Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co pierwszy zamek zaliczony, co prawda nadal ciężko mi pogodzić wszystko, a najbardziej boli mnie to, że nie możemy tych wytrychów przed snem robić, a wykonanie trzech sztuk kończy nam wolny czas;/

Małe pytanie od wypicia tego płynu u Tae Takemi nic nie rusza się w tym social linku, jedynie mogę robić zakupy, kiedy to się zmieni? Lub co trzeba zrobić by ruszyć temat?

Dodatkowo chciałbym coś ruszyć z Ann Takamaki, jednakże też jakoś nie mogę się z nią ustawić;/

Czas leci, a ja póki co najwięcej mam zrobione dla Sojiro Sakura.

Dodatkowo mam problem, raz Ryuji zaprowadził mnie do gości gdzie można było kupić broń, teraz nie mogę tam trafić;/ gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza

Cały loot z zamków/mementosów nadaje się tylko na sprzedaż?

 

Ale można chamsko grindować level na:

 

Reaperze podczas flu season, jest duża szansa na to, że wejdziemy w walkę jak Reaper ma depresję i po 2 kolejkach popełnia samobójstwo ;D 72500expa za darmoszke i tę czynność można powtarzać, tak w niecałą godzinkę wbiłem z 55 na 80 ;D po taniości! Depresja go łapała częściej niż co 2 walkę ;d i jeszcze wydropił Divine Pillar (brak evade'a ale redukcja wszystkich obrażeń o połowę).

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Tak, nawiasem mówiąc skarby ze skrzynek też lepiej sprzedawać (minus przedmioty do transmutacji) :v  Broń najlepiej regularnie kupować u Iwaia, armor to internetowy sklep Tanaki+pralnia. No i endgame'owo można się w itemizacje person pobawić.

Broń palną radzę tylko przez itemizację robić. Szczególnie u Makoto, bo jej ostateczny rewolwer daje +10 do wszystkich statystyk.

Co do pana ze spoilera: nie korzystam, zresztą poziom postaci jest najmniej ważny, bo i tak na NG+ nie przejdzie. Ważniejsze są pieniądze i fuzje: obecnie mam 60 poziom i persony dostosowane do każdej roli i to - jak zawsze w serii - jest najważniejsze. Oczywiście też jest absolutnie niewymagane i robię to głównie z przyzwyczajenia. Nawiasem mówiąc zawsze lubiłem zabawę systemem fuzji w serii, chociaż oczywiście z umiarem i tylko z wysokopoziomowymi personami, bo w przeciwnym razie najlepszą personą magiczną byłby Agathion, a bufferem Arsene :v

Odnośnik do komentarza

45 godzin na liczniku, niech to sie nigdy nie konczy :banderas:

 

Ta gra jest fenomenalna, nie pamietam kiedy ostatni raz czulem taka frajde i podjarke z gry w jrpg, chyba jak mialem PSX i pierwszy raz gralem w takie sztosy jak Chrono Cross, Suikoden i FF. W kazdej wolnej chwili mysle o gierce i mimo ze na liczniku tyle godzin ile jest to nadal wciaga i nie nudzi, mam wrazenie ze jak gra zlapala za jaja to juz do konca bedzie trzymac i nie pusci :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, nawiasem mówiąc skarby ze skrzynek też lepiej sprzedawać (minus przedmioty do transmutacji) :v  Broń najlepiej regularnie kupować u Iwaia, armor to internetowy sklep Tanaki+pralnia. No i endgame'owo można się w itemizacje person pobawić.

 

Broń palną radzę tylko przez itemizację robić. Szczególnie u Makoto, bo jej ostateczny rewolwer daje +10 do wszystkich statystyk.

