Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info odnośnie akcesoriów z SP regen 3 - przechodzenie każdego zamku za jednym machnięciem to dużo zaoszczędzonego czasu :thanks:

Niby nie marnuje czasu, kiedy tylko można to maxuje socjalne staty albo spotykam się z kimkolwiek się da jak tylko widzę ikonkę UP.

Czasami trzeba się spotkać bez wbijania od razu levelu social linka...

Kupuje te driny co niedziela, rozdaję prezenty - ale kurde coś wolno idzie... i wątpię żebym wszystkie social linki wbił...

A pewnie wbicie max social linka danego typu odblokowuje najlepszą Personę z tego typu więc bez tego od razu przepada klika trofeów...

 

A tak BTW...

 

Ta gra to GOTY jak nic.

Tutaj nawet 2 godzinne czytanie dialogów nie jest nudne.

A historie postaci pobocznych są często ciekawsze niż główne wątki innych gier.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Ja wbiłem na razie tylko jeden social link na maxa (ann) a jestem już pod koniec sierpnia :D Też się nie zanosi abym zrobił wszystkie. Na szczęście trofea nikogo a gra jest po prostu wspaniała. Każdy social link jest ciekawy (no może poza emperorem). A podrywanie pani doktor, nauczycielki czy dziennikarki takie rzeczy tylko w japońskich grach :>.  Nie wiem czemu pół internetu podniecało się romansowaniem z  

futaba

. Dla mnie to jedyna postać z która nie chce mi się romansować i traktuję bardziej jak dziecko (młodszą siostrę) . A i odkryłem Hifumi . Tyle możliwości nawet gry bioware nie mają. 

 

 

A ze spraw mniej ważnych. Ciekawie główny wątek się rozkręca i coś czuje że w pewnym momencie trafimy do pałacu 

pani prokurator

 

Odnośnik do komentarza

U mnie najwyższy priorytet w romansowaniu ma Pani Doktor, zrobi jakiegoś draga, że będzie stał całą noc i to będzie na pewno super.

Nauczycielka jak się przebierze też daje radę, no i pierwsza poznana koleżanka z ekipy.

Też nie wiem czym się tu podniecać u

Futaby i Makoto

.

Choć ta pierwsza to może być wariatka taka wyposzczona, dużo siedziała w necie, kto wie co tam oglądała.

Odnośnik do komentarza

Korzystając ze zdolności Mifune, to pod koniec sierpnia social staty powinny powoli dochodzić do 5-ki, z Charm już na 5-tce i tak ze 3 social linki na maxa, plus większość na 7-8 poziomie (reszta 3-5).

Do 31.08 miałem: Sun, Chariot i Lovers na 10-tym,  reszta właśnie na 7-8, z wyłączeniem Futaby, Hifumi, Iwaia, Mishimy i Makoto (i story linków).
Ogólnie w tej części imo dość łatwo jest wbić max social staty i wszystkie linki w jednym przejściu, Affinity i Luck Reading robią swoje.

Z drugiej strony nie trzeba się tym przejmować, do platyny i tak new game+ jest potrzebny, a wtedy wbicie linków to banał.

Odnośnik do komentarza

Przechodzą staty postaci, więc wiele znajomości można zacząć/pogłębić o wiele wcześniej, np. z Iwaiem, Makoto. 

 

I parę innych rzeczy, np. od razu masz odblokowane zdolności tych towarzyszy, z którymi miałeś max social link w pierwszym przejściu. 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

fortune to najlepszy social link. Odkąd mam 7 lvl tego linku to reszty nie muszę farmić. Chcę awansować ann a widzę że między 9 a 10 musiałbym się z nią jeszcze spotkać. To idę do pani płace 5k mówię jaki link ma mi wzmocnić i tego samego dnia na mapie ann już ma up przy imieniu. 

Odnośnik do komentarza

Ukyo, mialem racje z tym zakonczeniem ;) cos tak przeczuwalem.

 

Super gra. Zrobie NG+ kiedys tam. Zostawiam w kolekcji razem z wiedzminem.

 

Polecam jak tylko mozecie zrobic sobie persone Lakshmi. Mozna zamienic ja na karte Life Aid, ktora odnawia 8% max hp/sp po walce. Bardzo pomocne do eksploracji. Karty mozecie tez duplikowac rozwijajac odpowiedni Confidant.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pojechałem na wycieczkę na 

hawaje

Miałem zaproszenie od 3 dup i trudno było wybrać. Jakiś błąd gry chyba bo tylko z jedną z nich mam romans. Strasznie mi się podobają te przerywniki festiwale czy wycieczki. Mam wrażenie że tego jest mniej niż było w p4. Za to Mementos to coś po prostu wspaniałego. Przed wycieczką wreszcie na dłużej się tam zagłębiłem. Kilka godzin spędziłem odkrywając areny i zarobiłem ponad 300 k plus nie wiem ile w skarbach. Połapałem persony których w lochach nie udało mi się złapać i porobiłem kilkanaście requestów w tym dla social linków. Jeden boss z social linku 

ten od fortune

napsuł mi sporo krwi. Miał jedną zdolność co całą drużynę mi blokował. 4 razy do niego podchodziłem. Za 5 znalazłem sposób a raczej czar na który był wrażliwy i jakoś poszło. 

