Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

99 godzin, 13 Zmaxowanych Social Linkow, 69% Kompedium, przetrzepana dupa Pani Doktor, True Ending i jedna z najlepszych gier w jakie w zyciu gralem.

 

Atlus dziekuje za to dzielo sztuki macie u mnie nieskonczony kredyt zaufania. Art Design i Muzyka tej gry zasluguja na wszystkie nagrody swiata.

 

Postacie to osobny akapit sa tak dobrze napisane nawet "po (pipi) to zyje" Haru ma swoje momenty i bedac najgorsza postacia w grze ma do zaoferowania wiecej niz typy z FFXV.

 

Po ukonczeniu gry powiem ze nie ma takiego (pipi)niecia jak prawdziwy morderca z P4 ale gra za to potrafi trzymac za jaja od poczatku do konca nie od 3/4 gry jak P4 i ma duzo lepsze przeslanie.

 

Nawet nie chce mi sie rozpisywac bo ciezko pisac bez drobnych spoilerow ale po pewnym czasie z gra nawet angielski glos Igora nie denerwuje :)

 

NG+ NADCHODZE!!!

 

Ale to jutro bo przez weekend na 8 do roboty :/

Odnośnik do komentarza

Mnie muzyka mega denerwuje. Tzn. jest swietna, ale jest jej po prostu za malo. Szczegolnie jezeli chodzi o muzyke do walki. Dlatego ostatnio gram w Persone z soundtrackiem z Nier Automata :D

 

Ja mam ponad 100h nabite i wydaje mi sie, ze wymaksuje wszystkie social linki w tym przejsciu. Jestem gdzies w polowie listopada.

 

Postacie bardzo spoko, ale jest kilka rzeczy ktore moim zdaniem byly na sile np.

 

odejscie Morgany i te cale rozkminki, ktore nie byly zakonczone niczym konkretnym

 

 

Do tego za latwo jest przewidziec kto jest glownym zlym itd. W P4 bylo lepiej pod tym wzgledem.

 

Ogolnie najlepszy erpeg od P4. Atlus jako jeden z nielicznych utrzymuje ten gatunek przy zyciu.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zaczalem grac.

Nawet linie metra sa takie same jak w rzeczywistosci :frog:

I chodzenie po Shibuya gdy znasz jej kazdy zakamarek w rzeczywistosci wiec wiesz co bedzie za rogiem, gdzie jest statuetka Hachiko, sklepy itd XD

Edytowane przez Zetta
Odnośnik do komentarza

a takie pytania mam, jestem dopiero na początku swojej przygody czyli po jakichś 12 godzinach (inne gry by sie juz 2 razy zdarzyły skonczyc).

1. Zostało mi 7 dni do rozprawienia się z królem pierwszego pałacu. Okryłem 3 safe roomy i myslę, że jestem blisko odnalezienia skarbu. Czy jesli wróce do swojego świata zebrac siły i po kilku dniach wróce z powrotem do pałacu to czy Ci wrogowie, których pokonałem pojawią się na nowo?

2.Odnosnie tworzenia person. Jesli dajmy na to mam persone A, B i C, i połącze persone A+B tak żeby mi dała nową persone D, to czy tą persone D mogę pózniej połączyć z personą C :D Mowiac troche prosciej, czy moge tworzyc nowe persony z person, które juz wczesniej powstały z połączenia innych person (wiem, miało byc prosciej...).

3. Czym mogę uzupełnic MP

4. Nie do konca rozumiem, na czym polega taktyka Baton Pass podczas walki. Oddaje turę jednej postaci na rzecz drugiej?

 

Gra jest genialna, zbieram na bilet do Tokio

Odnośnik do komentarza

1. Tak, wrogowie odradzaja sie. Wychodzac z safe roomu tez bodajze sie odradzaja.

2. Niestety ktos inny bedzie musial odpowiedziec bo nie wiem

3. W automatach z napojami sa czasami napoje ktore odradzaja SP (ale malo ~5sp). Jest ich niestety tez malo i uzupelniaja sie bodajze co tydzien. W pozniejszych etapach gry bedziesz mogl przyrzadzac itemy (zeby nie spojlerowac) ktore beda dawaly SP. + czasami idzie kupic w szczegolnych sytuacjach /znalezc w skrzynkach

