Skocz do zawartości

Dzienniki treningowe


Rekomendowane odpowiedzi

Abstrahujac od tego, zrobilem sobie tydzien przerwy na regeneracje przed cyklem na kretce. Myslalem, ze sam mi sie nadgarstek wyleczy, ale dupa, jest jeszcze gorzej;\

Nie mam kasy na zadne specyfiki juz :( Bandaz i jazda :P

Mam nadzieje, ze nic sie peknie, bo z wylaczonym nadgarstkiem raczej ciezko cwiczyc ;p

Odnośnik do komentarza

A mieliście taki ból w przedramieniu, jakby miała wam pęknąć kość od nadgarstka do łokcia? Miałem to już kiedyś przy robieniu bicepsa i znowu i się to zaczęło. Największy ból jest po zakończeniu serii, gdy opuszczam gryf i rozluźniam łapę. Gryf nie jest prosty tylko łamany, więc to chyba nie jego wina.

Odnośnik do komentarza

A mieliście taki ból w przedramieniu, jakby miała wam pęknąć kość od nadgarstka do łokcia? Miałem to już kiedyś przy robieniu bicepsa i znowu i się to zaczęło. Największy ból jest po zakończeniu serii, gdy opuszczam gryf i rozluźniam łapę. Gryf nie jest prosty tylko łamany, więc to chyba nie jego wina.

 

Miałem, jak robiłem bic niezbyt poprawnie technicznie :P Wtedy też nie było żadnego progressu, może masz za duży ciężar? Polecam zmniejszyć, ale robić 100% dobrze technicznie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Marcowy, 3 tygodniowy plan pod tytułem: "powrót do formy po kontuzji" :)

 

pon- MT

wt- kettlebell workout

śr- MT

czw- kettlebell workout

pt- sparringi/bieg interwałowy

sob,nd- laba

 

Opisuję Kettlebell workout:

5:00 Rozgrzewka

1:00 AROUND THE BODY

1:00 Scyzoryki

1:00 2 ARM KETTLEBELL SWING

1:00 Spięcia brzucha

1:00 1 ARM KETTLEBELL SWING R

1:00 Rowerek

1:00 1 ARM KETTLEBELL SWING L

1:00 Lewy łokieć do prawego kolana (noga na nogę)

1:00 1 ARM CLEAN AND PRESS R

1:00 Prawy łokieć do lewego kolana (noga na nogę)

1:00 1 ARM CLEAN AND PRESS L

1:00 Świece

1:00 1 ARM HIGH PULL R

1:00 Spięcia brzucha (wolniej i mocniej)

1:00 1 ARM HIGH PULL L

1:00 Świece + na boki

1:00 1 ARM SNATCH R

1:00 Spięcia, leżąc na boku

1:00 1 ARM SNATCH L

1:00 Spięcia, leżąc na drugim boku

2:00 Rozciąganie

3:00 Skakanka

 

Do mierzenia interwałów używałem aplikacji w telefonie: MITT

Odnośnik do komentarza

A mieliście taki ból w przedramieniu, jakby miała wam pęknąć kość od nadgarstka do łokcia? Miałem to już kiedyś przy robieniu bicepsa i znowu i się to zaczęło. Największy ból jest po zakończeniu serii, gdy opuszczam gryf i rozluźniam łapę. Gryf nie jest prosty tylko łamany, więc to chyba nie jego wina.

 

Mnie cos innego zaatakowalo.

Pomiedzy lokciem a obrecza barkowa, tak na wysokosci 3/4 tego odcinka w gore.Najbardziej przy wyciskaniu na klate , ale tylko sztanga.Nie wiem czy moze za wasko trzymam, ale czasem ten bol dosc mocno dokucza.Czuje go tez np dzien ,czasem dwa po treningu jak wezme ramiona i sprobuje nimi obracac.

Odnośnik do komentarza

Póki co nic co warte by było opisania. Wczoraj dałem sobie za duzo na przysiadach (na maszynie), dobiłem sie wypychaniem i mimo, iz nie sadzilem, ze przesadze to dzisiaj nie moge po schodach zejsc ;f. Obecna siłka daje mi taka palete ćwiczen na nogi, ze każdy trening na pewno bedzie inny.

Odnośnik do komentarza

oke jako, ze zaciągam swoją dupe po pracy na siłownie coraz częściej to pytanie kontrolne:

2-3 razy tygodniowo na siłowni jestem i używam większości machin (rozpiętki, jakieś wypychanie żelastwa do góry, plecy, brzuchy, ramiona i nogi - wszystko w sumie).

Robię serie po 15/13/12/10/10 powtórzeń dodając 5kg co serie (czyli 15 x 30kg, potem 13 x 35kg, 12x40 itp).

 

Może tak być? ogolnie to chce sie po prostu ogarnąć jakoś ;]

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz się ogólnie ogarnąć to aeroby+basen i masz ciało jak grecki bóg. Jak chcesz nabrać masy to mniej, ale ciężej. Jak chcesz nabrać siły to raczej zwiększaj ilość powtórzeń w serii ale zostaw takie samo obciążenie.

 

@down: No fakt, pomieszało mi się i w efekcie sam zamieszałem. Na siłę mało ale ciężko, na masę trochę lżej i częściej.

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza

hmm, z tego co wiem to mniejszą ilość powtórzeń dużymi ciężarami robi się na masę. Podczas ciężkich ćwiczeń mięśnie bardziej się niszczą, a później dostarczamy im stosownych składników do regeneracji. Jest nawet taki trening dla zaawansowanych, robi się 2-3 powtórzenia w każdym ćwiczeniu żeby jak najbardziej się rozp... ;) niestety nie mogę podać źródła bo czytałem o tym w "Kulturystyce i Fitness" kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza

Serio, glupieje.

http://www.u.waw.pl/...ng-na-mase.html

W każdej serii należy wykonywać od 6 do 12 powtórzeń, można zwiększać ciężar jednocześnie zmniejszając liczbę powtórzeń

http://kulturystyka.magicsport.pl/27,trening,na,mase.html

W cyklu na masę intensywność naszego treningu jest średnia. Ćwiczymy z obciążeniami na poziomie 70-85% maksymalnego pojedynczego powtórzenia. W każdej serii wykonujemy od 8 do 12 powtórzeń.

 

Hmm moge jeszcze z setke takich stron dac gdzie pisze ze jednak mase robimy tak jak powyzej.Na zadnej jednak nie znalazlem ze sie robi 3, 4 powtorzenia.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Wczoraj w SDW czytałem wywiad z jakimś karkiem i pisał, że dla początkujących na 3 miechy proponuje FBW max do 15 powt. Następne 3 miechy Split na masę max do 15 powt. Także ja się już nie wypowiadam, bo co czytam jakiś tekst, to głupieję. Dobrze, że moje cykle treningowe nie wymagają tak dużo myślenia :P

Edytowane przez Tori
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...