Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja wczoraj pojechałem na wycieczkę na 

hawaje

 

Też masz wrażenie że słabo wykorzystali tę wycieczke? W 4 imo była milion razy lepsza i coś wniosła do gry, ta z 5 jest jakaś taka... meh

 

Właśnie o tym mówiłem kilka postów wcześniej. P5 to skok jakościowy we wszystkim poza właśnie szkolnymi przygodami. W personie 4 było tego więcej i były fajniejsze. Wiem że Hawaje zapomnę szybko a biwak i to co się działo na nim nadal pamiętam :D Narzekać jednak nie zamierzam bo można aż 3 milfy wyrwać a to progres ;)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj kończę pracę i jadę odebrać swoją kopie do sklepu. Nigdy nie miałem przyjemności grać w Persone, jednakże niech ktoś mnie poprawi, dawno temu jeszcze za czasów ps2 grałem w grę shin megami tensei nocturne, która od razu kojarzy mi się z tą pozycją i nie wiem czy czasami nie jest to ta sama gra? Lub jest to podobieństwo wynikające z tego, iż jest to ten sam producent?

Tak czy inaczej bardzo miło wspominam przygodę i mam nadzieję, że znów będę się świetnie bawił.

Ps. jakaś podpowiedź co najlepiej robić na starcie?

Odnośnik do komentarza

za czasów ps2 grałem w grę shin megami tensei nocturne, która od razu kojarzy mi się z tą pozycją i nie wiem czy czasami nie jest to ta sama gra? Lub jest to podobieństwo wynikające z tego, iż jest to ten sam producent?

 

Seria Persona to taki spinoff gier z serii Shin Megami Tensei, tyle ze gdzies tam po drodze Persony zrobily sie bardziej popularne niz te spod szyldu SMT.

 

 

Ps. jakaś podpowiedź co najlepiej robić na starcie?

 

Generalnie to najwiecej funu bedziesz mial grajac w 100% po swojemu. Jesli juz jakies podpowiedzi, to:

- poczatek jest mocno liniowy, ale kiedy juz bedziesz mogl, to skupiaj sie na social linkach

- olej czynnosci pokroju cwiczenie w domu

- nie trac wiecej niz 2-3 wieczorow na glowne dungeony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nieprzywiązywanie się do person to podstawa, poziom MC nic nie znaczy, jeśli regularnie nie robi się nowych person, później jeszcze dochodzi ich wzmacnianie.

Mały hint:

Najlepsze skille dla person atakujących fizycznie (aż do czasu endgame):

*Apt pupil
*Swift Strike

Radzę jak najszybciej rozprzestrzeniać je we fuzjach 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok widzę, że na starcie muszę dbać tak jak w SMT Nocturne o fuzje potworów, oraz skupić się na aspektach społecznościowych.

Jedyne co zagadkowe jest dla mnie, to rozprzestrzenianie umiejętności Apt pupil, oraz Swift Strike w fuzjach? Czyli rozumiem, że mamy wybór jaką umiejętność będzie miała stworzona persona?

Tak czy inaczej wyjdzie w praniu, w razie co zawsze można rzucić pytanie na forum ;)

Odnośnik do komentarza

Ja tak dawno temu gralem w Persone z PS1 ze NIC nie pamietam i nawet najwiekszego nawiazania bym nie zauwazyl. Za to gralem w Persone 3 zaledwie 6 lat temu, wiec licze ze cos wylapie :)

 

Przeskoczylem P4 bo hype wzial gore i nie zaluje, alez to P5 jest dobre :banderas:

 

O ile w P3 grajac, bardzo mi sie podobalo to bylo kilka rzeczy co mi przeszkadzalo albo czegos bylo "brak", tutaj narazie jest perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza

No Persona 3 to w zasadzie gruntowne przemodelowanie rozgrywki, rzadko takie skoki w jednej serii następują, więc oczywiście nie wszystko było dopieszczone. Mimo, że 4-kę uważam za słabszą od 3-ki, to ulepszyli właśnie te aspekty, które pojawiły się pierwszy raz w poprzedniku. 

Do piątki prawie nie mam zastrzeżeń, został mi jeden dungeon i nie ma szans, żeby gra nie była moim GOTY.  

Jedyne uwagi to (lekkie spoilery):

* słaby 5 pałac, brak normalnego bossa tylko to uwypuklił
* Ryuji jest najgorszym "Bro" - Junpei nadal górą
* brakuje mi kilku person, no ale rozumiem, nowy silnik, to musieli ograniczyć ich ilość
* błędy w lokalizacji



Nie przyłączę się za to do Pawcia i Blantmana w narzekaniu na brak/stonowanie eventów szkolnych, tym razem scenariusz jest dużo bardziej przyziemny i poważny, w dodatku owija się w okół takich tematów, że ograniczenie ich ilości wyszło na plus i było oczywiście zrozumiałe :v


 

Odnośnik do komentarza

Po dwóch sesjach zauważyłem, że mijają 3h a ja z 20 minut pobiegałem po zamku:D reszta to dialogi i wiecie co jakoś tak to wszystko jest prowadzone, że to mi nie przeszkadza:D

Nadal jestem w liniowym prowadzeniu akcji, czekam na moment, gdy w końcu będę mógł robić to na co będę miał chęć. Póki co mam niecałe 5h na liczniku. Praca i dzieci jednak najważniejsze, ale jak tylko dam radę wygospodarować sobie coś w nocy to postaram się zanurzyć na całego w tym wspaniałym świecie.

Wcześniej w podpowiedziach pisano mi bym nie przyzwyczajał się do person, ale powiem szczerze ja mam jakąś słabość by ulepszać postać, która przypasuje mi wizualnie i to może być problem :P ba już wiem, że to będzie problem :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...