Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

No standardowo - drugie przejście jest na uzupełnienie kompendium, dodatkowego bossa i ew. wbicie wszystkich s-linków. Ja jestem po 6-tym pałacu wreszcie - pora na Hassou Tobi i nieśmiertelnego Yoshitsune :v


Edit:

Jednak jeszcze nie, Morgana mi blokuje Yoshiego :v

No nic, mam już cały zestaw endgame'owy prawie: 


Kohryu: Psy Amp, Repel Phys, Null Psy, Life aid, Concentrate, Spell Master + najmocniejsze czary z kategorii Psy
Odin - podobny zestaw tylko z electric
Baala - to samo tylko z wind
Cybele: to samo tylko z Bless i leczeniem
Beelzebuba - tylko z Curse i Almighty
Satana - to samo tylko z Ice
Ardha - to samo tylko z Nuclear
Alice - Life Aid, Spell Master + Die for me + mudo boost
Shiva - wszystkie auto-ma, high voltage, heat up, debilate, Regenerate 3 i Invigorate 3
Zao-gongena nastawionego na Gun
Raphael w zastępstwie Yoshiego - apt. pupil, God's hand, charge, swift strike, Repel Curse i Phys, heat riser 



Teraz tylko jego i Metatrona mi brakuje.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

To najlepsza gra w jaką grałem w tym roku i po (obecnie 65h) najlepszy jRPG w moim życiu a grałem bardzo dużo w jRPG.  Fajne jest to że zaczynam dopiero październik i idę pierwszy raz do następnego pałacu. Ta gra jest OGROMNA. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zasadnicze pytanie, gdy biegam po pałacu rozumiem, że czas nie płynie? Dopiero po powrocie zmienia się pora/dzień?

Druga sprawa, strasznie drażni mnie temat, gdy po powrocie do kawiarni pomagam Sojiro i po całej akcji nie mogę już zrobić wytrychów do skrzyń ponieważ mija automatycznie noc, lub muszę iść spać. Trochę głupota, że przed snem nie mogę zrobić kilku;/ Teraz tak sobie myślę, że ciężko będzie zrobić wszystkie social linki.

Mam za sobą już 7h i muszę przyznać, że walki zaczynają sprawiać mi problem, chyba słabo dobieram persony do bohatera;/ W momencie gdy skończą mi się punkty SP i walczę np. z jeźdźcami na koniach robi się masakrycznie ciężko.

Ataki fizyczne bohaterów nie są zadowalające, a punkty sp szybko się traci rzucając statusy np. snu.

Chyba muszę popracować nad techniką, lub cofnąć się i powalczyć dla exp.

Odnośnik do komentarza

Zasadnicze pytanie, gdy biegam po pałacu rozumiem, że czas nie płynie? Dopiero po powrocie zmienia się pora/dzień?

 

Nie płynie.

 

Druga sprawa, strasznie drażni mnie temat, gdy po powrocie do kawiarni pomagam Sojiro i po całej akcji nie mogę już zrobić wytrychów do skrzyń ponieważ mija automatycznie noc, lub muszę iść spać. Trochę głupota, że przed snem nie mogę zrobić kilku;/ Teraz tak sobie myślę, że ciężko będzie zrobić wszystkie social linki.

 

Ta, gra zabiera bardzo dużo dni w taki sposób, podobnie działają wydarzenia fabularne. Nic się z tym niestety nie da zrobić.

 

Mam za sobą już 7h i muszę przyznać, że walki zaczynają sprawiać mi problem, chyba słabo dobieram persony do bohatera;/ W momencie gdy skończą mi się punkty SP i walczę np. z jeźdźcami na koniach robi się masakrycznie ciężko. Ataki fizyczne bohaterów nie są zadowalające, a punkty sp szybko się traci rzucając statusy np. snu. Chyba muszę popracować nad techniką, lub cofnąć się i powalczyć dla exp.

 

Próbuj nie używać zaklęć statusowych, a wykorzystuj tylko słabości. Chyba że jakiś potwór nie ma słabości, to wtedy można rzucić ten status, bo niektóre potrafią zmasakrować ekipę. Możesz też spróbować uciec z walki, czasem tak robiłem. 

 

Najważniejsza zasada jeśli chodzi o Persony głównego bohatera - muszą pokrywać wszystkie słabości, których nie ma drużyna. Na początku przede wszystkim lód, bo żadna z postaci z drużyny nie ma takich zakleć. 

Edytowane przez Elanczewski
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile osób zwróciło uwagę na naleśniki :v

Co do "ograniczania" - to oczywiście element balansujący, gdyby było jeszcze więcej wolnego czasu, to za szybko weszłyby wszystkie S-linki, a to przekłada się bezpośrednio na możliwości MC (tak jak 10-ka w Tower, dzięki której OSK dopakowany cripple, snipem i chargem robi miazgę z bossów).

Wpadła wreszcie trofka za wysłuchanie 250 linii dialogowych, kompendium jest na 87%, do wszystkich linków brakuje tylko tych ze story - droga do platyny jest już prosta.
 

Odnośnik do komentarza

Ano bez poradnika. I było dość łatwo z s-linkami, łatwiej niż w 4-ce - tylko standardowo trzeba pamiętać o drobnych rzeczach jak soki/mineralizowanie roślinki i nie marnować czasu w dungeonach, rzadko wchodzić do mementos (można bardzo ładnie zaplanować granie w okół blokad powodowanych requestami) i korzystać z rozwiniętego linku Fortune(1 i 7 rank) i Temperance. Oczywiście nie polecam też tracenia czasu na treningi/majsterkowanie/batting

Z reszty ciekawostek:

Radzę też od razu naprawić laptopa, bo Tanaka tym razem przeniósł się w branżę sklepów internetowych :v
Trofka z Futabą zdenerwuje niejednego, ale jest i tak prostsza od Rise, a to już plus.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie się zorientowałem, że gra ma jedną wkurzającą rzecz, która utrudniła mi wymaksowanie social linków z postaciami z drużyny - pomiędzy wysłaniem calling card a pójściem na bossa nie można zwiększać social linków właśnie z postaciami z drużyny :| Nie czekałem nigdy za długo z robieniem dungeonów, ale przeważnie te kilka dni przerwy między zlokalizowaniem skarbu a pójściem na bossa miałem. A tak się dziwiłem, czemu w grudniu nie mogłem robić linków z Makoto albo Haru.

Odnośnik do komentarza

Sami albo dzwoniąc po "Becky" (ale zrobi tylko jeden) - radzę robić tylko przy wysyłaniu calling card, w sierpniu też można poświęcić wolne dni na to, bo będzie blokada na Proficency 4 u Yusuke. W dodatku po 4 tym pałacu będzie można zrobić eternal lockpick, czyli niezniszczalny wytrych - ale niestety będzie trzeba trochę podfarmić dwóch przeciwników (najlepiej w następnym zaplanowanym wypadzie do mementos): Anzu i Anubisa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...