Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Xperię Z, zrootowaną, bez odblokowanego bootloadera, straciłem klucze DRM (słaba jakość foto i inne braki w zamian).

Soft chyba 4.4.2, ale chyba mogę mieć "piątkę", bo mnie ciągle informuje fon o nowym sofcie.

Długa droga przede mną, by to wszystko zaktualizować, dodać te opcje po stracie kluczy i zrootować. Boję się, że uwalę telefon, a i tracąc wszystkie dane i potem na nowo to wgrywać, to nie takie fajne zajęcie.

Wczoraj wypiłem dwa piwa :) i jak sobie pomyślę o tym, ile pieprzenia przede mną, to pomyślałem sobie o Nokii - NGAGE! :) 199 zł za wersję QD, pewnie jakis refurbished, ale miałbym Mile High Pinballa i był offline od świata. Albo N-Gage 2.0 i ten telefon go obsługujący:

http://allegro.pl/nokia-n81-pl-gps-wifi-n-gage-12m-gw-dostawa-24h-i5431055593.html

Nie wiem, laska mnie namawia, że już lepiej 3DSa kupić (mieliśmy DSa Lite), ja się waham, w sumie to kupno dość starego sprzętu, no ale fizyczne przycisku plus rozdzielczośc Pegasusa (240 x 320) to dla mnie atut. Echhh, co robić :/

Odnośnik do komentarza

Kluczy dodać się nie da, da się przywrócić część funkcji pomimo braku kluczy. Jak chcesz grać to jakiś prosty fon + 3DS - telefon do grania nie jest (taka moja opinia). Jak dzwonisz w większości to Moto G LTE i masz baterię na 2 dni, andek nowy, nic nie zapierdziela ale też nie tnie jakoś strasznie. Net działa, smsy działają itp, itd.

Odnośnik do komentarza

Przygotuj się na jakieś problemy z dotykiem, już druga aktualizacja wyszła która coś tam ma poprawiać.

 

 

Normalnie jakby już nie było dobrych telefonów. Trzeba srajfona kupować czy co? Na iPadzie swiftkey działa jak koopa więc też nie będzie dla mnie srajfon dobry. Mój Nexus dziś się wyłączył i włączał się chyba z 20 minut. Po prostu tracę cierpliwość powoli, czego nie wezmę to są problemy. Jak żyć Pani Premier?

Odnośnik do komentarza

No i zainstalowałem po prostu najnowszy soft 5.0.2 bodajże. Nie mam tych kluczy DRM i nawet tych funkcji nie mogłem przywrócić, bo trza mieć odblokowany bootloader, a ja coś nie mogę sobie z tym poradzić. Wkur.wia mnie to do tego stopnia, że chyba we wrześniu wymienię tą starą zetkę i wezmę coś w abonamencie (chociaż to chyba nieopłacalne, ale tak samo nieopłacalne mi teraz spylać za 5 stówek, telefon kupiony 4x drożej).

Nie mam już nerwów do tego, robisz roota i tracisz funkcje w apracie. Ch.uj, że tego apratu nie używam przecież do selfie i innych pierdół, ale niesmak pozostaje.

---

AHA TERAZ ROOTA NIE MOGE ZROBIĆ.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No i zainstalowałem po prostu najnowszy soft 5.0.2 bodajże. Nie mam tych kluczy DRM i nawet tych funkcji nie mogłem przywrócić, bo trza mieć odblokowany bootloader, a ja coś nie mogę sobie z tym poradzić. Wkur.wia mnie to do tego stopnia, że chyba we wrześniu wymienię tą starą zetkę i wezmę coś w abonamencie (chociaż to chyba nieopłacalne, ale tak samo nieopłacalne mi teraz spylać za 5 stówek, telefon kupiony 4x drożej).

Nie mam już nerwów do tego, robisz roota i tracisz funkcje w apracie. Ch.uj, że tego apratu nie używam przecież do selfie i innych pierdół, ale niesmak pozostaje.

---

AHA TERAZ ROOTA NIE MOGE ZROBIĆ.

 

Kurde ziomal, pisałem ci że NIE PRZYWRÓCISZ KLUCZY BO ICH NIE MASZ, wywaliłeś je jak odblokowałeś bootloader czy co tam robiłeś. Więc na to nie licz bo ich nie ma. Są opcje na przywrócenie większości funkcji ale one nie PRZYWRACAJĄ KLUCZY, one obchodzą sprawdzanie czy te klucze są (jak widać, to taki DRM, aparat radzi sobie bez nich). Warto mieć tego świadomość. Po co blokujesz bootloader? Otwórz go i wrzucaj customowe wersje, romy w ZIPach. Po co flashujesz oryginalnym narzędziem? Jak robisz WIPE przez zmianami wersji to zipy są idealnym rozwiązaniem.

