Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie dzięki wydaniu ME2 na PS3 mogłem zagrać w tę grę. Byłem gotów kupić 360 dla niej.

 

Komiks to fajna sprawa, jednak moim zdaniem rola Gethów w jedynce nie została należycie przedstawiona. Wypada jednak trochę znać historię z jedynki bo by się wczuć sam komiks nie wystarczy. Mimo wszystko to bardzo dobry pomysł by przedstawić chociaż zarys historii nowym w tym uniwersum.

 

Mass Effect 2 jest jedną z najlepszych gier w które kiedykolwiek grałem. Tak bogatego i przekonywającego uniwersum ciężko znaleźć w grach, a nawet obecnie w filmach. W jedynce było tego więcej, w dwójce skupiono się na nowych postaciach. Zadania które dla nich wykonujemy i rozmowy na Normandii to coś co sprawia, że ta gra jest wyjątkowa. Również cel Żniwiarzy, który okazuje się nie tylko oczyszczeniem galaktyki z całego organicznego życia jest ciekawy. Sama końcówka urywa głowę.

 

System rozwoju postaci, umiejętności oraz broni moim zdaniem został aż za bardzo zubożony. Exp za same zadania to dobre rozwiązanie jednak ubogi system to największy minus. Sam gameplay poszedł w dobrą stronę. Jak shooter to ma być dynamiczny.

 

Grafika to duży skok w stosunku do jedynki. W porównaniu do dwójki na 360 widać tylko lepsze oświetlenie, nic więcej. Muzyka doskonale buduje klimat, a oryginalny VA to 50% tej gry. W końcu to RPG gdzie rozmowy są dużą częścią tej gry.

 

BioWare trzyma klasę i wyznacza nowe kierunki w branży. Patrząc na rozbudowany rozwój w trójce, ubogi system z ME2 uważam za małe potknięcie. Dla fanów RPG, a nawet strzelanek pozycja obowiązkowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem ME2 w promocji od EA, jednak denerwuje mnie fakt że tak naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi w fabule. Teraz poznałem Archangel'a który okazuje się kumplem Sheparda jednak fajnie było by wiedzieć coś więcej o nim. Kiedy pojawia się komiks który przedstawi mi fabułę z 1 ? Trzeba go aktywować kodem czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Da się w ogóle ten komiks ominąć ?

Ten komiks ściąga się chyba w patchu z PSN. Ominąć go raczej nie da rady.

BTW komiks daje ci zarys fabularny i kilka ważnych wyborów, ale o bohaterach jest bardzo bardzo mało. Polecam sprawdzić wikia ME - tam na pewno dowiesz się więcej o bohaterach. ;)

Edytowane przez Crying_Wolf
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie ma to jak stereotypy. Wziąłem się w końcu by pograć żołnierzem. Nasłuchałem się różnych opinii, że niby nuda i shooter jak każdy inny. Na Insanity gra się bardzo fajnie, wykorzystuje się wszystkie bronie (mam nadzieję, że w trójce zmienianie broni będzie szybsze). Adrelanine Rush jest przydatny, a możliwość dodania sobie dodatkowej umiejętności sprawia, że gra się ciekawiej. Dodatkowo zrobiłem sobie ładną pani Shepard więc jest git. :D

Odnośnik do komentarza

Następnym razem Sentinelem zagram. Chce zobaczyć jak będzie mi się grało Soldierem w dalszej części gry, ale na razie nie narzekam. Grając nim częściej muszę korzystać ze skillów squadu co też urozmaica grę tą klasą.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Soldier nie ma biotyki, więc trzeba kogoś odpowiedniego do składu przyjąć. Ja wybieram Jack lub Samare, plus support/technika w zależności od typów przeciwników w danej lokacji.

Jazda żołnierzem zaczyna się gdy dostajesz możliwość upgradu uzbrojenia o wypaśny shotgun, snajpere lub karabin. Ja wziąłem karabin revenant i ta giwera po upgrade celnosci to masakrator. 80 pocisków w magazynku i potężny damage

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Sentinel to kolo ze snajperką tak? Bo właśnie nim gram, a poziom trudności ustawiłem sobie na Veteran. Niemal przy każdej misji zapominam ustawić bronie dla siebie i paczki. Nie wspomnę o tym, że nie używałem w ogóle punktów do podbicia skill'i. Teraz jest już bardzo łatwiutko bo doszedłem do pewnych rzeczy

Sama gra zaś jest dobra. Nie jest to moja kategoria choć sekcje rozwałkowe są bardzo fajne. Za dużo jest jednak łażenia i gadania. Łapałem się na tym, że ziewnąłem od czasu do czasu. Fajne uniwersum, wszystko się klei, akcja (jak jest) daje radę więc nie ma na co narzekać.

Odnośnik do komentarza

Infiltrator, no jasne. Rozumiem, że RPG polega na dialogach, rozwoju postaci i fabule, ale są eRPeGi, które nie muszą być przegadanymi vide Demon's Souls. Nie mówię, że gry nie powinny mieć fabuły bo są tuzy pokroju God of War czy MGS gdzie historia stoi na równi z gameplayem, ale są też takie, które nie są moimi ulubionymi bo mają historię jak z książki Dostojewskiego (Ninja Gaiden Black, Demon's Souls, Resident Evil 4).

 

Powoli akcja się rozkręca, coraz mniej gadania właśnie, a coraz więcej wystrzelonej amunicji. Ten motyw z

poszukiwaniami minerałów

mogli jednak sobie darować.

Odnośnik do komentarza

Oby w ME3 dali napisy PL . Dopiero w technikum rozpoczęła się u mnie szkolna edukacja Angielskiego i w ciągu 3 lat nie jestem w stanie na bieżąco ogarniać wszystkiego.Dopiero w około połowie gry zdałem sobie sprawę o co chodzi w fabule (kumpel mi wytłumaczył).Plus tego taki że zapisałem się na kurs i mam dodatkową motywację po za zdaniem matury ;d.Gra zdecydowanie na plus ale już w momencie , którym jestem(ostatnia misja + dodatkowe misje od załogi) gra mnie zaczęła męczyć.Nie wiem jak wersja X360 ale wersja PS3 trochę tymi spadkami fps mnie irytuję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.