4. Jesli zaatakujesz w slaby punkt przeciwnika to mozesz w rzeczy samej oddac ture innej osobie z druzyny i tym samym, zalezac na ktorym levelu jest ten link, mozesz dostac boosty dla tej nowej osoby. Sprawdza sie to np. dobrze jesli chcesz rozkladac uzywanie SP wewnatrz druzyny. Nie musisz np. 3 tym samym bohaterem atakowac tylko mozesz oddac ture innej osobie ktora ma skill na slabosc przeciwnika i dodatkowo dostaniesz atrybuty niektore zboostowane.

Odnośnik do komentarza

Fuzje person nie mają żadnych obostrzeń z wyjątkiem ograniczenia przez poziom MC (w bardzo późnej fazie gry i to obostrzenie znika najczęściej). Naturalnie są pary arkan, które w ogóle się ze sobą nie łączą i żadna persona nie powstanie.

Co do podanego przykładu, to oczywiście możesz łączyć, poszczególne persony potrafią mieć i ponad 100 recept na siebie (totalnie nie opłacalnych dodajmy).  Poza tym możesz zawsze sprawdzać "co powstanie" w menu danej fuzji, gra tyle razy pyta o potwierdzenie, że ciężko coś zepsuć.

To jeszcze wyjaśnię przy okazji rejestrację person: złapanie=rejestracja w kompendium, tak samo jak powstanie w wyniku fuzji. Można (a nawet trzeba) też je ręcznie rejestrować w odpowiedniej do tego zakładce. Jeśli złapiesz personę już posiadaną, to złapanie nadpisuje tą zachowaną przez ciebie, dlatego trzeba uważać.

Są 3 automaty z napojami odnawiającymi SP: przed łaźnią, na podwórku szkoły i w salonie gier, odpowiednio cena i ilość wygląda tak: 4 w pierwszym, po 100 jenów jeden napój, w reszcie po 2 i 300 jenów sztuka, odnawia się co tydzień.

Warto też korzystać z negocjacji, niektóre wczesne persony dają Soul drop (odnawia 10 SP) - wśród nich na pewno największe szanse na oddanie tych przedmiotów mają Hua Po, Agathion (w pierwszej fazie gry)

Odnośnik do komentarza

Morgana koles odp za jej glos to gosc co podkladal tez glos pod Choppe XD

 

Btw Kto sie na poczatku gry w Shibuya naszukal metro lini Ginza Line? Ja od razu do niej instynktownie pobieglem bo to linia co tak jak glowny bohater wracam nia do domu :frog:

Masorz i Pleju tez pewnie od razu do niej pobiegna.

Edytowane przez Zetta
Odnośnik do komentarza

Skończone. Zajęło mi to prawie 160 godzin, ale chyba wliczył się czas, gdy zostawiałem konsolę z włączoną grą. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo gram wolno, ale nie aż tak. Jak czwórka mi się bardzo podobała, tak piątka chyba wszystko robi lepiej, więc no, fenomenalna rzecz. Fabuła, postacie, styl, muzyka, walka, aktywności poboczne - no wszystko ma ta gra. 

 

Co do historii

niby można było przewidzieć, że główny zły to Shido, a Akechi nas zdradzi, to już tego, że Akechi chce załatwić Shido się nie spodziewałem. Za to cały wątek ze Świętym Graalem/Yaldabaothem to już kompletny odjazd, ale z dobrym przesłaniem na sam koniec. 

 

Najlepszy dungeon - Piramida. Ale każdy jeden był lepszy od tych z czwórki. Super walki z bossami - każda zupełnie inna i prawie każda trudna (przynajmniej na hardzie; z tych trudnych wyłączam matkę Futaby i Sae Niijimę). Niektóre wygrywałem ostatnim albo przedostatnim ciosem, a gdybym jednak zadał za mało obrażeń albo nie trafił (kto to wie, czy cios wystarczy do zdjęcia tej prawie niewidocznej cząstki serca), to przeciwnik rozwalałby mnie swoim ładowanym atakiem (np. Kaneshiro albo Yaldabaoth). Największe emocje miałem przy okazji piątego dungeonu i walki na czas. Chociaż to nie czas był problemem, a to, że ten (pipi) walił swoim najsilniejszym atakiem co chwilę. Ale za 10 razem czy coś takiego się udało.