 

Ja się teraz bawiłem 5S i jak dla mnie - telefon do dzwonienia. Wiem jak to brzmi ale na więcej jest dla mnie za mały (i dziwnie długi). A kosztuje masakrę jakąś. Za drogie to jest po prostu :-(

 

P.S. Szkoda, że umarł program Google Play Edition. Mój stary S4 z romem z GPe to jeden z najlepszych telefonów jakie miałem. Gdyby nie bateria to bym go nie sprzedawał. Technologia poszła do przodu i nowe procki mniej żrą baterii ale np Nexus 6 nie jest mistrzem w tym temacie. Jakby dali mu zwykłą rozdziałkę FHD a nie te QHD to pewnie chodziłby ze 4-5h dłużej. I tak nie specjalnie widać tą różnicę, nie wiem po co się pchają w takie dziwne twory. Gdyby HUAWEI nie był takim zamkniętym producentem ze swoimi procesorami to brałbym HUAWEI MATE 7 - 6 cali, FHD, bateria 4000, czytnik linii papilarnych (dotykowy i całkiem sprawny). Gdyby był czysty Android na tym to bym się nawet nie zastanawiał. Świetny design i 2-3 dni działania.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Kurde ja Cię rozumiem, ale nie mogę przywrócić tych funkcji (napisałem " i nawet tych funkcji nie mogłem przywrócić") , bo nie mogę odblokować bootloadera. A bootloader wymagany, by właśnie przywrócić te funkcje (nie klucze, wiem). Coś się zje.bało, ale flashtool mi nie może pomóc, inne narzędzie też (nawet to oficjalne ze strony Sony). Nie wiem, jak wcześniej namieszałem, ale mam tam te foldery clockword mod (nie wiem co to?), bootloader zablokowany, brak roota... pełno pojęć, a w sumie jestem już stary i nie chcę się tym bawić. To nie jest dla mnie przyjemne:/

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. Jakieś błędy ci wyskakują konkretne jak chcesz odblokować bootloader? No bo to nie jest jakieś strasznie skomplikowane - chyba jedno polecenie OEM UNLOCK "WSTAWIASZ_TU_KOD_ZE_STRONY_SONY" i to chyba tyle. Może nie ma sterownika, może nie masz włączonego debugowania po USB (a to chyba być musi włączone). Może komputer nie jest zaufany (musisz POZWOLIĆ kompowi wbijać się przez ABD do telefonu). Wątpię, żebyś tak namieszał, że to jest niemożliwe - wydaje mi się, że czegoś co musisz zrobić nie zrobiłeś. 

Odnośnik do komentarza

Jak masz Windows 8 to możesz go zrestartować i WYŁĄCZYĆ wymaganie podpisu cyfrowego sterowników. Przerabiałem to w firmie, większość sterowników do drukarek fiskalnych nie ma żadnych podpisów.

Link z opisem po Polsku http://spece.it/windows-serwer-artykuly/jak-zainstalowac-sterowniki-bez-podpisu-cyfrowego-w-windows-8- nawet jak teraz ci się nie przyda, to może do czegoś w przyszłości :-)

 

Jak w ogóle 3DS? Widzę po stopce że masz :-) Ja praktycznie nie mam czasu ale perę tytułów fajnych jest :-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Odkurzyłem mojego stareńkiego S3 i postanowiłem, że sprawdzę jak na nim sprawuje się Android 5.1, skoro jest całkiem sprawny i funkcjonalny port CM12.1. Ja pierdzielę, jakie to jest piękne, jakie szybkie! Ciągle mi trudno rozstać się z tym telefonem, gdyby nie rozje,bany przycisk POWER (zacina się), to poważnie bym myślał o powrocie z iOS. IMO Material Design > iOS o parę długości. Interfejs od Apple jest prosty, czytelny, ale nudny i bez ikry. Material jest obłędnie śliczny. Gdybym musiał teraz wrócić na Androida nie miałbym z tym najmniejszego problemu

 

No i S3 chyba zostaje u mnie dalej, sprzedam to za 500-600 zł i co za to dostanę ? Chyba jedynie Moto G 2nd gen, ale pytanie, czy pod pewnymi względami nie ustępuje S3. Fakt, fajnie by było mieć coś nowego, bo obecny sprzęt jednak trochę styrany.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Mój "cudowny " HTC desire x ostatnio sam z siebie zrobił factory reset wraz z formatem karty SD. Wkurzyłem się i wziąłem starego Ace 2. Wgrałem nowego roma. Teraz telefon chodzi dużo lepiej i płynnej niż ten syf z HTC. Nigdy więcej tej firmy.

Jakbyś miał na nim Cyjana to by śmigał dalej. :D

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

 

Mój "cudowny " HTC desire x ostatnio sam z siebie zrobił factory reset wraz z formatem karty SD. Wkurzyłem się i wziąłem starego Ace 2. Wgrałem nowego roma. Teraz telefon chodzi dużo lepiej i płynnej niż ten syf z HTC. Nigdy więcej tej firmy.

Jakbyś miał na nim Cyjana to by śmigał dalej. :D
Jakby był dostępny na ten model to bym wgrał jednak zaraz po zaprzestaniu wsparcia przez producenta społeczność też przestała przy nim grzebać.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...