 

Wspaniała gra. P4 była fajna a czasem nawet lepsza w części szkolnej ale część gry w której walczyliśmy była tam kiepska. Tutaj po raz pierwszy w serii persona nie mogę się doczekać ponownego pobytu w pałacu czy mementos. Obie części składowe persony to dla mnie top gierek. Po 45 h ta gra to moje goty 2017 roku. Najpiękniejsze że jeszcze tak dużo przede mną. 

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zaczynam przygode, przygotowalem sobie jedzenie, wkladam plyte i mam zamiar zjesc zanim sie gierka zaktualizuje itp a tu ze "latest version" i mozna grac odrazu :obama: Juz zapomnialem jak to jest, trudno, zdechne z glodu, ide grac :kaz:

Oczywiście to plus ale trudno aby gierka która wyszła prawie rok wcześniej potrzebowała patcha :D

Odnośnik do komentarza

Dziwna sytuacja mnie spotkała w Mementos przy Requeście:

 

 

Misja oznaczona w kat. trudności jako C - potrzebna do wbicia Confidentki Fortune na wyższy poziom.

Jest tam Shadow - który zamienia się w latającego kozła. Wszystkie inne misje na C robię z palcem w d. A ten mnie jedzie jak szmatę. Jest potężny jak na obecną chwilę w ogóle z kosmosu w porównaniu do innych requestów oznaczonych tym samym poziomem trudności...

 

Wiem jak go pokonać i jakie ma słabości, problem w tym, że on 1 atakiem potrafi mi wybić całą ekipę ; )... i ma ten czar z pupy, co robi brianwasha wszystkim i najczęściej trafia.

Dziś na 100% klepnę bo wiem już co i jak, trochę podleveluje...

 

Niestety niezasejowałem i jakieś 2h w mementosach poszło się kochać... bo szedłem na pewniaka.

I stąd moje pytanie przy przyszłe requesty będą też tak zakłamane pod względem poziomu trudności?

I czy przed każdą walką z shadow cośtam warto robić sejwa, nie patrząc na poziom trudności requetsa - bo to żaden wyznacznik?

 

 

Teraz doczytałem, że to ten sam mobek o którym plantman wspomniał wyżej ;) jest słaby na ice i holy skills - jednak moje "czary" zabierają mu całe 50hp...

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

@michu86- 

 

 

Jest jeden quest, na który zmarnujesz cały dzień, bo fabuła tak chciała. O ile już go nie zrobiłeś, bo nie pamiętam, na którym był poziomie. Ale ten z Baphometem z Brainwashem był chyba najtrudniejszy.

 

A sejwy zawsze warto robić, po co kusić los.

 

 

Mementos to (pipi) po tych normalnie zaprojektowanych pałacach. Jakbym się cofnął do "trójki". 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

Dziwna sytuacja mnie spotkała w Mementos przy Requeście:

 

 

Misja oznaczona w kat. trudności jako C - potrzebna do wbicia Confidentki Fortune na wyższy poziom.

Jest tam Shadow - który zamienia się w latającego kozła. Wszystkie inne misje na C robię z palcem w d. A ten mnie jedzie jak szmatę. Jest potężny jak na obecną chwilę w ogóle z kosmosu w porównaniu do innych requestów oznaczonych tym samym poziomem trudności...

 

Wiem jak go pokonać i jakie ma słabości, problem w tym, że on 1 atakiem potrafi mi wybić całą ekipę ; )... i ma ten czar z pupy, co robi brianwasha wszystkim i najczęściej trafia.

Dziś na 100% klepnę bo wiem już co i jak, trochę podleveluje...

 

Niestety niezasejowałem i jakieś 2h w mementosach poszło się kochać... bo szedłem na pewniaka.

I stąd moje pytanie przy przyszłe requesty będą też tak zakłamane pod względem poziomu trudności?

I czy przed każdą walką z shadow cośtam warto robić sejwa, nie patrząc na poziom trudności requetsa - bo to żaden wyznacznik?

 

 

Teraz doczytałem, że to ten sam mobek o którym plantman wspomniał wyżej ;) jest słaby na ice i holy skills - jednak moje "czary" zabierają mu całe 50hp...

plantman  :[ ?

 

Taktyke na niego miałem jedną 

 

W teamie miałem yosuke, makoto i ann.

 

Makoto robiła guard aby jak najmniejsza szansa była na to że jej umysł zaatakuje boss. Mój bohater i yosuke razem napierdalaliśmy zimnem ale jak dochodziło do all attack to wycofywałem się aby znowu zaatakować zimnem. Makoto ma zdolnośc zdjęcia klątwy dlatego ją jako backup na guard trzymałem. Ann dawała debuffy i buffy oraz leczyła. W ten sposób udało się go zabić.

 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Rank 5 - akcesoria, rank 7 - 50% rabatu.

 

Ech, ostatnio nie mam czasu na granie i stanąłem na początku listopada - no nic, przynajmniej mam pewność, że wszystkie social linki będą zrobione na maxa w jednym przejściu (pewnie z zapasem ponad 20 dni).

Większość jest też dobrze napisana, nawet irytujący Mishima i półgłówek Ryuji :v

Odnośnik do komentarza

mam prośbę ktoś ma jakąś dobrą stronkę z guide na social link strenght ? Chodzi o połączenia jakie persony dadzą mi to co lolitki ode mnie chcą. Nie lubie spoilerów ale tutaj bez poradnika nie dam rady. Próbowałem wczoraj stworzyć persone po social rank 2 i wydałem 40 tysięcy a nic z tego nie wyszło :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...