Hmm typowy Must Have. Pomimo że pokusa jest wielka, muszę zaczekać za wersją USA.

Mam jak w banku że się nie zawiedziemy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.