Skocz do zawartości

Dzienniki treningowe


Rekomendowane odpowiedzi

czemu nie robisz trica?

 

PN

klata

 

wyciskanie na płaskiej 4x6

wyciskanie na skosie 4x6

rozpiętki 4x6

Na Twoim miejscu nie robiłbym dwóch wyciskań jednego dnia i dodałbym tutaj bica.

 

ŚR

plecy

 

drążek

martwy ciąg 4x6

szrugsy 4x6

Co na drążku dokładnie? Można coś dodać jeszcze.

 

PT

bary, biceps

 

wyciskanie sztangi sprzed głowy 4x6

wyciskanie sztangielek 6x6

 

uginanie rąk w oparciu o kolano(czy jakos tak wieta o co biega) 5x6

uginanie ramion ze sztangą 5x6

Barki to duża partia mięśni dodałbym jedno ćwiczenie i np kaptury.

Tak poza tym zupełnie nie podoba mi się Twoja liczba powtózeń i serii. Jeśli chcesz ćwiczyć na mase to polecałbym progresje ciężarów i zmniejszanie liczby powtózeń, np. tak jak u mnie (patrz wyżej).

Edytowane przez Hubi.
Odnośnik do komentarza

Trica i tak mam dobrego a robi się po trochu z innymi ćwiczeniami. PN napewno zostawie tak jak jest tylko musze sie zastanowić nad tym co proponujesz system np 12,10,8,6, pokombinować bedzie trzeba.

 

Na drążku podciąganie ofkors.

 

Czyli sugerujesz ze lepiej by było podmienic bic na poniedziałek a zamiast niego dolozyc szrugsy np? Aha to prócz tych dwóch ćwiczen na bary które robie jakie jeszcze jest dobre to bym dołożył w sumie.

Odnośnik do komentarza

Trica i tak mam dobrego a robi się po trochu z innymi ćwiczeniami.

No jak uważasz. Wg. mnie warto go ćwiczyć oddzielnie.

PN napewno zostawie tak jak jest tylko musze sie zastanowić nad tym co proponujesz system np 12,10,8,6, pokombinować bedzie trzeba.

Sprawdz jak Twój system się sprawdzi i czy bęzie Ci tak wygodniej. Jest dziwny moim zdaniem.

Proponowałbym dodać inne ćwiczenie zamiast jednego wyciskania i np. po 4 tygodniach zmienić wyciskanie na płaskiej na skos.

Na drążku podciąganie ofkors.

Się domyślam, ale jakie? W wąskim uchwycie (podchwyt, nadchwyt)? do karku, klaty?

 

Czyli sugerujesz ze lepiej by było podmienic bic na poniedziałek a zamiast niego dolozyc szrugsy np? Aha to prócz tych dwóch ćwiczen na bary które robie jakie jeszcze jest dobre to bym dołożył w sumie.

Np wznosy boczne, wznosy boczne w opadzie, wiosłowanie sztanga i kilka innych jest

Odnośnik do komentarza

Canabis dobrze klate cwiczysz. Rozpietki minimum 12 powtorzen. Reszta balas;p Pozniej sie przyjrze dokladniej. Podciagan nachwytem powinno byc wiecej niz podchwytem. Wioslowanie jest na plecy, chyba chodzi Wam o podciaganie sztangi wzdluz tulowia. To jest cwiczenie dla zaawansowanych, bardzo kontuzjogenne. Najlepiej robic w bardzo szerokim chwycie. Na kaptury - w waskim.

Odnośnik do komentarza

No właśnie myśle że z klatą będzie git. Po wyciskaniu nie ma szans żebym robił 12 powtórzeń wczoraj ledwo 6 w ostatniej serii zrobiłem, no chyba że zmniejszyc obciążenie. Zauważyłem że ładnie mi plecy idą , już widać spory progres, cieszy mnie to. Nie wiem czemu ale coś bary mi ciężko idą :/ Będe miał aparat to też się pochwale :)

Odnośnik do komentarza

Standardowe podejście :

masa : większe ciężary i mniej serii, dłuższe przerwy między seriami.

rzeźba : więcej serii, więcej powtórzeń, krótsze przerwy, mniejszy ciężar.

 

W praktyce robiąc masę często dorzuca się na "dobicie" mięśnia jakieś ćwiczenie w większym tempie.

 

Co do szpagatu, to już padał tu chyba ten link :

 

http://www.sfd.pl/Szpagat-t158106.html

 

któryś post z kolei zawiera opis systemu.

Odnośnik do komentarza

Robiłem te ćwiczenia na szpagat (po biegu - więc rozgrzany elegancko), ale... Słabo opisane są, może ktoś polecić coś na youtube? Żebym widział co robić, bo tak z czytania to du.pa, nie jest to jednoznaczne często. No i wygodniej jak jest wideo.

 

 

 

 

edit: Tak przy okazji, mam taki mini plan, mający na celu zrzucenie parę kilo i do MT przygotowanie, czyli kopy z tego całego rozciągania.

 

 

 

 

PN - bieganie i rozciąganie

 

WT - Muay Thai

 

ŚR - bieganie i rozciąganie

 

CZ - Muay Thai

 

PT - bieganie i rozciąganie

 

SO - piłka na hali

 

NDZ - luz

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie skierowane raczej do Toriego chodz od innych odpowiedz tez mile widziana:

Masz jakis plan treningowy, ale skierowany na rozciaganie ? (chodzi o wysokie kopniecia) ?

Po treningu siłowym (3x w tyg) robię 5 minut rozciągania dynamicznego + ok. 5-8 min rozciągania statycznego.

 

Na koniec, żeby nie dostać zakwaszenia po statycznym "pogłębianiu" mięśni robię sobie małe combo wytrzymałościowe, by jeszcze te 15-30 min utrzymać cisnienie we krwi.

 

5 rund x 3 min walki z cieniem (bez ataków, same uniki, kontry- po siłówce mięśnie są spompowane i ich nie nadwyrężam)

między rundami skakanka 1-2 minuty

 

Bez odpoczynku, w sumie jakieś 20 minut ciągłego napie.rdalania.

 

Na koniec jeszcze robię 4 poziom ABS2

 

Nie są to ćwiczenia, które dają mi jakiś tam szpagat, czy co Ty tam chcesz, ale fakt faktem, że na treningu po 15 minutach rozgrzewki w rundach bez problemu walę czyste hajki, ale to też 50% technika, 50% rozciągnięcie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...