Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem, że DB miał się skończyć na sadze z frieezą śmiercią Goku ( i wtedy byłoby dobrze, bo idealnie ta saga nadawała się na mocarny finał), a potem reszte Toriyama zrobił za namową fanów i od cella zaczęła sie kombinatorka właśnie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza

No ale przecież nikt go tam nie pokonał, więc wcale nie skreśla to tego, że jest najsilniejszy.

W tamtych czasach nawet największy koks nad koksy nie przeżyłby EKSPLOZJI PLANETY, na której się znajduje :P

 

Zle sie wyrazilem - mialem na mysli to, ze pokonanie SSJ Goku przez Freezera byloby moim zdaniem calkowicie nieprzemyslane, no bo przeciez jest najsilniejszy. A o zniszczeniu Namek zapomnialem - bede sobie musial odswiezyc Zetke. :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

DB > DBZ - humor i klimacik przygody rlz. Seria rzadzi (ofc z oryginalnym dubbingiem, bo ten angielski to wg. mnie pomylka).

 

DBZ to juz nie to samo - cale opiera sie na schemacie:

1. Fck yeah jestem najwiekszym koksem we wszechswiecie

2. Fck, jednak nie - typek chce zniszczyc ludzkosc, musze podfarmic expa zeby go pokonac.

3. OK, nafarmilem sie wystarczajaco teraz czas na roz(pipi).

 

I do tego jakies wariacje, ale generalnie to w kolko to samo.

I wlasnie dlatego zwykly DB mi sie bardziej podoba - no ale co kto lubi.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Chyba nikt wcześniej tego nie wrzucał, a czyta się bardzo przyjemnie więc polecam.

 

http://www.dragonbal.../pl/page-0.html

 

Uwaga! Klikajcie tylko jeśli macie 2-3h wolnego czasu przed sobą. Od tego nie można się oderwać!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio za dużo siedzę przed PC... Ale oglądając po raz tysięczny DB Kai zacząłem analizować pewne sytuacje i zastanawiać się, dlaczego tak, a nie inaczej. Co ciekawe, w wielu miejscach wychodzi na wierzch geniusz Toriyamy, bo jak człowiek zacznie wymyślać różne inne scenariusze to się okazuje, że to, co się stało było jako jedyne możliwe i nie dało się nic innego zrobić. Trzeba być naprawdę mistrzem, by tak długo ciągnąć to wszystko i w większości doskonale się to trzyma kupy.

 

Jednego nie rozumiem, jednak.

 

Gohan SJJ2 walczy z Cellem. Nie, nie walczy. Spuszcza mu wpier,dol. Po tym ogromnym Kamehameha, kiedy pozbawił Cella nóg, rąk i innych części ciała Goku każe mu go natychmiast wykończyć, bo tylko Gohan jest w stanie to zrobić a nie wiadomo, do czego jeszcze posunie się Cell. Kilka ciosów później maszkara jest tak uszkodzona, że nie jest w stanie utrzymać idealnego ciała i wypluwa #18. Aby powstrzymać się przed wypluciem #17, cofa się do swojej poprzedniej formy. W tym momencie jego moc jest tak niska (+ jest uszkodzony), że bez problemu Goku, Vegeta, Trunks i Piccolo (każdy z osobna!) by go zniszczyli. Dlaczego nikt nic nie zrobił? Saiyańska duma? Nie spodziewali się zagrożenia?

 

 

Co powiecie na jakieś takie rozważanka "dlaczego tak, a nie inaczej" i "co jeśli?" :)?

Odnośnik do komentarza

Chyba nikt wcześniej tego nie wrzucał, a czyta się bardzo przyjemnie więc polecam.

 

http://www.dragonbal.../pl/page-0.html

Już wiem co będę dzisiaj robił.... i przez najbliższe tygodnie :D

 

O, widze że w końcu wróciło na tor ( arena ) w międzyczasie były jakieś flashbacki czy alternatywne historie rysowane dziwnym stylem i nie chciało mi sie tego czytać. Ogólnie polecam czytać po Angielsku bo ci co tłumaczą na Polski to amatorszczyzna.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...