Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Fabularne, platne DLC jakie wyszly to Lair of the Shadow Broker (800), Overlord (560) i Kasumi - Stolen Memory (560), razem za 1920 punktow BioWare? Cos pominalem?

 

No, skoro podpiąłeś pod "fabularne DLC" ten z Kasumi, to powinieneś także do listy dołączyć "Zaeed: The Price of Revenge". ;)

No i zapomiałeś o misjach z Hammerheadem... ale o tym jest chyba osobny topic.

Dlatego wymieniłem tylko płatne ;) Ale dzieki, bo w takim razie trzeba będzie doładować punkty ;)

Odnośnik do komentarza
Naucz się używać spoiler tagów

Gdybym chciała to ospojlerować, to bym ospojlerowała. To co tam napisałam jest ogólnie dostępne w sieci (na Wiki chociażby, czy na oficjalnej stronie gry) i nie ma sensu takiej wiadomosci ukrywać (bo po co?). Wiec się czasem wstrzymuj z edycjami czyichś postów... :P

Forum droga koleżanko nie jest od spoilerowania. Jak ktos wchodzi na wiki to wie doskonale, że może sobie popsuć grę czytając info tam zawarte.. Wchodząc tutaj nie musi bo ludzkość wymyśliła spoiler tagi. Chcesz umieszczać jakiekolwiek informacje o fabule, postaciach itp rzeczach związanych bezpośrednio z wydarzeniami z ME2 to ich używaj.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Obie gry ukonczone. Genialne uniwersum, dopracowane w wielu najmniejszych szczegolach, co tworzy razem spojna calosc. Zakonczenie dwojki jest epickie i nie zawodzi. Dzieki starannym wyborom gre skonczylem tak jak sobie to zakladalem przed ostateczna misja. No moze z paroma zaskakujacymi elementami jak

smierc Jacoba, ktorej nie przewidzialem, bo zginal w ostatniej mozliwej chwili i Zaeda, ale jego nie jest mi zal, bo po prostu w ogole mi nie lezal. Technologia zniszczona i co wazne, ta decyzja podoba sie Mirandzie ;)

Jest fajna dupeczka, +1 do oceny koncowej. :blush:

 

Teraz DLC. Wszystkie na razie platne fabularne kosztuja ok 65 zl, wiec nie tak zle.

 

Jeszcze kupic ksiazki, ktore nie sa wydane w polsce i bedzie kompletna kolekcja uniwersum.

 

Az mi glupio, ze mialem taka zaleglosc. Niewybaczalne.

Odnośnik do komentarza

@Voytec

 

Nic nie stoi na przeszkodzie by rozegrac jeszcze raz ostatnia misje i sprawic by Jacob jednak przezyl :turned:

Co do decyzji o zniszczeniu badz uratowaniu technologii zbieraczy to do czasu ME3 nie bedziemy wiedzieli czy to bedzie mialo jakikolwiek znaczacy wplyw czy podobnie jak w ME1 (uratowanie rady badz pozostawienie na smierc) bedzie skutkowalo jedynie lekko zmienionymi kilkoma dialogami. Byc moze zniszczenie bazy bedzie rownalo sie z odrwoceniem sie od Cerberusa i ponowna wspolpraca z Przymierzem.

 

Odnośnik do komentarza

 

Tak, wiadomo, ale do tego przejscia po pierwszym razie, kiedy w nerwach (naprawde czulem powage sytuacji i wage podejmowanych decyzji w finale) wybieralem dowodcow oddzialow, kto ma kogo eskortowac, kto co robi i kiedy zginal tylko Jacob z Zaeedem, to mam wrazenie ze to takie... wlasciwe zakonczenie. Ofkorz, zagram jeszcze ten final z DLC jeszcze raz (i tak bym zagral) zeby do ME3 miec cala ekipe, ale ten 1 raz pozostanie. Decyzje jednak chce na 1 przejscie miec taka sama - statek is going down ;]

 

I to co w ME jest miazdzace - naprawde podczas grania odczuwa sie obecnosc badz brak zaufania do poszczegolnych postaci. Ja osobiscie w ogole nie ufam Illusive Manowi. Musialbym moze przeczytac Revelation, zeby zmienic zdanie. Bardzo wazny element i mocna strona ME - postaci.

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jestem bardzo ciekaw jak rozwiążą motyw ze statkiem zbieraczy w ME3 bo zmarginelizowanie tego w stylu Rady z ME1 jakoś mi się nie widzi. Tutaj ten statek odgrywa zbyt dużą rolę dlatego uważam, że zaleznie od tego co się z nim stało to historia w ME3 powinna dość istotnie się róznić między tym gdy został zachowany a zniszczony. Co innego wątek z Gethami, to można bardzo dobrze zmarginelizować,np. jeśli zniszczyliśmy to nie ma to żadnego wpływu, a jeśli zachowaliśmy to można to ogfraniczyć do jakiegoś pojedynczego ataku Gethów na Żniwiarzy w finalnym starciu.

Odnośnik do komentarza

 

Ja trzy razy przechodzilem misje zamobojcza by zachowac cala druzyne (mialem trojke nielojanlych towarzyszy-) ale wkoncu sie udalo.