 

 

Co do Confidants i innych osiągnięć to

nie udało się zrobić wszystkich i nie było nawet blisko. Wbiłem te: Fool, Magician, Hierophant (już mi się wydawało, że się nie uda, ale jednak. Potem okazało się, że z tego Curry nie da się korzystać w walce xD Dobrze, że miałem sporo kawy), Lovers, Justice, Hermit, Fortune, Strength, Death, Temperance, Tower, Moon, Sun (o dziwo jako pierwszy, za to moc za 10 poziom tego Linka jest chyba najsilniejsza ze wszystkich), Judgement, World. Czyli wymaksowałem prawie wszystkie dla nie towarzyszy, a prawie żadnego dla towarzyszy :| Szkoda, że prawie wszystkie linki ludzi z drużyny zablokowały się na ostatnie 2-3 tygodnie, więc udało mi się zrobić tylko ten z Ann. Mogłem wbić więcej w Devil, ale ta dziennikarka była tak nudna, a jej moce tak marne (a nawet przeszkadzające, bo im wyższy poziom alarmu, tym większa szansa na spotkanie tego demona, co daje dużo hajsu), że wolałem rozwiązywać krzyżówki. 

 

Nie przeczytałem wszystkich książek, nie zagrałem we wszystkie gry, nie wymaksowałem nawet statsów, bo zabrakło mi "piątki" w Knowledge. Pewnie zrobiłbym trochę więcej, gdyby nie głupie błędy: przez 2-3 miesiące czasu gry nie zauważyłem, że można patrzeć co zaznaczyli inni i na sporo pytań odpowiedziałem źle, przez jakiś czas nie brałem też odpowiedniej Persony do rozmów z towarzyszami (a tak samo działało to w czwórce, gdzie tak robiłem... czemu tak zwaliłem to sam nie wiem xd), zapomniałem przeczytać kilku książek z biblioteki, a potem się nie dało. 

 

Aha, romans miałem z Futabą xD

 

Po pierwszym przejściu dostaje się tyle rzeczy, że w drugim podejściu chyba nie da się nie zrobić maksa ze wszystkimi Confidantami (na Platynie mi nie zależy), ale nie wiem, czy (a jeśli już, to kiedy) się za nie zabiorę, bo to jednak kolejne 100 godzin. 

 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

True ending mozna zrobic bez poradnika "na czuja" jak to bylo we wiedzmaku?

radzę po prostu sejwy w pewnych kluczowych momentach robić. Ja robię tak w rpg z wyborami że przy okazji ważniejszych decyzji (np z kim sie rukać) robię sejwa i go już nie nadpisuje. Tak aby potem w razie konieczności wrócić do pewnego momentu i sprawdzić co by było gdyby. Lepsze to niż powtarzać jeszcze raz grę. No ale persona 5 jest tak wyborna że chyba będzie to jedna z tych gier wartych ogrania ponownie :)

Odnośnik do komentarza

ja w ten sposób spróbowałem romansu  ann i makoto ale oba takie se i wczytałem sejwa. Teraz szukam dalej mojego cyfrowego ideału :D

 

Wkurzyła mnie jedna rzecz jezeli chodzi o romanse

 

Czemu jak którejś odmowie to musi to być tak kijowo rozwiązane. Pani doktor jak powiedziałem nie po prostu wyszła :D

 

 

Co się stanie jak romans będę miał więcej niż z jedną? Wpływa na zakończenie głównej fabuły czy jakaś poboczna pierdoła? Czy romans wplywa w ogóle na fabułę czy jak w p4 po wymaxowaniu nic poza jedną sceną na jakimś festiwalu. 

 

Bo po tym co zobaczylem zastanawiam się nad kilkoma romansami. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...