Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wolę grać Shepem niż Femshep. Nie jestem seksistą, ale po prostu głos Meer'a jest lepszy. Myślałem, że ta monotonia w jego głosie na miejscu przegra z grą Hale. Jednak to jest gra w której możemy wybierać odpowiedzi o różnym nastawieniu więc łatwiej się wczuć jak aktor nie zmienia tonu głosu w znaczący sposób. Hale czasami przesadza i mnie to przeszkadza (ale rym). Po prostu lawirując między odpowiedziami słychać różnicę. Podobnie w DE Human Revolution. Tam aktor też, wydawać się może ma monotonny VA, ale dzięki temu łatwo się wczuć.

Odnośnik do komentarza

Jak nie grasz tylko z nastawieniem na Renegade wygląda to inaczej. Moim zdaniem, postać z tego typu gry jest naszym alterego. Hale po prostu czasami przesadza i próbując balansować w rozmowie to słychać. Dodatkowo nie podoba mi się jak już na początku rozmowy z Jacobem bohaterka mówi takim tonem jakby zaraz miał się odpalić seks w kajucie. Przesadzam, ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Domyślam się, że w ME2 jest możliwośćkontynuacji gry z sejwa po części pierwszej. Stąd moje pytanie, czy mając pierwszego ME w wersji polskiej po jego zakończeniu zapis stanu gry będzie kompatybilny z ME2 w wersji angielskiej, która zamierzam kupić by mieć dostęp do DLC? Wybawcie mi nieco banalne pytanie, które mogło się już pojawić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że w ME2 jest możliwośćkontynuacji gry z sejwa po części pierwszej. Stąd moje pytanie, czy mając pierwszego ME w wersji polskiej po jego zakończeniu zapis stanu gry będzie kompatybilny z ME2 w wersji angielskiej, która zamierzam kupić by mieć dostęp do DLC? Wybawcie mi nieco banalne pytanie, które mogło się już pojawić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Tak, przynajmniej u mnie import postaci z ME1 PL do ME2 EN na x360 działa normalnie.

 

Polecam import postaci, bo założenia autorów co do przebiegu fabuły jedynki często są dalekie od tych, które gracze podejmują.

Nawet z resztą jeśli nie będziesz importował postaci z jedynki, to do dwójki można ściągnąć prequelowy komiks opowiadający fabułę poprzedniej części, z możliwością podjęcia na nowo kluczowych wyborów. Trzeba go jednak ściągnąć jako dodatek, gdyż w standardzie na płycie z grą jest tylko w wersji na PS3.

Edytowane przez MarekZet
Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że w ME2 jest możliwość kontynuacji gry z sejwa po części pierwszej. Stąd moje pytanie, czy mając pierwszego ME w wersji polskiej po jego zakończeniu zapis stanu gry będzie kompatybilny z ME2 w wersji angielskiej, która zamierzam kupić by mieć dostęp do DLC? Wybawcie mi nieco banalne pytanie, które mogło się już pojawić. Z góry dzięki za odpowiedź.

Tak, przynajmniej u mnie import postaci z ME1 PL do ME2 EN na x360 działa normalnie.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

W ME2 EN zapewne nie ma możliwości włączenia polskich napisów?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Panowie. Mam ME2 wersję z UK, jak wygląda sprawa z dodatkami ? Mogę je kupić normalnie na swoim koncie PL i grać normalnie ? Są wszystkie dodatki dostępne na polskim ryneczku czy może jakiś brakuje ? Trochę ich tam wyszło, a ja nie w temacie jestem.

 

EDYTA: Już widzę, że 2 brakuje. No nic będzie trzeba kupować na UK.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

1. Mógłby ktoś zarzucić streszczeniem-przypomnieniem pierwszej części? Pamiętam jak jakiś czas temu, Zeratul napisał świetne streszczenie ale za ..uja nie mogę go znaleźć, może ktoś pamięta?

 

2. W Jedynce grałem żołnierzem kim najlepiej zagrać w Dwójce? Wolałbym większy wachlarz możliwości niż samo strzelanie ;p i klasę która dobrze sobie radzi na najwyższym poziomie. Bo na takim chcę zacząć.

 

3. I jeszcze jedno <faceplam>; pamiętam, że kiedyś zarzucaliście linkiem do strony z instrukcjami. Jak zrobić Sheparda na wzór kogos np. Obamy, Bruce Willisa etc, itd. Pamięta ktoś taką stronkę? ;]

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

1. Proszę Cię bardzo:

 

Historia uniwersum Mass Effect, część 1

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-1/61376/

 

Historia uniwersum Mass Effect, część 2

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-2/61410/

 

Historia uniwersum Mass Effect, część 3

http://www.ps3site.pl/historia-uniwersum-mass-effect-czesc-3/61477

 

2. Moja ulubiona to Sentinel ze swoją tarczą, polecam.

 

Tech_Armor_ME2.png

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja polecam Vanguarda (moja ulubiona klasa w obu ME) na insane, po dopakowaniu umiejętności jest nie do zatrzymania - wpadasz miedzy przeciwników i siejesz zniszczenie (shotgunem) ;)

 

Mam pytanie, czy

Grunt jest potrzebny do zdobycia trofeum za ocalenie całej drużyny - tzn czy trzeba go wybudzić z kapsuły?

 

Odnośnik do komentarza

E tam. Mój podstawowy save w obu pierwszych częściach jest właśnie na żołnierzu. Świetnie mi się nim gra, szczególnie w dwójce, gdy w łatwiejszy sposób można kombinować z amunicją, do tego świetne slow motion lub te "granatnikowe" wystrzały. Zawsze można użyć też mocy członków druzyny.

 

Zacząłem od nowa ME1, grając zupełnym przeciwieństwem mojego żołnierza - zła babka biotyk. Jakiejś wielkiej różnicy nie widzę, przynajmniej w samej walce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Opłaca się płacić 50zł za Shadow Broker oraz Arrival? Czy lepiej po prostu poczytać co się w tych DLC dzieje?

 

P.S. W ogóle śmieszne jest to, że EA wielce chwali się Originem, a nawet nie ma tam dostępnych DLC do ME2 (z czym do ludzi!!), tylko trzeba bawić się w jakieś punkty bioware!

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...