Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem to wszystko, tyle że jak przechodziłem gre wczesniej, to mialem wyzszy poziom Paragona i nie mialem wszystkich aktywnych opcji dialogowych. Mowiac o momencie bez odwrotu masz na mysli ze jednak lojalnosc na ostatnia misje jest konieczna?

 

Opcje dialogowe zależą też od zdolności jakie wybierzesz u postaci. Np. Vanguard ma klasową Assault Mastery i można ją rozwinąć w Champion lub Destroyer. Champion daje m.in. kolejne opcje dialogowe, inne klasy też to mają. I wtedy niezależnie od tego ile masz pkt. Paragon/Renegade, będziesz mógł takie sprawy rozwiązywać bez strat.

Odnośnik do komentarza

Wiem to wszystko, tyle że jak przechodziłem gre wczesniej, to mialem wyzszy poziom Paragona i nie mialem wszystkich aktywnych opcji dialogowych. Mowiac o momencie bez odwrotu masz na mysli ze jednak lojalnosc na ostatnia misje jest konieczna?

 

Mialem identyczna sytuacje jak teraz przechodzilem na PS3. Nie udalo mi sie do konca gry odzyskac lojalnosci, wiec tak jak pisze Magik, nie przydzielilem jej do zadnego zadania (nie bralem jej tez do druzyny) i wszystkich udalo sie uratowac.

Odnośnik do komentarza

Wiem to wszystko, tyle że jak przechodziłem gre wczesniej, to mialem wyzszy poziom Paragona i nie mialem wszystkich aktywnych opcji dialogowych. Mowiac o momencie bez odwrotu masz na mysli ze jednak lojalnosc na ostatnia misje jest konieczna?

 

Mialem identyczna sytuacje jak teraz przechodzilem na PS3. Nie udalo mi sie do konca gry odzyskac lojalnosci, wiec tak jak pisze Magik, nie przydzielilem jej do zadnego zadania (nie bralem jej tez do druzyny) i wszystkich udalo sie uratowac.

Hehe. Niby to jest bzdet, bo po misji lojalnosciowej odblokowana zostala jej dodatkowa moc i teraz nie zniknela, stroj tez, tyle ze przy wyborze czlonkow nie jest podswietlona i mnie to MEGA w(pipi)ia :P Takie mam pedantyczne odpaly i wszystko musi byc cacy ;]

Odnośnik do komentarza

Z tego co wyczytalem, to nawet gdy masz niby 100% paragona (wg tego paska) to w rzeczywistosci tak nie jest. Jak tak bardzo Ci zalezy to mozesz porobic wszystkie misje poboczne przed Suicide Mission i bedziesz mogl lojalnosc odzyskac ;] Ja jednak wolalem te misje zostawic na pozniej. Po przejsciu ostatniej misji za kazdego sidequesta dostaje sie 25% wiecej expa, dzieki temu nie musialem robic New Game + zeby wbic 30 level.

 

PS. Na X360 nie bylo problemu, importowalo sie sejwa z jedynki i na starcie mialo sie wiekszy level i poziom paragona.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Wiem to wszystko, tyle że jak przechodziłem gre wczesniej, to mialem wyzszy poziom Paragona i nie mialem wszystkich aktywnych opcji dialogowych. Mowiac o momencie bez odwrotu masz na mysli ze jednak lojalnosc na ostatnia misje jest konieczna?
Mialem identyczna sytuacje jak teraz przechodzilem na PS3. Nie udalo mi sie do konca gry odzyskac lojalnosci, wiec tak jak pisze Magik, nie przydzielilem jej do zadnego zadania (nie bralem jej tez do druzyny) i wszystkich udalo sie uratowac.

 

Ale jeżeli będzie chciał tak zrobić, to musi pamiętać by nie wyznaczać Zaeeda, Grunta i Garrusa do eskorty ani nie brać ich do swojej drużyny. Jeżeli wszyscy będą lojalni, to jako najlepsze tanki zapewnią obrońcom przetrwanie.

Odnośnik do komentarza

Hmm no tak, zapomniałem dodać w poprzednich postach, że jeżeli mamy jakiegoś nielojalnego członka to ginie on w pierwszej kolejności (tzn. przeskakuje w kolejce na pierwsze miejsce, przed Mordinem).

BoryzPL - po prostu jedną osobę z czwórki Mordin, Jack, Tali, Kasumi odeślij do eskorty Chwakas i spółki, a kolejną dwójkę wyślij do walki z ostatnim bosem. Jeżeli tylko Zaeed jest nielojalny i nikt po drodze nie zginął, to nie ma wafla, żeby ktokolwiek umarł przy Hold The Line.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te paski są zwodnicze. Nie liczy się ich długość, ale stosunek zdobytych punktów renegata/idealisty do maksymalnej ilości, którą mogliśmy zdobyć (nie licząc bonusu od importowania save'a z ME1).

 

Innymi słowy, gra wynagradza konsekwencję w podążaniu jedną ścieżką. Każdy gracz będzie potrzebował innej ilości punktów do użycia opcji renegackiej w opisanej przez Ciebie sytuacji. Niedawno się o tym dowiedziałem i szczerze mówiąc wg mnie to kiepski pomysł. No ale widać autorzy chcieli, żeby wszyscy niezależnie od kolejności wykonywania misji mieli równe szanse.

Edytowane przez olej
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

jako, że jedynka to jedna z moich ulubionych gier a dwójka czeka w folii na półce na swoją kolej mam pytanie.

 

Jak wygląda przenoszenie danych z savu jedynki? Mam dwa savy i nie pamiętam w którym ocaliłem Radę, a w którym nie ... Czy po transferze savu z jedynki będe wiedział od razu jakich wyborów dokonałem w jedynce czy dopiero wyjdzie w graniu? Chciałbym zacząć z "lepszym" savem od początku a nie dowiadywać się po iluśgodzinach gry co w nim było. Skleroza poprostu i zapomniałem. Jkak to sprawdzić, który save jest który?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Na początku jest taki wstęp tekstowy (coś a'la wstęp do Gwieznych Wojen) i tam jest taki tekst jak nie ocaliłeś rady:

Commander Shepard led the defense, but the Citadel Council was lost.Now, the new human-led Council attempts to quell rumors of the Reapers' return

lub

One month after the devastating geth attack on the Citadel, humanity seized political control of the galaxy.

Jak ocaliłeś to jest .

The Alliance fleet made a tremendous sacrifice to save the Citadel Council and earned humanity membership in this prestigious group.

 

Nie pamiętam ile czasu mija od początku do tego tekstu, ale chyba bardzo niewiele.

PS.- Możesz na początku wybrać kto jest reprezentantem w radzie Udina czy Anderson (niezależnie od wyboru w jedynce), Jedna z postaci Cię o to zapyta, ponieważ ten wybór nie jest transferowany.

EDIT:Mijają dwie minuty. Miłej zabawy w Mass Effect 2 :)

Edytowane przez m0rr0s
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...