Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że telefon już parę dni po instalacji Cyana ani trochę jeszcze nie zamulił, nawet bez restartu. Nawet zapasowa bateria (allegrowa-raczej-podróbka) wolniej się zużywa, a w nocy telefon faktycznie zapada w hibernację (wykres zużycia rano jest zupełnie poziomy, gdzie na JB 4.1.2 był ukośną linią i 20% przez noc leciało).

Gdzie ja miałem rozum wcześniej :whyyy:

Odnośnik do komentarza

No to dobrze trafiłeś. Czasem nie jest tak różowo ale zachęcałem Cię żebyś spróbował. Szczególnie wcześniejsze wersje CM nie chodziły tak dobrze, miały masę bugów. Ale zauważyłem po kilku urządzeniach że 11 jest albo ogólnie bardziej dopracowana albo może po prostu projekt CM dojrzał i udało się wyeliminować dużo wcześniejszych bolączek.

 

Z rzeczy które trafiają się to wakelock usług Google, jeśli po 1-2 h kiedy telefon leży miałbyś w baterii zużycie baterii przez usługi Google na pierwszym miejscu tzn że też twój telefon na to cierpi. To niestety problem usług i custom romów. Może się zdarzyć ale nie musi. Jak Ci będzie baterie coś siorpać to pewnie to.

Odnośnik do komentarza

Ten nowy android wcale nie jest taki praktyczny, jak sie wydaje... jednym ślizgiem nie da sie juz zamknąć wszystkich aktywnych aplikacji, tylko każda trzeba usuwać z osobna, oraz korzystając z przeglądarki chrome, strony nie pojawiają sie w przeglądarce, jak kiedyś tylko jako nowe aplikacje - massakra. To tak na szybko. 

Odnośnik do komentarza

Czy root w jakiś sposób obniża bezpieczeństwo korzystania z aplikacji bankowych?

 

Poza tym, jaki jest aktualnie najlepszy sposób, żeby instalować aplikacje na karcie SD? Root jest jakby co (w sumie teraz nie wiem czy był konieczny). Bo normalna sytuacja to jakiś żart, zapchana kompletnie mała pamięć wewnętrzna, prawie pusta karta 32 i oczywiście nie mogę już pobrać czegokolwiek.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Ma ktoś może wiedzę na temat tego, jak zrootować Samsunga SM-G530FZ? Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć poradnika do tego konkretnego modelu, Kingo Root nie zdał egzaminu. Męczy mnie strasznie ten syf z Playa, który jest mi zbędny i restrykcje KitKata 4.4.4 względem zapisu danych na karcie SD.

Odnośnik do komentarza

A inaczej - masz tak ważne rzeczy? Jak nie, to możesz zawsze wrzucić potem czysty soft. Na XDA piszą, że dla twojego fona działa. Jak się boisz spróbować to może nie próbuj? :-) Musisz się nastawić, że może będzie potrzeba przywrócenia całego softu. Masz bardzo niepopularne urządzenie i to niestety zawsze jest problem :-(

Odnośnik do komentarza

Modaco zainteresował się S4 - zrobił kampanie na KickStarterze żeby zrobić Modaco Switch na S4 i... nic nie zrobił ;-) Więc nie liczyłbym na niego. Popróbuj i tyle, Odinem ZAWSZE możesz uratować telefon więc jedynie dane są problemem - jak masz kopie to problemu nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem stary, nie mam takiego telefonu. Wątpię, żeby ktoś miał. Zawsze możesz spróbować Folder Mount i przenosić aplikacje ale z racji tego, że na moim starym telefonie akurat ten program nie działał bo czegoś brakowało w kernelu a w moim obecnym urządzeniu mam 64gb miejsca i nie mam karty to nie mam osobiście jak ci pomóc.

 

Piszą że działa program Link2SD - ale musisz oczywiście przetestować. Zrób najpierw kopię danego programu Titanium Backup a potem użyj na nim Link2SD. Dobrze, jeśli karta jest szybka (klasa 10 np) bo programy mogą się dłużej włączać. Przy czym CHYBA Link2SD wymaga reformatowania karty i utworzenia partycji Linuxowej, EXT3 czy EXT4. Problemem kart SD jest system Fat który nie pozwala kontrolować uprawnień i łatwo uszkodzić pliki.

 

P.S. Nie wiem jak stoisz z XPOSED - jeśli używasz to sprawdź to: http://repo.xposed.info/module/com.pyler.xinternalsd- potrafi podmieniać ścieżki ale POCZYTAJ najpierw jakiś opis jak tego używać żebyś nie zepsuł systemu. No i zainstaluj sobie NAJPIERW jakieś Custom Recovery - jak XPOSED coś zepsuje, to będziesz mógł go wyłaczyć flashując zip disable-xposed.zip z katalogu /SDCard. Nie jest to straszne, warto spróbować :-)

 

P.S.2 - Jakiś hindus pokazuje jak to działa, wygląda dobrze :-) 

 

 

 

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ziom, DOWNLOAD MUSI DZIAŁAĆ. Bawiłem się, żeby nie skłamać, 20 telefonami Samsunga i zawsze działa. Wyłączasz telefon kompletnie, jak masz baterię wyjmowaną, to ją WYJMIJ, naciskasz na raz HOME+POWER+VOL DOWN (nie UP), czekasz aż coś wyskoczy na ekranie. Jak się coś pojawi puszczasz TYLKO POWER, resztę trzymasz aż wyświetli się ostrzeżenie o download mode i prośba o wciśnięcie: VOL UP - wejście do Download Mode, VOL DOWN - restart. To nie takie trudne ;-)

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za wskazówki. Szczerze mówiąc jestem mocno zaskoczony, że trzeba aż tak kombinować. Przy zakupie myślałem, że parametr pamięci wewnętrznej nie ma istotnego znaczenia, bo wystarczy karta SD. Tymczasem telefony mające tej pamięci za mało są w zasadzie bezużyteczne - po co w takim razie w ogóle oferować tak skomponowane modele, kiedy same komponenty nie kosztują prawie nic? O ile podrożałoby to F60 gdyby zamiast 4 GB dali 16, o 20 USD? Sytuacja jest dla mnie niezrozumiała.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja jest taka ze względu na fakt, że rządzą produkcją ekonomiści a nie inżynierowie. Nie opłaca się robić super telefonu czy samochodu którego nie będziesz chciał wymienić, te czasy minęły. Masz kupić paździocha a potem go wymienić, bo był paździochem. I masz kupić produkt "premium" bo firmy mają na nim 2x większą marżę. Szkoda że wziąłeś taki telefon. Jakbyś pytał mnie o zdanie to pewnie bym ci odradził. Problemem jest tez fakt, że za 1 zł czy 200 zł u operatora bez płacenia 100 co miesiąc to są same takie grzdyle :/

Odnośnik do komentarza

Wcześniej miałem Lumię 710 i byłem zadowolony, oczywiście zepsuli ją przestając wspierać i usuwając przydatne aplikacje jak Skype. Teraz wziąłem to F60, bo patrzę parametry dobre, w pełni zadowolony byłem, aż się pamięć nie zapchała, nagle nie mogę głupiej gry zainstalować bez zabawy w programistę.

 

Da się chociaż Google+ wywalić, podobnie Play Movies czy Newsstand? Niech się przyda do czegokolwiek ten root.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...