Skocz do zawartości

Metal Gear Solid: Peace Walker


Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony podziwiam i zazdroszczę osobom którym podoba się czwórka. A i pokładają jakiekolwiek nadzieje w PW. Oczywiście takie wytłumaczenia jakie podał Mendrek można wsadzić między banialuki i co najwyżej uśmiechnąć się z politowaniem. No ale tu właśnie wychodzi fenomen Kojimy, pomimo tylu-takich kompromitacji. Nadal potrafi zainteresować grupkę wiernych"fanów".

 

Odnosząc się jeszcze do tego dzisiejszego gameplayu z bossem.

 

Już nawet pominę, różowy strój Power Rangers, wielkość tarczy tak jak pisał Grigori. Ale te balony i motyw ze "skrzyżowanymi promieniami" to już przechodzi ludzkie pojęcie. "Who you gonna call?....Ghostbusters"

 

Gdyby ktoś w 98 roku, powiedziałby mi o tym co się stanie. O tym, że wyjdzie czwórka i pociągnie lawinę g.ówna. To nie odpaliłbym nigdy MGS. No ale i tak najlepsze przede mną.......................rising. Oj tak to będzie dopiero ubaw.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dziś wreszcie miałem okazje zagrać w demo. Nie ukrywam, że grało mi się całkiem dobrze, jednak ta formuła MGS'a jest już trochę przestarzała. Ta seria potrzebuje metamorfozy na miarę tej w serii Resident Evil. Tutorial był trochę nudny, te sekcje też strasznie pocięte i co chwila loading'i, ale to już chyba tradycja. Na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do sterowania. Ogólnie wrażenia pozytywne ale kilka rzeczy irytuje.

Odnośnik do komentarza

Ja już nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony część filmików prezentuje się naprawdę klimatycznie i "MGS'owo", jeśli można to tak nazwać, lecz z drugiej do czynienia mamy z absurdalnymi pomysłami i rozwiązaniami, godnymi wspomnianego politowania. Chwilami się zastanawiam czy to nie jest jakiś żart ze strony Kojimy, oraz co tak naprawdę będzie podlegało właściwemu wątkowi fabularnemu, a co nie.

 

Jak to w końcu jest z tą rozgrywką drużynową - czy to co zaprezentowane zostało na filmikach to boty czy prawdziwi gracze? Ich zachowanie wskazuje na to pierwsze, jednak ogólny styl rozgrywki oraz reklama gry na drugie. Pogubiłem się.

 

Ciekawi mnie tez jak to będzie z ciałami w budynkach - skoro nie można ich przenosić, a jedynie wysyłać balonikiem. No chyba, że coś się zmieniło od czasów dema.

 

No nic, zapewne zagram tak czy inaczej. Jednak w przeciwieństwie do MGS3, na którego wydałem majątek zamawiając preorder, na Peace Walkera poczekam aż stanieje, mniej więcej do ceny dennego Portable Ops.

Odnośnik do komentarza

Ja już nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony część filmików prezentuje się naprawdę klimatycznie i "MGS'owo", jeśli można to tak nazwać, lecz z drugiej do czynienia mamy z absurdalnymi pomysłami i rozwiązaniami, godnymi wspomnianego politowania. Chwilami się zastanawiam czy to nie jest jakiś żart ze strony Kojimy, oraz co tak naprawdę będzie podlegało właściwemu wątkowi fabularnemu, a co nie.

 

Jak to w końcu jest z tą rozgrywką drużynową - czy to co zaprezentowane zostało na filmikach to boty czy prawdziwi gracze? Ich zachowanie wskazuje na to pierwsze, jednak ogólny styl rozgrywki oraz reklama gry na drugie. Pogubiłem się.

 

Ciekawi mnie tez jak to będzie z ciałami w budynkach - skoro nie można ich przenosić, a jedynie wysyłać balonikiem. No chyba, że coś się zmieniło od czasów dema.

 

No nic, zapewne zagram tak czy inaczej. Jednak w przeciwieństwie do MGS3, na którego wydałem majątek zamawiając preorder, na Peace Walkera poczekam aż stanieje, mniej więcej do ceny dennego Portable Ops.

Ja tam jestem dobrej myśli, może nie dostaniemy tak genialnego tytułu jak MGS3 ale nie sądziłbym aby PW zawiódł. Z tego co dotychczas widziałem wnioskuję, że szykuje się dobra część, a czy już równie świetna co cała reszta z "dużych" konsol to się okaże.

