Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra jest przykładem,że stary poczciwy system turowy w jrpgach zdaje egzamin i wcale nie trzeba na siłę dawać je.b je.b akcji w każdej nowej grze jak próbuje robić to SquareEnix.

Kur.wa dawno tak nie byłem zachwycony jrpgiem i grą w ogóle.Nie mogę się od tej gry oderwać i jedyny ból to taki,że nie mam tyle czasu na granie w nią ile bym chciał. FFXV nawet przy P5 nie stało.Myślałem,że robię się po prostu za stary na ten gatunek gier,albo,że już po prostu mnie to nie jara,ale okazało się,że taki FFXV był po prostu(dla mnie) chu.jowy i nie potrafił mnie wciągnąć.

Ehhh, jak pomyślę,że SE próbuje zrobić to samo z FF7 remake(action based combat a'la FFXV) to mnie mdli.No ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu...obym się nie zawiódł tak potwornie jak na FFXV.

 

Wracając do tematu: Persona 5 = :banderas::fsg:

Odnośnik do komentarza

Czy by zrobić pełne kompendium Person, to jest oznaczenie przy fuzjach Person, że daną Personą już mamy w Kompendium?

 

Przykład:

Mam personą A

Mam personę B

Mam personę C

 

Jeżeli połączę A+B to otrzymam personę D (nie miałem takiej podczas swojego grania)

Jeżeli połączę A+C to otrzymam personę E (mam taką już w kompendium i mogę ją kupić)

 

Czy w przypadku otrzymania persony E, gra oznaczy jakoś, że mam już taką? W P4G było tak, że gra oznaczała ikoną karty, że dana persona jest już w naszym kompendium.

Odnośnik do komentarza

Początek piątego dungeonu. Ta gra to najlepsze, co się mogło przydarzyć japońskim RPG-om. W to się tak cudownie gra... nawet najnudniejsza dla mnie część rozgrywki, czyli wykonywanie zadań w Mementos, mimo wszystko daje frajdę, bo zarabia się kasę na różne rzeczy i bawi w fuzje Person (to wciągało mnie już w czwórce, a tutaj są jeszcze dodatkowe opcje niż tylko zwykłe łączenie). 

Odnośnik do komentarza

Czy by zrobić pełne kompendium Person, to jest oznaczenie przy fuzjach Person, że daną Personą już mamy w Kompendium?

 

Przykład:

Mam personą A

Mam personę B

Mam personę C

 

Jeżeli połączę A+B to otrzymam personę D (nie miałem takiej podczas swojego grania)

Jeżeli połączę A+C to otrzymam personę E (mam taką już w kompendium i mogę ją kupić)

 

Czy w przypadku otrzymania persony E, gra oznaczy jakoś, że mam już taką? W P4G było tak, że gra oznaczała ikoną karty, że dana persona jest już w naszym kompendium.

 

Oznacza nowe persony napisem NEW przy tworzeniu. W Prawym górnym Rogu w prostokącie małym.

Jeśli nie ma NEW to znaczy, że już ją masz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moi drodzy koledzy którzy na pewno są dalej w fabule mam pytanie. Jestem przed 7 poziomem z ryujim. Niestety od kilku tygodni co do niego podchodzę to pisze że czeka na coś. W kazdym bądź razie na mapie jak nacisne kwadrat ma up i że jest gotwy do awansu. Czy to błąd gry czy muszę na coś czekać?

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tym pucharkiem za negocjacje z 30 Personami? Czy jeżeli mam jakąś Personę w Kompendium (ale nie mam jej akurat przy sobie) i uda mi się wynegocjować, że persona do mnie dołącza po walce to liczy się do pucharka?

 

Cały czas w grze bardzo łatwo zabijam wszystkich przeciwników i prawie każdy atak weakness kończy się natychmiastową śmiercią wrogów. Jest później jakaś umiejętność, co automatycznie zmusza słabych przeciwników do poddania się i takie persony liczą się do pucharka?

 

Widziałem też, że jest znowu to cholerne trofeum za wysłuchanie 250 linii dialogów jednej postaci (w P4G też to było...). Zrobił to ktoś? Jak tak, to na jakim poziomie trudności najlepiej grać by to uzyskać?

