Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

 

Skończyłem piąty sezon. Widok upadającego Marlo i jego chwilowy pobyt w pierdlu dają do myślenia. Prop-Joe według mnie druga konkretna postać po Stringu, a jego cień, który załatwił Cheesa - podobała mi się ta lojalność.

 

 

And all the pieces better.

Edytowane przez Cohle
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wypowiedź Davida Simona o nowej wersji.

 

http://davidsimon.com/the-wire-hd-with-videos/

 

 

Simonowi pomagała to robić ekipa doświadczonych filmówców, bo on sam nie miał wielkiego pojęcia o reżyserii. Serial był zawsze kręcony z założeniem, że będzie leciał w 4:3. To sprawia, że np. postaci są mniejsze na ekranie. Wpłynęło na ujęcia i montaż każdej sceny. Kamera bardziej "podglądała", niż robiła show. Zwłaszcza z kolejnymi sezonami ekipa skupiła się na wykorzystywaniu formatu 4:3.

 

Twórców nikt nie pytał o zdanie. Opóźnienie, które tutaj dyskutowaliśmy, wyniknęło właśnie z tego, że twórcy wyrazili niezadowolenie z braku konsultacji. Dopiero wtedy one nastąpiły, po pierwszym ogłoszeniu publicznym. Co nieco poprawiono.

 

 

Zdaniem Simona (wkleja przykładowe sceny), wiele scen nie traci, a nawet zyskuje w 16:9. Jednak wiele innych traci. Nie tylko dlatego, że zmienia się wydźwięk sceny, ale też widać rzeczy, które w założeniu były poza kadrem, więc o nie nie dbano, aktorzy nie grali itp. HD uwydatnia też sztuczność niektórych efektów czy charakteryzacji.

 

Ostatecznie, Simon uznaje, że obecna poprawiona wersja ma prawo istnieć jako alternatywna, nieco inna wersja i nie jest jakimś wypaczeniem, a ponadto cieszy się, że serial ma szansę trafić do większej ilości odbiorców.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czytałem ten temat, czytałem i w końcu stwierdziłem, że muszę obejrzeć The Wire. Właśnie kończę (w zasadzie to po napisaniu tego posta włączę ostatni odcinek) i... Szieeeeeeeeeeet, gdyby ktoś chciał kiedyś zrobić listę najlepszych serialowych momentów, dialogów i postaci to w zasadzie zamiast szukać nie wiadomo czego wystarczy napisać "The Wire" i ze spokojnym sumieniem odłożyć długopis. Nawet nie mam zamiaru podejmować się wypisywania, co w tym serialu jest przynajmniej bardzo dobre. Takie trochę serialowe Metal Gear Solid 3.

 

Dzięki forumku, moje życie nabrało sensu po tym serialu. A w zasadzie nabierze za półtorej godziny, jak już poznam zakończenie historii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czytałem ten temat, czytałem i w końcu stwierdziłem, że muszę obejrzeć The Wire. Właśnie kończę (w zasadzie to po napisaniu tego posta włączę ostatni odcinek) i... Szieeeeeeeeeeet, gdyby ktoś chciał kiedyś zrobić listę najlepszych serialowych momentów, dialogów i postaci to w zasadzie zamiast szukać nie wiadomo czego wystarczy napisać "The Wire" i ze spokojnym sumieniem odłożyć długopis. Nawet nie mam zamiaru podejmować się wypisywania, co w tym serialu jest przynajmniej bardzo dobre. Takie trochę serialowe Metal Gear Solid 3.

 

Dzięki forumku, moje życie nabrało sensu po tym serialu. A w zasadzie nabierze za półtorej godziny, jak już poznam zakończenie historii.

 

nie nabierze

 

straci

 

zobaczysz, wiem co mówię

Odnośnik do komentarza

Również zacząłem oglądać, jakoś 2 tygodnie temu a dzisiaj nad ranem skończyłem 4 sezon. Przeraża i dołuje mnie, że to zaraz koniec :( póki co boję się odpalać S5E01.

 

Swoją drogą niezły szok miałem, że tylu murzynów z The Wire gra obecnie w Walking Dead (tu jestem na bieżąco). O Omarze - panu Chalky'm z Boardwalk Empire nawet nie wspominam. Sheeeeeeeeet! ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...