Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żona ma G i jest ok. Aktualizacja do Google edition 5.1 i telefon nigdy nie był szybszy.

 

Dostałeś aktualizacje OTA czy pobrałeś z neta?

 

 

Nie można mieć OTA do romu Google Play bo to inny telefon. Także trzeba sobie wgrać samemu, otworzyć bootloader i tyle. Działa super, żona BAAAAAAARDZO zadowolona, telefon działa bardzo sprawnie. Dobry Lolipop stockowy jest naprawdę niezły, nawet S3 Mini z CM 12.1 chodzi najlepiej w ciagu jego całego życia. Zdecydowanie polecam.

 

Zastanawiam się nad oneplus 2.

 

Ja po zabawie z OnePlus One nie wezmę nic jak dobrze nie poczytam. Support to tragedia, jak masz problem każą ci 15 x flashować inne softy i tyle, i MOŻE naprawię a często i tak przychodził z problemami inny. No i w OnePlus One co zresztą sam wrzuciłem na YouTube był problem z dytykiem który nie został NIGDY w pełni naprawiony, więc stawiają ludzie że to hardware. Na 4 różne dotyki (4 modele) - 3 miały problemy z czego jeden miał ZAWSZE więc pitolę takie coś. Telefon z dotykowym ekranem w którym źle działa dotyk nie da się pisać szybko bo łapie co drugą literkę? Toż telefony za 500 zł działają ok a ten nie. Jak od siebie nie polecam. Pomimo całego "hype'u" słabo to jest zrobione. Poczytaj najpierw JAKIE są problemy. Jak chcesz się bawić z telefonem to czekaj na Nexusa. Jak lubisz flashować itp to na tych fonach NIGDY się nie zawiedziesz a na 90% w tym roku wyjdą 2 sztuki, jedna ok 5 cali i jedna duża, powyżej 5.5. I albo nówkę albo poluj na N6 - mam i polecam.

Odnośnik do komentarza

Huawei to w ogóle jak chcesz grzebać jest masakra, NIC na to nie ma. Niestety. Same w sobie są spoko ale jak masz problem to pomaga... zmiana telefonu :-( Lipa niestety. Co zrobić. COKOLWIEK popularnego gdzie da się otworzyć bootloader i co wypuszcza kody źródłowe do kernela (czyli nie coś z MediaTekiem bo to olewają, niesamowite, że google pracuje z nimi przy Android One). Czyli jak chcesz grzebać to trzeba brać kombinację: otwieralny bootloader + qualcomm w środku + źródła do kernela. Co niestety sporo ogranicza wybór ale można coś trafić. Jeszcze do unikania na razie dodam Intela - też mało opcji na razie bardzo i jakoś mimo faktu posiadania dużych baterii to Zenfony raczej długo nie działają co chyba jest winą Intela na razie. Może za jakiś czas jak też jakaś scena Custom Romów się rozwinie. Bo scena dużo daje też producentom. Z OnePlusem okazało się, że sensowny (ale nie w pełni poprawiający) fix do ekranu pojawił się w źródełkach CM12.1 i nagle "magicznie" pojawił się w OTA do romu. Czyli pewnie jakby w CM fix się nie pojawił to byłaby lipa do końca życia tego fonu. Ja widzę po podpisach na XDA że w zasadzie wszyscy liczący się developerzy MIELI OnePlus One. Podkreślam - MIELI, nie MAJĄ. I to chyba wiele tłumaczy.

Odnośnik do komentarza

Są wyjątki, ostatnio prawie zdjąłem z półki w sklepie Xperia tablet Z4 ale się powstrzymałem i potem zajrzałem na XDA a tam kompletne zero, nic z tym tabletem nie zrobisz, nie ma roota, nie ma custom romów i bym się ładnie wkopał bo wyszedłem z założenia, że topowy tablet na androidzie, odpowiednik ipada ma już dosyć ogarnietą scene a się okazało że kaplica.


Kusi mnie mocno ta Xperia ale bez sceny to ten tablet na nic mi się nie przyda.

Odnośnik do komentarza

Oj, Bizon - obejrzyj N6 - to inna klasa i tez cena. Tablet N9 to też inna półka. Uwierz mi. N6 to metal, śliczny ekran, w zasadzie nie ma oszczędzania jak N5 jak np. Przy antenach czy głośnikach. Nie wiem jak będzie z następnym ale obejrzyj gdzieś N6. Jest niezłej jakości. A szczerze to już kiedy pisałem - miałem s4 i to był bardzo dobry telefon, co z tego że z plastiku?

Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o Motorolle N6 ? Bo jesli tak to nie ten segment, mi chodzi o tablety 10" jak ipad, xperia tablet, samsung tab. Z tego co kojarze, to w 10" calach nie było niczego porównywallnego jakościowo do ipada i xperii jesli chodzi o design, materiały i bebechy.


Bralem pod uwage urządzenia z rankingu: http://www.gsmarena.com/tablet_buyers_guide_july_2015-review-1274.php

Odnośnik do komentarza

No a ja planuje zakup tableta tylko 10" i więcej. Mam w domu ipada, dla siebie chętnie bym przytulił coś na androidzie, ta Xperia spełniała wszystkie wymagania może prócz ceny ale XDA skutecznie mnie zniecheciło. Nie mam ciśnienia, będzie trzeba to poczekam pół roku i dłużej ale troche mnie zniesmaczyło, że tak naprawdę to nie mam żadnych alternatyw.

Odnośnik do komentarza

Zamiast tej wersji chromowanej, ktora bedzie wygladac paskudnie zaraz po dotknieciu przydalaby sie wersja w calosci ze szczotkowanej nierdzewki a nie tylko ramka i lusterko.

Z5 Compact jaka cegla :-/


Na gsmarenie dobrze wypunktowali, Z5 ma alu ramke i jakies smieszne plastikowe rogi, a Z5C ma cala rame z aluminium, bez tych plastikowych gowien. Wyglada to slabiutko na zdjeciach. 

Sama Z5C gruba jak jakis plastikowy iphon albo starusienki ipod.


No i zmienili guzik power/unlock ktory byl fajny na jakies zapadniete cos, szkoda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...