Skocz do zawartości

Tomb Raider


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moje to naprawdę świetnie - wyszło to dosć autentycznie, a nie jakieś sztuczne teksty wyjętę z d*py jakbyś oglądał "Dlaczego ja". Ja swoją grę ukończyłem już wczoraj z 15 godzinami na liczniku i 100% - więc jestem naprawdę zadowolony.



BTW. Ma ktoś albo miał problem taki że wszystko już ukończone, wszystko zebrane, wszystkie wyzwania skończone a w grze pokazuje 99%? Miałem do zrobienia ostatnie wyzwanie gdy je skończyłem to nie wpadł aczik właśnie za nie , nagle tak jakby grę na chwile przycieło i bah! Ani aczika, ani 100% - wiecie może co zrobić?

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak wypada dubbing w grze ?

Zastanawiam się, czy warto, czy tylko wersje angielska ?

Wedlug mnie naprawde dobrze to wypadlo, od czasu do czasu przeciwnicy rzuca ku.rwą pod nosem. Bardzo przyjemnie mi sie gra, o dziwo,bo zawsze unikalem polskich wersji.

 

Juz polowa gry za mna. Nie gralem nigdy w uncharted, wie nie mam porownania, ale jest bardzo dobrze. Gdyby udalo sie polaczyc mechanizm wspinaczki i skokow z TR 1-4 byloby cudownie. Pamietam, ze na psx czesto czlowiek sie zastanawial czy doskoczy na dana polke skalna czy nie. No ale to znak czasow,ze grube gimbery nie maja cierpliwosci do gier i robi sie takie samograje.

 

Klimat w nowym TR to ogien z du.py! Ta gra jest bardziej LOST-owa niz sam LOST. Wlasnie tak wyobrazalem sobie rozwoj fabuly w serialu.

Odnośnik do komentarza

Przy okazji grania w TR stwierdziłam, że ten Share Button w konsolach nowej generacji będzie fajnym bajerem.

 

 

 

Takie widoki mnie przywitały po zjeździe z wieży nadawczej

tr1.png

tr2.pngtr3.png

 

 

A tak poza tym, to świetna gra. Sugestywny klimat, dopracowany gameplay, znajdźki wydłużające rozgrywkę, wiarygodna Lara. Na takiego Tomb Raidera czekałam.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przeszedłem nowego TR i faktycznie jest to w dużej mierze samograj, ale za to jaki! W tak wciągającą grę, która by mnie trzymała przy padzie od początku do końca nie grałem już bardzo długo. Najmocniejszym punktem na pewno jest reżyseria, No i w końcu Lara nie wygląda jak manekin z wielkimi cycami, tylko jak normalna kobieta. Polski dubbing naprawdę dobry, gdyby każda gra trzymała taki poziom pod tym względem to byłoby super.

Odnośnik do komentarza

Bogu dzięki, że sprzedaje się jak świeże bułeczki i kontynuacja będzie na bank.

po ok 4 godzinach, chodzenia i zaglądania pod każdy krzak i nie darowania życia żadnemu szczurowi w oczy razi mnie skandalicznie niskie IA oponentów, zazwyczaj jak zasadzę delikwentowi headshota z łuku jego team mate jest jak koń dorożkarza z klapakami na oczach, bo nie widzi kompletnie nic i czeka dalej na swoją kolej w cichej eliminacji.  Grając na hard ginę rzadko, to taki normal z dzisiejszych gier i easy z czasów Lary z TB Anniversery. Wcale nie uważam, że jest tam za dużo strzelania. Póki co jest akurat w sam raz dla mnie. Może czytając opinie innych podświadomie nastawiłem się na wyrzynkę jak w CoD a tu za spust ciagnie się w sumie rzadko o ile w ogóle bo do tej pory spokojnie przez większość etapów ze zbirami mogłem ich wypukać po cichu  z łuku ewentualnie nim dusząc ;) 

póki co ocena wstępna  9+/10 

Nigdy nie grałem w Uncharted i z ciekawości ile TB sobie zrzyna z Uncharted i jak wypada w kwestii grafy? 

Odnośnik do komentarza

Mi polska wersja jednak nie pasuje i wybrałam anglika. Lara bez akcentu to jakoś nie to samo, poza tym zaczyna mnie wkurzać, że w każdej grze słyszę Jacka Kopczyńskiego.

 

w oczy razi mnie skandalicznie niskie IA oponentów, zazwyczaj jak zasadzę delikwentowi headshota z łuku jego team mate jest jak koń dorożkarza z klapakami na oczach, bo nie widzi kompletnie nic i czeka dalej na swoją kolej w cichej eliminacji.

