Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jaka będzie następna saga? Czy stawka może być jeszcze większa? GT już moim zdaniem można traktować jako historie poboczną (Za dużo rzeczy zmieniono: Golden Freeza, odłączenie się Kaioshinów, SSJ Blue)

zawsze można powiedzieć, że GT jest efektem paradoksów i manipulowania czasem

:reggie:  pierścionek do szafeczki i problem z głowy.

 

w sumie akcje takie jak w sadze z Black'iem pokazują, że można zrobić nawet sensowne fabularnie wytłumaczenie ...na.. wszystko...

 

 

a co do turnieju:

niech tylko Whis też nie okaże się fają, bo to tajemnicza ale fajna postać

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Whis, a nie Wish :) jest teoria, że to Daishinkan jest prawdziwym Zeno i w sumie bym się nie zdziwił.

 

 

NIe może być raczej Zeno, gdyż jeden z kurdupli pokazał już swoją moc, gdy w przyszłości Future Trunksa wymazał wszechświat przejęty przez Zamasu . Ale zauważcie, że dryfował tam bez celu w tej nicości i dopiero Goku go stamtąd ściągnął, co może oznaczać że Zeno nie potrafi się sam uwolnić z takiego miejsca  ;)

Odnośnik do komentarza

Teoria polegała na tym, że "kurdupel" jest jego następcą (synem?), ale że jest dzieckiem to sprawuje nad nim ciągłą opiekę dopóki sam nie zacznie ogarniać co i jak. Zauważ, że w przyszłości Trunksa pojawia się tylko maluch (nie ma mowy o Kapłanie, nie ma tych dwóch ochroniarzy, którzy zawsze z nim są itp.), a co najważniejsze, nie może być dwóch Zeno, bo to burzy całą ideę najwyższego wszechmocnego bóstwa. Skoro Daishinkan jest tylko jeden to ta teoria ma jakiś sens ;)

Odnośnik do komentarza

Bo przycisk przywoływał samego Zeno, a nie całą jego świtę :P Poza tym reszta została prawdopodobnie wchłonięta/zabita przez energię Zamasu która uwolniła się gdy pokonano jego fuzję z Goku Black. Jedynie Zeno był na tyle potężny, że usunął wszechświat (i Zamasu). Zresztą jaki inny sens miałby Daishinkan w usuwaniu wszechświatów niż obalenie Zeno ;)

Odnośnik do komentarza

Sam się ostatnio zastanawiałem, czy jest tylko jeden Daishinkan, niezależnie od linii czasowej, w przeciwieństwie do Zenka. Strasznie ciekawa postać.

 

Podoba mi się też jedna z wcześniejszych teorii, jeszcze z czasu walk pokazowych U9 vs U7 - Daishinkan zobaczył ostateczny rezultat pojedynku Goku z Toppo (być może któryś z bohaterów zginął), cofnął czas i przerwał w momencie ich power upu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WwF-YKXl40U

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Tyle trenował i nic nie pokazał. Slabo w chu.j

Słabo to zrobili, bo chyba najwiecej czasu mu poświęcili poza sayianami. Trening z Goku, potem wypad z nim na wyspę, do(pipi)ał Gohanowi [ niby taktycznie, bo duże doswiadczenie w turniejach, a dał sie załatwic dzis jak dziecko xd ], potem jeszcze walka z Goku, a teraz jeden odcinek i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Jest też ukłon w stronę pierwszego DB i walki Krillina z Bacterianem, którego siłą był smród.

 

I jak dla mnie bardzo dobrze się zaprezentował. Załatwił 3 gości (przy dwóch asystował, ale jednak), uratował swoją kobietę przed wypadnięciem za matę, walczył bez strachu, z pomysłem. Na pewno pokazał więcej niż wszyscy inni zawodnicy U7, nie licząc Goku i Vegety. Jasne, mogli go wyeliminować w nieco inny sposób (np. po krótkim pojedynku z Frostem), ale było minęło.

 

Mam nadzieję, że nie ma tutaj żadnych fanów Tenshinhana, bo jemu może nawet nie być dane pokonanie kogokolwiek. Nie zdziwię się, jak jeden z pocisków szalejącej Kale trafi i wyj.ebie go za ring.  :kaz:

 

edit: Dawać już następny odcinek i walkę Goku z Cauliflą.

tumblr_ot6ay8tHgN1ujn35ko3_1280.jpg

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W V-Jumpie pojawiły się spoilery do odcinka 101:

 

 

DFKiX_5U0AEE7hd.jpg

 

 

Jest też krótka notka dotycząca ostatnio wypuszczonej grafiki z Goku - napisano, że ma to związek z czymś strasznym co nastąpi. Może rzeczywiście ten turniej to jakaś przykrywka dla grubszej afery.

 

edit: GT jakie jest każdy wie, ale muzyka daje radę. Jak się pierwszy raz oglądało i w endingu poleciało Dan Dan Kokoro Hikareteku, to aż łzy napływały.

 

 

Utwór przy ostatnim spotkaniu Goku i Krillina  :fsg:

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje ze to gruba afera i tak jak w przypadku poprzednich sag bedzie tez drugie dno. Bez niszczenia wszechswiatow to turniej bylby tylko turniejem dla zaspokojenia chorej ambicji Goku a tak mamy jeszcze gigantyczne smocze kule i nadzieje na jakies odkrecenie zniszczenia wszechswiatow.

 

Beerus wyrazil zyczenie aby planeta ziemia we wszechswiecie champy zostala przywrócona wiec te gigantyczne zlote kule mozna wykorzystac w innych wszechswiatach. Tylko pytanie, czy gdy wszechswiat zostanie zniszczony to czy smok bedzie mogl go przywrocic. Bo co innego przywrocic planete we wszechswiecie ktory istnieje. A gdy zostal zniszczony?

 

No i ciekawi mnie czy Zeeni maja tylko moc do niszczenia wszechswiatow czy tez i do ich tworzenia. Bo skoro sa manipulowani to na samym koncu mogli by naprawic swoje bledy przywracajac zniszczone uniwersa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...