Odnośnik do komentarza

ehhh problemy zdobywania trofeów jak dobrze że mnie nie dotyczą. Grasz dla przyjemności czy dla tofików? Rozumiem jeszcze rozkminę na temat trofeów aby się sprawdzić w driveclub czy resogun. Po co grać w rpg dla trofeów? Nie psujesz sobie tym fabuły i wczucia w klimat? 

 

 

Co do mojego wcześniejszego posta udało się wskoczyć na wyższy level jeszcze przed 29/6 bo 22/6 a i lovers miałem do 29/6 na 8 :>  Skupiłem się na 2-3 linkach na początku aby ułatwić sobie walkę. Teraz pluje w brodę bo odkryłem że np taki sun daje za(pipi)isty boost kasy jak rozwiniesz linka. Polecam wszystkie na początku rozwijać bo potem może czegoś zabraknąć. Mi zabrakło kasy na pewien quest. Chyba nawet te social linki z postaciami nie uczestniczącymi bezpośrednio w walce mają fajniejsze bonusy dla mojej postaci. 

nauczycielka pozwala na lekcji robić inne rzeczy i mogę w tym czasie statystyki polepszyć, robi też dla mnie kawe :D

 

Odnośnik do komentarza

Pisałem, że rozwijanie Sun daje boost do finansów - na negocjacjach z personami można dużo zarobić, a rozwijanie linka ułatwia też zbieranie skill cardów od nich.  Z Ryujim nie ma konkretnej daty, po prostu musi minąć określona ilość dni od wcześniejszego rank-upa.

Przed końcem czerwca oczywiście warto mieć już mocno rozwinięte linki z nim i z Ann oraz panią doktor (7 rank).  Nauczycielka i polityk też powinni być w połowie drogi do 10-go. Eventy pozwalające ich pozyskać jednak można przegapić, szczególnie ten z Toranosuke.

Na tym etapie gry większych problemów z confidantami być nie powinno, tak samo jak z pałacami, bo pierwsze dwa są dość proste. Najwięcej kłopotu pewnie będą sprawiać social statsy  (wszystkie powinny być już mniej więcej powyżej 3-ech).

Odnośnik do komentarza

Przed samym końcem :)  Dlatego olewa się mementos, robi dungeony za jednym razem i wykorzystuje wszystkie bonusy: deszcz, łaźnia w poniedziałki i czwartki, soki w niedzielę etc. Radzę też po otwarciu Shinjuku kupować najdroższe minerały dla roślinki, całą grę pilnować TV i quizów w nim (i nie zapominać o książkach).

Odnośnik do komentarza

Ja mam ostatni miesiac w grze. Na dzien dzisiejszy mam 9 Maxow Chariot, Death, Lovers, Priestress, Emperor, Sun, Moon, Judge, Star a Fool i Magician jeszcze mi wpadna... Tak ze calkiem niezle jak na pierwsze przejscie :)

 

Do tego mam jeszcze

 

n6yTDia.jpg

 

i

 

K2qNMhM.jpg

 

Wiec jest troche tak ze mi moga naskoczyc.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak tym razem można zaszaleć z Yoshitsune, w 4-ce dało się z niego zrobić dosłownie niezwyciężoną Personę :v

@Ukyo

Ładnie, ja troszkę przed połową gry jestem, ale teraz wyjazd na święta i tydzień odpoczynku od Tokio. Sprawdziłem też jak na razie moje przejście wypada w porównaniu do perfect runa i jest nieźle, do tyłu jestem z minimalną ilością rzeczy. Coś czuję, że dzięki pani Mifune, uda się zrobić prawie wszystko w pierwszym podejściu.

Odnośnik do komentarza

@Ukyo

Kiedy go zabiłeś? Bo widziałem już narzekania ludzi, że Reaper sam się potrafi zabić w sezonie grypowym. Desperacja i jego dosięga tym razem :v



edit: Jakby co, to spoiler jest związany z wymienionym przez Ukya przeciwnikiem, nic większego w nim nie ma.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...