O, to to, szczególnie zabawnie wygląda jak się wbije strzałę w ścianę przy której stoi dwóch typów, oni idą ją sprawdzić, jeden dostaje headshota na oczach drugiego, a ten zamiast zareagować zastanawia się skąd przyleciała strzała, whaat.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie grałem w Uncharted i z ciekawości ile TB sobie zrzyna z Uncharted i jak wypada w kwestii grafy? 

 

Bardzo dużo jeśli chodzi o sekwencje skryptowane oraz ilość strzelania, Uncharted 2 i 3 graficznie lepiej dużo niż TR, ale TR ma zdecydowanie mroczniejszy klimat (uncharted ma infantylną fabułę i bardzo kolorową palete barw). Do tego U jest jednak bardziej filmowe i ma mniej eksploracji (chociaż zagadki lepsze niż TR) a także nie posiada rpg motywów.

Odnośnik do komentarza

Panowie nie ma o co kruszyć kopii, że nowy TR zrzyna z Uncharted, jakby to Uncharted był wieeelce oryginalany... Posiadam wszystkie Unchartedy w kolekcji i mimo, że to świetna gra to przecież cała jest wielką zrzyną. Elementy platformowe (ze wcześniejszych TR lub z Princa zerżnięta) plus strzelanie ala Gears of War plus bezjajeczny bohater ale z poczuciem humoru ala Han Solo i mamy Uncharted.... Zresztą w dzisiejszych czasach to nic złego jak się czerpie z innych sprawdzonych wzorców, grunt, żeby robić to dobrze... Ale czepianie, że TR zrzyna z Uncharted, który sam nie ma praktycznie nic oryginalnego (filmowosć i skrypty?...) to już czepialstwo na siłę...

Odnośnik do komentarza

mówisz o grobowcu czy o momencie w grze? jak grobowiec to pewnie platforma co się buja?

 

obok wisi koło od samolotu a na dole z kadłuba zrobione jest jakby krematorium? są 4 kanistry. wrzuć wszystkie z tyłu tej platformy, weź rozbieg, wbiegnij na nią i skocz na ścianę do wspinaczki z czekanem.

 

 

 

e: nie ma za co ;)

Edytowane przez Colin84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od Uncharted rozni sie jednym- Drake w KAZDEJ akcji skoczyl, chwytal, zawisnal, dal noge itp w ostanim momencie, tutaj troche tego jest, ale nie kazda akcja jest "o maly wlos"

Ja mam cos okolo 90% i nie moge wysiedziec przy tym kilka godzin od razu, wiec sobie gram po godzinie, dwoch na dzien.

Ktos napisal wyzej, ze znajdzki wydluzaja czas- nie wiem jak, bo wszystko jest pokazane na mapie, grobowce wyskakuja w dolnym narozniku + odp oprawia dzwiekowa.

Odnośnik do komentarza

Gierka świetna. Jak dla mnie jednak to wystarczyłby sam łuk. Ciągle kitrałem inne bronie, bo myślałem, że będą potem potrzebne na jakiś większych bossów i praktycznie wszystkich płonącą strzałą w łeb częstowałem. Dopiero przy końcu przydał mi się pistolet. Zrobiłem prawie 100% i takie pytanie do tych co grali dalej: dzieje się coś potem na wyspie, jest do kogo (poza animalsami) strelać czy tylko nudne zbieractwo?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gra przed chwilą ukończona. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdyż nie musiałem kończyć gry z przymusu, a dla czystej przyjemności. Trochę samograjowata (trzymaj gałkę w jedną stronę i biegnij po zawalającym się moście), nie da się nigdzie utknąć, źle skoczyć na półkę skalną itp. ale chyba to już taki trend. Nie żeby to przeszkadzało, bo dzięki temu gra jest tak nafaszerowana filmową akcją, że wolę to, niż antyczny czołgowaty gameplay z pierwotnych Tombów. Plus za dubbing - świetna i imho naturalna Lara (wreszcie nie czułem teatralnej sztuczności), no i Roth oraz Reyes, których lektorzy podkładają też głosy w Pingwinach z Madagaskaru - ciągle miałem tego dowódcę pingwina i wydrę przed oczami xD

Odnośnik do komentarza

Również jestem zachwycony najnowszą odsłoną Tomb Raidera. Restart okazał się strzałem w przysłowiową 10. Grafika, grywalność są mocną stroną tej gry.

 

Co prawda multi jest słabszy od singla, lecz i tak gra w moim odczuciu zasługuje na miano bdb gry.

Edytowane przez Kakkoi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...