Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

brakowało tam interaktywnych interakcji z bohaterami :D Co ja mam 5 lat aby mnie walka z robo dinozaurami podniecała...

 

 

Co do gry to pewnie jak w p4 można dużo przegapić z social linków jak się źle wybierze albo za długo w lochu spędzi :) Nie chcę poradników uruchamiać to tylko zapytam tutaj i proszę o odpowiedź w miarę bez spoilerów. Co najlepiej robić aby rosły poszczególne statsy. Pamiętam że w p4 niektóre rzeczy były bardziej opłacalne od innych. 

Odnośnik do komentarza

Nie chcę poradników uruchamiać to tylko zapytam tutaj i proszę o odpowiedź w miarę bez spoilerów. Co najlepiej robić aby rosły poszczególne statsy. Pamiętam że w p4 niektóre rzeczy były bardziej opłacalne od innych. 

 

Podobnie jak w Personie 4, przykładowo (z moich obserwacji):

- studiowanie w deszczu zwiększa wiedzę szybciej, dodatkowo gdy studiujemy w bibliotece wraz z wiedzą wzrasta nam odwaga;

- kąpiąc się w łażni w niektóre dni (nie pamiętam dokłądnie w które, rzadko z niej korzystam) szybciej zwiększa nam się urok;

- spotykając się z lekarką w jej klinice, prócz social linku wzrasta nam odwaga; Podobnych social linków jest więcej;

- zanim zaczniesz chodzić do kina przeczytaj książkę na temat kinematografii, statsy po obejrzeniu filmów szybciej rosną, zresztą posiadanie odpowiedniej ilości książek i broszur to mus gdy jedziemy metrem i mamy zaklepane miejsce do siedzenia

- Odwiedź fast food z Big Burgerem, za każdym razem gdy Odwaga osiągnie nowy poziom, nawet po nieudanej próbie skonsumowania tego świństwa rośnie od razu kilka statsów;

- Podlewaj roślinkę w pokoju od czasu do czasu, nie zabiera to czasu, a rośnie uprzejmość.

 

Polecam również rekrutować Cienie gdy same nawiążą do rozmów, wtedy nie trzeba odpowiadać na ich dziwaczne, czasem kuriozalne pytania ;)

 

50 godzin za mną, genialna gra. Mnie akurat cieszy powrót rozmów z Cieniami, uwielbiam ten patent i za nim tęskniłem.

Edytowane przez Manifesto
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem narzekań na negocjacje, były w serii wcześniej i wreszcie wróciły, zawsze wprowadzają dodatkowy element strategiczny. Hard jest całkiem sympatyczny na razie, w 4-cze ogólnie było za łatwo, tutaj nie mam takich zastrzeżeń póki co. 

Co do kwiatka, to nie tylko podlewanie ale i mineralne odżywianie roślin jest sugerowane, w zasadzie darmowe bonusy do kindness, bo obydwie czynności nie zabierają czasu.

Co do innych tipów dla grających pierwszy raz: przed fuzjami ZAWSZE rejestrować persony w kompendium.

@Blantman

Coś ostatnio tylko o "rukaniu" piszesz :v

Odnośnik do komentarza

Pierwszy dungeon skończony za jednym podejściem - lekko się napociłem. Nie wyobrażam sobie gry na savage.

ja wczoraj próbowałem ale w wieży zabrakło mi mikstur sp i nie miałem już sp więc musiałem zrobić strategiczny odwrót :D I tak myślę że daleko zaszedłem. 

 

 

@Hendrix

To gry bioware tak działają na człowieka. Cały główny wątek zastanawiałem się kiedy będzie sex i teraz na inne gry to przeszło :(

Odnośnik do komentarza

ja zacząłem na normalu pierwszy dungeon i jakoś za łatwo było to zmieniłem na hard :) W Personie 5 te dungeony są o wiele ciekawsze od persony 4. Tam szybko łapałeś monotonie i każde następne piętro było identyczne a tutaj ju w pierwszym dungeonie kilka fajnych niespodzianek. A i pomysł ze skradaniem na plus

Odnośnik do komentarza

Niektórzy grają w czasie wolnym od innych obowiązków. Nie każdy rzuca wszystko aby grać w giereczke 20 h na dobe.

 

 

Pierwszy dungeon skończony i jest moc. Mam pytanie do tych requestow. Można zebrać większą ilość i na raz je wszystkie skończyć czy jedno wejście do dungeonu to jeden request?

Odnośnik do komentarza

Tak jak Ukyo mówi, chociaż tydzień może nie starczyć :v

To dalsze porady z cyklu dla laika:

-w przeciwieństwie do 90% Jrpg, tutaj wszystkiego rodzaju buffy i debuffy są bardzo przydatne (tak samo jak niskopoziomowe spelle)
-jak widzisz pierwszy raz jakąś personę i masz odpowiedni poziom, to łap od razu, jeden raz złapana jest wpisywana do kompendium
-w pewnym momencie gra zapozna cię z treasure demonami, które randomowo występują na mapie. Pokonanie ich jest bardzo opłacalne, ale pierw patrz poprzedni punkt (bardzo się przydają w rozwijaniu innych person)
-zawsze noś przy sobie nieprzeczytaną książkę. ZAWSZE
-daruj sobie magazyny
-unikaj częstego wchodzenia do Mementos Dungeon, lepiej pozbierać requesty i starać się je zrobić za jednym razem.
-prawie zawsze warto kupować limitowane/sezonowe itemy (jak wiosenne warzywa z supermarketu)
-co tydzień kupować itemy odnawiające SP (występują w dwóch automatach z napojami. Przy łaźni i na podwórku szkoły)
-robić fuzję person, warto pierw zapisać i eksperymentować, bo przyzywanie z kompendium swoje kosztuje
-często zapisywać, najlepiej wykorzystywać wszystkie sloty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz, która mnie nieco irytuje - nie można zrobić dwóch rzeczy w Cafe Leblanc jednego dnia. Chciałbym sobie obejrzeć Guy McVera na DVD i porobić narzędzia, no ale nie da się. W dzień na mieście czasem nie ma co robić, poza podbijaniem do pani doktor. Może ma to zachęcać do częstszego chodzenia po dungeonach, których i tak nie można już zrobić jednego dnia, jak w poprzedniczce? 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...