 

Co do pana ze spoilera: nie korzystam, zresztą poziom postaci jest najmniej ważny, bo i tak na NG+ nie przejdzie. Ważniejsze są pieniądze i fuzje: obecnie mam 60 poziom i persony dostosowane do każdej roli i to - jak zawsze w serii - jest najważniejsze. Oczywiście też jest absolutnie niewymagane i robię to głównie z przyzwyczajenia. Nawiasem mówiąc zawsze lubiłem zabawę systemem fuzji w serii, chociaż oczywiście z umiarem i tylko z wysokopoziomowymi personami, bo w przeciwnym razie najlepszą personą magiczną byłby Agathion, a bufferem Arsene :v

 

No poziom jest bardzo ważny - ponieważ pozwala wykonywać fuzje bez ponoszenia kosztów jak ktoś jest niedolevelowany na danę personę. Nie uśmiecha mi się płacić 150k za fuzję Persony co ma 10 leveli więcej niż moja postać :).

 

Chociaż kasę dość prosto można zarobić, jednak dla mnie łatwiejsze było zgrindowanie levelu. 

Odnośnik do komentarza

Cudowna gra. 120 godzin, 11 confidantów na maxa, 69 % kompedium skompletowane, Ann jako moja miłość. Gra wzbudza ogromne emocje, mimo licznych kontrowersji fabularnych (jak to cała seria SMT ma w zwyczaju) potrafi spowodować opad szczęki, to jedna z tych gier, o których myśli się na długo po ich ukończeniu. Ta gra we mnie zostanie na bardzo długo, cholera to jeden z nielicznych tytułów, które mam ochotę ograć ponownie natychmiast po jego ukończeniu.

Jedyną łyżką dziegciu jest ostatni boss, a raczej poziom jego trudności. Ubiłem go przy pierwszym podejściu (grałem na hardzie, jak we wszystkie poprzednie Persony). Jest nawet łatwiejszy od kulkowatego kloca z czwórki, a do Nyxa z trójki, który potrafił napsuć mi krwi to nawet się nie umywa. Cóż, pozostaje NG+ i nadzieja na to, że dodatkowy, ukryty boss (chyba jest taki w tej części?) będzie stanowił jakieś tam wyzwanie. Choć patrząc na poziom trudności ostatniego bossa...

Jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu. Choć wśród Person jest u mnie na miejscu drugim, numerem jeden wciąż pozostaje Persona 2: Eternal Punishment na PS1. Ale Persona 5 zajmuje zaszczytne drugie miejsce.

Odnośnik do komentarza

Nadal, level nie przejdzie na NG+, pieniądze tak - a pana "R" można normalnie pokonać, bez RNG związanego z grypą. No, ale każdy powinien grać jak chce :) Ciężko będzie się uwolnić teraz od tej gry - po platynie chyba szykuje się ponowne przejście moich ulubionych megatenów.


@up
Ja chyba postawię wyżej P5, po tylu częściach wreszcie coś wyprzedzi dylogię. Co do bossa, to cóż, mam wrażenie, że dla graczy mniej doświadczonych będzie pewnie trudniejszy niż ten z 4-ki, dla doświadczonych to bez różnicy - stąd może wydawać się łatwiejszy. Zresztą jak zawsze poprzez fuzje można stworzyć taką armię person, że nic cię nie ruszy. 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnia prosta przede mną, 1 przejście, 130h na budziku.

Grając bez opisu udało mi się wymaksować większość confidentów oprócz: Iwai'ego, Haru i Sojiro - więc myślę, że i tak nieźle :)

93% wszystkich person - mógłbym dobić do 95% ale nie chce mi się szukać brakujących gemów - zostawię sobie to na NG+.

Co tu dużo pisać gra wybitna pod wieloma względami. Top jRPGów wszechczasów wg mnie :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A których gemów brakuje? Dwa ostatnie występują tylko w końcowej fazie gry, w mementos, 24 grudnia - generalnie trzeba trochę się ich "naszukać". W sumie nie radzę zostawiać tego na NG+, bo całą grę musiałbyś czekać. Jeśli wcześniejszych brakuje to mniejszy problem :)

Ja właśnie wczoraj zebrałem dwa ostatnie brakujące. 

Jest na to dobry sposób w mementos, którym można sobie sprawę ułatwić - atakujesz gem, jeśli to nie ten, którego szukasz, to uciekasz. Wchodzisz do walki z kimkolwiek innym, od razu uciekasz - dzięki temu gem się pojawia ponownie w miejscu pierwszej walki. I tak do skutku. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...