A te całe niby dodatki i marketing w grze to mogę jeszcze w miarę zaakceptować, ot rzeczy skierowane głównie do jap. graczy choć nie sądzę by nas one miały aż tak zniesmaczać.

Swoją kopię kupię ale dopiero jak gra troszkę stanieje. Choć z drugiej strony to kolejny MGS więc powinienem wzorem MGS3:Subsistance i MGS4 kupić to w dniu premiery ale aż takiego ciśnienia na ten tytuł nie mam, może dlatego, że to "tylko" pozycja na psp.

Odnośnik do komentarza

ja mysle, ze ten 'mgs' to ewidentny skok na kase... gra zrobiona tylko dla pieniedzy i pozyskania nowych fanow, bo wiekszosc starych fanow i tak kupi to "cos".

 

aja(pipi)e... co to sie porobilo. MGS sie skonczyl. Hideo sie skonczyl. oj niedobrze z skosnookimi tworcami gier... nie dosc, ze nie "czuja" obecnych current genów to jeszcze pomysly maja z dupy.

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczy mi ktoś jak działa wysłanie przeciwnika balonikiem w górę w pomieszczeniach zamkniętych...?

 

No i znowu "kolekcjonowanie" żołnierzy i nastawienie na multi. Przeciwników rozumiem, ale o co chodzi z pojazdami i "uzbrajaniem" Metal Gear'ów? Jakaś minigierka czy co? W końcu pilotować się tego nie da.

 

Nie wiem co o tym myśleć. Czasem mam wrażenie, że na jeden świetny motyw jaki widzę na filmach przypada pięć totalnie głupich, śmiesznych (w negatywnym znaczeniu) lub totalnie przekombinowanych dziwadeł i rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

a ja wam powiem tak. moim zdaniem bedzie kozacki ten MGS. fabula moge sei zalozyc ze powali, a z tego co wyczytalem na zanzibarze to wcale nie trzeba bedzie sie bawic w ta cala baze jak ktos nie chce chociaz ja bym sie chetnie pobawil. no i byc moze misje w kilka osob to juz wogule miodzio. (http://www.ppe.pl/ne...szalenstwo.html) no moze tutaj przesadzil Hideo z tym skokiem z Assasins creed ale motyw z dezydorantem i napojami nawet mi sie podoba ale pod warunkiem ze dezydorant nie bedzie jedynie odniawil zycia ale mial cos wspolnego ze swiezoscia naszego bohatera. (np. w mgs 4 z tego co wiem niestety nie mialem okazji jeszcze zagrac ale przymierzam sie do ps3. jak sie za dlugo siedzialo w koszu to Snake zaczynal smierdziec i byl wyczuwalny przez przeciwnikow  mam nadzieje ze takie cos bedzie rowniez i tu bo jak bedzie dezydorant jako apteczka to troche porazka.) ja jednak twierdze ze to bedzie jedna z najlpeszych czesci o ile nie najlepsz. pozdrawiam

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja wam powiem tak. moim zdaniem bedzie kozacki ten MGS. fabula moge sei zalozyc ze powali, a z tego co wyczytalem na zanzibarze to wcale nie trzeba bedzie sie bawic w ta cala baze jak ktos nie chce chociaz ja bym sie chetnie pobawil. no i byc moze misje w kilka osob to juz wogule miodzio. (http://www.ppe.pl/ne...szalenstwo.html) no moze tutaj przesadzil Hideo z tym skokiem z Assasins creed ale motyw z dezydorantem i napojami nawet mi sie podoba ale pod warunkiem ze dezydorant nie bedzie jedynie odniawil zycia ale mial cos wspolnego ze swiezoscia naszego bohatera. (np. w mgs 4 z tego co wiem niestety nie mialem okazji jeszcze zagrac ale przymierzam sie do ps3. jak sie za dlugo siedzialo w koszu to Snake zaczynal smierdziec i byl wyczuwalny przez przeciwnikow  mam nadzieje ze takie cos bedzie rowniez i tu bo jak bedzie dezydorant jako apteczka to troche porazka.) ja jednak twierdze ze to bedzie jedna z najlpeszych czesci o ile nie najlepsz. pozdrawiam

 

Wnioskuję, że latek na karku masz raczej nie zbyt wiele (jeśli się mylę, sorry), żeby pojąć fakt wyeksploatowania się serii MGS w ostatnim czasie. Ten cały product placement, czy inne pierdoły są do gry bezczelnie wrzucane w celach komercyjnych. Szkoda, czyżby Konami zdało sobie sprawę, że tylko takim sposobem mogą przyciągnąć jeszcze więcej graczy, tym samym pozostawiając rdzeń rozgrywki bez zmian? Jeszcze tylko scenariusz może coś większego zwojować. Może...