Co do postaci masz racje...mi z kolei nie pasuje Miranda. Natomiast Mordin i Thane z miejsca stali sie jednymi z moich ulubionych postaci ever (Samara tez niczego sobie)

 

 

Miranda is awesome! :P Za(pipi)ista jest, nie dam zlego slowa powiedziec. Natomiast Mordin jest tylko spoko. Naprawde fajna postac, ale nie zachwycam sie nia jak inni. Najbardziej nie pasuje mi Zaeed. Totalnie skopana postac. Co innego Kasumi...

Thane za to jest mistrzowska postacia. Mega klimatyczna i tajemnicza. Juz sam sposob jak mowi wprowadza w zachwyt. I podwojne mrugniecie powiekami. Mala rzecz a cieszy ;)

 

Odnośnik do komentarza

No to ja też napiszę kogo najbardziej lubię z ME2

 

 

Thane to z wyglądu oryginalna postać ale ma za dużo z człowieka. Te jego płacze nad synem i inne pierdoły które opowiada. Żal. Fajowy sposób mówienia go nie ratuje jako postaci. Miranda to fajna dupa z ciekawą przeszłością i dosyć skomplikowaną osobowościa. Jack to zawiadiaka jakich mało i fajna laleczka. Ponadto idealnie pasuje do renegata Sheparda. Mordin to najbardziej za(pipi)ista postać jaką mamy w ME2. Niesamowicie wygadany, symaptyczny Salarianin urzekł mnie podejściem do nauki i etyki. Co my tam jeszcze mamy, aha - Garrus, gościu jest poprawny jak w jedynce i nie wybija się ponad przeciętność. Ta cała egekutorka też była całkiem udanym kopanem, historię ma całkiem niezłą ale jest słabym pomocnikiem w walce. Co innego Tali. Ona była najfajniejszą postacią w ME i jest czołówce drugiej części. Szkoda tylko, żde tak bardzo Bioware pokpiło sprawę z flotyllą. Nie chciało im się robić lub nie mieli pomysłu na prawdziwy wygląd Quarian i po lamersku ubrali ich w kombinezony których w domu oni nosić nie powinni. Barany jedne. Legion to oryginalny pomysł na kompana i trzeba przyznać, że dopóki nie dowiadujemy się o dwóch przeciwnych sobie frakcjach w cywilizacji gethów całkiem rajcującym pomysłem byłoby latanie z takim AI. Ale Bioware jak zwykle musiało zrobić tych dobrych i tych złych przez co dobry geth w postaci Legiona już nie jest taki fajny. A co do reszty to nie chce mi się o nich gadać. Sła-bi-zna.

 

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Czy BioWare wspominało coś na temat nowych DLC? Czy możemy się jeszcze jakichś spodziewać? A może jakaś nowa edycja "gold" ze wszystkimi dodatkami w zestawie? Wiadomo już coś na ten temat?

Zdaje się że zostaną wydane jeszcze ze dwa dodatki z nowymi postaciami. Zobaczcie na oficjalną stronę gry: http://masseffect.bioware.com/universe/

W spisie postaci dostępnych w grze dwie opisane są "Classified".

Odnośnik do komentarza

No wiesz

Legion jest już na teaserze. Zresztą, filmiki z Garrusem może i są ale chyba nie mówią, że to on jest archangel'em i że będziemy mogli go zrekrutować. A co do ekranu postaci, to masz rację, i od razu można było się domyślić, że na 2 dodatkowych się skończy. Dodawanie kolejnych postaci było by już przesadą. Tylu starczy. Pewnie jeszcze z 2-nowych i kilku starych (z ME) dojdzie w ME3 więc nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Właśnie ukończyłem ME2. Gra jak dla mnie jest dziełem sztuki! Rozgrywka, fabuła, dialogi na najwyższym poziomie. Grafika też niczego sobie.

Tylko Cytadeli trochę mało do zwiedzania. Postaci takie jak Garrus, Miranda, Tali i Mordin oraz Thane na długo zapadną w mej pamięci!

Grę przeszedłem od pućki do pućki, wszystkie planety odwiedzone i zeskanowane (uważam iż było za dużo skanowania)

Edytowane przez Hipolos
Odnośnik do komentarza

Grałem, oczywiście że grałem. Nie wybaczył bym sobie, pomijając takiego kozaka. Tali i Garrus zawsze mi się podobali, ale w 2-ce (wspmomienia plus te kilka dialogów wspominające czasy z 1-ej części) dopiero sobie uświadomiłem ile te postaci wnoszą do gry i jak są cenne.

Za wylewny to nie jestem, alo coś czuję, że w 3-ce łezka się w oku zakręci! Póki co trzeba zagrać jeszcze raz, puknąć Mirandę bo przy pierwszym podejściu spaliłem temat. Z braku laku, załatwiłem Tali. 2-kę przeszedłem Shepardem z 1-ki.

Wysyłam sondę :yes:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie dotyczące improtu zapisu przejścia gry z jedynki:

 

Zaimportowałem sobie postać, wszystkie wybrane decyzje z pierwszej części się zgadzają, jednak moja postać ma drugi level (gre ukończyłem na 42 levelu). Zawsze tak jest ?

Jak skończysz na 60lv, to postać w ME2 będzie miała 4 czy 5lv, więc wszystko jest jak powinno być.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...