Edytowane przez NEMESIS U.S.
Odnośnik do komentarza

to powiedz mi co takiego stalo sie z ta seria. moze podsumujmy

 

1. Metal Gear solid- nie wiem jak dla was ale moim zdaniem posiadalo nalepsza fabule 

 

2. Metal gear solid 2 SoP- troche gorsza od jednyki ale tez niezla. koncepcja z raidenem moim zdaniem powinna byc dlugosci misji na tankowcu a reszta gry powinna byc snakiem ale jakos ujdzie

 

3. Metal gear solid 3 snake eater - jak dla mistrzostwo zaraz po jedynce nalepsza czesc pod wzgledem fabuly  

 

4. Metal gear solid portable ops- jak dla mnie najgorsza czesc. jakas taka nuda

 

5. metal gear solid 4 GotP - nie gralem wiec trudno mi oceniac fabularnie i wogule ale duzo czytalem na temat tej czesci i z tego co wiem to ludziom sie nie podoba to ze jest jakis poziom stresu i poziom psychiczny snake'a i ze ma to wplyw na to jak on sie zachowuje ale mnie sie to podoba. ale podkreslam ja nie gralem wiec nie wiem jak naprwade jest,

 

ale moze powiesz mi co takiego stalo sie z ta seria i w ktorym momencie? 

 

 

 

a ja wam powiem tak. moim zdaniem bedzie kozacki ten MGS. fabula moge sei zalozyc ze powali, a z tego co wyczytalem na zanzibarze to wcale nie trzeba bedzie sie bawic w ta cala baze jak ktos nie chce chociaz ja bym sie chetnie pobawil. no i byc moze misje w kilka osob to juz wogule miodzio. (http://www.ppe.pl/ne...szalenstwo.html) no moze tutaj przesadzil Hideo z tym skokiem z Assasins creed ale motyw z dezydorantem i napojami nawet mi sie podoba ale pod warunkiem ze dezydorant nie bedzie jedynie odniawil zycia ale mial cos wspolnego ze swiezoscia naszego bohatera. (np. w mgs 4 z tego co wiem niestety nie mialem okazji jeszcze zagrac ale przymierzam sie do ps3. jak sie za dlugo siedzialo w koszu to Snake zaczynal smierdziec i byl wyczuwalny przez przeciwnikow  mam nadzieje ze takie cos bedzie rowniez i tu bo jak bedzie dezydorant jako apteczka to troche porazka.) ja jednak twierdze ze to bedzie jedna z najlpeszych czesci o ile nie najlepsz. pozdrawiam

 

Wnioskuję, że latek na karku masz raczej nie zbyt wiele (jeśli się mylę, sorry), żeby pojąć fakt wyeksploatowania się serii MGS w ostatnim czasie. Ten cały product placement, czy inne pierdoły są do gry bezczelnie wrzucane w celach komercyjnych. Szkoda, czyżby Konami zdało sobie sprawę, że tylko takim sposobem mogą przyciągnąć jeszcze więcej graczy, tym samym pozostawiając rdzeń rozgrywki bez zmian? Jeszcze tylko scenariusz może coś większego zwojować. Może...

 

 

 

ok moze macie troche racji  z ta komercja ale wazne jest moim zdaniem ze to ciagle mgs, ze to ciagle skradanka ktora znam i pamietam z psx moze sie troche zmienila ale jak powiedzial Hideo w swoim liscie "Seria Metal Gear Solid zawsze podejmowała tematykę Anty wojenną i Anty nuklearną i przez pośrednictwo gier zachęcałem naszą młodzież do przemyśleń na temat tego dlaczego są ludzie broniący zapotrzebowań na armię, militarną siłę i broń nuklearną. Ten tytuł nie jest inny i podejmuje dokładnie to samo wyzwanie." nie odbiega od starej koncepcji ktora zachwycila tyle ludzi ze szok. 

 

 

p.s nie wiem ile latek dal was to wiele ale ja mam juz niebawem 18. wiec moze jestem za mlody zeby to zrozumiec

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...